УХВАЛА
9 червня 2022 року
м. Київ
Справа № 910/6355/20
Провадження № 12-41гс21
Велика Палата Верховного Суду у складі:
судді-доповідача Пількова К. М.,
суддів Британчука В. В., Власова Л. М., Григор`євої І. В., Гриціва М. І., Гудими Д. А., Єленіної Ж. М., Желєзного І. В., Золотнікова О. С., Катеринчук Л. Й., Крет Г. Р., Лобойка Л. М., Прокопенка О. Б., Рогач Л. І., Ситнік О. М., Сімоненко В. М., Ткача І. В., Ткачука О. С., Штелик С. П.
перевіривши матеріали справи за касаційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю «Технік Енерджі» (далі - Товариство, Боржник) в особі ліквідатора арбітражної керуючої Огейчук Т. В. (далі - Арбітражна керуюча)
на постанову Північного апеляційного господарського суду (головуючий Сотніков С. В., судді Грек Б. М., Остапенко О. М.) від 06.04.2021
за позовом Товариства в особі Арбітражної керуючої
до Міністерства юстиції України та Державної казначейської служби України
про відшкодування 59 042 596 грн збитків
у межах справи № 910/11048/14
за заявою Акціонерного товариства «Укртрансгаз»
до Товариства
про банкрутство,
ВСТАНОВИЛА:
1. Ухвалою від 14.09.2021 Велика Палата Верховного Суду прийняла до розгляду цю справу за касаційною скаргою Товариства на постанову Північного апеляційного господарського суду від 06.04.2021 та призначила її до розгляду в судовому засіданні на 16.11.2021.
2. Ухвалою від 16.11.2021 Велика Палата Верховного Суду повідомила учасників справи, що судове засідання у цій справі відбудеться 02.02.2022.
3. Ухвалою від 02.02.2022 Велика Палата Верховного Суду повідомила учасників справи, що судове засідання у цій справі відбудеться 19.04.2022.
4. 19.04.2022 судове засідання не відбулось у зв`язку із неможливістю проведення Великою Палатою Верховного Суду відкритих судових засідань за участі представників учасників справи, оскільки указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», пунктом 1 частини першої статті 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» з 05 години 30 хвилин 24.02.2022 в Україні введено воєнний стан, а на період дії правового режиму воєнного стану посилено охорону приміщень Верховного Суду та обмежено доступ до них осіб, які не є працівниками Верховного Суду.
5. Згідно зі статтею 1 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.
6. У період дії воєнного стану не можуть бути припинені повноваження Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Національного банку України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, судів, органів прокуратури, органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, розвідувальних органів та органів, підрозділи яких здійснюють контррозвідувальну діяльність (частина перша статті 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану»).
7. Щодо вжиття невідкладених заходів для забезпечення сталого функціонування судової влади в Україні в умовах припинення повноважень Вищої ради правосуддя та воєнних дій з боку Російської Федерації, відповідно до статті 133 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Положення про Раду суддів України, затвердженого X позачерговим з`їздом суддів України 16.09.2010 (із подальшими змінами), Рада суддів України ухвалила Рішення від 24.02.2022 № 9, яким звернула увагу усіх суддів України, що навіть в умовах воєнного або надзвичайного стану робота судів не може бути припинена, тобто не може бути обмежено конституційне право людини на судовий захист.
8. З огляду на умови та обстановку, за яких має здійснюватися правосуддя у справі № 910/6355/20, а також необхідність дотримання принципів рівності усіх учасників судового процесу перед законом і судом; гласності і відкритості судового процесу; змагальності сторін та розумних строків розгляду справи з ініціативи суду сторонам було запропоновано пристати на одну з форм розгляду цього спору Великою Палатою Верховного Суду в умовах воєнного стану - або в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або в порядку письмового провадження на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених Господарським процесуальним кодексом України (далі - ГПК України). Тобто обрати форми, які дозволять дослідити й оцінити доводи касаційної скарги без порушення означених засад господарського судочинства та водночас гарантувати і не наражати відвідувачів судового засідання на загрози їхньому життю, здоров`ю та безпеці, що можуть виникнути в умовах воєнної агресії проти України.
9. 18.04.2022 до Великої Палати Верховного Суду надійшло клопотання Арбітражної керуючої, в якому вона просила розгляд цієї справи провести у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, за допомогою системи «EasyCon».
10. Відповідно до частин першої, другої статті 197 ГПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Згідно з частиною четвертою статті 197 ГПК України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
11. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву (частина п`ята статті 197 ГПК України).
12. Беручи до уваги, що клопотання Банку відповідає вимогам процесуального закону, а Велика Палата Верховного Суду має технічну можливість провести судове засідання в такий спосіб (за допомогою програмного забезпечення «EasyCon») у визначені дату і час, зазначене клопотання підлягає задоволенню.
13. Відповідно до частин другої та третьої статті 120 ГПК України суд повідомляє учасників справи про дату, час і місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії, якщо їх явка не є обов`язковою; виклики і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому цим Кодексом для вручення судових рішень.
Керуючись статтями 120, 121, 197, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, Велика Палата Верховного Суду
УХВАЛИЛА:
1. Повідомити учасників справи № 910/6355/20 (провадження № 12-41гс21), що судове засідання з розгляду касаційної скаргиТовариства з обмеженою відповідальністю «Технік Енерджі» на постанову Північного апеляційного господарського суду від 06.04.2021 відбудеться 20 липня 2022 року о 12 годині 00 хвилин у приміщенні Верховного Суду за адресою: м. Київ, вул. Пилипа Орлика, 8.
2. Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «Технік Енерджі» про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів задовольнити.
3. Забезпечити участь представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Технік Енерджі» у судовому засіданні у справі № 910/6355/20, призначеному на 20 липня 2022 року о 12 годині 00 хвилин,в режимі відеоконференції за допомогою програмного забезпечення «EasyCon».
4. Роз`яснити Товариству з обмеженою відповідальністю «Технік Енерджі», що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції його представник зобов`язаний: зайти та авторизуватися в Системі відеоконференцзв`язку за допомогою програмного забезпечення «EasyCon» за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні. Підтвердження особи учасника відбувається шляхом його авторизації в Системі із застосуванням електронного підпису. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідне клопотання.
5. Копію цієї ухвали надіслати учасникам справи № 910/6355/20.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач К. М. Пільков Судді:В. В. БританчукГ. Р. Крет Ю. Л. ВласовЛ. М. Лобойко І. В. Григор`єваО. Б. Прокопенко М. І. ГрицівЛ. І. Рогач Д. А. ГудимаО. М. Ситнік Ж. М. ЄленінаВ. М. Сімоненко І. В. ЖелєзнийІ. В. Ткач О. С. ЗолотніковО. С. Ткачук Л. Й. КатеринчукС. П. Штелик
Суд | Велика палата Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 08.06.2022 |
Оприлюднено | 15.08.2022 |
Номер документу | 104942706 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: майнові спори, стороною в яких є боржник, з них: |
Господарське
Велика палата Верховного Суду
Пільков Костянтин Миколайович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні