Справа № 548/623/22
Провадження №1-кс/548/241/22
У Х В А Л А
І МЕ НЕ М У КР АЇ НИ
01.07.2022 року м. Хорол
Слідчий суддя Хорольського районного суду Полтавської області ОСОБА_1 за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2
розглянувши клопотання дізнавача сектору дізнання ВП № 2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю,-
В С Т А Н О В И В:
Дізнавач сектору дізнання ВП № 2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю.
В клопотаннівказувалося, що сектором дізнання ВП № 2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12022175590000087 від 21.05.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України.
Під час проведення досудового розслідування попередньо було встановлено, що в період часу із 20.12.2020 по 24.01.2022 невідома особа, з картки для виплат АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », шляхом вільного доступу, здійснила крадіжку грошових коштів у сумі 25055 грн., які належали потерпілій ОСОБА_4 , жительці с. Нижній Іржавець Лубенського (Оржицького) району Полтавської області.
Окрім цього, з показів потерпілої ОСОБА_4 встановлено, що вона має банківську картку НОМЕР_1 , яка емітована АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », на яку отримує кошти за оренду земельних паїв від СТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ». Поряд з нею проживає по сусідству ОСОБА_5 , яка постійно приходила до неї та просила її мобільний телефон, щоб зателефонувати. Вона неодноразово надавала свій мобільний телефон ОСОБА_5 , яка з телефоном йшла до себе додому. Десь через 15 хвилин ОСОБА_5 повертала телефон. У квітні 2022 року вона дізналася про те, що з її банківської картки НОМЕР_1 були викрадені гроші, які з використанням належного їй мобільного телефону перераховувалися на банківську картку ОСОБА_5 .
Також встановлено, що потерпіла ОСОБА_4 користується номером мобільного телефону НОМЕР_2 , який і використовувався для викрадення її грошей з банківської картки.
Для повноти та своєчасності проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні, з метою встановлення кола осіб, до яких телефонувала ОСОБА_5 з мобільного телефону потерпілої ОСОБА_4 , необхідним є отримання інформації, що містять охоронювану законом таємницю, а саме містить інформацію про телефонні з`єднання за період з 20.12.2020 до кінцевого строку дії ухвали за номером мобільного телефону НОМЕР_2 , який належить потерпілій, а саме: інформацію про вхідні та вихідні дзвінки, зокрема нульові з`єднання, тривалість таких дзвінків, смс повідомлення, мобільні термінали, з якими працювали вказані номери, із вказівкою топографічної прив`язки, а також розташування базових станцій, з зазначенням LAC та CID, у зоні дії яких перебували (реєструвались) абоненти «А» та «Б» (азимут, відстань), з зазначенням абонентських номерів телефонів (їхніх власників тощо), із якими здійснювався зв`язок; історія поповнень та виведення (зняття, перерахування) грошових коштів, з зазначенням дати, часу та їх розміру, платників та отримувачів коштів, інших наявних даних за вказаними номерами. Крім того, необхідно отримати історію використання вищезазначеним абонентом ІР-адрес під час використання мережі Інтернет із зазначенням дати, часу та тривалості сесій, а тому дізнавач і звернувся до суду з даним клопотанням.
Дізнавач сектору дізнання ВП № 2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 в судове засідання не з"явився, клопотав про розгляд справи за його відсутності.
Слідчим доведена наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза внесення виправлень, доповнень або знищення інформації, що потрібна для досудового розслідування, тому слідчий суддя вирішує розглянути клопотання без виклику представника ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ: НОМЕР_3 ) .
Відповідно до ч.2ст. 163 КПК України, якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
У матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин і можуть бути доказами у кримінальному провадженні, тому необхідно отримати тимчасовий доступ до документів які перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та можливість їх вилучити.
Слідчий суддя дослідивши матеріали клопотання, належно оцінивши наявні докази приходить до висновку, що клопотання підлягає до задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.107,162-166 КПК Українислідчий суддя,
УХВАЛИВ :
Задовольнити клопотання дізнавача сектору дізнання ВП № 2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Надати дізнавачу сектору дізнання відділення поліції № 2 Лубенського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 , старшому дізнавачу сектору дізнання ВП № 2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області капітану поліції ОСОБА_6 , дізнавачу сектору дізнання ВП № 2 ГУНП в Полтавській області лейтенанту поліції ОСОБА_7 тимчасовий доступ до інформації про: телефонні з`єднання за період з 20.12.2020 до кінцевого строку дії ухвали за номером мобільного телефону НОМЕР_2 , а саме: інформацію про вхідні і вихідні дзвінки, зокрема нульові з`єднання, тривалість таких дзвінків, смс повідомлення, мобільні термінали, з якими працював вказаний номер, із вказівкою топографічної прив`язки, а також розташування базових станцій, з зазначенням LAC та CID, у зоні дії яких перебували (реєструвались) абоненти «А» та «Б» (азимут, відстань), з зазначенням абонентських номерів телефонів (їхніх власників тощо), із якими здійснювався зв`язок; історія поповнень та виведення (зняття, перерахування) грошових коштів, з зазначенням дати, часу та їх розміру, платників та отримувачів коштів, інших наявних даних за вказаними номерами. Крім того, необхідно отримати історію використання вищезазначеним абонентом ІР-адрес під час використання мережі Інтернет із зазначенням дати, часу та тривалості сесій, а також можливість тимчасового вилучення даної інформації ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), юридична адреса: АДРЕСА_1 , у друкованому та електронному вигляді.
Строк дії ухвали - два місяці з дня винесення.
Ухвала слідчого судді про доступ до речей і документів, підлягає обов`язковому виконанню.
У випадку невиконання ухвали слідчого судді слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення та оскарженню не підлягає.
Оригінал ухвали . Перший примірник.
Слідчий суддя : ОСОБА_1
Суд | Хорольський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 01.07.2022 |
Оприлюднено | 16.05.2024 |
Номер документу | 105026617 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Хорольський районний суд Полтавської області
Коновод О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні