У Х В А Л А
про прийняття позовної заяви до розгляду
та відкриття провадження у адміністративній справі
10 червня 2022 року справа № 580/2246/22м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі судді Трофімової Л.В. перевірено матеріали позовної заяви у справі № 580/2246/22
за позовом ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 , місце проживання: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 )
до виконавчого комітету Камянської міської ради (вул. Героїв Майдаану, 37, м. Кам`янка, Черкаський район, Черкаська область, 20801 , код ЄДРПОУ 24604168)
про визнання протиправною бездліяльності та зобов`язання вчинити дії, постановив ухвалу.
20.05.2022 вх. 14363/22 позивач (через представника адвоката Сухомудренка Б.В.), звернувшись до Черкаського окружного адміністративного суду з позовом до виконавчого комітету Кам`янської міської ради, просить:
- визнати протиправною бездіяльність виконавчого комітету Кам`янської міської ради, пов`язану з не здійсненням виплати ОСОБА_1 , компенсації як фізичній особі, що надає соціальні послуги з догляду на професійній основі, за період з 15.09.2022 по 31.03.2022
- стягнути з виконавчого комітету Кам`янської міської ради на користь ОСОБА_1 компенсацію по догляду за хворим батьком ОСОБА_2 (1956 року народження) у сумі 35929, 80 як компенсацію фізичній особі, що надавала соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі.
Додатково просить стягнути з виконавчого комітету Камянської міської ради судові витрати зі сплати судового збору у сумі 3593,00 грн.
Ухвалою від 24.05.2022 позовну заяву залишено без руху, визначено позивачеві строки на усунення недоліків - 07.06.2022 вх. №16132/22 надійшла заява про усунення недоліків.
Згідно ч. 3 ст. 169 КАС України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 171 цього Кодексу.
Підстави для повернення або відмови у відкритті провадження у адміністративній справі відсутні.
Спір виник із публічно-правових відносин, відповідно до пункту 1 частини 1 статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України належить до юрисдикції адміністративних судів та має розглядатись у порядку адміністративного судочинства.
Кодексом адміністративного судочинства України (стаття 12) визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Відповідно до частин 1, 2 статті 173 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що підготовку справи до судового розгляду здійснює суддя адміністративного суду, який відкрив провадження в адміністративній справі. Завданням підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, що належать встановленню та зібранню відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; наявність з`ясування підстав для об`єднання або роз`єднання позовних вимог, вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Згідно статті 179 Кодексу адміністративного судочинства України для виконання завдання підготовчого провадження у кожній судовій справі, що розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначається судом з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі. Відповідно до частини 2 статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Заява від 07.06.2022 вх. 16132/22 містить клопотання про витребування доказів (в оригіналах) від Управління соціального захисту Черкаської РДА (яке не є учасником провадження), а саме: рішення про призначення компенсації від 23.12.2020; рішення про призначення компенсації від 05.11.2021; протокол перерахунку від 19.01.2021; протокол перерахунку від 15.11.2021; довідку УСЗ від 29.03.2022.
Згідно з ч. 1, 2 ст. 80 КАС України учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 79 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
У клопотанні про витребування доказів повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується; 2) обставини, що може підтвердити цей доказ, або аргументи, що доказ може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) заходи, яких особа, що подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів, та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Усупереч вказаним вимогам закону, клопотання про витребування доказів не містить обставини, що може підтвердити цей доказ, або аргументи, що доказ може спростувати, інформації про дії, вжиті позивачем для отримання вказних документів або посилання на неможливість їх отримати самостійно.
Правове становище третіх осіб у процесі посідають особи, які мають юридичний інтерес до справи, але інтерес, який не є рівноцінним інтересам сторін (позивача чи відповідача). Третя особа у справі є лише сonsortes litis (учасником справи), не його стороною.
Керуючись статтями 2, 6-16, 19, 49, 160, 168, 171, 173, 179, 243, 248, 256, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Кам`янської міської ради про визнання протиправноб бездіяльності та зобов`язання вчинити дії, що буде здійснюватися за правилами загального позовного провадження.
Призначити підготовче судове засідання на 06.07.2022 о 12 годині 00 хвилин, що буде проводитись одноособово суддею Трофімовою Л.В. у приміщенні Черкаського окружного адміністративного суду за адресою: м. Черкаси, бульвар Шевченка, 117, із повним фіксуванням судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Запропонувати учасникам з метою вирішення завдань статті 180 КАС України надати письмову позицію щодо належного відповідача та джерел виплати компенсації по догляду.
Запропонувати позивачеві врахувати вимоги статті 5 КАС України у контексті обрання способу захисту порушеного права і окреслити про відновлення якого саме права/інтересу йдеться у контексті "не здійсненням виплати ОСОБА_1 " та стягнення "компенсації" за відсутності доказів нарахування суми для виплати та інших відповідних доказів щодо деструктивних відхилень у оцінки бездіяльності відповідача за критеріми частини 2 статті 2 КАС України.
Запропонувати відповідачеві до дати призначеного судового засідання, у разі не визнання адміністративного позову, надіслати: до суду відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (що можливо доставити до суду), що підтверджують фактичні обставини; позивачу копію відзиву з додатками.
Встановити позивачу для подання відповіді на відзив 5-денний строк з дня отримання відзиву на позов. У разі подання позивачем відповіді на відзив, встановити відповідачу для надання своїх заперечень 5-денний строк з дня отримання відповіді на відзив. Роз`яснити відповідачу, що згідно статті 79 Кодексу адміністративного судочинства України про надання суду доказів разом із поданням відзиву на позов, а у разі, якщо доказ не може бути поданий у встановлений строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, що не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк. Учасник справи також повинен надати докази, що підтверджують те, що здійснено усі залежні від нього дії, спрямовані на отримання відповідного доказу. Роз`яснити особам, які беруть участь у справі, що вони мають права та обов`язки, визначені статтями 44, 45, 47, 131 Кодексу адміністративного судочинства України. Копію ухвали надіслати сторонам, відповідачу - копію позовної заяви та додані до неї документи. Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 294 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала про відкриття провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду, лише у випадку її постановлення з порушення правил підсудності. Ухвала в частині відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі безпосередньо до Шостого апеляційного адміністративного суду апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня складання ухвали. В іншій частині ухвала не оскаржується та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію у справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/.
Роз`яснити учасникам про можливість участі у режимі відеоконференції відповідно до статті 195 КАС України.
Відповідно до наказу голови Черкаського окружного адміністративного суду від 09.03.2022 № 28 «Про організацію роботи суду у зв`язку із запровадженням воєнного стану» рекомендовано громадянам всі необхідні документи (позовні заяви, заяви, скарги, відзиви, пояснення, клопотання тощо) надавати суду через дистанційні засоби зв`язку: в електронному вигляді на електронну адресу суду, через особистий кабінет в системі «Електронний суд», поштою, факсом (https://adm.ck.court.gov.ua/sud2370/pres-centr/news/1262108/).
У підготовче засідання викликати осіб, які беруть участь у справі. Учасники справи, які не можуть з поважних причин прибути до суду, зобов`язані завчасно повідомити про це суд (частина 2 статті 131 Кодексу адміністративного судочинства України).
Копію ухвали направити особам, які беруть участь у справі.
СуддяЛариса ТРОФІМОВА
Суд | Черкаський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 09.06.2022 |
Оприлюднено | 22.06.2022 |
Номер документу | 104733618 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо соціального захисту (крім соціального страхування), з них |
Адміністративне
Черкаський окружний адміністративний суд
Лариса ТРОФІМОВА
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні