Ухвала
від 28.04.2022 по справі 932/12160/20
БАБУШКІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Справа № 932/12160/20

Провадження № 2-др/932/9/22

ДОДАТКОВЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМУКРАЇНИ

29 квітня 2022 року Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська у складі:

головуючого судді Кудрявцевої Т.О.

при секретарі Скопа Н.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпро заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю науково виробниче об`єднання «Міжнародний медичний центр» - Погрібної О.А. про ухвалення додаткового рішення у справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю науково виробниче об`єднання «Міжнародний медичний центр» про встановлення факту перебування в трудових відносинах, зобов`язання внести записи у трудову книжку, зобов`язання видати трудову книжку, стягнення заборгованості по заробітній платі та компенсації за невикористану відпустку, -

В С Т А Н О В И В:

15.04.2022 року до Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська надійшла заява представника Товариства з обмеженою відповідальністю науково виробниче об`єднання «Міжнародний медичний центр» - Погрібної О.А. про ухвалення додаткового рішення у даній цивільній справі. В заяві представник відповідача просить стягнути із ОСОБА_1 на користь ТОВ НВО «Міжнародний медичний центр» витрати на професійну правничу допомогу адвоката в сумі 4700,00 грн. Як зазначено в заяві, відповідач при подачі відзиву на позовну заяву подав й попередній розрахунок судових витрат та договір про професійну правничу допомогу з чіткою вказівкою вартості тих чи інших послуг адвоката, де крім іншого було зазначено, що вартість послуг адвоката за підготовку та подачу відзиву на позовну заяву складає 1500,00 грн., участь у судових засіданнях за кожне окремо складає 800,00 грн., ознайомлення з матеріалами справи складає 700,00 грн., загальна сума судових витрат, понесених відповідачем на професійну правничу допомогу адвоката в даній справі склала 4700,00 грн. 12.04.2022 року до виходу судді в нарадчу кімнату для винесення рішення у справі адвокатом відповідача було заявлено, що протягом 5-ти днів будуть подані суду всі докази понесення відповідачем витрат на професійну правничу допомогу.

Виходячи із змісту ст. 270 ЦПК України учасники справи для ухвалення додаткового рішення в судове засідання не викликалися.

Розглянувши заяву, дослідивши матеріали цивільної справи, суд вважає наступне.

Відповіднодо ст.15ЦПК Україниучасники справимають правокористуватися правничоюдопомогою. Представництво у суді як вид правничої допомоги здійснюється виключно адвокатом (професійна правнича допомога), крім випадків, встановлених законом.

Відповідно до ст. 133 ЦПК України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати, зокрема, витрати на професійну правничу допомогу.

Відповідно до ст. 134 ЦПК України, разом з першою заявою по суті спору кожна сторона подає до суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які вона понесла і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи. Попередній розрахунокрозміру судовихвитрат необмежує сторонуу доведеннііншої фактичноїсуми судовихвитрат,які підлягаютьрозподілу міжсторонами зарезультатами розглядусправи.

У відповідності до ст. 137 ЦПК України, витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

Для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.

Відповідно до ст. 141 ЦПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються: 1) у разі задоволення позову - на відповідача; 2) у разі відмови в позові - на позивача; 3) у разі часткового задоволення позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

При вирішенні питання про розподіл судових витрат суд враховує: 1) чи пов`язані ці витрати з розглядом справи; 2) чи є розмір таких витрат обґрунтованим та пропорційним до предмета спору з урахуванням ціни позову, значення справи для сторін, в тому числі чи міг результат її вирішення вплинути на репутацію сторони або чи викликала справа публічний інтерес; 3) поведінку сторони під час розгляду справи, що призвела до затягування розгляду справи, зокрема, подання стороною явно необґрунтованих заяв і клопотань, безпідставне твердження або заперечення стороною певних обставин, які мають значення для справи, безпідставне завищення позивачем позовних вимог тощо; 4) дії сторони щодо досудового вирішення спору та щодо врегулювання спору мирним шляхом під час розгляду справи, стадію розгляду справи, на якій такі дії вчинялися.

Якщо інше не передбачено законом, у разі залишення позову без задоволення, закриття провадження у справі або залишення без розгляду позову позивача, звільненого від сплати судових витрат, судові витрати, понесені відповідачем, компенсуються за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву. У разі неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду.

Гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту. Порядок обчислення гонорару (фіксований розмір, погодинна оплата), підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються в договорі про надання правової допомоги. При встановленні розміру гонорару враховуються складність справи, кваліфікація і досвід адвоката, фінансовий стан клієнта та інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним та враховувати витрачений адвокатом час (стаття 30 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність").

Розмір гонорару визначається за погодженням адвоката з клієнтом і може бути змінений лише за їх взаємною домовленістю. Суд не має права його змінювати і втручатися у правовідносини адвоката та його клієнта. Суд зобов`язаний оцінити рівень адвокатських витрат, що мають бути присуджені з урахуванням того, чи були такі витрати понесені фактично та чи була їх сума обґрунтованою. Суд не зобов`язаний присуджувати стороні, на користь якої відбулося рішення, всі його витрати на адвоката, якщо, керуючись принципами справедливості та верховенства права, встановить, що розмір гонорару, визначений стороною та його адвокатом, є завищеним щодо іншої сторони спору, зважаючи зокрема на складність справи, витрачений адвокатом час. При визначенні суми відшкодування суд має виходити з критерію реальності адвокатських витрат (встановлення їхньої дійсності та необхідності), а також критерію розумності їхнього розміру, виходячи з конкретних обставин справи.

Аналогічний висновок викладено у постанові Верховного Суду від 02 липня 2020 року в справі № 362/3912/18 (провадження № 61-15005св19).

Ті самі критерії застосовує Європейський суд з прав людини, присуджуючи судові витрати на підставі статті 41 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Зокрема заявник має право на компенсацію судових та інших витрат, лише якщо буде доведено, що такі витрати були фактичними і неминучими, а їхній розмір - обґрунтованим (рішення у справі "East/West Alliance Limited" проти України, заява № 19336/04, п. 269).

У рішенні Європейського суду з прав людини у справі "Лавентс проти Латвії" від 28 листопада 2002 року зазначено, що відшкодовуються лише витрати, які мають розумний розмір.

Відповідно до п.3 ч.1 ст. 270 ЦПК України, суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо: судом не вирішено питання про судові витрати.

У відповідності до частин 2-15 ст. 270 ЦПК України заяву про ухвалення додаткового рішення може бути подано до закінчення строку на виконання рішення.

Суд, що ухвалив рішення, ухвалює додаткове судове рішення в тому самому складі протягом десяти днів із дня надходження відповідної заяви. Додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення. У разі необхідності суд може викликати сторони або інших учасників справи в судове засідання. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви. Додаткове рішення або ухвалу про відмову в прийнятті додаткового рішення може бути оскаржено.

Вбачається, що в провадженні Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська перебувала цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю науково виробниче об`єднання «Міжнародний медичний центр» про встановлення факту перебування в трудових відносинах, зобов`язання внести записи у трудову книжку, зобов`язання видати трудову книжку, стягнення заборгованості по заробітній платі та компенсації за невикористану відпустку.

Рішенням Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 12.04.2022 року, ухваленим у даній цивільній справі, позивачу ОСОБА_1 відмовлено у задоволенні позовних вимог.

Відповідно до наданих представником відповідача доказів, відповідач в зв`язку з розглядом даної справи поніс витрати на професійну правничу допомогу.

Як вбачається з матеріалів справи та наданих представником відповідача копій документів, між Товариством з обмеженою відповідальністю науково виробниче об`єднання «Міжнародний медичний центр» та Адвокатським об`єднанням «Погрібної Ольги та Патики Андрія» був укладений Договір №01 про надання професійної правничої допомоги від 19.03.2021 року.

Пунктом 1.1. Договору сторони узгодили, що під професійною правовою допомогою розуміють надання адвокатами Адвокатського об`єднання «Погрібної Ольги та Патики Андрія» - Погрібною О.А. та/або Патикою А.В. правової інформації, консультацій та роз`яснень з правових питань, правовий супровід, складення заяв, скарг, претензій, процесуальних та інших документів правового характеру, спрямованих на забезпечення реалізації прав, свобод і законних інтересів клієнта, недопущення їх порушень, а у разі порушення на сприяння їх відновленню шляхом представництва/захисту клієнта в судових інстанціях, правоохоронних, органах нотаріату та інших органах. Відповідно до п.3.1. Договору, вартість послуг (гонорар) включає в себе: надання юридичної консультації 500,00 грн. за одну годину, підготовка та надання адвокатського запиту 500,00 грн., ознайомлення в суді з матеріалами справи 700,00 грн. підготовка та участь у судовому засіданні 800,00 грн. за кожне судове засідання; складання та подання відзиву на позовну заяву, відповідь на відзив, заперечення на відзив на позовну заяву, відзиву на апеляційну або касаційну скаргу - 1500 грн. за кожний окремий процесуальний документ; складання та подання апеляційної або касаційної скарги 3000 грн.

Відповідно до умов договору, замовник сплачує виконавцю суму, розмір якої визначений у п.3.1. цього договору, шляхом банківського переказу на поточний рахунок виконавця, на протязі трьох банківських днів з дати отримання заявником рахунку.

Як вбачається з наданих відповідачем доказів, Товариством з обмеженою відповідальністю науково виробниче об`єднання «Міжнародний медичний центр» на виконання умов вказаного Договору про надання правничої правової допомоги Адвокатському об`єднанню «Погрібної Ольги та Патики Андрія» було перераховано: 1500,00 грн. за вкладання відзиву на позовну заяву (платіжне доручення № 1813 від 24.03.2021 року), 700,00 грн. за ознайомлення адвоката з матеріалами справи (платіжне доручення № 1812 від 24.03.2021 року); 3200,00 грн. за підготовку та участь у судовому засіданні (платіжне доручення №1844 від 22.04.2022 року, № 2050 від 30.08.2021 року, № 1922 від 08.06.2021 року, №2327 від 12.04.2022 року), а всього 5400,00 грн.

В заяві про ухвалення додаткового рішення у даній цивільній справі представник відповідача просила стягнути із ОСОБА_1 на користь ТОВ НВО «Міжнародний медичний центр» понесені витрати на професійну правничу допомогу адвоката в сумі 4700,00 грн., тому, зважаючи на межі заявлених вимог, суд вважає, що підлягають відшкодування відповідачу понесені та документально підтверджені витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 4700,00 грн.

Зважаючи на те, що відповідно до матеріалів справи, позивач, якою у даній справі було заявлено позовні вимоги про захист її трудових прав, була звільнена за законом від сплати судового збору, в зв`язку з залишенням позову без задоволення, судові витрати, понесені відповідачем, підлягають компенсації йому за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 133, 141, 270 ЦПК України, -

У Х В А Л И В:

Доповнити рішення Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 12.04.2022 року, ухвалене у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю науково виробниче об`єднання «Міжнародний медичний центр» про встановлення факту перебування в трудових відносинах, зобов`язання внести записи у трудову книжку, зобов`язання видати трудову книжку, стягнення заборгованості по заробітній платі та компенсації за невикористану відпустку.

Судові витрати на професійну правничу допомогу у сумі 4700,00 грн., понесені відповідачем - Товариством з обмеженою відповідальністю науково виробниче об`єднання «Міжнародний медичний центр», ЄДРПОУ 37219340, в зв`язку з розглядом цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю науково виробниче об`єднання «Міжнародний медичний центр» про встановлення факту перебування в трудових відносинах, зобов`язання внести записи у трудову книжку, зобов`язання видати трудову книжку, стягнення заборгованості по заробітній платі та компенсації за невикористану відпустку, компенсувати за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Апеляційна скарга на додаткове рішення суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня отримання його копії. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини додаткового судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне додаткове рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених участині другійстатті 358 цього Кодексу.

Суддя Т.О. Кудрявцева

СудБабушкінський районний суд м.Дніпропетровська
Дата ухвалення рішення28.04.2022
Оприлюднено03.07.2022
Номер документу104934908
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них

Судовий реєстр по справі —932/12160/20

Ухвала від 30.05.2023

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Дундар Ірина Олександрівна

Постанова від 18.04.2023

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Єлізаренко І. А.

Ухвала від 24.08.2022

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Єлізаренко І. А.

Ухвала від 24.08.2022

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Єлізаренко І. А.

Ухвала від 12.07.2022

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Єлізаренко І. А.

Ухвала від 28.04.2022

Цивільне

Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська

Кудрявцева Т. О.

Рішення від 11.04.2022

Цивільне

Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська

Кудрявцева Т. О.

Ухвала від 19.01.2021

Цивільне

Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська

Кудрявцева Т. О.

Ухвала від 01.12.2020

Цивільне

Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська

Кудрявцева Т. О.

Ухвала від 27.10.2020

Цивільне

Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська

Кудрявцева Т. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні