Справа № 369/9530/20
Провадження №2/369/439/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22.06.2022 року м. Київ
Києво-Святошинський районний суд Київської області у складі:
головуючого судді: Дубас Т.В.,
при секретарі Житар А.А.,
представника позивача ОСОБА_1 ,
відповідача ОСОБА_2 ,
представника відповідача ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника позивача ОСОБА_4 адвоката Бутиріна Ярослава Ярославовича про призначення судової товарозначої експертизи по цивільній справі за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_2 , ОСОБА_5 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог, щодо предмету спору: приватний нотаріус Вінницького міського нотаріального округу Парфьонов Ігор Володимирович, приватний нотаріус Києво-Святошинського районного нотаріального округу Київської області Деребера Тетяна Олександрівна про визнання договорів удаваними, поділ спільного майна подружжя та визнання права власності на майно за зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_4 , третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю «Покровський двір» про визнання права особистої приватної власності, визнання майна спільною сумісною власністю подружжя та поділ майна подружжя,-
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Києво-Святошинського районного суду Київської області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_2 , ОСОБА_5 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог, щодо предмету спору: приватний нотаріус Вінницького міського нотаріального округу Парфьонов Ігор Володимирович, приватний нотаріус Києво-Святошинського районного нотаріального округу Київської області Деребера Тетяна Олександрівна про визнання договорів удаваними, поділ спільного майна подружжя та визнання права власності на майно за зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_4 , третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю «Покровський двір» про визнання права особистої приватної власності, визнання майна спільною сумісною власністю подружжя та поділ майна подружжя.
У судовому засіданні представником позивача було заявлено клопотання про призначення по справі судової товарознавчої експертизи у якому просив суд призначити по цивільній справі №369/9530/20 судову автотоварознавчу експертизу, проведення якої доручити Київському науково-дослідному експертно-криміналістичному центру МВС України, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Сім`ї Хохлових, 5, 04119.
Перед експертною установою поставити наступне питання:
Яка ринкова вартість автомобіля марки «Ford Fusion», 2010 року випуску, номер кузова НОМЕР_1 ?
У судовому засіданні відповідач та його представник не заперечували проти призначення експертизи.
Суд, заслухавши думку сторін по справі, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, приходить до висновку, що клопотання про призначення експертизи підлягає до задоволення, виходячи з наступного.
Відповідно до частини першоїстатті2 ЦПК Українизавданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішенняцивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Пунктами 3 та 4 частини п`ятоїстатті 12 ЦПК Українивстановлено, що суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, роз`яснює у випадку необхідності учасникам судового процесу їхні процесуальні права та обов`язки, наслідки вчинення або не вчинення процесуальних дій; сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
Згідно з п. 4ст. 129 Конституції Україниоднією з основних засад судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а відповідно дост. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободтаке конституційне право повинно бути забезпечене судовими процедурами, які повинні бути справедливими.
Відповідно дост. 76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Відповідно дост. 103 ЦПК України, суд призначає експертизу у справі для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо.
При призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. Суд з урахуванням обставин справи має право визначити експерта чи експертну установу самостійно. У разі необхідності може бути призначено декілька експертів для підготовки одного висновку (комісійна або комплексна експертиза).
Питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом.
Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта. У разі відхилення або зміни питань, запропонованих учасниками справи, суд зобов`язаний мотивувати таке відхилення або зміну.
Питання, які ставляться експерту, і його висновок щодо них не можуть виходити за межі спеціальних знань експерта.
Призначений судом експерт невідкладно повинен повідомити суд про неможливість проведення ним експертизи через відсутність у нього необхідних знань або без залучення інших експертів.
Згідно з ч.1ст. 107 ЦПК Україниматеріали, необхідні для проведення експертизи, експерту надає суд, якщо експертиза призначена судом, або учасник справи, якщо експертиза проводиться за його замовленням. При призначенні експертизи суд з урахуванням думки учасників справи визначає, які саме матеріали необхідні для проведення експертизи. Суд може також заслухати призначених судом експертів з цього питання. Копії матеріалів, що надаються експерту, можуть залишатися у матеріалах справи.
Порядок призначення судової експертизи у науково-дослідних судово-експертних установах міністерства юстиції України, обов`язки, права та відповідальність судового експерта, організація та оформлення їх результатів визначаєтьсяЗаконом України «Про судову експертизу»,Цивільним процесуальним кодексом України, Інструкцією про призначення та проведення судових експертиз та науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та іншими нормативно-правовими актами з питань судової експертизи.
Так, відповідно дост.1ЗаконуУкраїни«Про судовуекспертизу» судова експертиза - це дослідження експертом на основі спеціальних знань матеріальних об`єктів, явищ і процесів, які містять інформацію про обставини справи, що перебуває у провадженні органів дізнання, досудового та судового слідства.
Виходячи із заявлених вимог, суд вважає за необхідне призначити у справі судово-товарознавчу експертизу, на вирішення якої поставити відповідні питання.
При цьому,суд вважаєза можливепроведення експертизидоручити експертамКиївського науково-дослідногоекспертно-криміналістичномуцентру МВСУкраїни,що знаходитьсяза адресою:м.Київ,вул.Сім`ї Хохлових,5,04119,а оплатуза проведенняекспертизи покластинапозивача ОСОБА_4 , представником якої заявлено клопотання про проведення експертизи, висновок якої необхідний як докази зазначених у спорі обставин.
Враховуючи викладене і керуючись ст.ст. 12, 13, 81, 103-109, 268 ЦПК України,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання - задовольнити.
Призначити по справі судову товарознавчу експертизу, проведення якої доручити експертам Київського науково-дослідного експертно-криміналістичному центру МВС України, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Сім`ї Хохлових, 5, 04119.
На розгляд експертів поставити наступні питання:
- Яка ринкова вартість автомобіля марки «Ford Fusion», 2010 року випуску, номер кузова НОМЕР_1 ?
Екпертизу провести за наявними матеріалами справи.
Попередити судових експертів про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків.
Надати в розпорядження судового експерта матеріали цивільної справи Єдиний унікальний номер №369/9530/20.
Витрати по проведенню експертизи покласти напозивача ОСОБА_4 , попередивши її про наслідки ухилення від участі в експертизі.
Провадження у справі на час проведення експертизи зупинити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена в частині зупинення провадження у справі шляхом подання апеляційної скарги до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання повного тексту цієї ухвали.
Суддя: Дубас Т.В.
Суд | Києво-Святошинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 21.06.2022 |
Оприлюднено | 04.07.2022 |
Номер документу | 105032120 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Києво-Святошинський районний суд Київської області
Дубас Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні