Березівський районний суд Одеської області
17.06.2022
Справа № 494/995/21
Провадження № 1-кс/494/321/22
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17червня 2022 р. м. Березівка
Слідчий суддя Березівського районного суду Одеської області ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання прокурора Березівської окружної прокуратури Одеської області ОСОБА_3 «Про тимчасовий доступ до речей і документів»,-
в с т а н о в и в:
Прокурор звернувшисьдо судуіз цимклопотанням просивнадати йому, ОСОБА_3 ,іншим прокурорамБерезівської окружноїпрокуратури ОСОБА_4 , ОСОБА_5 ,або напідставі дорученняпрокурора слідчимБерезівського РВПГУНП вОдеській області,які єчленами слідчоїгрупи укримінальному провадженні№12021162260000113,а саме ОСОБА_6 , ОСОБА_7 - право тимчасового доступу до речей і документів з можливістю вилучення оригіналів документів, які перебувають у володінні та зберігаються у приміщеннях ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), пов`язаних з державною реєстрацією та внесенням відповідних змін фермерського господарства « ОСОБА_8 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ).
Розгляд даного клопотання просив проводити без виклику особи, у володінні якої знаходиться інформація, тобто представника архіву ІНФОРМАЦІЯ_1 .
У судове засідання прокурор не з`явився, подав заяву до суду про розгляд клопотання за його відсутності, вимоги клопотання підтримав повністю, просив задовольнити.
Враховуючи вимоги ч.4 ст.107 КПК України, відсутність осіб на розгляді клопотання та зважаючи на відсутність клопотань від учасників процесуальної дії про застосування технічних засобів фіксування, тому фіксування розгляду поданого клопотання за допомогою технічного засобу не здійснюється.
Вивчивши матеріали надані прокурором, на підставі наданих суду доказів та доведення перед судом їхньої переконливості, суд дійшов до наступного висновку.
Слідчим відділом Березівського РВП ГУНП в Одеській області проводиться досудове розслідування кримінального провадження, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021162260000113 від 16 березня 2021 р. за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст.358 КК України, що відповідно до ст.12 КК України є не тяжким злочином.
Досудовим розслідуванням з`ясовано, що ОСОБА_9 у 2020 р., більш точний час не встановлено, достовірно знав, що голові фермерського господарства « ОСОБА_8 » ОСОБА_10 рішенням ІНФОРМАЦІЯ_2 №59-ХХІІ від 27 серпня 1995 р. надано право постійного користування земельною ділянкою, площею 44,60 га для ведення селянського (фермерського) господарства, з присвоєнням кадастрового номеру 5121285700:01:001:0518. Рішенням голови РДА від 18 січня 1996 р. було затверджено Державний акт на право постійного користування вищевказаною земельною ділянкою ОД-04-039. 16 квітня 1996 р. ОСОБА_10 одноосібно заснував СФГ « ОСОБА_8 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ). Також, ОСОБА_9 було достовірно відомо про те, що 06 серпня 2018 р. ОСОБА_10 , голова СФГ « ОСОБА_8 », помер. Далі, на використання злочинного наміру стати засновником та головою СФГ, ОСОБА_9 отримав протокол №1 установчих зборів СФГ « ОСОБА_8 », яким ОСОБА_10 було виключено зі складу засновників, при цьому підпис останнього власноруч не виконувався. Після чого вказаний протокол був наданий реєстратору ІНФОРМАЦІЯ_3 , для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців, громадських формувань, відповідних змін у керівництві СФГ « ОСОБА_8 ».
З метою встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до оригіналів документів, пов`язаних з державною реєстрацією та внесення відповідних змін фермерського господарства « ОСОБА_8 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 .
З метою оперативного розслідування кримінального провадження, з урахуванням специфіки злочину, його суспільного резонансу, з огляду на наявність достатніх підстав уважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації, тому розгляд даного клопотання необхідно проводити без виклику особи, у володінні якої знаходиться інформація, на підставі ч.2 ст.163 КПК України.
З урахуванням того, що вищезазначені дані можуть забезпечити повне, швидке та неупереджене розслідування, мати доказове значення у кримінальному провадженні, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та їх не вилучення може призвести до знищення, зміни, пошкодження, втраті або інших дій, які в подальшому призведуть до неможливості встановлення об`єктивної істини, у зв`язку з чим виникла необхідність в їх вилученні.
Згідно ч.1 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у якої знаходяться такі речі і документи, можливість ознайомитись з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити виїмку).
Згідно ч.1 ст.160 КПК України сторона кримінального провадження має право звернутись до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.
Суд погоджується з тим, що під час досудового розслідування прокурор, як сторона кримінального провадження, згідно п.п.15,19 ст.3 КПК України, має право звернутись до слідчого судді із клопотанням про надання йому тимчасового доступу до речей і документів, які знаходяться у інших осіб, з можливістю ознайомитись з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити виїмку).
Суд вважає за можливе провести судовий розгляд згідно положень ч.4 ст.163 КПК України без участі представника архіву ІНФОРМАЦІЯ_1 , неявка якого не перешкоджає розгляду клопотання.
Відповідно до положень п.п.1,2,3 ч.5, ч.6 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбаченихчастиною п`ятоюцієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Суд приходить до висновку про наявність підстав для надання тимчасового доступу до документів, що вимагає прокурор.
Суд приходить до такого висновку, оскільки вказана прокурором інформація знаходиться саме у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка сама по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні і не становить собою або не включає речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Також, суд вважає можливим використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Суд вважає за необхідне роз`яснити керівництву ІНФОРМАЦІЯ_1 , що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку, згідно положень КПК України, з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
З огляду на вищевикладене клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.159, 160, 163-165, 370-372, 395 КПК України, слідчий суддя
у х в а л и в:
Клопотання прокурора Березівської окружної прокуратури Одеської області ОСОБА_3 «Про тимчасовий доступ до речей і документів» - задовольнити.
Надати йому, ОСОБА_3 ,іншим прокурорамБерезівської окружноїпрокуратури ОСОБА_4 , ОСОБА_5 ,або напідставі дорученняпрокурора слідчимБерезівського РВПГУНП вОдеській області,які єчленами слідчоїгрупи укримінальному провадженні№12021162260000113,а саме ОСОБА_6 , ОСОБА_7 - право тимчасового доступу до речей і документів з можливістю вилучення оригіналів документів, які перебувають у володінні та зберігаються у приміщеннях ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), пов`язаних з державною реєстрацією та внесенням відповідних змін фермерського господарства « ОСОБА_8 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ).
Визначити, що строк дії ухвали суду не може перевищувати двох місяців з дня постановлення ухвали слідчим суддею.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів які містять охоронювану законом таємницю, постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Зобов`язати слідчого після виконання даної ухвали суду повідомити суд про наслідки виконання, згідно положень ч.4 ст.535 КПК України.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя:
Суд | Березівський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 17.06.2022 |
Оприлюднено | 16.05.2024 |
Номер документу | 104915596 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Березівський районний суд Одеської області
Лебединський С. Й.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні