РІВНЕНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
16 червня 2022 року
м. Рівне
Справа № 2-78/11
Провадження № 22-ц/4815/828/22
Рівненський апеляційний суд у складі судді Боймиструка С. В., представника ОСОБА_1 на рішення Костопільського районного суду Рівненської області від 28 липня 2011 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Костопільської міської ради, ОСОБА_3 про визнання недійсним рішення міської ради,-
в с т а н о в и в :
Рішенням Костопільського районного суду Рівненської області від 28 липня 2011 року позов задоволено.
Скасовано державний акт на право власності на земельну ділянку серії ЯА №045521, виданий на ім`я ОСОБА_3 , площею 0,0812 га за адресою: АДРЕСА_1 та скасовано його державну реєстрацію.
Зобов`язано ОСОБА_3 відновити межу, яка проходила в тій конфігурації, яка існувала станом на 20.08.1964 року.
Не погоджуючись з зазначеним рішенням суду, представник ОСОБА_1 подала апеляційну скаргу, де вона, зокрема, просила поновити строк на апеляційне оскарження.
В обґрунтування поважності причин пропуску строку, вказує, що про оскаржуване рішення апелянт дізнався із тексту позовної заяви про визнання недійсним договору дарування спірної земельної ділянки (справа №564/328/22). Після цього звернувся до місцевого суду з заявою про видачу копії судового рішення. 27 квітня 2022 року він отримав вказане рішення і проставив дату отримання на заяві.
Наведені доводи спростовуються матеріалами справи. Так, згідно відмітки на заяві від 29 червня 2021 року, апелянт був ознайомлений з матеріалами справи 30 червня 2021 року, тобто зміст судового рішення був йому відомий раніше (а.с. 131). Крім того в матеріалах справи наявна заява про видачу копії судового рішення з відміткою про його отримання 27.05.2021 року (а.с. 128).
Апеляційна скарга надійшла до Рівненського апеляційного суду 29 квітня 2022 року.
Судові рішення, ухвалені судами першої інстанції до набрання чинності цією редакцією Кодексу, набирають законної сили та можуть бути оскаржені в апеляційному порядку протягом строків, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу (пункт 13 Перехідних положень ЦПК України у редакції, чинній з 15 грудня 2017 року).
Отже, судові рішення, що ухвалені до 15 грудня 2017 року, тобто до набрання чинності ЦПК України у редакції Закону України від 03 жовтня 2017 року № 2147-VIII, можуть бути оскаржені в апеляційному порядку протягом строків, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу, проте розгляд таких скарг здійснюється за правилами, встановленими ЦПК України у редакції, чинній з 15 грудня 2017 року.
Відповідно до положень статті 294 ЦПК України 2004 року у редакції, чинній станом на 28 липня 2011 року, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення. Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Згідно з ч. 2 ст. 354 ЦПК України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення, зокрема, учасник справи, якому повна рішення суду не було вручено у день проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому рішення суду.
Учасник справи, якому рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Відповідно до ч. 3 ст. 357 ЦПК України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених ст. 354 ЦПК України, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення.
За таких обставин заявнику необхідно навести додаткові підстави для його поновлення та надати відповідні документальні підтвердження.
Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленому ст. 358 ЦПК України.
З огляду на наведене і керуючись ст.ст. 357, 381 ЦПК України,
у х в а л и в :
Апеляційну скаргу представника ОСОБА_1 нарішення Костопільськогорайонного судуРівненської областівід 28липня 2011рокузалишити без руху.
Надати строк, не пізніше десяти днів з дня отримання копії цієї ухвали, для усунення вказаних в ній недоліків, шляхом надання Рівненському апеляційному суду заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження з наведенням підстав для його поновлення.
У разі невиконання у встановлений строк вимог цієї ухвали буде відмовлено у відкритті апеляційного провадження.
Суддя Рівненського
апеляційного суду С.В. Боймиструк
Суд | Рівненський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.06.2022 |
Оприлюднено | 25.06.2022 |
Номер документу | 104795758 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: |
Цивільне
Рівненський апеляційний суд
Боймиструк С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні