Справа № 1-98/2010
1-в/214/225/22
У Х В А Л А
Іменем України
07 червня 2022 року Саксаганський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю:
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
представника КНП «Херсонський
обласний заклад з надання психіатричної
допомоги» ХОР ОСОБА_4 ,
захисника ОСОБА_5
особи, щодо якої подано клопотання
про продовження застосування
примусових заходів медичного характеру ОСОБА_6 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Кривому Розі, в режимі відеоконференції, клопотання директора КНП «Херсонський обласний заклад з надання психіатричної допомоги» Херсонської обласної ради ОСОБА_7 про продовження застосування примусових заходів медичного характер щодо ОСОБА_6 у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.121 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Директор КНП «Херсонський обласний заклад з надання психіатричної допомоги» ХОР ОСОБА_7 звернувся до суду з лопотанням про продовження на 6 місяців застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу зі звичайним наглядом щодо ОСОБА_6 у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.121 КК України.
Клопотання мотивоване тим, що за результатом огляду ОСОБА_6 комісія лікарів встановила, що останній за своїм психічним станом у теперішній час становить суспільну небезпеку, а тому потребує подальшого застосування примусових заходів медичного характеру.
Представник КНП «Херсонський обласний заклад з надання психіатричної допомоги» ХОР в судовому засіданні клопотання підтримала, просила його задовольнити.
Прокурор вважав, що клопотання підлягає задоволенню.
ОСОБА_6 просив відмовити в задоволенні клопотання, оскільки вже тривалий час лікується та на теперішній час почуває себе добре.
Захисник під час вирішення клопотання покладалася на розсуд суду.
Заслухавши думку учасників судового засідання, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню з таких підстав.
Пунктом 7 частини 1 статті 537 КПК України визначено, що під час виконання вироків суд, визначений частиною другою статті 539 цього Кодексу, має право вирішувати питання, зокрема, про застосування до засуджених примусового лікування та його припинення.
Зі змісту пункту 1 частини другої статті 539 КПК України слідує, що у разі необхідності вирішення питання про застосування до засуджених примусового лікування та його припинення відповідне клопотання (подання) подається до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого засуджений відбуває покарання.
Згідно з ч.1 ст.514 КПК України, продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється на підставі ухвали суду, в межах територіальної юрисдикції якого застосовується цей захід чи відбувається лікування.
Відповідно до ч.1 ст.19 Закону України «Про психіатричну допомогу», примусові заходи медичного характеру застосовуються за рішенням суду у випадках та в порядку, встановлених Кримінальним, Кримінальним процесуальним кодексами України, цим Законом та іншими законами.
Згідно з п.1 ч.2 ст.19 Закону України «Про психіатричну допомогу», за рішенням суду застосовуються такі примусові заходи медичного характеру, зокрема, як надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.
Як слідує з п.1 ч.1 ст.94 КК України, залежно від характеру та тяжкості захворювання, тяжкості вчиненого діяння, з урахуванням ступеня небезпечності психічно хворого для себе або інших осіб, суд може застосувати примусові заходи медичного характеру, зокрема, надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.
Частиною 3 ст.19 Закону України «Про психіатричну допомогу» встановлено, що питання про продовження, зміну або припинення застосування примусового заходу медичного характеру вирішується судом у разі такої зміни стану психічного здоров`я особи, за якої відпадає необхідність застосування раніше призначеного заходу та виникає необхідність у призначенні іншого примусового заходу медичного характеру чи якщо особа видужала. Продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за заявою представника закладу з надання психіатричної допомоги (лікаря-психіатра), який надає особі психіатричну допомогу. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, що обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів. Зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру може здійснюватися судом також за заявою особи, до якої застосовуються примусові заходи медичного характеру, або її захисника чи іншого законного представника, у разі якщо така особа за своїм станом здоров`я не може усвідомлено подати до суду відповідну заяву. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів закладу, в якому особі надається психіатрична допомога, або, у разі наявності, висновок обраного особою незалежного лікаря-психіатра.
Відповідно до ч.1 ст.95 КК України, продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за заявою представника закладу з надання психіатричної допомоги (лікаря-психіатра), який надає особі психіатричну допомогу. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, що обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів.
При цьому, ч.2 зазначеної статті регламентовано, що особи, до яких застосовані примусові заходи медичного характеру, підлягають огляду комісією лікарів-психіатрів не рідше одного разу на 6 місяців для вирішення питання про наявність підстав для звернення до суду із заявою про припинення або про зміну застосування такого заходу. У разі відсутності підстав для припинення або зміни застосування примусового заходу медичного характеру представник закладу з надання психіатричної допомоги (лікар-психіатр), який надає особі таку психіатричну допомогу, направляє до суду заяву, до якої додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який містить обґрунтування про необхідність продовження застосування примусового заходу медичного характеру. У разі необхідності продовження застосування примусового заходу медичного характеру понад 6 місяців представник закладу з надання психіатричної допомоги (лікар-психіатр), який надає особі таку психіатричну допомогу, повинен направити до суду за місцем знаходження закладу з надання психіатричної допомоги заяву про продовження застосування примусового заходу. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який містить обґрунтування про необхідність продовження надання особі такої психіатричної допомоги. В подальшому продовження застосовування примусового заходу медичного характеру проводиться кожного разу на строк, який не може перевищувати 6 місяців.
Як слідує з матеріалів справи, постановою Чаплинського районного суду Херсонської області від 22.04.2010 щодо ОСОБА_6 застосовано примусові заходи медичного характеру у виді госпіталізації до психіатричного закладу з суворим наглядом за вчинення суспільно небезпечного діяння, передбаченого ч.2 ст.121 КК України.
Окрім того, ухвалою Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська від 04.02.2016 суд змінено заходи примусового характеру, призначені зазначеною вище постановою від 22.04.2010 року щодо ОСОБА_6 , і для подальшого застосування примусових заходів медичного характеру переведено його в психіатричну лікарню у відділення з посиленим наглядом, відповідно до територіального розподілу відділень з посиленим наглядом для застосування за рішенням суду до психічно хворих примусових заходів медичного характеру.
При цьому, ухвалою Херсонського міського суду Херсонської області від 01.10.2020 року, щодо ОСОБА_6 змінено застосування примусового заходу медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу з посиленим наглядом на госпіталізацію у психіатричне відділення зі звичайним наглядом.
Строк дії застосування примусового заходу медичного характеру у вигляді госпіталізації у психіатричне відділення зі звичайним наглядом неодноразово продовжувався, останній раз, ухвалою Херсонського міського суду Херсонської області від 23.12.2021 року. Таким чином, строк дії вказаної ухвали закінчується 23.06.2022 року.
Як слідує з висновку лікарів-психіатрів щодо особи, до якої застосовуються примусові заходи медичного характеру №17 від 23.05.2022 року, у зв`язку з тим, що ОСОБА_6 виявляє ознаки дефіцитарних розладів психічної діяльності, не сформована критика до стану та скоєного, відсутнє розуміння хвороби, рекомендовано продовжити примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації у заклад з надання психіатричної допомоги зі звичайним наглядом.
Отже, приймаючи до уваги викладене вище, з урахуванням висновку комісії лікарів-психіатрів, суд вважає за доцільне клопотання задовольнити та продовжити ОСОБА_6 застосування примусових заходів медичного характеру у виді госпіталізації до закладу з надання психіатричної допомоги зі звичайним наглядом, строком на 6 місяців.
Керуючись ст.ст.369-372, 512, 514, 537, 539 КПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання директора КНП «Херсонський обласний заклад з надання психіатричної допомоги» Херсонської обласної ради ОСОБА_7 про продовження застосування примусових заходів медичного характеру щодо ОСОБА_6 у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.121 КК України задовольнити.
Продовжити ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , застосування примусових заходів медичного характеру у виді госпіталізації до закладу з надання психіатричної допомоги зі звичайним наглядом, строком на 6 (шість) місяців.
Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Саксаганський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Саксаганський районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 07.06.2022 |
Оприлюднено | 23.01.2023 |
Номер документу | 105047782 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про продовження, зміну або припинення застосування примусових заходів медичного характеру |
Кримінальне
Саксаганський районний суд м.Кривого Рогу
Ткаченко А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні