ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
просп. Науки, 5, м. Харків, 61022, тел./факс (057)702-10-79, inbox@lg.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
04 липня 2022 року м.Харків Справа № 913/153/22
Провадження №34/913/153/22
Суддя господарського суду Луганської області Іванов А.В., розглянувши матеріали позовної заяви у справі
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Протеїн Есенс», м. Київ,
до Товариства з додатковою відповідальністю «Лисичанський желатиновий завод», м. Лисичанськ Луганської області,
про стягнення 3 012 658 грн. 59 коп.
В С Т А Н О В И В:
Суть спору: Товариство з обмеженою відповідальністю «Протеїн Есенс» звернулося до Господарського суду Луганської області з позовною заявою до Товариства з додатковою відповідальністю «Лисичанський желатиновий завод», в якій просить стягнути з відповідача заборгованість в розмірі 3 012 658 грн. 59 коп.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач поставив відповідачу з листопада 2021 року по лютий 2022 року товар на загальну суму 3 066 980 грн. 06 коп., що підтверджується відповідними видатковими накладними.
В свою чергу, відповідач частково розрахувався за поставлений товар на суму 54 321 грн. 47 коп., в зв`язку з чим у нього виникла заборгованість, яка становить 3 012 658 грн. 59 коп.
Однак, відповідач вказану заборгованість за поставлений товар не сплатив, що стало підставою для звернення позивача до суду з даним позовом.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 30.06.2022 справу №913/153/22 передано на розгляд судді Іванову А.В.
Розглянувши матеріали позовної заяви, суд зазначає наступне.
Положеннями ч. 2 ст. 164 ГПК України встановлено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Позивач в позовній заяві посилається на те, що відповідачем оплату за товар було проведено не повністю, в зв`язку з чим у нього наявна заборгованість за поставлений товар у розмірі 3 012 658 грн. 59 коп.
Частинами 1, 2 ст. 80 ГПК України передбачено, що учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду. Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
Проте, позивач на підтвердження обставин, на яких ґрунтуються його позовні вимоги, не додав до позовної заяви доказів, які б підтверджували часткову оплату відповідачем поставленого товару (платіжних доручень, виписок по рахунку тощо).
Таким чином, в порушення приписів ч. 2 ст. 164 ГПК України позивачем не надані докази на підтвердження вказаних обставин.
Крім того, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Пунктом 2 Правил надання послуг поштового зв`язку, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України №270 від 05.03.2009, встановлено, що надання послуг поштового зв`язку підтверджується розрахунковим документом встановленої відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
В пункті 61 Правил надання поштового зв`язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №270 від 05.03.2009, передбачено, що у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
Відтак, належними доказами відправлення копії позовної заяви і доданих до неї документів іншим учасникам справи є оригінал опису вкладення відправленої поштової кореспонденції, засвідчений підписом працівника відділення поштового зв`язку та відбитком календарного штемпеля цього відділення, із зазначенням адреси і найменування адресата та заповнений відповідно до переліку додатків, долучених до заяви, а також оригінал розрахункового документу поштової установи (квитанція, фіскальний чек, накладна тощо).
Судом встановлено, що позивачем на підтвердження надіслання Товариству з додатковою відповідальністю «Лисичанський желатиновий завод» копії позовної заяви і доданих до неї документів було надано докази їх надсилання на електронну пошту відповідача, яка відома позивачу, а саме: verbtan.lgz@gmail.com.
Таким чином, позивачем до позовної заяви не було додано належних доказів на підтвердження відправлення відповідачу копії такої позовної заяви і доданих до неї документів.
Разом з тим, у позовній заяві позивач вказав, що відповідач зареєстрований у місті Лисичанськ Луганської області, де наразі ведуться бойові дії, тому Укрпошта не здійснює поштову доставку у зазначений регіон.
Судом враховується, що згідно відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань адресою місцезнаходження Товариства з додатковою відповідальністю «Лисичанський желатиновий завод» є: 93109, Луганська область, м. Лисичанськ.
Наразі Лисичанську міську територіальну громаду включено до Переліку територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій №75 від 25.04.2022.
Отже, позивач фактично позбавлений можливості надіслати відповідачу копію позовної заяви і доданих до неї документів засобами поштового зв`язку та надати належні докази такого відправлення у відповідності до вимог п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України.
В той же час, позивач не позбавлений можливості надати суду докази на підтвердження обставин стосовно того, що Укрпошта не здійснює поштову доставку у місто Лисичанськ Луганської області за адресою місцезнаходження відповідача.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на вказані недоліки, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Протеїн Есенс» без руху з наданням заявникові 10 днів з дня вручення даної ухвали для усунення наведених недоліків.
Позивачу у вказаний строк слід надати до суду заяву про усунення недоліків, в якій вказати якими саме доказами підтверджується часткова оплата відповідачем поставленого товару.
Разом із заявою про усунення недоліків позивачу слід надати суду належним чином засвідчені докази, які б підтверджували часткову оплату відповідачем поставленого товару (платіжні доручення, виписки по рахунку тощо), а також докази на підтвердження того, що Укрпошта не здійснює поштову доставку у місто Лисичанськ Луганської області за адресою місцезнаходження відповідача.
Суд звертає увагу позивача, що заяву про усунення недоліків разом з додатками слід направити також відповідачу, а докази такого направлення надати суду.
При цьому, встановлюючи десятиденний строк з дня вручення даної ухвали, як максимально можливий строк для усунення недоліків позовної заяви визначений ГПК України, суд приймає до уваги введення в Україні воєнного стану, що може суттєво впливати на спроможність учасників справи своєчасно виконати покладені процесуальним законом і судом обов`язки.
Керуючись ст.ст. 80, 162-164, 174, 232-234 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Протеїн Есенс» залишити без руху.
2. Надати Товариству з обмеженою відповідальністю «Протеїн Есенс» строк 10 днів з дня вручення даної ухвали (за можливості) для усунення недоліків позовної заяви та подання до суду заяви про усунення недоліків з доказами направлення іншій стороні.
3. Роз`яснити Товариству з обмеженою відповідальністю «Протеїн Есенс», що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду (ч. 3 ст. 174 ГПК України); якщо позивач не усунув недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою (ч. 4 ст. 174 ГПК України).
4. Звернути увагу позивача, що судом враховується введення в Україні правового режиму воєнного стану, що може суттєво вплинути на своєчасність виконання учасниками справи їх обов`язків.
Ухвала набрала законної сили з моменту її підписання 04.07.2022 та оскарженню не підлягає.
Суддя А.В. Іванов
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 03.07.2022 |
Оприлюднено | 06.07.2022 |
Номер документу | 105069062 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Луганської області
Іванов А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні