Справа №760/4742/20
2/760/1232/21
У Х В А Л А
про відмову у роз`ясненні рішення
24.06.2022 Солом`янський районний суд міста Києва в складі головуючого: судді - Зуєвич Л.Л., за участю: секретаря судового засідання - Кушніра Р.С., розглянувши заяву відповідача про роз`яснення судового рішення у цивільній справі за позовом житлово-будівельного кооперативу «Юність-2» /далі - ЖБК «Юність-2»/ (код ЄДРПОУ: 22868615; адреса: 03110, м. Київ, вул. Солом`янська, буд. 6-в) до ОСОБА_1 /далі - ОСОБА_1 / (РНОКПП: НОМЕР_1 ; адреса: АДРЕСА_1 ) про зобов`язання привести приміщення в протипожежний стан,
В С Т А Н О В И В:
Рух справи
Рішенням Солом`янського районного суду міста Києва від 31.03.2021 позов житлово-будівельного кооперативу «Юність-2» задоволено частково. Зобов`язано ОСОБА_1 привести на першому поверсі житлового будинку АДРЕСА_2 місця загального користування в протипожежний стан шляхом демонтажу конструкції, а саме перегородки (стіни), надавши безперешкодний доступ до пожежного крану та електрощита в приміщені комори № 8 площею 2,7 кв.м.
Постановою Київського апеляційного суду від 17.08.2021 апеляційну скаргу відповідача ОСОБА_1 - залишено без задоволення. Рішення Солом`янського районного суду міста Києва від 31.03.2021 - залишено без змін.
20.01.2022 у справі видано виконавчий лист.
Заява про роз`яснення удового рішення та її обґрунтування
09.11.2021 до Солом`янського районного суду міста Києва надійшла заява ОСОБА_1 про роз`яснення рішення Солом`янського районного суду міста Києва від 31.03.2021.
Заявник просить надати письмове роз`яснення щодо резолютивної частини прийнятого рішення.
Також, заявник просить надати письмову відповідь на наступне запитання:
«Зазначити, який конкретний номер перегородки (стіни) потрібно демонтувати Заявнику задля приведення місця загального користування в протипожежний стан? Оскільки там розташовані 2 (дві) перегородки: № 1 та № 2».
Відповідна заява про роз`яснення рішення передана судді (разом зі справою) 24.06.2022.
Мотиви суду
Суд враховує, що відповідно до ст. 271 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) за заявою учасників справи, державного виконавця, приватного виконавця суд роз`яснює судове рішення, яке набрало законної сили, не змінюючи змісту судового рішення.
Подання заяви про роз`яснення судового рішення допускається, якщо судове рішення ще не виконане або не закінчився строк, протягом якого рішення може бути пред`явлене до примусового виконання.
З аналізу ст. 271 ЦПК України випливає, що роз`ясненню підлягають рішення, які мають виконуватися як у добровільному порядку, так і примусово.
Головною підставою для подання заяви про роз`яснення рішення суду є його незрозумілість, що ускладнює його виконання.
Конкретного і вичерпного переліку критеріїв для визначення рішення незрозумілим закон не містить, а тому їх має навести особа, яка звертається із заявою про роз`яснення судового рішення.
У п. 32 Висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів щодо якості судових рішень зазначено, що всі судові рішення повинні бути зрозумілими, викладеними чіткою і простою мовою - це необхідна передумова розуміння рішення сторонами та громадськістю. Для цього потрібно логічно структурувати рішення і викласти його в чіткому стилі, доступному для кожного.
Суд враховує в якості консультаційних роз`яснення, викладені в п. 8 постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 18.12.2009 «Про судове рішення у цивільній справі», де зазначено, що ухвалене у справі рішення має бути гранично повним, ясним, чітким, викладеним у послідовності, встановленій ЦПК України, і обов`язково містити вступну, описову, мотивувальну та резолютивну частини. Разом з тим, рішення не повинно містити зайвої деталізації, яка не має правового значення в даній справі, а також незрозумілих словосполучень, занадто довгих речень, через які викладення фактичних обставин важко сприймається.
Суд звертає увагу на те, що під час розгляду спору по суті у відповідача питання щодо конкретизації перегородки (стіни), про демонтаж якої ставилось питання, не виникало. В ході провадження відповідач виявляв обізнаність та розуміння щодо спірного об`єкта.
Висновки суду
Виходячи з викладеного, суд вважає, що винесене 31.03.2021 рішення є зрозумілим, викладеним в доступній, у тому числі, для заявника, формі.
Згідно з ч. 4 ст. 271 ЦПК України про роз`яснення або відмову у роз`ясненні судового рішення суд постановляє ухвалу, яку може бути оскаржено.
Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 259-261, 271 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
У задоволенні заяви ОСОБА_1 про роз`яснення рішення Солом`янського районного суду міста Києва від 31.03.2021 у цивільній справі за позовом житлово-будівельного кооперативу «Юність-2» до ОСОБА_1 про зобов`язання привести приміщення в протипожежний стан, - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом 15 днів з дня її складення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя Л. Л. Зуєвич
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 23.06.2022 |
Оприлюднено | 27.06.2022 |
Номер документу | 104933538 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них |
Цивільне
Солом'янський районний суд міста Києва
Зуєвич Л. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні