Дата документу 02.06.2022 Справа № 554/3622/22
Провадження № 1кп/554/346/2022
У Х В А Л А
02 червня 2022 року м.Полтава
Октябрський районний суд м. Полтави в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
захисника ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому підготовчому, судовому засіданні, в залі суду, кримінальне провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12022221170001099від 07.04.2022 року, за обвинуваченням
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Харкова, громадянина України, з середню освітою, офіційно не працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2ст.15ч.4ст.185 КК України, -
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця м.Харкова, громадянина України, не одруженого, не працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою АДРЕСА_2 , не судимого,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2ст.15ч.4ст.185 КК України, -
У С Т А Н О В И В:
у судовому засіданні прокурором заявлено клопотання про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно обвинувачених ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , яке мотивовано тим, що останні обвинувачуються у вчиненні тяжкого злочину, можуть переховуватися від суду, вчинити інші кримінальні правопорушення, корисливі протиправні діяння вчинили під час воєнного стану, не мають офіційних джерел доходу, а тому інший більш м`який запобіжний захід не може забезпечити їхню належну поведінку.
Захисник ОСОБА_4 заперечила проти задоволення клопотань, просила змінити запобіжні заходи обвинуваченим ОСОБА_5 , ОСОБА_6 на більш м`які, вважаючи, що ризики, визначені ст.177 КПК України на теперішній час зменшилися, останні мають постійні місця проживання, соціальні зв`язки, раніше несудимі.
Станом на 02.06.2022 року в ДУ «Харківський слідчий ізолятор № 27» доступ до глобальної мережі Інтернет відсутній у звявзку з пошкодженням кабельної мережі, через що проведення засідань з режимі відеоконференцій неможливе. Наразі точна інформація про відновлення такого доступу невідома. З цих підстав суд не зміг забезпечити явку обвинувачених у судове засідання.
Суд, заслухавши пояснення учасників судового розгляду, вивчивши матеріали справи, встановив таке.
Статтею 183 КПК України визначено, що тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбачених ст.177 цього Кодексу.
Відображення принципів вирішення питання про застосування відносно особи запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою міститься в положеннях ст.ст.177,178,183 КПК України.
В контексті практики Європейського суду з захисту прав людини, слід зазначити, що ризик втечі підсудного не може бути встановлений лише на основі суворості можливого вироку. Оцінка такого ризику має проводитись з посиланням на ряд інших факторів, які можуть або підтвердити існування ризику втечі або вказати, що вона маловірогідна і необхідність в утриманні під вартою відсутня (Panchenko v. Russia (Панченко проти Росії)). Ризик втечі має оцінюватися у світлі факторів, пов`язаних з характером особи, її моральністю, місцем проживання, родом занять, майновим станом, сімейними зв`язками та усіма видами зв`язку з країною, в якій така особа піддається кримінальному переслідуванню (Becciev v. Moldova (Бекчиєв проти Молдови).
Під час судового розгляду суд за клопотанням сторони обвинувачення або захисту має право своєю ухвалою змінити, скасувати або обрати запобіжний захід щодо обвинуваченого. (ч. 1 ст. 331 КПК України).
Таким чином, за результатами розгляду клопотання суд приходить до висновку про наявність підстав для продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою обвинуваченим ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , з мотивів наведених прокурором, вважаючи при цьому, що ризики, визначені статтею 177КПК України маютьмісце,оскільки останні не працевлаштовані, не мають міцних соціальних зв`язків, можу впливати на свідків, переховуватися від суду, вчинили корисливі тяжкі злочину в період воєнного стану, а отже інші більш м`які запобіжні заходи не здатні забезпечити їхньої належної процесуальної поведінки.
Керуючись ст.177, 183, 194, 331 КПК України, суд
П О С Т А Н О В И В:
клопотання прокурора задовольнити та продовжити строк дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно ОСОБА_5 на 2 місяці, а саме по 31 липня 2022 року (включно).
У задоволенні клопотання захисника про зміну запобіжного заходу на більш м`який відмовити.
Клопотання прокурора задовольнити та продовжити строк дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно ОСОБА_6 на 2 місяці, а саме по 31 липня 2022 року (включно).
У задоволенні клопотання захисника про зміну запобіжного заходу на більш м`який відмовити.
Копію ухвали вручити обвинуваченим, прокурору та направити уповноваженій службовій особі місця ув`язнення.
Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду через Октябрський районний суд м.Полтави протягом п`яти діб з моменту її оголошення.
Суддя ОСОБА_1 .
Повний текст ухвали виготовлено та проголошено судом 03 червня 2022 року о 09 год. 30 хв.
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 02.06.2022 |
Оприлюднено | 23.01.2023 |
Номер документу | 104604069 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Кримінальне
Октябрський районний суд м.Полтави
Січиокно Т. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні