УХВАЛА
Справа № 569/19152/18
1-кс/569/2332/22
08 червня 2022 року Рівненський міський суд Рівненської області
у складі:
слідчого судді ОСОБА_1
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
представника володільця майна ОСОБА_3 адвоката ОСОБА_4 ,
прокурора ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Рівне клопотання представника володільця майна ОСОБА_3 - адвокат ОСОБА_4 про скасування арешту майна,
ВСТАНОВИВ:
Адвокат ОСОБА_4 діючи в інтересах ОСОБА_3 звернувся до Рівненського міського суду із клопотанням про скасування арешту з майна, а саме мобільного телефону марки Redmi 5 ІМЕІ 1: НОМЕР_1 , ІМЕІ 2: НОМЕР_2 з сім-картою абонентський номер: НОМЕР_3 , який був вилучений у ОСОБА_3 під час проведення обшуку за адресою АДРЕСА_1 , накладеного ухвалою слідчого судді Рівненського міського суду Рівненської області від 21 лютого 2022 року та повернути особі у якої було вилучено.
В обґрунтування вказує, що слідчим управлінням ГУНП в Рівненській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12018180000000481 від 22.08.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.191 КК України.
14 лютого 2022 року, у відповідності до ухвали слідчого судді Рівненського міського суду, за адресою: АДРЕСА_1 за місцем проживання ОСОБА_3 проведено обшук, за результатами якого вилучено предмети та документи, які містять у собі інформацію та відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження та відповідають вимогам статей 98, 99 КПК України, а саме: мобільний телефон Redmi 5 ІМЕІ 1: НОМЕР_1 , ІМЕІ 2: НОМЕР_2 з сім-картою абонентський номер: НОМЕР_3 .
Ухвалою слідчого судді від 21 лютого 2022 року задоволено клопотання слідчого у кримінальному провадженні заступника начальника відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУНП в Рівненській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_6 накладено арешт на майно, яке вилучене 14.02.2022 в ході обшуку в квартирі за місцем проживання ОСОБА_3 , за адресою: АДРЕСА_1 , а саме на: мобільний телефон мобільний телефон Redmi 5 ІМЕІ 1: НОМЕР_1 , ІМЕІ 2: НОМЕР_2 з сім-картою абонентський номер: НОМЕР_3 та позбавити можливості власника та інших осіб користуватися та розпоряджатися будь-яким чином усім вищевказаним майном та використовувати його до прийняття процесуального рішення у кримінальному провадженні. Вважає, що відпали потреби у застосуванні такого заходу забезпечення кримінального провадження як арешт, оскільки ОСОБА_3 у межах кримінального провадження має статус свідка, не є підозрюваним чи обвинуваченим, крім того слідчим не повідомлено чи виявлені на телефоні сліди кримінального правопорушення. Таким чином вважає, що подальше застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження порушує ст.41 Конституції України та ст.1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Адвокат ОСОБА_4 у судовому засіданні клопотання підтримав, просив задоволити.
Прокурор у судовому засіданні заперечував щодо задоволення клопотання, оскільки в межах кримінального провадження вказаний мобільний телефон визнано речовим доказом.
Заслухавши учасників судового провадження, дослідивши клопотання та наявні в матеріалах справи документи, оцінивши їх у сукупності з іншими доказами, слідчий суддя прийшов до висновку, що клопотання слід задовольнити частково із наступних підстав.
Судом встановлено, що ухвалою Рівненського міського суду Рівненської області від 21 лютого 2022 року накладено на майно, яке вилучене 14.02.2022 в ході обшуку в квартирі за місцем проживання ОСОБА_3 , за адресою: АДРЕСА_1 , а саме на: мобільний телефон Redmi 5 ІМЕІ 1: НОМЕР_1 , ІМЕІ 2: НОМЕР_2 з сім-картою абонентський номер: НОМЕР_3 та позбавити можливості власника та інших осіб користуватися та розпоряджатися будь-яким чином усім вищевказаним майном та використовувати його до прийняття процесуального рішення у кримінальному провадженні.
ОСОБА_3 не є підозрюваним у кримінальному провадженні, накладення арешту.
Згідно з ч.1 ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існують достатні підстави вважати, що воно є предметом, засобом чи знаряддям вчинення злочину, доказом злочину, набуте злочинним шляхом, доходом від вчиненого злочину, отримане за рахунок доходів від вчиненого злочину або може бути конфісковане у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого чи юридичної особи, до якої може бути застосовано заходи кримінально-правового характеру, або може підлягати спеціальній конфіскації щодо третіх осіб, юридичної особи або для забезпечення цивільного позову. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Відповідно до ст. 174 КПК України, арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Згідно статті 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності. Право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом. Громадяни для задоволення своїх потреб можуть користуватися об`єктами права державної та комунальної власності відповідно до закону. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право власності є непорушним.
В порушення ст.1 Протоколу №1 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікованого Законом України №475/97-ВР від 17.07.1997, а саме: кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.
Враховуючи вищевикладеніобставини вїх сукупності, оцінюючи розумність і співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, а також наслідки арешту майна для власника, слідчий суддя приходить до висновку, щоклопотання про скасування арешту з майно, а саме мобільного телефону Redmi 5 ІМЕІ 1: НОМЕР_1 , ІМЕІ 2: НОМЕР_2 з сім-картою абонентський номер: НОМЕР_3 , обґрунтоване та підлягаєзадоволенню, в частині передачі його на відповідальне зберігання з правом розпоряджання та користування, без права відчуження, оскільки перебування телефону у власника не зашкодить досудовому розслідуванню та проведенню інших процесуальних дій та не вплине на правильність прийнятого судом рішення, без скасування арешту.
На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст. 170, 171, 174 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання задоволити частково.
Передати мобільний телефон мобільний телефон Redmi 5 ІМЕІ 1: НОМЕР_1 , ІМЕІ 2: НОМЕР_2 з сім-картою абонентський номер: НОМЕР_3 власнику ОСОБА_3 на відповідальне зберігання, без права відчуження.
Ухвала остаточна, оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Рівненського міського суду Рівненської області ОСОБА_7
Суд | Рівненський міський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 08.06.2022 |
Оприлюднено | 25.01.2023 |
Номер документу | 104739539 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про скасування арешту майна |
Кримінальне
Рівненський міський суд Рівненської області
Денисюк П. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні