Справа № 752/5455/22
Провадження № 1-кс/752/1747/22
У Х В А Л А
02 червня 2022 року слідчий суддя Голосіївського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , за участі секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання подане старшим слідчим в особливо важливих справах слідчого управління Головного управлення Національної поліції у м. Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_4 про накладення арешту на майно в межах кримінального провадження № 12022100000000156 від 30.03.2022 року за ознакамикримінальних правопорушень,передбачених ч.2ст.111 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
до Голосіївського районного суду міста Києва надійшло вказане клопотання подане старшим слідчим в особливо важливих справах слідчого управління Головного управлення Національної поліції у м. Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_4 про накладення арешту на майно в межах кримінального провадження № 12022100000000156 від 30.03.2022 року за ознакамикримінальних правопорушень,передбачених ч.2ст.111 КК України.
Клопотання обґрунтовується тим, що слідчим управлінням Головного управління Національної поліції у місті Києві проводиться досудове розслідування в кримінальному провадженні № 12022100000000156 від 30.03.2022 року за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 111 КК України та за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 111 КК України.
Слідчий зазначає, що у межах зазначеного вище кримінального провадження 10.05.2022 року керівником Київської міської прокурори ОСОБА_6 складено повідомлення про підозру ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю с. Гладківка, Голопристанського району, Херсонської області, українцю, громадянину України, проживаючому за адресою: АДРЕСА_1 , депутату Херсонської обласної ради VIII скликання, , раніше не судимому, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 111 КК України, яке вручене останньому відповідно вимог ст. 135 КПК України, а саме у державній зраді, тобто у переході на бік ворога в період збройного конфлікту, вчиненому в умовах воєнного стану.
Під час здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні отримано інформацію, що ОСОБА_5 є засновником(учасникаом) або кінцевим бенефіціаром (власником) низки компаній, які ведуть господарську діяльність, мають рахунки у банківських установах та майно, що підтверджується інформацією з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Міністерства юстиції України.
Зокрема це наступні компанії:
ТОВ «КІНБУРНСЬКА КОСА» (код в ЄДРПОУ: 31369251), адреса: 75621, Херсонська обл., Голопристанський р-н., селище Виноградне, вул. Шабська, будинок 52;
СТОВ «АГРОФІРМА-БУЛЮК» (код в ЄДРПОУ: 00856652), адреса: 75750, Херсонська обл., Скадовський р-н., село Приморське, вул. Соборна, будинок 47;
ТОВ «ФК «СП «БАСМАТІ» (код в ЄДРПОУ: 35869851), адреса: 75651, Херсонська обл., Голопристанський р-н., село Новочорномор`я, вул. Фальц-Фейна, будинок 66;
ПП «ПФП «АДОНІС» (код в ЄДРПОУ: 30496286), адреса: 75700, Херсонська обл., Скадовський р-н., місто Скадовськ, вул. Поповича, будинок 13;
ТОВ «СЕРВІС М`ЯСО» (код в ЄДРПОУ:36290349), адреса: 75700, Херсонська обл., Скадовський р-н., місто Скадовськ, вул. Маріїнська, будинок 59А;
ТОВ «АВЕЛЛУМ ЛЕГАС» (код в ЄДРПОУ: 40193532), адреса: 73000, Херсонська обл., місто Херсон, вул. Перекопська, будинок 19;
ГО «РОЗВИТОК СКАДОВСЬКОГО КРАЮ» (код в ЄДРПОУ: 41756445), адреса: 75700, Херсонська обл., Скадовський р-н., місто Скадовськ, вул. Олександрівська, будинок 51;
ТОВ «АГРОФІРМА ПРЕОБРАЖЕННЯ» (код в ЄДРПОУ: 41860537), адреса: 75200, Херсонська обл., Каховський р-н., селище міського типу Чаплинка, вул. Кудрі, будинок 3Г;
ТОВ «Б-АГРО» (код в ЄДРПОУ: 43658793), адреса: 75700, Херсонська обл., Скадовський р-н., місто Скадовськ, вул. Маріїнська, будинок 59А;
Між тим, згідно зі ст. 641 Господарського суду України, підприємства, крім державних та комунальних підприємств, зобов`язані встановлювати свого кінцевого бенефіціарного власника (контролера), регулярно оновлювати і зберігати інформацію про нього та надавати її державному реєстратору у випадках та в обсязі, передбачених законом.
Термін «кінцевий бенефіціарний власник (контролер)» розуміється у значенні, що вживається вЗаконі України"Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення".
Згідно з пп.20, п. 1 ч. 1 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», кінцевий бенефіціарний власник (контролер) - фізична особа, яка незалежно від формального володіння має можливість здійснювати вирішальний вплив на управління або господарську діяльність юридичної особи безпосередньо або через інших осіб, що здійснюється, зокрема, шляхом реалізації права володіння або користування всіма активами чи їх значною часткою, права вирішального впливу на формування складу, результати голосування, а також вчинення правочинів, які надають можливість визначати умови господарської діяльності, давати обов`язкові до виконання вказівки або виконувати функції органу управління, або яка має можливість здійснювати вплив шляхом прямого або опосередкованого (через іншу фізичну чи юридичну особу) володіння однією особою самостійно або спільно з пов`язаними фізичними та/або юридичними особами часткою в юридичній особі у розмірі 25 чи більше відсотків статутного капіталу або прав голосу в юридичній особі».
А тому з метою забезпечення можливої конфіскації майна як виду покарання, а також з метою запобігання можливості відчуження вказаного майна підозрюваного, слідчий за погодженням прокурора звернувся до слідчого судді з клопотанням про накладення арешту.
З метою забезпечення арешту майна слідчий просив розглянути дане клопотання без виклику підозрюваного відповідно до ч. 2ст. 172 КПК України.
В судове засідання слідчий не з`явився, надав заяву з проханням проводити розгляд справи у його відсутність, клопотання підтримує в повному обсязі та просить його задовольнити.
Відповідно до ч.4ст.107 КПК Українифіксація під час розгляду клопотання за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
Вивчивши матеріали клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя дійшов до наступного.
Слідчим суддею встановлено, що слідчим управлінням Головного управління Національної поліції у місті Києві проводиться досудове розслідування в кримінальному провадженні № 12022100000000156 від 30.03.2022 за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 111 КК України та за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 111 КК України.
10.05.2022 року Керівником Київської міської прокурори ОСОБА_6 складено повідомлення про підозру ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю с. Гладківка, Голопристанського району, Херсонської області, українцю, громадянину України, проживаючому за адресою: АДРЕСА_1 , депутату Херсонської обласної ради VIII скликання, , раніше не судимому у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 111 КК України, а саме у державній зраді, тобто у переході на бік ворога в період збройного конфлікту, вчиненому в умовах воєнного стану.
Органом досудового розслідування вжито заходи щодо вручення ОСОБА_5 зазначене вище повідомлення про підозру у порядку передбаченому статтею 278 КПК України.
Відповідно до ч. 2ст. 131 КПК Україниодним із заходів забезпечення кримінального провадження з метою досягнення його дієвості є арешт майна.
Згідно з ч. 1ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Частинами 2,6 цієї статті визначено, що арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
У випадку, передбаченому пунктом 3 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбаченихКримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна або застосувати до юридичної особи захід кримінально-правового характеру у виді конфіскації майна.
В обґрунтування необхідності накладення арешту на вищевказане майно, слідчий вказав на забезпечення можливої конфіскації майна у майбутньому.
Відповідно до ч.10ст. 170 КПК Україниарешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.
Відповідно до ч. 4ст. 173 КПК України, у разі задоволення клопотання слідчий суддя, суд застосовує найменш обтяжливий спосіб арешту майна. Слідчий суддя, суд зобов`язаний застосувати такий спосіб арешту майна, який не призведе до зупинення або надмірного обмеження правомірної підприємницької діяльності особи, або інших наслідків, які суттєво позначаються на інтересах інших осіб.
Врахувавши правову підставу для арешту майна; розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; наслідки арешту майна,слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню, а тому слід надати згоду на арешт майна підозрюваного ОСОБА_5 , з метою конфіскації майна як виду покарання у майбутньому.
На підставі викалденого, керуючись статтями7,9,131,132,170-173,309,376 КПК України, слідчий суддя
УХВАЛИВ:
клопотання подане старшим слідчим в особливо важливих справах слідчого управління Головного управлення Національної поліції у м. Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_4 про накладення арешту на майно в межах кримінального провадження № 12022100000000156 від 30.03.2022 за ознакамикримінальних правопорушень,передбачених ч.2ст.111 КК України- задовольнити.
Накласти арешт на корпоративні права, а саме частку у статутному капіталі ТОВ «КІНБУРНСЬКА КОСА» (код в ЄДРПОУ: 31369251) у розмірі 12,5 %, що становить 625000,00 грн.та належать ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ;
- корпоративні права, а саме частку у статутному капіталі СТОВ «АГРОФІРМА-БУЛЮК» (код в ЄДРПОУ: 00856652) у розмірі 84,2426 %, що становить 4181818,00 грн.та належать ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ;
- корпоративні права, а саме частку у статутному капіталі ТОВ «ФК «СП «БАСМАТІ» (код в ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ) у розмірі 50 %, що становить 12000,00 грн.та належать ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ;
- корпоративні права, а саме частку у статутному капіталі ПП «ПФП «АДОНІС» (код в ЄДРПОУ: НОМЕР_2 ) у розмірі 100 %, що становить 25000,00 грн.та належать ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ;
- корпоративні права, а саме частку у статутному капіталі ТОВ «СЕРВІС М`ЯСО» (код в ЄДРПОУ:36290349) у розмірі 50 %, що становить 1155000,00 грн.та належать ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ;
- корпоративні права, а саме частку у статутному капіталі ТОВ «АВЕЛЛУМ ЛЕГАС» (код в ЄДРПОУ: 40193532 ) у розмірі 100 %, що становить 150000,00 грн.та належать ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ;
- корпоративні права, а саме частку у статутному капіталі ТОВ «АГРОФІРМА ПРЕОБРАЖЕННЯ» (код в ЄДРПОУ: 41860537) у розмірі 50 %, що становить 2000,00 грн.та належать ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ;
- корпоративні права, а саме частку у статутному капіталі ТОВ «Б-АГРО» (код в ЄДРПОУ: 43658793) у розмірі 100 %, що становить 5000,00 грн.та належать ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ;
2. Заборонити всім державним реєстраторам в розумінніЗакону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань»,зокрема,але невиключно:державним реєстраторамвиконавчих органівсільських,селищних таміських рад,Київської таСевастопольської міської,районної,районної умістах Києвіта Севастополідержавних адміністрацій,нотаріусам,акредитованим суб`єктам,здійснення будь-якихреєстраційних дійщодо ТОВ «КІНБУРНСЬКА КОСА» (код в ЄДРПОУ: 31369251), СТОВ «АГРОФІРМА-БУЛЮК» (код в ЄДРПОУ: 00856652), ТОВ «ФК «СП «БАСМАТІ» (код в ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ), ПП «ПФП «АДОНІС» (код в ЄДРПОУ: НОМЕР_2 ), ТОВ «СЕРВІС М`ЯСО» (код в ЄДРПОУ:36290349), ТОВ «АВЕЛЛУМ ЛЕГАС» (код в ЄДРПОУ: 40193532 ), ТОВ «АГРОФІРМА ПРЕОБРАЖЕННЯ» (код в ЄДРПОУ: 41860537), ТОВ «Б-АГРО» (код в ЄДРПОУ: 43658793), зокрема, але не виключно: державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу зазначених в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (та в установчих документах товариства одночасно), які пов`язані зі зміною розміру статутного капіталу, зміною інформації про засновників (учасників Товариства), зміною інших відомостей про ТОВ «КІНБУРНСЬКА КОСА» (код в ЄДРПОУ: 31369251), СТОВ «АГРОФІРМА-БУЛЮК» (код в ЄДРПОУ: 00856652), ТОВ «ФК «СП «БАСМАТІ» (код в ЄДРПОУ: 35869851), ПП «ПФП «АДОНІС» (код в ЄДРПОУ: 30496286), ТОВ «СЕРВІС М`ЯСО» (код в ЄДРПОУ:36290349), ТОВ «АВЕЛЛУМ ЛЕГАС» (код в ЄДРПОУ: 40193532 ), ТОВ «АГРОФІРМА ПРЕОБРАЖЕННЯ» (код в ЄДРПОУ: 41860537), ТОВ «Б-АГРО» (код в ЄДРПОУ: 43658793), що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Ухвала про накладення арешту виконується негайно в порядку, встановленому для виконання судових рішень.
Оскарження ухвали про накладення арешту не зупиняє її виконання.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду суду протягом 5 (п`яти) днів з дня її оголошення. Якщо ухвалу постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 02.06.2022 |
Оприлюднено | 16.05.2024 |
Номер документу | 104696670 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Голосіївський районний суд міста Києва
Плахотнюк К. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні