Ухвала
від 14.06.2022 по справі 903/218/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10

E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885

УХВАЛА

15 червня 2022 року № 903/218/21

за заявою Приватного підприємства "Трок Маркет", м. Луцьк

до Приватного акціонерного товариства "Волинський шовковий комбінат", м. Луцьк

про відкриття провадження у справі про банкрутство

Суддя Кравчук А. М.

Секретар судового засідання Мачульська Л.В.

Представники:

від кредиторів: н/з

ліквідатор: н/з

встановив: ухвалою суду від 06.04.2021 відкрито провадження у справі про банкрутство Приватного акціонерного товариства "Волинський шовковий комбінат", визнано вимоги ініціюючого кредитора - Приватного підприємства "Трок Маркет" до Приватного акціонерного товариства "Волинський шовковий комбінат" в сумі 112 413 248 грн. 16 коп. Введено мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника; процедуру розпорядження майном строком на сто сімдесят календарних днів до 01.09.2021; розпорядником майна призначено арбітражного керуючого Темчишина Володимира Петровича.

Постановою Господарського суду Волинської області від 25.05.2021 припинено процедуру розпорядження майном Приватного акціонерного товариства "Волинський шовковий комбінат" та повноваження розпорядника майна арбітражного керуючого Темчишина Володимира Петровича. Визнано боржника банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців по 25.05.2022, ліквідатором призначено арбітражного керуючого Темчишина Володимира Петровича. Визначено оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України повідомлення про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури ПрАТ "Волинській шовковий комбінат".

27.01.2022 на адресу суду від ліквідатора Темчишина В.П. надійшли звіт та ліквідаційний баланс ПрАТ "Волинський шовковий комбінат", клопотання про затвердження та стягнення грошової винагороди за виконання повноважень ліквідатора боржника в сумі 43 761 грн. 70 коп. за період з 25.05.2021 по 21.01.2022.

У зв`язку з надходженням на адресу Північно-західного апеляційного господарського суду апеляційної скарги ГУ ДПС у Волинській області на ухвалу суду від 19.01.2022, справу №903/218/21 супровідним листом від 15.04.2022 направлено до суду апеляційної інстанції.

Постановою Північно-західного апеляційного господарського суду від 18.05.2022 ухвалу Господарського суду Волинської області від 19 січня 2022 року у справі №903/218/21 залишено без змін.

Матеріали справи повернуті Господарському суду Волинської області 08.06.2022.

Ухвалою суду від 08.06.2022 розгляд справи призначено у судовому засіданні 15.06.2022 об 11 год. 00 хв.

14.06.2022 на адресу суду надійшло клопотання ліквідатора про долучення документів до матеріалів справи.

ПП «Трок Маркет» у клопотанні від 14.06.2022 розгляд справи просить проводити без участі його представника. Затвердження звітів ліквідатора підтримує.

Учасники справи правом участі у судовому засіданні не скористалися ,повноважених представників не направили, хоч були належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи, що підтверджується списком розсилки поштової кореспонденції від 08.06.2022.

Згідно ст.17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

В силу вимог ч.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, 1950 року, учасником якої є Україна, кожен при вирішенні судом питання щодо його цивільних прав та обов`язків має право на судовий розгляд упродовж розумного строку.

Обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору (§ 66-69 рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 у справі "Смірнова проти України").

Враховуючи, що норми ст. 74 ГПК України щодо обов`язку суду витребувати у сторін документи і матеріали, необхідні для вирішення спору, кореспондуються з диспозитивним правом сторін подавати докази, п. 4 ст. 129 Конституції України визначає одним з принципів судочинства свободу в наданні сторонами суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, суд вважає, що ним, в межах наданих йому повноважень, створені належні умови для надання сторонами доказів та вважає за необхідне розгляд справи проводити за наявними в ній матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, господарський суд, -

в с т а н о в и в :

Розпорядником майна боржника повідомлено Другий відділ державної виконавчої служби у м.Луцьку Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів) про відкриття провадження у справі про банкрутство ПрАТ Волинський шовковий комбінат та введення мораторію на задоволення вимог кредиторів.

На виконання вимог КУзПБ розпорядником майна направлено запити до керівника боржника, Державної авіаційної служби, Регіонального сервісного центру МВС у Волинській області, Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області, Волинської митниці, ДАБІ України, Державного підприємства Український державний центр радіочастот, Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Головного управління Держгеокадастру у Волинській області, Управління Держпраці у Волинській області, філії Головний інформаційно-обчислювальний центр ПАТ Укрзалізниця, Державного космічного агентства України, Державної служби морського та річкового транспорту України, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (том 3, а.с. 31-46).

Згідно отриманих відповідей за боржником повітряні судна, земельні ділянки, трактори, самохідні шасі, самохідні сільськогосподарські, дорожньо-будівельні і меліоративні машини, сільськогосподарська техніка та інші механізми, унікальні об`єкти космічної діяльності, об`єкти підвищеної небезпеки, великотоннажні та інші технологічні транспортні засоби, що не підлягають експлуатації та вулично-дорожній мережі загального користування, об`єкти котлонагляду та підіймальних споруд не зареєстровані (том3, а.с. 53, 55-56, 59-60, 63-64).

Записи щодо суден, власником або судновласником яких є боржник, щодо зареєстрованих прав інтелектуальної власності відсутні (том 3, а.с. 61).

Приватне акціонерне товариство Волинський шовковий комбінат серед власників пакетів акцій (5 відсотків і більше) акціонерних товариств відсутнє.

Відповідно до пояснень керівника боржника транспортні засоби, які містяться в Єдиному державному реєстрі транспортних засобів, держателем якого є МВС, відчужені протягом 2006-2008 років Державною виконавчою службою з метою примусового погашення боргів в межах відкритих виконавчих проваджень. З 2008 року згідно даних бухгалтерського обліку ПрАТ «Волинський шовковий комбінат» на балансі підприємства транспортні засоби не обліковуються (том 3, а.с. 57-58).

ДВ ДВС у місті Луцьку ЗМУМЮ (м.Львів) у листі від 13.06.2022 повідомляє, що заходи примусового розшуку транспортних засобів, зареєстрованих за ПрАТ «Волинський шовковий комбінат», не проводились у зв`язку з тим, що згідно відповіді МВС України станом на 10.06.2022 за боржником відсутні зареєстровані транспортні засоби.

Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру від 10.06.2022 дані про зареєстровані за боржником транспортні засоби відсутні.

Інформація щодо видачі/реєстрації за Приватним акціонерним товариством Волинський шовковий комбінат документів дозвільного та декларативного характеру на будівництво та наявності вказаної юридичної особи в переліку замовників будівництва відсутня (том 3, а.с. 62).

Дозволи на експлуатацію радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв боржнику не видавались ( том3, а.с. 52).

Серед зареєстрованих власників локомотивів та вантажних вагонів боржник відсутній. Дані щодо наявності під`їзних колій, власником яких є Приватного акціонерного товариства Волинський шовковий комбінат, відсутні (том3, а.с. 51).

Боржник не перебуває на обліку Державної митної служби як особа, що здійснює операції з товарами. В зоні діяльності Волинської митниці Держмитслужби митного оформлення товарів підприємство не здійснювало (том 3, а.с. 54).

Заборгованість по заробітній платі, а також заставне майно боржника відсутні.

Арбітражним керуючим отримано Інформаційну довідку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо боржника.

Розпорядником майна отримано дані про наявні банківські рахунки боржника (том 3, а.с. 47).

За результатами проведеного фінансового аналізу, встановлено, що ПрАТ Волинський шовковий комбінат з 2018 року є збитковим та спостерігається тенденція стабільно негативного фінансового стану ПрАТ Волинський шовковий комбінат за останні три роки. Структура балансу незадовільна. Фінансовий стан характеризується ознаками надкритичної неплатоспроможності. Можливостей санації чи інших реорганізаційних заходів відновлення платоспроможності ПрАТ Волинський шовковий комбінат немає, тому застосування відкритої процедури ліквідації боржника є доцільним. Ознак дій приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства не виявлено.

Згідно повідомлення керівника боржника товариство не має фінансово-економічної можливості ініціювати проведення санації. На адресу банкрута не надходило жодних пропозицій інвесторів щодо розроблення плану санації. У товариства відсутні на балансі цінні папери, майно, інші цінності ( то3, а.с. 48-49).

31.05.2021 ліквідатору передані документи та печатка ПрАТ Волинський шовковий комбінат згідно акту приймання-передачі від 31.05.2021.

Ліквідатором проведена інвентаризація майна ПрАТ Волинський шовковий комбінат (том 3, а.с. 65-82).

Під час ліквідаційної процедури боржника інвентаризовано дебіторську заборгованість ТОВ «Східноєвропейська теплоелектрогенеруюча компанія» в сумі 75 583 667,00грн, за якою минув строк позовної давності. Встановлено що постановою Господарського суду Волинської області від 05.05.2015 № 903/33/15 ТОВ «Східноєвропейська теплоелектрогенеруюча компанія» визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Ухвалою Господарського суду Волинської області від 10.12.2019 ліквідовано ТОВ «Східноєвропейська теплоелектрогенеруюча компанія» (том 3, а.с. 83-84).

Згідно Кодексу України з процедур банкрутства вимоги ПрАТ Волинський шовковий комбінат до ТОВ «Східноєвропейська теплоелектрогенеруюча компанія» вважаються погашеними.

Ліквідатором вчинені заходи щодо закриття банківських рахунків боржника (том 3, а.с. 112-113).

На звернення ліквідатора розпорядженням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку №142-ДР-3 від 18.10.2021 зупинено обіг акцій ПрАТ Волинський шовковий комбінат (том 3, а.с. 114).

Ліквідатором отримано витяг з Державного реєстру обтяжень рухомого майна №Р210833 від 26.10.2021, згідно якого майно ПрАТ Волинський шовковий комбінат перебуває в податковій заставі.

Ухвалою Господарського суду Волинської області від 10.11.2021 задоволено клопотання ліквідатора та звільнено рухоме майно боржника з податкової застави та зобов`язано ГУ ДПС у Волинській області вилучити записи про обтяження з державного реєстру обтяжень рухомого майна.

Під час ліквідаційної процедури проведена оцінка майна боржника з залученням експертів-оцінювачів ТзОВ «ВМБ-НЕРУХОМІСТЬ». Відповідно до експертного висновку ТзОВ «ВМБ-НЕРУХОМІСТЬ» станом на 20.09.2021 вартість майна ПрАТ Волинський шовковий комбінат становить 205 350,00 грн. (том 3, а.с. 89-91).

На звернення ліквідатора ГУ ДПС у Волинській області листом №17267/6/03-20-13-01-06 від 17.11.2021 надало згоду на продаж майна ПрАТ Волинський шовковий комбінат на першому аукціоні без можливості зниження початкової вартості (том 3, а.с. 92-93).

На засіданні комітету кредиторів 23.11.2021 комітетом кредиторів прийнято рішення про виставлення майна ПрАТ Волинський шовковий комбінат на перший аукціон без можливості зниження початкової вартості одним лотом за стартовою (початковою) вартістю згідно експертної оцінки 205 350,00грн. (том3, а.с. 94-97).

24.11.2021 в електронно торговій системі (класифікатор аукціону UA-РS-2021-11-24-000047-2) оприлюднено оголошення про проведення аукціону. За підсумками аукціону переможником стала підприємець Михальська В.А. У зв`язку з відмовою останньої від оплати належної суми вартості майна, аукціон вважається таким що не відбувся, а учасника дискваліфіковано. Внесений учасником гарантійний внесок утриманий ліквідатором.

Згідно ст.79,80 Кодексу України з процедур банкрутства - у разі закінчення аукціону без визначення переможця, замовник аукціону протягом одного місяця зобов`язаний оголосити про проведення повторного аукціону. Початковою ціною повторного аукціону є зменшена на 20 відсотків початкова ціна першого аукціону.

24.12.2021 в електронно торговій системі (класифікатор аукціону UA-РS -2021-12-24-000020-3) оприлюднено оголошення про проведення повторного аукціону. Майно виставлено на аукціон одним лотом за стартовою (початковою) вартістю, зменшеною на 20% від початкової ціни першого аукціону 164 280,00грн. Перший повторний аукціон проводився без можливості зниження початкової ціни. Торги були призначені на 05.01.2022, проте аукціон не відбувся у зв`язку з відсутністю учасників.

Згідно ст.79,80 Кодексу України з процедур банкрутства - у разі закінчення першого повторного аукціону без визначення переможця, замовник аукціону протягом одного місяця зобов`язаний оголосити про проведення другого повторного аукціону. Початковою ціною другого повторного аукціону є зменшена на 25 відсотків початкова ціна першого повторного аукціону. Другий повторний аукціон проводиться з можливістю зниження початкової ціни.

06.01.2022 в електронно торговій системі (класифікатор аукціону UA-РS -2022-01-06-000018-2) оприлюднено оголошення про проведення другого повторного аукціону. Майно виставлено на аукціон одним лотом за стартовою (початковою) вартістю, зменшеною на 25% від початкової ціни першого повторного аукціону -123 210,00грн. Другий повторний аукціон проводився з можливістю зниження початкової ціни. Торги були призначені на 17.01.2022.

Згідно протоколу проведення аукціону від 17.01.2022 переможцем стала юридична особа, яка запропонувала за лот №1 91 232,10грн. (том 3, а.с. 101-104)

Всього під час ліквідаційної процедури на рахунку акумульовано кошти в сумі 101 273,30 грн., які відшкодовані в якості часткової оплати послуг арбітражного керуючого та його витрат.

Інше майно, від продажі якого, можна було б задовольнити вимоги кредиторів ПрАТ Волинський шовковий комбінат відсутнє.

Виходячи з аналізу фінансово-господарської діяльності неплатоспроможності підприємства та ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства ПрАТ Волинський шовковий комбінат не виявлено підстав стверджувати про наявність ознак протиправності поведінки в діях засновників, директора чи будь-яких третіх осіб, по відношенню до товариства, котрі призвели до банкрутства. З огляду на зазначене, ліквідатором не вживалися заходи щодо покладення субсидіарної відповідальності за зобов`язаннями боржника на третіх осіб.

Документи, які підлягають довгостроковому зберіганню, передані до Луцького міського трудового архіву, що підтверджується довідкою Луцького міського трудового архіву про прийняття-передачу документів №31 /3-7 від 31.08.2021 (том 3, а.с. 115-129).

Правильне завершення ліквідаційної процедури є основним завданням ліквідатора, який, з урахуванням покладених на нього Законом про банкрутство повноважень повинен наполегливо та добросовісно працювати упродовж всієї процедури ліквідації.

Звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс є підсумковими документами, які підтверджують належне проведення ліквідатором всіх необхідних заходів ліквідаційної процедури, вчинення адекватних дій щодо виявлення кредиторів та активів боржника, за результатами розгляду яких суд приймає ухвалу про ліквідацію боржника та закриття провадження у справі.

Отже законодавцем передбачено певну сукупність дій, які необхідно вчинити в ході ліквідаційної процедури та перелік додатків до звіту ліквідатора, які подаються суду разом з зазначеним звітом та є предметом дослідження в судовому засіданні за підсумками ліквідаційної процедури, яке проводиться за участю кредиторів (комітету кредиторів).

Подання звіту та ліквідаційного балансу здійснюється ліквідатором за результатом проведених дієвих заходів, які передбачені у ліквідаційній процедурі.

Законом не визначено вичерпний перелік таких заходів, які має вчинити ліквідатор для завершення ліквідаційної процедури, визначені тільки основні напрямки таких заходів, що дозволяють сформувати ліквідаційну масу та задовольнити, за умови виявлення майна (ліквідних активів), вимоги кредиторів, що логічно випливає із визначених Законом повноважень ліквідатора та надає останньому можливість відповідно до власного самостійного та незалежного розсуду вчиняти дії щодо виявлення та розшуку активів банкрута для формування ліквідаційної маси.

Разом з тим, обов`язком ліквідатора є здійснення всієї повноти заходів, спрямованих на виявлення активів боржника, при цьому ні у кого не повинен виникати обґрунтований сумнів щодо їх належного здійснення - принцип безсумнівної повноти дій ліквідатора у ліквідаційній процедурі (постанова Верховного Суду від 14.02.2018 року у справі №927/1191/14).

21.01.2022 на засіданні комітету кредиторів боржника звіт ліквідатора, ліквідаційний баланс боржника схвалено (том 3, а.с. 21-26).

Відповідно до положень ч. 7 ст. 64 Кодексу України з процедур банкрутства вимоги, не погашені у зв`язку з недостатністю майна, вважаються погашеними.

Частиною 3 ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що якщо ліквідатор не виявив майнових активів, що підлягають включенню до складу ліквідаційної маси, він зобов`язаний подати господарському суду ліквідаційний баланс, який засвідчує відсутність у банкрута майна.

Відповідно до п.5 ч.1 ст.90 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд закриває провадження у справі про банкрутство, якщо затверджено звіт ліквідатора у порядку, передбаченому цим Кодексом.

Таким чином оскільки за результатами ліквідаційної процедури у банкрута не залишилось майна, за рахунок якого можливе погашення кредиторських вимог, підприємницька діяльність підприємства припинена, що відображено у ліквідаційному балансі, господарський суд дійшов висновку про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу, ліквідацію ПрАТ «Волинський шовковий комбінат» та закриття провадження у справі.

Як визначено ч. 4 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства, у випадках, передбачених пп. 4-6 ч. 1 цієї статті, господарський суд в ухвалі про закриття провадження у справі зазначає, що вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Кодексом строк або були відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.

Відповідно до ч.6 ст.65 Кодексу України з процедур банкрутства, ліквідатор виконує свої повноваження до внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань запису про припинення юридичної особи - банкрута.

Керуючись ст. ст. 46, 48, 83 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", господарський суд, -

У Х В А Л И В :

1. Звіт ліквідатора, ліквідаційний баланс Приватного акціонерного товариства "Волинський шовковий комбінат" (вул. Карбишева 2, м. Луцьк, код ЄДРПОУ 31965022) затвердити.

2. Ліквідувати юридичну особу - Приватне акціонерне товариство "Волинський шовковий комбінат" (вул. Карбишева 2, м. Луцьк, код ЄДРПОУ 31965022).

3. Провадження у справі про банкрутство Приватного акціонерного товариства "Волинський шовковий комбінат" (вул. Карбишева 2, м. Луцьк, код ЄДРПОУ 31965022) закрити.

4. Зобов`язати державного реєстратора вчинити дії, передбачені Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців" та спрямовані на припинення юридичної особи Приватного акціонерного товариства "Волинський шовковий комбінат" (вул. Карбишева 2, м. Луцьк, код ЄДРПОУ 31965022).

5. Вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" строк або відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.

Ухвала господарського суду набирає законної сили з моменту її підписання відповідно до ч.2 ст. 235 ГПК України.

Ухвала суду підписана 15.06.2022

Ухвала суду підлягає оскарженню до Північно-західного апеляційного господарського суду відповідно до ст.ст. 255-256, п. 17.5 Перехідних положень ГПК України.

Суддя А. М. Кравчук

СудГосподарський суд Волинської області
Дата ухвалення рішення14.06.2022
Оприлюднено24.06.2022
Номер документу104767582
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи

Судовий реєстр по справі —903/218/21

Ухвала від 26.06.2022

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Картере В.І.

Судовий наказ від 14.06.2022

Господарське

Господарський суд Волинської області

Кравчук Антоніна Михайлівна

Судовий наказ від 14.06.2022

Господарське

Господарський суд Волинської області

Кравчук Антоніна Михайлівна

Судовий наказ від 14.06.2022

Господарське

Господарський суд Волинської області

Кравчук Антоніна Михайлівна

Ухвала від 14.06.2022

Господарське

Господарський суд Волинської області

Кравчук Антоніна Михайлівна

Ухвала від 14.06.2022

Господарське

Господарський суд Волинської області

Кравчук Антоніна Михайлівна

Ухвала від 07.06.2022

Господарське

Господарський суд Волинської області

Кравчук Антоніна Михайлівна

Постанова від 17.05.2022

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Юрчук М.І.

Ухвала від 08.05.2022

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Юрчук М.І.

Ухвала від 08.05.2022

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Юрчук М.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні