Ухвала
від 17.07.2022 по справі 913/153/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

просп. Науки, 5, м. Харків, 61022, тел./факс (057)702-10-79, inbox@lg.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

18 липня 2022 року м.Харків Справа № 913/153/22

Провадження №34/913/153/22

Суддя господарського суду Луганської області Іванов А.В., розглянувши матеріали позовної заяви у справі

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Протеїн Есенс», м. Київ,

до Товариства з додатковою відповідальністю «Лисичанський желатиновий завод», м. Лисичанськ Луганської області,

про стягнення 3 012 658 грн. 59 коп.

В С Т А Н О В И В:

Суть спору: Товариство з обмеженою відповідальністю «Протеїн Есенс» звернулося до Господарського суду Луганської області з позовною заявою до Товариства з додатковою відповідальністю «Лисичанський желатиновий завод», в якій просить стягнути з відповідача заборгованість в розмірі 3 012 658 грн. 59 коп.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач поставив відповідачу з листопада 2021 року по лютий 2022 року товар на загальну суму 3 066 980 грн. 06 коп., що підтверджується відповідними видатковими накладними.

В свою чергу, відповідач частково розрахувався за поставлений товар на суму 54 321 грн. 47 коп., в зв`язку з чим у нього виникла заборгованість, яка становить 3 012 658 грн. 59 коп.

Однак, відповідач вказану заборгованість за поставлений товар не сплатив, що стало підставою для звернення позивача до суду з даним позовом.

Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 30.06.2022 справу №913/153/22 передано на розгляд судді Іванову А.В.

Ухвалою господарського суду Луганської області від 04.07.2022 позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю фірма «Протеїн Есенс» залишено без руху. Надано заявнику 10 днів з дня вручення даної ухвали для усунення недоліків позовної заяви та подання до суду відповідної заяви.

13.07.2022 на адресу суду від позивача надійшла заява про усунення недоліків, в якій зазначає, що на виконання ухвали суду надає докази на підтвердження того, що Укрпошта не здійснює доставку кореспонденції в м. Лисичанськ Луганської області та здійснення часткової оплати Товару за видатковою накладною №593 від 12.11.2021.

Разом із заявою про усунення недоліків позивач надав належним чином засвідчені виписки по особовим рахункам від 22.02.2022 та від 23.02.2022 та інформацію з офіційного сайту Укрпошти про те, що поштові відділення в м. Лисичанськ Луганської області не працюють.

При цьому, ухвалу господарського суду Луганської області від 04.07.2022 позивач отримав 04.07.2022 на електронну адресу, вказану у позовній заяві.

За таких обставин, суд дійшов висновку, що позивачем усунуто недоліки поданої позовної заяви у встановлений судом строк.

Відповідно до ч. 3 ст. 174 ГПК України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Розглянувши матеріали позовної заяви, з урахуванням заяви про усунення недоліків, господарський суд приходить до висновку, що вони відповідають вимогам, встановленим ст.ст. 162, 164, 172 ГПК України. Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі, встановлені ГПК України відсутні.

Відповідно до ч. 1 ст. 176 ГПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.

Подані матеріали є достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі.

Частиною 1 ст. 12 ГПК України передбачено, що господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного).

Згідно з абз. 2 ч. 3 ст. 12 ГПК України загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Враховуючи вищевикладене, беручи до уваги ціну позову, характер спірних правовідносин, категорію та складність справи, обсяг та характер доказів у справі, суд вважає за необхідне розглядати дану справу за правилами загального позовного провадження.

За приписами п. 8 ч. 2 ст. 176 ГПК України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначається строк для подання відповідачем відзиву на позов.

Частиною 8 ст. 165 ГПК України встановлено, що відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Суд має встановити такий строк подання відзиву, який дозволить відповідачу підготувати його та відповідні докази, а іншим учасникам справи - отримати відзив не пізніше першого підготовчого засідання у справі.

Відповідь на відзив подається в строк, встановлений судом. Суд має встановити такий строк подання відповіді на відзив, який дозволить позивачу підготувати свої міркування, аргументи та відповідні докази, іншим учасникам справи - отримати відповідь на відзив завчасно до початку розгляду справи по суті, а відповідачу - надати учасникам справи заперечення завчасно до початку розгляду справи по суті (ч. 4 ст. 166 ГПК України).

Згідно ч. 4 ст. 167 ГПК України заперечення подається в строк, встановлений судом. Суд має встановити такий строк подання заперечення, який дозволить іншим учасниками справи отримати заперечення завчасно до початку розгляду справи по суті.

При цьому, суд приймає до уваги введення в Україні воєнного стану, що може суттєво впливати на спроможність учасників справи своєчасно виконати покладені процесуальним законом і судом обов`язки.

До того ж, суд враховує, що місцезнаходженням відповідача - Товариства з додатковою відповідальністю «Лисичанський желатиновий завод», згідно інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань є: 93109, Луганська область, м. Лисичанськ.

Наразі Лисичанську міську територіальну громаду включено до Переліку територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій №75 від 25.04.2022.

Отже, суд фактично позбавлений можливості надіслати відповідачу копію ухвали про відкриття провадження.

Натомість, відповідно до ч. 1 ст. 11 Закону України «Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв`язку з проведенням антитерористичної операції» якщо остання відома адреса місця проживання (перебування), місцезнаходження чи місця роботи учасників справи знаходиться в районі проведення антитерористичної операції, суд викликає або повідомляє учасників справи, які не мають офіційної електронної адреси, про дату, час і місце першого судового засідання у справі через оголошення на офіційному вебсайті судової влади України (з посиланням на вебадресу відповідної ухвали суду в Єдиному державному реєстрі судових рішень), яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за двадцять днів до дати відповідного судового засідання.

З огляду на викладене, для належного повідомлення відповідача про дату, час та місце судових засідань, суд вважає за необхідне розмістити оголошення на офіційному вебсайті судової влади України про дату, час та місце розгляду даної справи.

Разом з тим, Харківську міську територіальну громаду із центром у м. Харків, де розташовано Господарський суд Луганської області, також включено до Переліку територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій №75 від 25.04.2022.

Відповідно до рекомендацій Ради суддів України від 02.03.2022 щодо роботи судів в умовах воєнного стану при визначенні умов роботи суду у воєнний час, рекомендовано керуватися реальною поточною обстановкою, що склалася в регіоні.

Також рекомендовано по можливості відкладати розгляд справ (за винятком невідкладних судових розглядів) та знімати їх з розгляду, зважати на те, що велика кількість учасників судових процесів не завжди мають змогу подати заяву про відкладення розгляду справи через задіяння до функціонування критичної інфраструктури, вступ до лав Збройних сил України, територіальної оборони, добровольчих воєнних формувань та інших форм протидії збройної агресії проти України, або не можуть прибути в суд у зв`язку з небезпекою для життя.

Отже, враховуючи, що на даний час існує загроза життю і здоров`ю учасникам судових процесів, сторони будуть повідомлені про дату, час та місце підготовчого засідання в подальшому при покращенні поточної обстановки, що склалася в м. Харків.

Керуючись ст.ст. 12, 50, 164, 165, 172, 174, 176, 232-234 Господарського процесуального кодексу України, суд

У Х В А Л И В:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2. Справу розглядати за правилами загального позовного провадження.

3. Про дату, час та місце підготовчого засідання повідомити сторін в подальшому.

5. Встановити відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву - протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення даної ухвали. Відзив подати з доказами його направлення з усіма додатками іншим учасникам справи.

6. Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив - протягом п`яти днів з дня отримання відзиву. Відповідь на відзив подати з доказами направлення з усіма додатками іншим учасникам справи.

7. Встановити відповідачу строк для подання заперечення - протягом п`яти днів з дня отримання відповіді на відзив. Заперечення подати з доказами направлення з усіма додатками іншим учасникам справи.

8. Звернути увагу сторін, що судом враховується введення в Україні правового режиму воєнного стану, що може суттєво вплинути на своєчасність виконання учасниками справи їх обов`язків.

9. Явку представників сторін визнати необов`язковою.

Cуд звертає увагу учасників справи про наявність технічної можливості забезпечення учасникам справи права брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду відповідно до ст. 197 ГПК України.

Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за вебадресою: http://lg.arbitr.gov.ua/sud5014/.

Ухвала набрала законної сили з моменту її підписання 18.07.2022 та оскарженню не підлягає.

Суддя А.В. Іванов

СудГосподарський суд Луганської області
Дата ухвалення рішення17.07.2022
Оприлюднено19.07.2022
Номер документу105277894
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг

Судовий реєстр по справі —913/153/22

Ухвала від 29.03.2023

Господарське

Господарський суд Луганської області

Іванов А.В.

Ухвала від 20.03.2023

Господарське

Господарський суд Луганської області

Іванов А.В.

Ухвала від 11.11.2022

Господарське

Господарський суд Луганської області

Іванов А.В.

Ухвала від 04.11.2022

Господарське

Господарський суд Луганської області

Іванов А.В.

Ухвала від 28.10.2022

Господарське

Господарський суд Луганської області

Іванов А.В.

Ухвала від 17.10.2022

Господарське

Господарський суд Луганської області

Іванов А.В.

Ухвала від 07.10.2022

Господарське

Господарський суд Луганської області

Іванов А.В.

Ухвала від 29.09.2022

Господарське

Господарський суд Луганської області

Іванов А.В.

Ухвала від 17.07.2022

Господарське

Господарський суд Луганської області

Іванов А.В.

Ухвала від 03.07.2022

Господарське

Господарський суд Луганської області

Іванов А.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні