Рішення
від 14.06.2022 по справі 447/884/22
МИКОЛАЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Провадження №2/447/367/22 Справа №447/884/22

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ У К Р А Ї Н И

15.06.2022 Миколаївський районний суд Львівської області в складі судді Павліва В.Р., за участю секретаря судового засідання Стронської Р.Р.,

розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін в м. Миколаєві Львівської області справу за позовною заявою ОСОБА_1 до КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Тростянецької сільської ради», третьої особи: директора КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Тростянецької сільської ради» Кобрин Ірини Мирославівни про поновлення на роботі і оплату за час вимушеного прогулу,

Процесуальні дії у справі.

28.04.2022 ОСОБА_1 звернувся в Миколаївський районний суд з позовною заявою до КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Тростянецької сільської ради» про поновлення на роботі і оплату за час вимушеного прогулу. В обгрунтування позовної заяви зазначив, що наказом №17/к від 31.03.2022 його звільнено з посади фельдшера «Фельдшерсько-акушерського пункту» в селі Дуброва Стрийського району згідно п. 1 ст. 40 КзПП. Підставою для звільнення був Наказ КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Тростянецької сільської ради» від 27.01.2022 №6 «Про скорочення штату працівників». Звільнення ОСОБА_1 вважає незаконним, покликаючись на ч. 1, 2 ст. 42 КЗпП України відповідно до якої при скороченні штату чисельності чи штату працівників у зв`язку зі змінами в організації праці перевага залишення працівника на робочому місці надається особам з тривалим безперервним стажем роботи та сумлінним виконанням своїх обов`язків на даному підприємстві. Зазначає, що його стаж в медичній установі становить 30 років, але при звільненні цього не було враховано. Крім того, його було звільнено з порушенням ст. 49-2 КЗпП, а саме без персонального попередження про звільнення у зв`язку із змінами в організації виробництва і праці. Позивач вказує на те, що пропозицій про наявність вакантних посад також не отримував, хоча на день скорочення штату та чисельності у новому штатному розписі були наявні вільні вакансії, а на його робоче місце прийняли іншу особу. ОСОБА_1 вважає, що звільнення здійснено з порушенням ст. 49-2 КЗпП. Просить суд поновити його на роботі та вирішити питання про виплату середнього місячного заробітку за час вимушеного прогулу. У зв`язку з тим, що дії відповідача завдали ОСОБА_1 значних моральних страждань, принизили його честь, гідність, ділову репутацію, він залишився без засобів до існування та душевними стражданнями, внаслідок яких стан здоров`я погіршився, просить стягнути з відповідача моральну шкоду у сумі 10000 грн.

29.04.2022 відкрито провадження та призначено справу до розгляду у порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) осіб.

19.05.2022 від представника відповідача КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Тростянецької сільської ради» Кобин І.М. надійшло заперечення на позовну заяву, позов вважає необгрунтованим та заперечує щодо задоволення позовних вимог. Підприємство КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги Тростянецької сільської ради» створене 18.01.2016. Рішенням Тростянецької сільської ради Тростянецької обєднаної територіальної громади від 19.06.2018 №1810 відповідно до ЗУ «Про місцеве самоврядування України» шляхом перетворення комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги Тростянецької обєднаної громади» у комунальне комерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги Тростянецької сільської ради». Відповідно до п. 4.8 статуту підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність і затверджує штатний розпис. Керівництво підприємством здійснює керівник підприємства директор (п.7.2 статуту) та визначає штатну чисельність підприємства на власний розсуд на підставі фінансового плану підприємства з урахуванням необхідності створення відповідних умов для забезпечення належної доступності та якості медичної допомоги ( п.8.4 статуту). Постановою КМУ №2 від 12.01.2022 «Про деякі питання оплати праці медичних працівників закладів охорони здоровя» передбачено розмір нарахованої заробітної плати медичним працівникам закладів охорони здоровя державної або комунальної форми власності за повністю виконану місячну норму праці: 20000,00 грн. лікарям та професіонаналам з вищою немедичною освітою, які допущені до медичної діяльності в закладах охорони здоровя та на рівні не менше 13500 грн. для молодших спеціалістів з медичною освітою, фахівцям з початковим рівнем вищої медичної освіти, першим рівнем вищої медичної освіти і магістрів з медсестринства. Вимоги Постанови КМУ щодо виплати заробітної плати не виконуються у зв`язку із неоптимальними штатами ЦПМСД. Капітальна ставка на одного пацієнта на 2022 на місяць становить 65,55 грн. З лікарями КНП «ЦПМСД ТСР» укладено 5460 декларацій про вибір лікаря. Середньомісячна сума (січень-лютий) договору №0000-2Е06-М000 від 18.01.2022 про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій становить 345485,00 грн. Місячна заробітна плата та нарахування на неї становить 390150,00 грн. На заробітну плату та нарахування на неї підприємству не вистарчає 44665,00 грн.

У зв`язку із підвищенням заробітної плати лікарям та медичному персоналу лікар ЗП-СЛ ОСОБА_2 переглянув продуктивність праці працівників та запропонував скоротити такі посади: фельдшера АЗП/СМ с. Стільсько; завідувача ФАПу у с. Дуброва/фельдшер; молодшу медичну сестру санітарку-прибиральницю ФАПу с. Дуброва.

20.01.2022 відбулось засідання медичної ради, на якому розглядалось звернення лікаря ЗП-СЛ ОСОБА_2 про фінансовий план підприємтва, попередній аналіз нового рівня оплати праці у закладах первинної медичної допомоги МОЗ України та зроблено порівняльний аналіз продуктивності праці і кваліфікації працівників та визначено посади які слід скоротити. На вказаному засіданні присутній ОСОБА_1 . Після обговорення даного питання дану інформацію скеровано на розгляд зборів трудового колективу, які погодили скорочення зайнятих штатних одиниць працівників комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Тростянецької сільської ради», а саме: посаду фельдшера АЗП/СМ с. Стільсько, посаду завідувача ФАПу у с. Дуброва/фельдшер, посаду молодшої медичної сестри ФАПу с Дуброва. З огляду на вищенаведене та з метою економічної ефективності відбулася реорганізація структури, зміни в організації виробництва і праці, а саме скорочення штату працівників. 27.01.2022 ОСОБА_3 видано наказ №6 «Про скорочення штату працівників КПН «ЦПМСД ТСР» з 31.03.2022 скоротити посади: фельдшера АЗП/СМ с. Стільсько 1 штатна одиниця, завідувача ФАПу с. Дуброва/фельдшер 1 штатна одиниця, посаду молодшої медичної сестри ФАПу с Дуброва 1 штатна одиниця. Представник відповідача ОСОБА_3 зазначає, що на виконання вимог ч.1 ст. 49-2 КЗпП про персональне попередження працівників про їхнє вивільнення 27.01.2022 було видано наказ №7 від 27.01.2022 «Про попередження про звільнення у зв`язку із скороченням штату працівників КНП «ЦПМСД ТСР». ОСОБА_1 завідувачу ФАПу с. Дуброва/фельдшер повідомлено, що у зв`язку з тим, що посада завідувача ФАПу с. Дуброва/фельдшер, яку він займає, 31.03.2022 підлягає скороченню, персонально повідомлено та вручено повідомлення про звільнення із займаної посади із вказаної дати на підставі п. 1 ст. 40 КЗпП (повідомлення №2 від 27.01.2022 «Про звільнення узвязку із скороченням штату»). Щодо наявних вакантних посад, то відповідачка вказує, що таких у КНП «ЦПМСД ТСР» немає про що ОСОБА_1 персонально повідомлено. Позовну вимогу позивача щодо виплати моральної шкоди у розмірі 10000,00 грн. вважає не підтвердженою жодними доказами.

У судовому засіданні ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав, вважає, що його звільнення є не обґрунтованим та він не вбачає необхідності у скороченні його посади, оскільки така на даний момент є затребувано. Щодо покликання представниці відповідача ОСОБА_3 на те, що він окрім заробітної плати отримує дохід як керівник ТОВ «Бедсервіс Експо», то це не відповідає дійсності, так як підприємство вже протягом кількох місяців не отримує дохід.

У судовому засіданні представниця відповідача ОСОБА_3 надала пояснення аналогічні викладеним у запереченні на позовну заяву, просила у позові відмовити.

Судом встановлено.

Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань підприємство КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги Тростянецької об`єднаної громади» створено 18.01.2016.

Відповідно до рішення Тростянецької сільської ради Тростянецької об`єднаної територіальної громади від 19.06.2018 №1810 реорганізовано Комунальний заклад «Центр первинної медико-санітарної допомоги Тростянецької об`єднаної громади» шляхом перетворення у комунальне підприємство Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Тростянецької сільської ради Тростянецької об`єднаної територіальної громади Миколаївського району Львівської області (скорочене найменування КНП «ЦПМСД ТСР»).

Відповідно до наказу головного лікаря КЗ «ЦПМСД ТОГ» № 6/6 від 18.01.2016 ОСОБА_1 прийнято на роботу завідувача пункту/фельдшера ФАПу с. Дуброва (1,0 ст.) з 18.01.2016 за переведенням з Тростянецької сільської ради Тростянецької об`єднаної територіальної громади Миколаївського району Львівської області з окладом згідно штатного розпису.

Відповідно до фінансового плану КНП «ЦПМСД Тростянецької сільської ради» на 2022 рік від 17.01.2022 у зв`язку із невеликою кількістю пацієнтів, зменшенням обсягів виробничої потужності, а саме на 33%, з метою економічної ефективності та уникнення неефективних витрат у КНП «ЦПМСД ТСР» виникла необхідність переглянути навантаження на кожного працівника та привести у відповідність штат працівників шляхом скорочення 2,5 штатних одиниць ( 2 фельдшери та 0,5 молодшої медичної сестри санітарки-прибиральниці), тобто зменшити штат у КНП «ЦПМСД ТСР» на 9%.

Відповідно до протоколу №1 зборів трудового колективу комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Тростянецької сільської ради» від 27.01.2022 ухвалено скорочення 2,5 зайнятих штатних одиниць працівників комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Тростянецької сільської ради», а саме: посаду фельдшера АЗП/СМ с. Стільсько 1 шт.од.; посаду завідувачап ФАПу с.Дуброва/фельдшер 1 шт.од.; посаду молошчої медичної сестри (санітарка-прибиральниця) ФАПу с.Дуброва 05 шт.од.

Відповідно до протоколу № 1 відбулось засідання лічильної комісії про підсумки голосування зборів трудового колективу КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Тростянецької сільської ради» від 27.01.2022, на засіданні присутній ОСОБА_1 .

Відповідно до наказу директора КНП «ЦПМСД ТСР» № 6 від 27.01.2022 «Про скорочення штату працівників КНП «ЦПМСД ТСР» скорочено посади: фельдшера АЗП/СМ с. Стільсько 1 шт.од.; посаду завідувачап ФАПу с. Дуброва/фельдшер 1 шт.од.; посаду молодшої медичної сестри (санітарка-прибиральниця) ФАПу с. Дуброва 05 шт.од.

Відповідно до наказу директора КНП «ЦПМСД ТСР» № 7 від 27.01.2022 «Про попередження звільнення у зв`язку із скороченням штату працівників КНП «ЦПМСД ТСР» зобов`язано попередити про звільнення з 31.03.2022 працівників КНП «ЦПМСД ТСР» : ОСОБА_4 фельдшера АЗП/СМ с.Стільсько; ОСОБА_1 завідувача ФАПу с.Дуброва/фельдшера; ОСОБА_5 молодчу медичну сестру (санітарку-прибиральницю) ФАПу с.Дуброва.

Відповідно до повідомлення від 27.01.2022 №2, яке адресоване ОСОБА_1 завідувачу ФАПу с. Дуброва/фельдшеру останній повідомлений про звільнення із займаної посади на підставі п.1 ст. 40 КЗпП України, що підтверджується його розпискою на вказаному повідомленні.

Відповідно до повідомлення від 27.01.2022 №5, яке адресоване ОСОБА_1 завідувачу ФАПу с. Дуброва/фельдшеру останній повідомлений, що КПП «ЦПМСД ТСР» на даний час вакантних посад немає.

Відповідно до протоколу №13 медичної ради КНП «ЦПМСД ТСР» від 22.03.2022 нарахована та виплачена заробітна плата за лютий 2022 року становить 377804,53 грн., а надійшло від НСЗУ у лютому 2022 року 345508,85 грн. Різниця між нарахуваннями і виплатами становить 32295,68 грн. НСЗУ укладає договори за пакетом «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги» за умови, якщо різниця між нарахуванням і виплатами становить більше ніж 50000, 00 грн. За результатом обговорення медичною радою КНП «ЦПМСД ТСР» прийнято рішення про відсутність підстав подаватись на Договір за пакетом «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги з огляду на те, що різниця між нарахуваннями і виплатами становить більше 50 000,00 грн.

Відповідно до наказу директора КНП «ЦПМСД ТСР» №17/к від 31.03.2022 «Про звільнення у зв`язку із скороченням штату працівників КНП «ЦПМСД ТСР» ОСОБА_1 звільнено згідно п. 1 ст. 40 КЗпП.

Відповідно до наказу директора КНП «ЦПМСД ТСР» №9 від 27.01.2022 «Про внесення змін до штатного розпису» з 01.04.2022 із штатного розпису виведено посади: фельдшера АЗП/СМ с. Стільсько 1 шт.од.; посаду завідувачап ФАПу с. Дуброва/фельдшер 1 шт.од.; посаду молодшої медичної сестри (санітарка-прибиральниця) ФАПу с. Дуброва 05 шт.од.

Відповдно до штатного розпису фельдшерсько-акушерського пункту с. Дуброва станом на 01.04.2022 відсутні штатні посади.

Згідно ч.1 ст.4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до ч.3 ст.12 цього Кодексу, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Ст. 43 Конституції України встановлено, що кожен громадянин має прав на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку він вільно погоджується. Громадянам гарантується захист від незаконного звільнення. Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.

Ст. 5-1 КЗпП України закріплено, що держава гарантує працездатним громадянам, які постійно проживають на території України: правовий захист від незаконного звільнення, а також сприяння у збереженні роботи.

Відповідно до п.1 ст.40 КЗпП України трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом лише у випадку змін в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників, що передбачає кілька самостійних підстав для розірвання з ініціативи власника трудового договору з працівником, а саме: ліквідацію; реорганізацію; банкрутство; перепрофілювання підприємства, установи, організації; скорочення чисельності працівників; скорочення штату працівників.

Штат працівників - це сукупність посад, встановлених штатним розписом підприємства. Тобто, скорочення штату представляє собою зміну штатного розпису за рахунок ліквідації певних посад або зменшення кількості штатних одиниць за певними посадами.

Однак, незважаючи на безумовне право роботодавця визначати штат працівників, процедура звільнення працівника у випадку скорочення має чітко відповідати вимогам законодавства про працю, тобто відбуватись на підставі п. 1 ст. 40 КЗпП України.

Відповідно до ч.1 ст.42 КЗпП України при скороченні чисельності чи штату працівників у зв`язку із змінами в організації виробництва і праці переважне право на залишення на роботі надається працівникам з більш високою кваліфікацією і продуктивністю праці.

Реалізація переважного права на залишення на роботі з урахуванням стажу та досвіду роботи працівника може мати місце у ситуації, коли скорочення штату стосується кількох аналогічних посад, а скороченню підлягає лише посада позивача.

При проведенні звільнення працівників в зв`язку зі скороченням штату на підставі п.1 ч.1 ст.40 КЗпП України керівниками підприємства повинні бути дотримані вимоги ст.42 та ст.49-2 КЗпП України.

У постанові Верховного Суду України від 23.03.2016 по справі №6-2748цс15 викладено правовий висновок про те, що під час звільнення працівника на підставі п.1 ч.1 ст.40 КЗпП України у зв`язку зі змінами в організації праці, у тому числі скорочення штату працівників, необхідно дотримуватись гарантій, передбачених ст.49-2 КЗпП України.

Відповідно до ч.1 та ч.3 ст. 49-2 КЗпП України про наступне вивільнення працівників персонально попереджають не пізніше ніж за два місяці. При вивільненні працівників у випадках змін в організації виробництва і праці враховується переважене право на залишення на роботі, передбачене законодавством. Одночасно з попередженням про звільнення у зв`язку із змінами в організації виробництва і праці власник або уповноважений ним орган пропонує працівникові іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації. При відсутності роботи за відповідною професією чи спеціальністю, а також у разі відмови працівника від переведення на іншу роботу на тому самому підприємстві, в установі, організації працівник, на власний розсуд, звертається за допомогою до державної служби зайнятості або працевлаштовується самостійно.

Таким чином, однією з найважливіших гарантій для працівників при скороченні чисельності або штату є обов`язок власника підприємства чи уповноваженого ним органу працевлаштувати працівника.

Власник є таким, що належно виконав наведені вище вимоги КЗпП України щодо працевлаштування працівника, якщо запропонував йому наявну на підприємстві роботу, тобто вакантну посаду чи роботу за відповідною професією чи спеціальністю, чи іншу вакантну роботу, яку працівник може виконувати з урахуванням його освіти, кваліфікації, досвіду тощо.

При цьому роботодавець зобов`язаний запропонувати всі вакансії, що відповідають зазначеним вимогам, які існують на цьому підприємстві, незалежно від того, в якому структурному підрозділі працівник, який вивільнюється, працював.

У разі відсутності роботи за відповідною професією чи спеціальністю, а також у разі відмови працівника від переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації працівник підлягає звільненню відповідно до п.1 ст. 40 КЗпП України.

Ч. 2 ст. 40 КЗпП України передбачено, що звільнення з підстав, зазначених у п. 1 цієї статті, допускається, якщо неможливо перевести працівника за його згодою, на іншу роботу.

Суд не може аналізувати причин звільнення чи доцільність скорочення штату, він управі лише визначити, чи відбулася процедура відповідно до закону.

Аналізуючи законність процедури звільнення позивача відповідачем, судом встановлено наступне.

Позивача звільнено з посади у зв`язку із скороченням штату працівників КПП «ЦПМСД ТСР», що підтверджується копією наказу №17/к від 31.03.2022 «Про звільнення у зв`язку із скороченням штату працівників КПП «ЦПМСД ТСР» (а.с.9).

Згідно копії повідомлення щодо скорочення штату працівників від 27.01.2022 №2 (а.с.52) КПП «ЦПМСД ТСР» повідомило позивача про наступне звільнення з посади завідувача ФАПу с. Дуброва/фельдшер відповідно до п. 1. ст. 40 КЗпП України 31.03.2022. Також згідно копії повідомлення від 27.01.2022 №5 (а.с.53) КПП «ЦПМСД ТСР» повідомило позивача про відсутність вакантних посад. Факт повідомлення про звільнення з 31.03.2022 та відсутність вакантних посад підтверджується підписом ОСОБА_1 на вказаних повідомленнях, а тому суд критично ставиться до доводів позивача про відсутність персонального попередження про скорочення посади.

Також не знайшло свого підтвердження твердження позивача про те, що КПП «ЦПМСД ТСР» не пропонувало позивачу наявні вакантні посади, які на день його звільнення були у штатному розписі та на нове робоче місце прийнято нову людину (відповідно до штатного розпису фельдшерсько-акушерського пункту с. Дуброва станом на 01.04.2022 відсутні штатні одиниці).

Покликання позивача на те, що при скороченні не враховано його досвід та його тривалий безперервний стаж роботи не підтверджується, оскільки відповідно до протоколу №10 медично радою КПП «ЦПМСД ТСР» проведено аналіз продуктивності праці та кваліфікації працівників та встановлено, що ОСОБА_1 має іншу роботу та займає посаду керівника ТОВ «Бедсервіс Експо», що було підтверджено ним у судовому засіданні.

Враховуючи той факт, що відповідачем була дотримана встановлена трудовим законодавством України процедура звільнення працівника, тому відсутні підстави для поновлення позивача на роботі. У зв`язку із цим відсутні і підстави для стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та стягнення моральної шкоди, які є похідними від вимог про поновлення на роботі.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 5 Закону «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються: позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.

На підставі наведеного, керуючись ст.43 Конституції України, ст.ст. 5-1, 21, 40, 42, 49-2, 235 КЗпП України, ст.15 ЦК України, ст.ст. 4, 13, 19, 76 - 81, 141, 263 - 265 ЦПК України, суд, -

ухвалив:

У задоволенні позову ОСОБА_1 до КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Тростянецької сільської ради», третьої особи: директора КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Тростянецької сільської ради» Кобрин Ірини Мирославівни про поновлення на роботі і оплату за час вимушеного прогулу відмовити.

Рішення суду може бути оскаржене повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного суду протягом 30 днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 .

Відповідач : КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Тростянецької сільської ради» місцезнаходження: вул. Липівка, вул. Сихівська, 14 Стрийський р-н Львівська обл., ЄДРПОУ:40221119.

Повний текст рішення складено 22.06.2022.

Суддя Павлів В. Р.

СудМиколаївський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення14.06.2022
Оприлюднено25.06.2022
Номер документу104880102
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про поновлення на роботі, з них

Судовий реєстр по справі —447/884/22

Постанова від 21.02.2023

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Бойко С. М.

Постанова від 21.02.2023

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Бойко С. М.

Ухвала від 26.07.2022

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Бойко С. М.

Ухвала від 25.07.2022

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Бойко С. М.

Ухвала від 11.07.2022

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Бойко С. М.

Рішення від 14.06.2022

Цивільне

Миколаївський районний суд Львівської області

Павлів В. Р.

Рішення від 14.06.2022

Цивільне

Миколаївський районний суд Львівської області

Павлів В. Р.

Ухвала від 28.04.2022

Цивільне

Миколаївський районний суд Львівської області

Павлів В. Р.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні