20.06.2022 Справа № 756/4125/22
№ 1-кс/756/823/22
№ 756/4125/22
У Х В А Л А
іменем України
20 червня 2022 року слідчий суддя Оболонського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Києва клопотання прокурора Оболонської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні № 42022102050000032, яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 13.05.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України,
в с т а н о в и в:
13 червня 2022 року прокурор Оболонської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні № 42022102050000032, яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 13.05.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України.
У клопотанні прокурор зазначає, що невстановлені особи, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, підробили протокол загальних зборів учасників ТОВ «Екіпаж» від 17.02.2022.
Так, під час досудового розслідування було допитано в якості свідка Генерального директора ТОВ «Екіпаж» ОСОБА_4 , яка повідомила, що вона є учасником ТОВ «ЕКІПАЖ», що знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Степана Бандери, 6 (код ЄДРПОУ: 23719354), в якому остання володіє 33,33 % статутного капіталу.
14 квітня 2022 року головний бухгалтер ТОВ «ЕКІПАЖ» ОСОБА_5 повідомила ОСОБА_4 , що при здачі звітності ТОВ «ЕКІПАЖ» про нарахування заробітної плати у програмі «МЕДОК» їй не вдалося подати цю звітність. Однією із причин, чому ця звітність не може бути подана, була відсутність у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців даних про неї, як про керівника ТОВ «ЕКІПАЖ», що є недостовірним, оскільки вона є беззмінним керівником ТОВ «ЕКІПАЖ» та перебуває на посаді Генерального директора з 2000 року. У зв`язку з повідомленою інформацією, ОСОБА_4 дізналась, що ТОВ «ЕКІПАЖ» перебуває в стані припинення (тобто, повної ліквідації) за рішенням його учасників, однак, особисто вона, такого рішення не приймала. Про це відразу повідомила ще одному учаснику ТОВ «ЕКІПАЖ» громадянину України ОСОБА_6 , який володіє 33,33 % статутного капіталу ТОВ «ЕКІПАЖ».
ОСОБА_6 також повідомив, що такого рішення він не приймав. В той же час, ОСОБА_4 разом із ОСОБА_6 володіють 66,66 % статутного капітулу ТОВ «ЕКІПАЖ», тобто, його 2/3, а рішення про припинення будь-якого Товариства з обмеженою відповідальністю у відповідності до законодавства України можуть прийняти його учасники, які щонайменше володіють 3/4 статутного капіталу цього Товариства.
Таким чином, абсолютно очевидно, що учасники ТОВ «ЕКІПАЖ» не приймали рішення про припинення діяльності ТОВ «ЕКІПАЖ».
На переконання ОСОБА_4 та ОСОБА_6 , дії осіб, які незаконно здійснили вказане припинення ТОВ «ЕКІПАЖ», завуальовано спрямовані на незаконне заволодіння майном ТОВ «ЕКІПАЖ», а в кінцевому результаті спрямовані на незаконне заволодіння контролем над ПрАТ «ПРОМЗВ`ЯЗОК», оскільки, ТОВ «ЕКІПАЖ» є власником 52,4896 % акцій ПрАТ «ПРОМЗВ`ЯЗОК» (контрольний пакет акцій ПрАТ «ПРОМЗВ`ЯЗОК») та при цьому інших значимих активів ТОВ «ЕКІПАЖ» не має, а ПрАТ «ПРОМЗВ`ЯЗОК» має значні активи.
ОСОБА_4 також вказала, що незаконно призначений ліквідатор ТОВ «ЕКІПАЖ», використовуючи вказаний протокол та реєстраційні дії, зможе безперешкодно управляти та розпоряджатися майном ТОВ «ЕКІПАЖ», включно із вказаними акціями ПрАТ «ПРОМЗВ`ЯЗОК».
Крім того, свідок ОСОБА_4 , повідомляє, що 11 травня 2022 року громадянин ОСОБА_7 , який у вищевказаному протоколі вказаний як ліквідатор ТОВ «ЕКІПАЖ», уже звернувся до АТ «ПЕРШИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БАНК», в якому у ТОВ «ЕКІПАЖ» відкритий поточний рахунок, з метою закриття цього рахунку. На вказаному рахунку є кошти, а закрити цей рахунок можливо у відповідності банківського законодавства України лише списавши з нього такі кошти, що знову ж таки вказує на реальні мотиви вчинення описаних вище незаконних дій.
Так, 09 червня 2022 року процесуальним керівником у кримінальному провадженні винесено постанову про визнання речовими доказами корпоративних прав в статутному капіталі ПрАТ «ПРОМЗВ`ЯЗОК» (код ЄДРПОУ: 37066418), а саме: належних ТОВ «Екіпаж» (код ЄДРПОУ: 23719354) 2 809 560 простих бездокументарних іменних акцій ПрАТ «ПРОМЗВ`ЯЗОК», що складає 52,4896 % статутного капіталу ПрАТ «ПРОМЗВ`ЯЗОК» та майнові права за цими акціями, оскільки останні є об`єктами кримінального правопорушення та відповідають критеріям ст. 98 КПК України.
З огляду на викладене та з метою унеможливлення приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі вказаного майна, прокурор просить накласти арешт на корпоративні права в статутному капіталі ПрАТ «ПРОМЗВ`ЯЗОК» (код ЄДРПОУ: 37066418), а саме: на належні ТОВ «Екіпаж» (код ЄДРПОУ: 23719354) 2809560 простих бездокументарних іменних акцій ПрАТ «ПРОМЗВ`ЯЗОК», що складає 52,4896 % статутного капіталу ПрАТ «ПРОМЗВ`ЯЗОК» та майнові права за цими акціями;
Прокурор ОСОБА_3 в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду клопотання повідомлявся належним чином. Разом з цим, прокурор подав до суду заяву, у якій підтримав клопотання та просив проводити розгляд у його відсутність.
Представники ТОВ «Екіпаж» та ТОВ «ПРОМЗВ`ЯЗОК» в судове засідання не з`явилися, про час та місце розгляду клопотання повідомлялися належним чином, що підтверджується повідомленнями з підписами останніх, яке прокурор подав до суду разом із своєю заявою.
Ураховуючи, що прокурор та власники майна належно повідомлені про час та місце розгляду клопотання, до суду не з`явилися, причин неявки не повідомили, слідчий суддя приходить до висновку про можливість розгляду клопотання за наявними матеріалами та у відсутність останніх.
Дослідивши клопотання та матеріали, якими прокурор обґрунтовує клопотання, слідчий суддя встановив наступне.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
У відповідностідо частини1ст.170КПК Україниарештом майнає тимчасове,до скасуванняу встановленомуцим Кодексомпорядку,позбавлення заухвалою слідчогосудді абосуду правана відчуження,розпорядження та/абокористування майном,щодо якогоіснує сукупністьпідстав чирозумних підозрвважати,що воноє доказомзлочину,підлягає спеціальнійконфіскації упідозрюваного,обвинуваченого,засудженого,третіх осіб,конфіскації уюридичної особи,для забезпеченняцивільного позову,стягнення зюридичної особиотриманої неправомірноївигоди,можливої конфіскаціїмайна.Арешт майнаскасовується увстановленому цимКодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Відповідно до ч. 11 ст. 170 КПК України заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
Відповідно допунктів 1-3ч.2ст.171КПК Україниу клопотанніслідчого,прокурора проарешт майнаповинно бутизазначено:підстави імету відповіднодо положеньстатті 170цього Кодексута відповіднеобґрунтування необхідностіарешту майна; перелікі видимайна,що належитьарештувати; документи, які підтверджують право власності на майно, що належить арештувати, або конкретні факти і докази, що свідчать про володіння, користування чи розпорядження підозрюваним, обвинуваченим, засудженим, третіми особами таким майном.
Як убачається із клопотання про накладення арешту на майно та матеріалів доданих в його обґрунтування, прокурором обґрунтована необхідність арешту вказаного у клопотанні майна, зокрема, вказано перелік і види майна, що належить арештувати та надано документи, які підтверджують право власності на майно.
З урахуванням того, що прокурор своїм клопотанням, а також матеріалами доданими в його обґрунтування довів, що зазначене у клопотанні майно відповідає критеріям речових доказів, оскільки є об`єктом кримінально-протиправних дій у даному кримінальному провадженні та може бути незаконно відчужено, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання про арешт майна та вважає, що прокурор, виходячи з фактичних обставин кримінального правопорушення, обґрунтовано звернувся з клопотанням про арешт зазначеного майна.
При цьому, слідчий суддя, на підставі ч. 4 ст. 173 КПК України, вважає за необхідне застосувати найменш обтяжливий спосіб арешту майна у вигляді заборони відчуження та розпорядження.
Ураховуючи викладене, керуючись статтями 132, 170-173, 309, 372, 395 КПК України, слідчий суддя
п о с т а н о в и в:
Клопотання прокурора Оболонської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні № 42022102050000032, яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 13.05.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України, задовольнити.
Накласти арешт на корпоративні права в статутному капіталі ПрАТ «ПРОМЗВ`ЯЗОК» (код ЄДРПОУ: 37066418), а саме: на належні ТОВ «Екіпаж» (код ЄДРПОУ: 23719354) 2 809560 простих бездокументарних іменних акцій ПрАТ «ПРОМЗВ`ЯЗОК», що складає 52,4896 % статутного капіталу ПрАТ «ПРОМЗВ`ЯЗОК» та майнові права за цими акціями, в частині заборони їх відчуження та розпорядження ними.
Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Оболонський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 20.06.2022 |
Оприлюднено | 16.05.2024 |
Номер документу | 104860933 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Оболонський районний суд міста Києва
Дев'ятко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні