20.01.2025 Справа № 756/4125/22
№ 1-кс/756/42/25
УХВАЛА
20 січня 2025 року м.Київ
Суддя Оболонського районного суду м. Києва ОСОБА_2.
за участю секретаря: ОСОБА_3.
прокурора: ОСОБА_4.
представників власника майна: ОСОБА_1
ОСОБА_5.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві заяву прокурора ОСОБА_4. про відвід судді Оболонського районного суду м. Києва ОСОБА_6.,-
ВСТАНОВИВ:
Прокурором ОСОБА_4. заявлено відвід судді Оболонського районного суду м. Києва ОСОБА_6 під час розгляду справи за заявою ТОВ «ЕКІПАЖ» про роз`яснення ухвали суду від 20.06.2022 по справі 756/4122/22.
У судовому засіданні прокурор свою заяву підтримав, представники власника майна заперечували, вказали на відсутність підстав для задоволення заяви, суддя ОСОБА_6. у судове засідання не з`явився, був повідомлений належним чином, тому справу розглянуто без його участі.
Заслухавши пояснення учасників судового провадження, дослідивши матеріали справи, суддя прийшов до наступного висновку.
В обґрунтування своєї заяви прокурор вказує на те, що суддя ОСОБА_6. під час розгляду справи за заявою ТОВ «ЕКІПАЖ» роз`яснення ухвали суду від 20.06.2022 по справі 756/4122/22 необґрунтовано відмовив у задоволені його клопотання про відкладення розгляду справи, тому у нього є сумніви щодо неупередженості судді.
Статтею 80 КПК України визначено, що за наявності підстав, передбачених статтями 75-79 цього Кодексу, особами, які беруть участь у кримінальному провадженні може бути заявлено відвід, який повинен бути вмотивованим.
Відповідно до п.4 ч.1 ст.75 КПК України суддя не може брати участь у кримінальному провадженні за наявності інших обставин, які викликають сумнів в його неупередженості.
Разом з цим, в КПК України не визначено критерії, які слід враховувати при визначені упередженості судді.
У пункті 2.5 Бангалорських принципів поведінки суддів, які схвалені резолюцією 2006/23 Економічної і Соціальної Ради ООН від 27 липня 2006 року, зазначається, що суддя заявляє самовідвід від участі в розгляді справи в тому випадку, якщо для нього є неможливим винесення об`єктивного рішення у справі, або в тому випадку, коли у стороннього спостерігача могли б виникнути сумніви в його неупередженості.
У рішенні Європейського суду з прав людини(далі по тексту ЄСПЛ) у справі «Волков проти України» ЄСПЛ зазначив, що відповідно до п.1 ст.6 Європейської конвенції з прав людини кожен має право на розгляд його справи незалежним і безстороннім судом.
ЄСПЛ зазначає, що дотримання принципу безсторонності означає об`єктивність та відсутність упередженості.
Для встановлення безсторонності ЄСПЛ виділяє наступні критерії:
-суб`єктивний(тобто особистий, внутрішній)- особисті переконання та поведінка конкретного судді,
-об`єктивний(тобто видимий для суспільства)- забезпечення власноруч судом гарантій для виключення будь яких сумнівів у його безсторонності та неупередженості.
Разом з цим, вказані прокурором підстави для відводу, не вказують на будь яку особисту зацікавленість судді та недотримання ним принципу безсторонності під час розгляду кримінального провадження, а сам по собі факт відмови у задоволені клопотання прокурора не свідчить про наявність упередженості під час розгляду справи.
Оскільки інші підстави для відводу заявником не вказані, тому у задоволенні заяви про відвід слід відмовити.
Керуючись ст. 77, 80, 81 КПК України, суддя, -
У Х В А Л И В :
У задоволенні заяви прокурора ОСОБА_4. про відвід судді Оболонського районного суду м. Києва ОСОБА_6. по справі за заявою ТОВ «ЕКІПАЖ» роз`яснення ухвали суду від 20.06.2022 по справі 756/4122/22 - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_2
Суд | Оболонський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 20.01.2025 |
Оприлюднено | 23.01.2025 |
Номер документу | 124549297 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Заява про відвід судді |
Кримінальне
Оболонський районний суд міста Києва
Родіонов С. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні