Справа № 548/623/22
Провадження №1-кс/548/414/22
У Х В А Л А
І МЕ НЕ М У КР АЇ НИ
(повний текст)
04.10.2022 року м. Хорол
Слідчий суддя Хорольського районного суду Полтавської області ОСОБА_1 за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , підозрюваної ОСОБА_4 , захисника-адвоката ОСОБА_5 , розглянувши клопотання слідчого СВ ВП № 3 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області ст. лейтенанта поліції ОСОБА_6 , погодженого із прокурором Лубенської окружної прокуратури Полтавської області ОСОБА_7 про арешт майна,-
ВСТАНОВИВ:
Слідчий СВ ВП № 3 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області ст. лейтенант поліції ОСОБА_6 , звернулася до суду з клопотанням про арешт майна, на обгрунтуванняякого зазначила,що 21.09.2022 ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженці с. Великоселецьке, Оржицького (наразі Лубенського) району Полтавської області, зареєстрованій та фактично проживаючій за адресою: АДРЕСА_1 , українці, громадянці України, з середньою освітою, одруженій, маючій на утриманні малолітнього сина ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_2 , раніше не судимій повідомлено про зміну раніше повідомлених підозр від 31.08.2022 за матеріалами досудового розслідування, внесеного до ЄРДР за № 12022175590000087 про те, що вона підозрюється у таємному викраденні чужого майна (крадіжці) та у таємному викраденні чужого майна (крадіжці), вчиненому повторно, тобто у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 185, ч. 2 ст. 185 КК України та від 15.09.2022 року за матеріалами досудового розслідування, внесеного до ЄРДР за № 12022175590000256 про те, що вона підозрюється в таємному викраденні чужого майна (крадіжці), вчиненому повторно та в таємному викраденні чужого майна (крадіжці), вчиненої в умовах воєнного стану, тобто у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 185, ч. 4 ст. 185 КК України.
Досудовим розслідуванням установлено, що 29.12.2020 о 15 год. 47 хв. ОСОБА_4 знаходилася за місцем проживання своєї сусідки ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , що за адресою АДРЕСА_1 , де заздалегідь знаючи, що у ОСОБА_9 є банківська картка для виплат АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_1 , а також, що за цією карткою закріплений абонентський номер телефону НОМЕР_2 , належний останній, у ОСОБА_4 виник злочинний корисливий умисел на крадіжку грошових коштів з даної банківської картки.
Після чого, діючи по раптово виниклому злочинному умислу, направленому на таємне викрадення чужого майна, шляхом вільного доступу, розуміючи незаконність і протиправність своїх дій, впевнившись що за нею ніхто не спостерігає, з корисливих спонукань, ОСОБА_4 під приводом необхідності здійснення телефонного дзвінка, з дозволу власниці, взяла у ОСОБА_9 її мобільний телефон з абонентським номером НОМЕР_2 та пішла з ним до свого місця проживання, за адресою АДРЕСА_1 , з якого зателефонувала до служби підтримки АТ КБ «ПриватБанк» на номер 3700 і за допомогою IVR-меню здійснюючи набір необхідних комбінацій з мобільного телефону, експрес-платежем перерахувала грошові кошти в сумі 300 грн. з картки для виплат АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_1 належної потерпілій ОСОБА_9 на свою банківську картку АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_3 .
Після цього, ОСОБА_4 викрадені нею грошові кошти зняла в банкоматі відділення АТ КБ «ПриватБанк» за адресою: вул. Центральна 25В в смт Оржиця Лубенського району Полтавської області 30.12.2020 о 09 год. 18 хв. та розпорядилася ними на власний розсуд, чим завдала потерпілій ОСОБА_9 майнової шкоди на суму 300 гривень.
Ураховуючи вищевикладене, ОСОБА_4 , підозрюється у таємному викраденні чужого майна (крадіжці), тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України.
Окрім того, 03.02.2021 о 09 год. 53 хв. ОСОБА_4 знаходилася за місцем проживання своєї сусідки ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , що за адресою АДРЕСА_1 , де заздалегідь знаючи, що у ОСОБА_9 є банківська картка для виплат АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_1 , а також, що за цією карткою закріплений абонентський номер телефону НОМЕР_2 , належний останній, у ОСОБА_4 виник злочинний корисливий умисел на крадіжку грошових коштів з даної банківської картки.
Після чого, діючи по раптово виниклому злочинному умислу, направленому на таємне викрадення чужого майна, шляхом вільного доступу, розуміючи незаконність і протиправність своїх дій, впевнившись що за нею ніхто не спостерігає, з корисливих спонукань, повторно, ОСОБА_4 під приводом необхідності здійснення телефонного дзвінка, з дозволу власниці, взяла у ОСОБА_9 її мобільний телефон з абонентським номером НОМЕР_2 та пішла з ним до свого місця проживання, за адресою АДРЕСА_1 , з якого зателефонувала до служби підтримки АТ КБ «ПриватБанк» на номер 3700 і за допомогою IVR-меню здійснюючи набір необхідних комбінацій з мобільного телефону, експрес-платежем перерахувала грошові кошти в сумі 500 грн з картки для виплат АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_1 належної потерпілій ОСОБА_9 на свою банківську картку АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_3 .
Після цього, того ж дня ОСОБА_4 викрадені нею грошові кошти в сумі 500 грн. о 14 год. 19 хв. зняла в банкоматі відділення АТ КБ «ПриватБанк» за адресою: вул. Центральна 25В в смт Оржиця Лубенського району Полтавської області та розпорядилася ними на власний розсуд, чим завдала потерпілій ОСОБА_9 майнової шкоди на суму 500 гривень.
Окрім того, 19.04.2021 о 11 год. 16 хв. ОСОБА_4 знаходилася за місцем проживання своєї сусідки ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , що за адресою АДРЕСА_1 , де заздалегідь знаючи, що у ОСОБА_9 є банківська картка для виплат АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_1 , а також, що за цією карткою закріплений абонентський номер телефону НОМЕР_2 , належний останній, у ОСОБА_4 виник злочинний корисливий умисел на крадіжку грошових коштів з даної банківської картки.
Після чого, діючи по раптово виниклому злочинному умислу, направленому на таємне викрадення чужого майна, шляхом вільного доступу, розуміючи незаконність і протиправність своїх дій, впевнившись що за нею ніхто не спостерігає, з корисливих спонукань, повторно, ОСОБА_4 під приводом необхідності здійснення телефонного дзвінка, з дозволу власниці, взяла у ОСОБА_9 її мобільний телефон з абонентським номером НОМЕР_2 та пішла з ним до свого місця проживання, за адресою АДРЕСА_1 , з якого зателефонувала до служби підтримки АТ КБ «ПриватБанк» на номер 3700 і за допомогою IVR-меню здійснюючи набір необхідних комбінацій з мобільного телефону, експрес-платежем перерахувала грошові кошти в сумі 1000 грн. з картки для виплат АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_1 належної потерпілій ОСОБА_9 на свою картку АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_3 .
В подальшому, ОСОБА_4 викраденими нею грошовими коштами розпорядилася в повному обсязі на власний розсуд, чим завдала потерпілій ОСОБА_9 майнової шкоди на суму 1000 гривень.
Окрім того, 19.05.2021 о 18 год. 54 хв. ОСОБА_4 знаходилася за місцем проживання своєї сусідки ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , що за адресою АДРЕСА_1 , де заздалегідь знаючи, що у ОСОБА_9 є банківська картка для виплат АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_1 , а також, що за цією карткою закріплений абонентський номер телефону НОМЕР_2 , належний останній, у ОСОБА_4 виник злочинний корисливий умисел на крадіжку грошових коштів з даної банківської картки.
Після чого, діючи по раптово виниклому злочинному умислу, направленому на таємне викрадення чужого майна, шляхом вільного доступу, розуміючи незаконність і протиправність своїх дій, впевнившись що за нею ніхто не спостерігає, з корисливих спонукань, повторно, ОСОБА_4 під приводом необхідності здійснення телефонного дзвінка, з дозволу власниці, взяла у ОСОБА_9 її мобільний телефон з абонентським номером НОМЕР_2 та пішла з ним до свого місця проживання, за адресою АДРЕСА_1 , з якого зателефонувала до служби підтримки АТ КБ «ПриватБанк» на номер 3700 і за допомогою IVR-меню здійснюючи набір необхідних комбінацій з мобільного телефону, експрес-платежем перерахувала грошові кошти в сумі 1000 грн. з картки для виплат АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_1 належної потерпілій ОСОБА_9 на свою картку АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_3 .
21.05.2021 року о 10 год. 18 хв. ОСОБА_4 викрадені нею грошові кошти в сумі 1000 грн. зняла в банкоматі АТ КБ «ПриватБанк», за адресою: вул. Центральна 25В, смт. Оржиця Полтавської області та розпорядилася ними на власний розсуд, чим завдала потерпілій ОСОБА_9 майнової шкоди на загальну суму 1000 гривень.
Окрім того, упродовж червня місяця 2021 року ОСОБА_4 таємно викрала грошові кошти з банківської картки АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_1 належні ОСОБА_9 на загальну суму 2300 гривень шляхом здійснення трьох банківських операцій, а саме:
09.06.2021 о 12 год. 05 хв. ОСОБА_4 знаходилася за місцем проживання своєї сусідки ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , що за адресою АДРЕСА_1 , де заздалегідь знаючи, що у ОСОБА_9 є банківська картка для виплат АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_1 , а також, що за цією карткою закріплений абонентський номер телефону НОМЕР_2 , належний останній, у ОСОБА_4 виник злочинний корисливий умисел на крадіжку грошових коштів з даної банківської картки.
Після чого, діючи по раптово виниклому злочинному умислу, направленому на таємне викрадення чужого майна, шляхом вільного доступу, розуміючи незаконність і протиправність своїх дій, впевнившись що за нею ніхто не спостерігає, з корисливих спонукань, повторно, ОСОБА_4 під приводом необхідності здійснення телефонного дзвінка, з дозволу власниці, взяла у ОСОБА_9 її мобільний телефон з абонентським номером НОМЕР_2 та пішла з ним до свого місця проживання, за адресою: АДРЕСА_1 , з якого зателефонувала до служби підтримки АТ КБ «ПриватБанк» на номер 3700 і за допомогою IVR-меню здійснюючи набір необхідних комбінацій з мобільного телефону, експрес-платежем перерахувала грошові кошти в сумі 300 грн. з картки для виплат АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_1 належної потерпілій ОСОБА_9 на свою картку АТ КБ «ПриватБанк»» № НОМЕР_3 .
Продовжуючи свій злочинний умисел на таємне заволодіння грошовими коштами ОСОБА_9 з її банківської картки, ОСОБА_4 , пересвідчившись, що за її діями ніхто не спостерігає, в аналогічний спосіб, з мобільного телефону ОСОБА_9 та її мобільного номеру НОМЕР_2 14.06.2021 зателефонувала до служби підтримки АТ КБ «ПриватБанк» на номер 3700 і за допомогою IVR-меню здійснюючи набір необхідних комбінацій з мобільного телефону, експрес-платежем, 14.06.2021 о 13 год. 34 хв. перерахувала грошові кошти в сумі 1000 грн. з банківської картки АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_1 на свою банківську картку АТ КБ «ПриватБанк»» № НОМЕР_3 .
Продовжуючи свій злочинний умисел на таємне заволодіння грошовими коштами ОСОБА_9 з її банківської картки, ОСОБА_4 , пересвідчившись, що за її діями ніхто не спостерігає, в аналогічний спосіб, з мобільного телефону ОСОБА_9 та її мобільного номеру НОМЕР_2 22.06.2021 зателефонувала до служби підтримки АТ КБ «ПриватБанк» на номер 3700 і за допомогою IVR-меню здійснюючи набір необхідних комбінацій з мобільного телефону, експрес-платежем, 22.06.2021 о 07 год. 52 хв. перерахувала грошові кошти в сумі 1000 грн. з банківської картки АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_1 на свою картку АТ КБ «ПриватБанк»» № НОМЕР_3 .
В подальшому, ОСОБА_4 викраденими нею грошовими коштами в загальній сумі 2300 грн. розпорядилася в повному обсязі на власний розсуд, чим завдала матеріальних збитків потерпілій ОСОБА_9 на вищевказану суму.
Окрім того, упродовж липня місяця 2021 року ОСОБА_4 таємно викрала грошові кошти з банківської картки АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_1 належні ОСОБА_9 на загальну суму 800 гривень шляхом здійснення трьох банківських операцій, а саме:
02.07.2021 о 12 год. 20 хв. ОСОБА_4 знаходилася за місцем проживання своєї сусідки ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , що за адресою АДРЕСА_1 , де заздалегідь знаючи, що у ОСОБА_9 є банківська картка для виплат АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_1 , а також, що за цією карткою закріплений абонентський номер телефону НОМЕР_2 , належний останній, у ОСОБА_4 виник злочинний корисливий умисел на крадіжку грошових коштів з даної банківської картки.
Після чого, діючи по раптово виниклому злочинному умислу, направленому на таємне викрадення чужого майна, шляхом вільного доступу, розуміючи незаконність і протиправність своїх дій, впевнившись що за нею ніхто не спостерігає, з корисливих спонукань, повторно, ОСОБА_4 під приводом необхідності здійснення телефонного дзвінка, з дозволу власниці, взяла у ОСОБА_9 її мобільний телефон з абонентським номером НОМЕР_2 та пішла з ним до свого місця проживання, за адресою: АДРЕСА_1 , з якого зателефонувала до служби підтримки АТ КБ «ПриватБанк» на номер 3700 і за допомогою IVR-меню здійснюючи набір необхідних комбінацій з мобільного телефону, експрес-платежем перерахувала грошові кошти в сумі 300 гривень з картки для виплат АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_1 належної потерпілій ОСОБА_9 на свою картку АТ КБ «ПриватБанк»» № НОМЕР_3 .
Продовжуючи свій злочинний умисел на таємне заволодіння грошовими коштами ОСОБА_9 з її банківської картки, ОСОБА_4 , пересвідчившись, що за її діями ніхто не спостерігає, в аналогічний спосіб, з мобільного телефону ОСОБА_9 та її мобільного номеру НОМЕР_2 13.07.2021 зателефонувала до служби підтримки АТ КБ «ПриватБанк» на номер 3700 і за допомогою IVR-меню здійснюючи набір необхідних комбінацій з мобільного телефону, експрес-платежем, 13.07.2021 о 21 год. 35 хв. перерахувала грошові кошти в сумі 200 грн. з банківської картки АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_1 на свою банківську картку АТ КБ «ПриватБанк»» № НОМЕР_3 .
Продовжуючи свій злочинний умисел на таємне заволодіння грошовими коштами ОСОБА_9 з її банківської картки, ОСОБА_4 , пересвідчившись, що за її діями ніхто не спостерігає, в аналогічний спосіб, з мобільного телефону ОСОБА_9 та її мобільного номеру НОМЕР_2 17.07.2021 зателефонувала до служби підтримки АТ КБ «ПриватБанк» на номер 3700 і за допомогою IVR-меню здійснюючи набір необхідних комбінацій з мобільного телефону, експрес-платежем, 17.07.2021 о 21 год. 36 хв. перерахувала грошові кошти в сумі 300 грн. з банківської картки АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_1 на свою картку АТ КБ «ПриватБанк»» № НОМЕР_3 .
В подальшому, ОСОБА_4 викраденими нею грошовими коштами в загальній сумі 800 грн. розпорядилася в повному обсязі на власний розсуд, чим завдала матеріальних збитків потерпілій ОСОБА_9 на вищевказану суму.
Окрім того, упродовж серпня місяця 2021 року ОСОБА_4 таємно викрала грошові кошти з банківської картки АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_1 належні ОСОБА_9 на загальну суму 2900 гривень шляхом здійснення п`яти банківських операцій, а саме:
17.08.2021 о 19 год. 07 хв. ОСОБА_4 знаходилася за місцем проживання своєї сусідки ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , що за адресою АДРЕСА_1 , де заздалегідь знаючи, що у ОСОБА_9 є банківська картка для виплат АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_1 , а також, що за цією карткою закріплений абонентський номер телефону НОМЕР_2 , належний останній, у ОСОБА_4 виник злочинний корисливий умисел на крадіжку грошових коштів з даної банківської картки.
Після чого, діючи по раптово виниклому злочинному умислу, направленому на таємне викрадення чужого майна, шляхом вільного доступу, розуміючи незаконність і протиправність своїх дій, впевнившись що за нею ніхто не спостерігає, з корисливих спонукань, повторно, ОСОБА_4 під приводом необхідності здійснення телефонного дзвінка, з дозволу власниці, взяла у ОСОБА_9 її мобільний телефон з абонентським номером НОМЕР_2 та пішла з ним до свого місця проживання, за адресою: АДРЕСА_1 , з якого зателефонувала до служби підтримки АТ КБ «ПриватБанк» на номер 3700 і за допомогою IVR-меню здійснюючи набір необхідних комбінацій з мобільного телефону, експрес-платежем перерахувала грошові кошти в сумі 1000 гривень з картки для виплат АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_1 належної потерпілій ОСОБА_9 на свою картку АТ КБ «ПриватБанк»» № НОМЕР_3 .
Продовжуючи свій злочинний умисел на таємне заволодіння грошовими коштами ОСОБА_9 з її банківської картки, ОСОБА_4 , пересвідчившись, що за її діями ніхто не спостерігає, в аналогічний спосіб, з мобільного телефону ОСОБА_9 та її мобільного номеру НОМЕР_2 18.08.2021 зателефонувала до служби підтримки АТ КБ «ПриватБанк» на номер 3700 і за допомогою IVR-меню здійснюючи набір необхідних комбінацій з мобільного телефону, експрес-платежем, 18.08.2021 о 19 год. 55 хв. перерахувала грошові кошти в сумі 1000 грн. з банківської картки АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_1 на свою банківську картку АТ КБ «ПриватБанк»» № НОМЕР_3 .
Продовжуючи свій злочинний умисел на таємне заволодіння грошовими коштами ОСОБА_9 з її банківської картки, ОСОБА_4 , пересвідчившись, що за її діями ніхто не спостерігає, в аналогічний спосіб, з мобільного телефону ОСОБА_9 та її мобільного номеру НОМЕР_2 23.08.2021 зателефонувала до служби підтримки АТ КБ «ПриватБанк» на номер 3700 і за допомогою IVR-меню здійснюючи набір необхідних комбінацій з мобільного телефону, експрес-платежем, 23.08.2021 о 19 год. 09 хв. перерахувала грошові кошти в сумі 300 грн. з банківської картки АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_1 на свою картку АТ КБ «ПриватБанк»» № НОМЕР_3 .
Продовжуючи свій злочинний умисел на таємне заволодіння грошовими коштами ОСОБА_9 з її банківської картки, ОСОБА_4 , пересвідчившись, що за її діями ніхто не спостерігає, в аналогічний спосіб, з мобільного телефону ОСОБА_9 та її мобільного номеру НОМЕР_2 29.08.2021 зателефонувала до служби підтримки АТ КБ «ПриватБанк» на номер 3700 і за допомогою IVR-меню здійснюючи набір необхідних комбінацій з мобільного телефону, експрес-платежем, 29.08.2021 о 19 год. 17 хв. перерахувала грошові кошти в сумі 350 грн. з банківської картки АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_1 на свою картку АТ КБ «ПриватБанк»» № НОМЕР_3 .
Продовжуючи свій злочинний умисел на таємне заволодіння грошовими коштами ОСОБА_9 з її банківської картки, ОСОБА_4 , пересвідчившись, що за її діями ніхто не спостерігає, в аналогічний спосіб, з мобільного телефону ОСОБА_9 та її мобільного номеру НОМЕР_2 30.08.2021 зателефонувала до служби підтримки АТ КБ «ПриватБанк» на номер 3700 і за допомогою IVR-меню здійснюючи набір необхідних комбінацій з мобільного телефону, експрес-платежем, 30.08.2021 о 19 год. 28 хв. перерахувала грошові кошти в сумі 250 грн. з банківської картки АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_1 на свою картку АТ КБ «ПриватБанк»» № НОМЕР_3 .
В подальшому, ОСОБА_4 викраденими нею грошовими коштами в загальній сумі 2900 грн. розпорядилася в повному обсязі на власний розсуд, чим завдала матеріальних збитків потерпілій ОСОБА_9 на вищевказану суму.
Окрім того, упродовж вересня місяця 2021 року ОСОБА_4 таємно викрала грошові кошти з банківської картки АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_1 належні ОСОБА_9 на загальну суму 1700 гривень шляхом здійснення чотирьох банківських операцій, а саме:
03.09.2021 о 08:13:23 годині ОСОБА_4 знаходилася за місцем проживання своєї сусідки ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , що за адресою АДРЕСА_1 , де заздалегідь знаючи, що у ОСОБА_9 є банківська картка для виплат АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_1 , а також, що за цією карткою закріплений абонентський номер телефону НОМЕР_2 , належний останній, у ОСОБА_4 виник злочинний корисливий умисел на крадіжку грошових коштів з даної банківської картки.
Після чого, діючи по раптово виниклому злочинному умислу, направленому на таємне викрадення чужого майна, шляхом вільного доступу, розуміючи незаконність і протиправність своїх дій, впевнившись що за нею ніхто не спостерігає, з корисливих спонукань, повторно, ОСОБА_4 під приводом необхідності здійснення телефонного дзвінка, з дозволу власниці, взяла у ОСОБА_9 її мобільний телефон з абонентським номером НОМЕР_2 та пішла з ним до свого місця проживання, за адресою: АДРЕСА_1 , з якого зателефонувала до служби підтримки АТ КБ «ПриватБанк» на номер 3700 і за допомогою IVR-меню здійснюючи набір необхідних комбінацій з мобільного телефону, експрес-платежем перерахувала грошові кошти в сумі 250 грн. з картки для виплат АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_1 належної потерпілій ОСОБА_9 на свою картку АТ КБ «ПриватБанк»» № НОМЕР_3 .
Продовжуючи свій злочинний умисел на таємне заволодіння грошовими коштами ОСОБА_9 з її банківської картки, ОСОБА_4 , пересвідчившись, що за її діями ніхто не спостерігає, в аналогічний спосіб, з мобільного телефону ОСОБА_9 та її мобільного номеру НОМЕР_2 04.09.2021 зателефонувала до служби підтримки АТ КБ «ПриватБанк» на номер 3700 і за допомогою IVR-меню, здійснюючи набір необхідних комбінацій з мобільного телефону, експрес-платежем, 04.09.2021 о 12 год. 27 хв. перерахувала грошові кошти в сумі 300 грн. з банківської картки АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_1 на свою банківську картку АТ КБ «ПриватБанк»» № НОМЕР_3 .
Продовжуючи свій злочинний умисел на таємне заволодіння грошовими коштами ОСОБА_9 з її банківської картки, ОСОБА_4 , пересвідчившись, що за її діями ніхто не спостерігає, в аналогічний спосіб, з мобільного телефону ОСОБА_9 та її мобільного номеру НОМЕР_2 09.09.2021 зателефонувала до служби підтримки АТ КБ «ПриватБанк» на номер 3700 і за допомогою IVR-меню, здійснюючи набір необхідних комбінацій з мобільного телефону, експрес-платежем, 09.09.2021 о 19 год. 22 хв. перерахувала грошові кошти в сумі 800 грн. з банківської картки АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_1 на свою картку АТ КБ «ПриватБанк»» № НОМЕР_3 .
Продовжуючи свій злочинний умисел на таємне заволодіння грошовими коштами ОСОБА_9 з її банківської картки, ОСОБА_4 , пересвідчившись, що за її діями ніхто не спостерігає, в аналогічний спосіб, з мобільного телефону ОСОБА_9 та її мобільного номеру НОМЕР_2 19.09.2021 зателефонувала до служби підтримки АТ КБ «ПриватБанк» на номер 3700 і за допомогою IVR-меню, здійснюючи набір необхідних комбінацій з мобільного телефону, експрес-платежем, 19.09.2021 о 11 год. 03 хв. перерахувала грошові кошти в сумі 350 грн. з банківської картки АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_1 на свою картку АТ КБ «ПриватБанк»» № НОМЕР_3 .
В подальшому, ОСОБА_4 викраденими нею грошовими коштами в загальній сумі 1700 грн. розпорядилася в повному обсязі на власний розсуд, чим завдала матеріальних збитків потерпілій ОСОБА_9 на вищевказану суму.
Окрім того, 10.10.2021 о 07 год. 39 хв. ОСОБА_4 знаходилася за місцем проживання своєї сусідки ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , що за адресою АДРЕСА_1 , де заздалегідь знаючи, що у ОСОБА_9 є банківська картка для виплат АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_1 , а також, що за цією карткою закріплений абонентський номер телефону НОМЕР_2 , належний останній, у ОСОБА_4 виник злочинний корисливий умисел на крадіжку грошових коштів з даної банківської картки.
Після чого, діючи по раптово виниклому злочинному умислу, направленому на таємне викрадення чужого майна, шляхом вільного доступу, розуміючи незаконність і протиправність своїх дій, впевнившись що за нею ніхто не спостерігає, з корисливих спонукань, повторно, ОСОБА_4 під приводом необхідності здійснення телефонного дзвінка, з дозволу власниці, взяла у ОСОБА_9 її мобільний телефон з абонентським номером НОМЕР_2 та пішла з ним до свого місця проживання, за адресою АДРЕСА_1 , з якого зателефонувала до служби підтримки АТ КБ «ПриватБанк» на номер 3700 і за допомогою IVR-меню, здійснюючи набір необхідних комбінацій з мобільного телефону, експрес-платежем перерахувала грошові кошти в сумі 800 грн з картки для виплат АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_1 належної потерпілій ОСОБА_9 на свою банківську картку АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_3 .
В подальшому, ОСОБА_4 викраденими нею грошовими коштами розпорядилася в повному обсязі на власний розсуд, чим завдала потерпілій ОСОБА_9 майнової шкоди на суму 800 гривень.
Окрім того, 17.11.2021 о 11 год. 25 хв. ОСОБА_4 знаходилася за місцем проживання своєї сусідки ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , що за адресою АДРЕСА_1 , де заздалегідь знаючи, що у ОСОБА_9 є банківська картка для виплат АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_1 , а також, що за цією карткою закріплений абонентський номер телефону НОМЕР_2 , належний останній, у ОСОБА_4 виник злочинний корисливий умисел на крадіжку грошових коштів з даної банківської картки.
Після чого, діючи по раптово виниклому злочинному умислу, направленому на таємне викрадення чужого майна, шляхом вільного доступу, розуміючи незаконність і протиправність своїх дій, впевнившись що за нею ніхто не спостерігає, з корисливих спонукань, повторно, ОСОБА_4 під приводом необхідності здійснення телефонного дзвінка, з дозволу власниці, взяла у ОСОБА_9 її мобільний телефон з абонентським номером НОМЕР_2 та пішла з ним до свого місця проживання, за адресою АДРЕСА_1 , з якого зателефонувала до служби підтримки АТ КБ «ПриватБанк» на номер 3700 і за допомогою IVR-меню, здійснюючи набір необхідних комбінацій з мобільного телефону, експрес-платежем перерахувала грошові кошти в сумі 1100 грн. з картки для виплат АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_1 належної потерпілій ОСОБА_9 на свою картку АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_4 .
В подальшому, ОСОБА_4 викраденими нею грошовими коштами розпорядилася в повному обсязі на власний розсуд, чим завдала потерпілій ОСОБА_9 майнової шкоди на суму 1100 гривень.
Окрім того, упродовж грудня місяця 2021 року ОСОБА_4 таємно викрала грошові кошти з банківської картки АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_1 належні ОСОБА_9 на загальну суму 5900 гривень шляхом здійснення шістьох банківських операцій, а саме:04.12.2021 о 15 год. 43 хв. ОСОБА_4 знаходилася за місцем проживання своєї сусідки ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , що за адресою АДРЕСА_1 , де заздалегідь знаючи, що у ОСОБА_9 є банківська картка для виплат АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_1 , а також, що за цією карткою закріплений абонентський номер телефону НОМЕР_2 , належний останній, у ОСОБА_4 виник злочинний корисливий умисел на крадіжку грошових коштів з даної банківської картки.
Після чого, діючи по раптово виниклому злочинному умислу, направленому на таємне викрадення чужого майна, шляхом вільного доступу, розуміючи незаконність і протиправність своїх дій, впевнившись що за нею ніхто не спостерігає, з корисливих спонукань, повторно, ОСОБА_4 під приводом необхідності здійснення телефонного дзвінка, з дозволу власниці, взяла у ОСОБА_9 її мобільний телефон з абонентським номером НОМЕР_2 та пішла з ним до свого місця проживання, за адресою: АДРЕСА_1 , з якого зателефонувала до служби підтримки АТ КБ «ПриватБанк» на номер 3700 і за допомогою IVR-меню, здійснюючи набір необхідних комбінацій з мобільного телефону, експрес-платежем перерахувала грошові кошти в сумі 1200 гривень з картки для виплат АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_1 належної потерпілій ОСОБА_9 на своюкартку АТКБ «ПриватБанк»№ НОМЕР_4 .
Продовжуючи свій злочинний умисел на таємне заволодіння грошовими коштами ОСОБА_9 з її банківської картки, ОСОБА_4 , пересвідчившись, що за її діями ніхто не спостерігає, в аналогічний спосіб, з мобільного телефону ОСОБА_9 та її мобільного номеру НОМЕР_2 08.12.2021 зателефонувала до служби підтримки АТ КБ «ПриватБанк» на номер 3700 і за допомогою IVR-меню, здійснюючи набір необхідних комбінацій з мобільного телефону, експрес-платежем, 08.12.2021 о 10 год. 52 хв. перерахувала грошові кошти в сумі 800 грн. з банківської картки АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_1 на свою банківську картку АТ КБ «ПриватБанк»» № НОМЕР_4 .
Продовжуючи свій злочинний умисел на таємне заволодіння грошовими коштами ОСОБА_9 з її банківської картки, ОСОБА_4 , пересвідчившись, що за її діями ніхто не спостерігає, в аналогічний спосіб, з мобільного телефону ОСОБА_9 та її мобільного номеру НОМЕР_2 15.12.2021 зателефонувала до служби підтримки АТ КБ «ПриватБанк» на номер 3700 і за допомогою IVR-меню, здійснюючи набір необхідних комбінацій з мобільного телефону, експрес-платежем, 15.12.2021 о 15 год. 55 хв. перерахувала грошові кошти в сумі 1500 грн. з банківської картки АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_1 на свою картку АТ КБ «ПриватБанк»» № НОМЕР_4 .
Продовжуючи свій злочинний умисел на таємне заволодіння грошовими коштами ОСОБА_9 з її банківської картки, ОСОБА_4 , пересвідчившись, що за її діями ніхто не спостерігає, в аналогічний спосіб, з мобільного телефону ОСОБА_9 та її мобільного номеру НОМЕР_2 26.12.2021 зателефонувала до служби підтримки АТ КБ «ПриватБанк» на номер 3700 і за допомогою IVR-меню, здійснюючи набір необхідних комбінацій з мобільного телефону, експрес-платежем, 26.12.2021 о 13 год. 56 хв. перерахувала грошові кошти в сумі 1000 грн. з банківської картки АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_1 на свою картку АТ КБ «ПриватБанк»» № НОМЕР_4 .
Продовжуючи свій злочинний умисел на таємне заволодіння грошовими коштами ОСОБА_9 з її банківської картки, ОСОБА_4 , пересвідчившись, що за її діями ніхто не спостерігає, в аналогічний спосіб, з мобільного телефону ОСОБА_9 та її мобільного номеру НОМЕР_2 , того ж дня зателефонувала до служби підтримки АТ КБ «ПриватБанк» на номер 3700 і за допомогою IVR-меню, здійснюючи набір необхідних комбінацій з мобільного телефону, експрес-платежем, 26.12.2021 о 13 год. 58 хв. перерахувала грошові кошти в сумі 1000 грн. з банківської картки АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_1 на свою картку АТ КБ «ПриватБанк»» № НОМЕР_4 .
Продовжуючи свій злочинний умисел на таємне заволодіння грошовими коштами ОСОБА_9 з її банківської картки, ОСОБА_4 , пересвідчившись, що за її діями ніхто не спостерігає, в аналогічний спосіб, з мобільного телефону ОСОБА_9 та її мобільного номеру НОМЕР_2 , того ж дня зателефонувала до служби підтримки АТ КБ «ПриватБанк» на номер 3700 і за допомогою IVR-меню, здійснюючи набір необхідних комбінацій з мобільного телефону, експрес-платежем, 31.12.2021 о 12 год. 08 хв. перерахувала грошові кошти в сумі 400 грн. з банківської картки АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_1 на свою картку АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_4 .
В подальшому, ОСОБА_4 викраденими нею грошовими коштами в загальній сумі 5900 грн. розпорядилася в повному обсязі на власний розсуд, чим завдала матеріальних збитків потерпілій ОСОБА_9 на вищевказану суму.
Окрім того, упродовж січня місяця 2022 року ОСОБА_4 таємно викрала грошові кошти з банківської картки АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_1 належні ОСОБА_9 на загальну суму 2400 гривень шляхом здійснення чотирьох банківських операцій, а саме:
05.01.2022 о 11 год. 04 хв. ОСОБА_4 знаходилася за місцем проживання своєї сусідки ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , що за адресою АДРЕСА_1 , де заздалегідь знаючи, що у ОСОБА_9 є банківська картка для виплат АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_1 , а також, що за цією карткою закріплений абонентський номер телефону НОМЕР_2 , належний останній, у ОСОБА_4 виник злочинний корисливий умисел на крадіжку грошових коштів з даної банківської картки.
Після чого, діючи по раптово виниклому злочинному умислу, направленому на таємне викрадення чужого майна, шляхом вільного доступу, розуміючи незаконність і протиправність своїх дій, впевнившись що за нею ніхто не спостерігає, з корисливих спонукань, повторно, ОСОБА_4 під приводом необхідності здійснення телефонного дзвінка, з дозволу власниці, взяла у ОСОБА_9 її мобільний телефон з абонентським номером НОМЕР_2 та пішла з ним до свого місця проживання, за адресою: АДРЕСА_1 , з якого зателефонувала до служби підтримки АТ КБ «ПриватБанк» на номер 3700 і за допомогою IVR-меню, здійснюючи набір необхідних комбінацій з мобільного телефону, експрес-платежем перерахувала грошові кошти в сумі 400 гривень з картки для виплат АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_1 належної потерпілій ОСОБА_9 на свою картку АТ КБ «ПриватБанк» НОМЕР_4 .
Продовжуючи свій злочинний умисел на таємне заволодіння грошовими коштами ОСОБА_9 з її банківської картки, ОСОБА_4 , пересвідчившись, що за її діями ніхто не спостерігає, в аналогічний спосіб, з мобільного телефону ОСОБА_9 та її мобільного номеру НОМЕР_2 24.01.2022 зателефонувала до служби підтримки АТ КБ «ПриватБанк» на номер 3700 і за допомогою IVR-меню, здійснюючи набір необхідних комбінацій з мобільного телефону, експрес-платежем, 24.01.2021 о 16 год. 06 хв. перерахувала грошові кошти в сумі 1000 грн. з банківської картки АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_1 на свою банківську картку АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_4 .
Продовжуючи свій злочинний умисел на таємне заволодіння грошовими коштами ОСОБА_9 з її банківської картки, ОСОБА_4 , пересвідчившись, що за її діями ніхто не спостерігає, в аналогічний спосіб, з мобільного телефону ОСОБА_9 та її мобільного номеру НОМЕР_2 24.01.2022 зателефонувала до служби підтримки АТ КБ «ПриватБанк» на номер 3700 і за допомогою IVR-меню, здійснюючи набір необхідних комбінацій з мобільного телефону, експрес-платежем, 24.01.2022 о 16 год. 10 хв. перерахувала грошові кошти в сумі 500 грн. з банківської картки АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_1 на свою картку АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_4 .
Продовжуючи свій злочинний умисел на таємне заволодіння грошовими коштами ОСОБА_9 з її банківської картки, ОСОБА_4 , пересвідчившись, що за її діями ніхто не спостерігає, в аналогічний спосіб, з мобільного телефону ОСОБА_9 та її мобільного номеру НОМЕР_2 31.01.2022 зателефонувала до служби підтримки АТ КБ «ПриватБанк» на номер 3700 і за допомогою IVR-меню, здійснюючи набір необхідних комбінацій з мобільного телефону, експрес-платежем, 31.01.2022 о 12 год. 48 хв. перерахувала грошові кошти в сумі 500 грн. з банківської картки АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_1 на свою картку АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_4 .
В подальшому, ОСОБА_4 викраденими нею грошовими коштами в загальній сумі 2400 грн. розпорядилася в повному обсязі на власний розсуд, чим завдала матеріальних збитків потерпілій ОСОБА_9 на вищевказану суму.
Окрім того, 05.02.2022 о 11 год. 32 хв. ОСОБА_4 знаходилася за місцем проживання своєї сусідки ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , що за адресою АДРЕСА_1 , де заздалегідь знаючи, що у ОСОБА_9 є банківська картка для виплат АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_1 , а також, що за цією карткою закріплений абонентський номер телефону НОМЕР_2 , належний останній, у ОСОБА_4 виник злочинний корисливий умисел на крадіжку грошових коштів з даної банківської картки.
Після чого, діючи по раптово виниклому злочинному умислу, направленому на таємне викрадення чужого майна, шляхом вільного доступу, розуміючи незаконність і протиправність своїх дій, впевнившись що за нею ніхто не спостерігає, з корисливих спонукань, повторно, ОСОБА_4 під приводом необхідності здійснення телефонного дзвінка, з дозволу власниці, взяла у ОСОБА_9 її мобільний телефон з абонентським номером НОМЕР_2 та пішла з ним до свого місця проживання, за адресою АДРЕСА_1 , з якого зателефонувала до служби підтримки АТ КБ «ПриватБанк» на номер 3700 і за допомогою IVR-меню, здійснюючи набір необхідних комбінацій з мобільного телефону, експрес-платежем перерахувала грошові кошти в сумі 650 грн з картки для виплат АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_1 належної потерпілій ОСОБА_9 на свою банківську картку АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_4 .
В подальшому, ОСОБА_4 викраденими нею грошовими коштами розпорядилася в повному обсязі на власний розсуд, чим завдала потерпілій ОСОБА_9 майнової шкоди на суму 650 гривень.
Ураховуючи вищевикладене, ОСОБА_4 підозрюється у таємному викраденні чужого майна (крадіжці), вчиненому повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.185 КК України.
Окрім того, 23.03.2022 о 12 год. 43 хв. ОСОБА_4 знаходилася за місцем проживання своєї сусідки ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , що за адресою АДРЕСА_1 , де заздалегідь знаючи, що у ОСОБА_9 є банківська картка для виплат АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_1 , а також, що за цією карткою закріплений абонентський номер телефону НОМЕР_2 , належний останній, у ОСОБА_4 виник злочинний корисливий умисел на крадіжку грошових коштів з даної банківської картки.
Після чого, діючи по раптово виниклому злочинному умислу, направленому на таємне викрадення чужого майна, шляхом вільного доступу, розуміючи незаконність і протиправність своїх дій, впевнившись що за нею ніхто не спостерігає, з корисливих спонукань, повторно, в умовах воєнного стану, який оголошений в Україні відповідно до указу Президента України №64/2022 від 24.02.2022, ОСОБА_4 під приводом необхідності здійснення телефонного дзвінка, з дозволу власниці, взяла у ОСОБА_9 її мобільний телефон з абонентським номером НОМЕР_2 та пішла з ним до свого місця проживання, за адресою АДРЕСА_1 , з якого зателефонувала до служби підтримки АТ КБ «ПриватБанк» на номер 3700 і за допомогою IVR-меню, здійснюючи набір необхідних комбінацій з мобільного телефону, експрес-платежем перерахувала грошові кошти в сумі 1000 грн з картки для виплат АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_1 належної потерпілій ОСОБА_9 на свою банківську картку АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_4 .
В подальшому, ОСОБА_4 викраденими нею грошовими коштами розпорядилася в повному обсязі на власний розсуд, чим завдала потерпілій ОСОБА_9 майнової шкоди на суму 1000 гривень.
Окрім того, упродовж квітня місяця 2022 року ОСОБА_4 таємно викрала грошові кошти з банківської картки АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_1 належні ОСОБА_9 на загальну суму 2900 гривень шляхом здійснення трьох банківських операцій, а саме:08.04.2022 о 08 год. 00 хв. ОСОБА_4 знаходилася за місцем проживання своєї сусідки ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , що за адресою АДРЕСА_1 , де заздалегідь знаючи, що у ОСОБА_9 є банківська картка для виплат АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_1 , а також, що за цією карткою закріплений абонентський номер телефону НОМЕР_2 , належний останній, у ОСОБА_4 виник злочинний корисливий умисел на крадіжку грошових коштів з даної банківської картки.
Після чого, діючи по раптово виниклому злочинному умислу, направленому на таємне викрадення чужого майна, шляхом вільного доступу, розуміючи незаконність і протиправність своїх дій, впевнившись що за нею ніхто не спостерігає, з корисливих спонукань, повторно, в умовах воєнного стану, який оголошений в Україні відповідно до указу Президента України №64/2022 від 24.02.2022, ОСОБА_4 під приводом необхідності здійснення телефонного дзвінка, з дозволу власниці, взяла у ОСОБА_9 її мобільний телефон з абонентським номером НОМЕР_2 та пішла з ним до свого місця проживання, за адресою: АДРЕСА_1 , з якого зателефонувала до служби підтримки АТ КБ «ПриватБанк» на номер 3700 і за допомогою IVR-меню здійснюючи набір необхідних комбінацій з мобільного телефону, експрес-платежем перерахувала грошові кошти в сумі 450 гривень з картки для виплат АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_1 належної потерпілій ОСОБА_9 на свою картку АТ КБ «ПриватБанк» НОМЕР_4 .
Продовжуючи свій злочинний умисел на таємне заволодіння грошовими коштами ОСОБА_9 з її банківської картки, ОСОБА_4 , пересвідчившись, що за її діями ніхто не спостерігає, в аналогічний спосіб, з мобільного телефону ОСОБА_9 та її мобільного номеру НОМЕР_2 , 15.04.2022 зателефонувала до служби підтримки АТ КБ «ПриватБанк» на номер 3700 і за допомогою IVR-меню, здійснюючи набір необхідних комбінацій з мобільного телефону, експрес-платежем, 15.04.2022 о 08 год. 43 хв. перерахувала грошові кошти в сумі 350 грн. з банківської картки АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_1 на свою банківську картку АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_4 .
Продовжуючи свій злочинний умисел на таємне заволодіння грошовими коштами ОСОБА_9 з її банківської картки, ОСОБА_4 , пересвідчившись, що за її діями ніхто не спостерігає, в аналогічний спосіб, з мобільного телефону ОСОБА_9 та її мобільного номеру НОМЕР_2 21.04.2022 зателефонувала до служби підтримки АТ КБ «ПриватБанк» на номер 3700 і за допомогою IVR-меню, здійснюючи набір необхідних комбінацій з мобільного телефону, експрес-платежем, 21.04.2022 о 18 год. 36 хв. перерахувала грошові кошти в сумі 500 грн. з банківської картки АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_1 на свою картку АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_4 .
В подальшому, ОСОБА_4 викраденими нею грошовими коштами в загальній сумі 1300 грн. розпорядилася в повному обсязі на власний розсуд, чим завдала матеріальних збитків потерпілій ОСОБА_9 на вищевказану суму.
Ураховуючи вищевикладене, ОСОБА_4 підозрюється у таємному викраденні чужого майна (крадіжці), вчиненої в умовах воєнного стану, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.185 КК України.
У засіданні прокурор наполягав на задоволенні клопотання.
Власник майна та її представник ОСОБА_5 заперечували проти арешту земельної ділянки та прохали відмовити у задоволенні клопотання.
Вивчивши клопотання та долучені до нього матеріали кримінального провадження, приходжу до наступного висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України захід забезпечення кримінального провадження застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження.
Одним із заходів забезпечення кримінального провадження є арешт майна (ч. 2 ст. 131 КПК України).
Згідно з ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
У випадку, передбаченому п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України.
Речовими доказами відповідно до ст. 98 КПК України є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Під час судового розгляду клопотання слідчим суддею встановлено, що слідчим СВ ВП № 3 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за №12022175590000087 від 21 травня 2022 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1, ч. 2, ч. 4 ст. 185 КК України.
Статтею 150 ЦПК України визначено, що позов може забезпечуватись зокрема, шляхом накладення арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб.
Слідчим суддею встановлено, що потерпіла ОСОБА_9 має намір звернутися з цивільним позовом до ОСОБА_4 про відшкодування майнової шкоди, завданої кримінальним правопорушенням.
Згідно данихз Державногореєстру речовихправ нанерухоме майнота Реєструправ власностіна нерухомемайно,Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта, № 310417327 від 21.09.2022 року, земельна ділянка з кадастровим номером: 5323683605:05:006:0013, на праві приватної власності належить ОСОБА_4 . ( а.с.52-54).
Належність земельної ділянки саме підозрюваній в справі підтверджується копією договору оренди землі від 19.02.2018 року та витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно ( а.с.47-54).
Розмір земельної ділянки становить 1 га та її вартість складає 44216,69 грн. ( а.с. 47).
Частиною 4 ст.170 КПК України передбачено, що заборона на використання майна, а також заборона розпоряджатися таким майном можуть бути застосовані лише у випадках, коли їх не застосування може призвести до зникнення, втрати або пошкодження відповідного майна або настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню.
Частиною 6 ст.170 КПК України передбачено, що у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, фізичної чи юридичної особи, яка в силу закону несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діями (бездіяльністю) підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, а також юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності обґрунтованого розміру цивільного позову у кримінальному провадженні, а так само обґрунтованого розміру неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, щодо якої здійснюється провадження.
У разі задоволення цивільного позову або стягнення з юридичної особи розміру отриманої неправомірної вигоди суд за клопотанням прокурора, цивільного позивача може вирішити питання про арешт майна для забезпечення цивільного позову або стягнення з юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, доведеного розміру отриманої неправомірної вигоди до набрання судовим рішенням законної сили, якщо таких заходів не було вжито раніше.
Відповідно до ч. 5 ст.173 КПК України, у разі задоволення клопотання, суд постановляє ухвалу, в якій зазначає перелік майна, на яке накладено арешт; заборону обмеження розпоряджатися або користуватися майном у разі її передбачення та вказівку на таке майно.
Згідно ч. 8 ст. 170 КПК України, вартість майна, яке належить арештувати з метою забезпечення цивільного позову або стягнення отриманої неправомірної вигоди, повинна бути співмірною розміру шкоди, завданої кримінальним правопорушенням або зазначеної у цивільному позові.
Частиною 10 ст. 170 КПК України визначено, що арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що оскільки по справі завдано матеріальних збитків та потерпіла сторона подала заяву в якій вказала, що збитки не відшкодовано та вона буде заявляти цивільний позов в рамках кримінального провадження до підозрюваної ОСОБА_4 , та з метою забезпечення відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов) вважаю за необхідне накласти арешт на майно, належне ОСОБА_4 .
У практиці ЄСПЛ напрацьовано три головні критерії, які слід оцінювати на предмет відповідності втручання в право особи на мирне володіння своїм майном принципу правомірного втручання, сумісного з гарантіями ст. 1 Першого протоколу, а саме: (а) чи є втручання законним; (б) чи переслідує воно «суспільний інтерес» (public interest, general interest, general interest of the community); (в) чи є такий захід (втручання в право на мирне володіння майном) пропорційним визначеним цілям (must be a reasonable relationship of proportionality between the means employed and the aims pursued). ЄСПЛ констатує порушення державою ст. 1 Першого протоколу, якщо хоча б одного критерію не буде додержано.
Втручання держави в право особи на мирне володіння своїм майном повинно здійснюватися з дотриманням принципу «пропорційності» (principle of proportionality) - «справедливої рівноваги (балансу)» (fair balance) між інтересами держави (суспільства), пов`язаними з втручанням, та інтересами особи, яка так чи інакше страждає від втручання. «Справедлива рівновага» не означає обов`язкового досягнення соціальної справедливості в кожній конкретній справі, а передбачає наявність розумного співвідношення (обґрунтованої пропорційності) між метою, що передбачається для досягнення, та засобами, які використовуються. Необхідний баланс не буде дотриманий, якщо особа несе «індивідуальний і надмірний тягар» (individual and excessive burden).
Враховуючи розмір збитку, у завданні якого підозрюється ОСОБА_4 , а також вартість майна, не яке необхідно накласти арешт, суд вважає, що такий захід як накладення арешту на майно ОСОБА_4 відповідатиме забезпеченню кримінального провадження у цій справі, тому з метою забезпечення відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення, у разі задоволення цивільного позову, вважаю за необхідне накласти арешт на земельну ділянку, належну ОСОБА_4 майно шляхом заборони її відчуження, що відповідатиме принципам пропорційності, «справедливої рівноваги» між інтересами суспільства і основними правами людини, та не буде надмірним тягарем для власника.
Слідчий суддя з метою забезпечення кримінального провадження та можливого використання майна як доказу у кримінальному провадженні, розумності та співмірності обмеження права власності завданням кримінального провадження, а також враховуючи правову підставу для арешту майна та наслідки арешту майна для інших осіб, дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання про арешт майна.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 131, 132, 170-173, 175, 309, 395 КПК України, слідчий суддя
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання слідчого СВ ВП № 3 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області ст. лейтенанта поліції ОСОБА_6 , погодженого із прокурором Лубенської окружної прокуратури Полтавської області ОСОБА_7 про арешт майна -задовольнити.
Накласти арешт на належну на праві приватної власності підозрюваній ОСОБА_4 земельну ділянку з кадастровим номером: 5323683605:05:006:0013 площею 1 га, розташовану за межами населеного пункту в адміністративних межах Лукімської сільської ради,у кримінальномупровадженні №12022175590000087 від 21 травня 2022 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1, ч. 2, ч. 4 ст. 185 КК України, з позбавленням права відчуження, розпоряджання та вчинення будь-яких інших правочинів, до скасування арешту майна у встановленому КПК України порядку
Ухвала про арешт майна підлягає негайному виконанню слідчим СВ ВП № 3 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області ст. лейтенантом поліції ОСОБА_10 .О
Копію ухвали слідчого судді про арешт майна негайно після проголошення вручити слідчому, прокурору.
Роз`яснити, що підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Ухвалу може бути оскаржено в апеляційному порядку безпосередньо до Полтавського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня проголошення ухвали; у разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Хорольський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 04.10.2022 |
Оприлюднено | 14.05.2024 |
Номер документу | 106624202 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Хорольський районний суд Полтавської області
Коновод О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні