Справа № 544/624/22
№ пров. 2/544/212/2022
Номер рядка звіту 22
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
04 липня 2022 року Пирятинський районний суд Полтавської області у складі головуючого судді Ощинської Ю.О., розглянувши матеріали позовної заяви Приватного акціонерного товариства «КАПЛИНЦІВСЬКЕ», юридична адреса: с. Каплинці, Пирятинської ОТГ Лубенського району Полтавської області до ОСОБА_1 , зареєстрованої по АДРЕСА_1 , ОСОБА_2 , зареєстрованого по АДРЕСА_2 , ОСОБА_3 , зареєстрованого по АДРЕСА_3 , Фермерського господарства «РОСТОК-АГРОІНВЕСТ», юридична адреса: вул. Миру, 56 с. Каплинці Пирятинського ОТГ Лубенського району Полтавської області, третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: Державний реєстратор виконавчого комітету Пирятинської міської ради Полтавської області Соловей Людмила Василівна, юридична адреса: вул. Соборна, 42 м. Пирятин Лубенського району Полтавської області, про визнання недійсними правочинів, скасування державної реєстрації та визнання права оренди,
у с т а н о в и в:
29 червня 2022 року до суду звернулося Приватне акціонернетовариство «КАПЛИНЦІВСЬКЕ» з позовом до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , Фермерського господарства «РОСТОК-АГРОІНВЕСТ», третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: Державний реєстратор виконавчого комітету Пирятинської міської ради Полтавської області Соловей Людмила Василівна про визнання недійсними правочинів, скасування державної реєстрації та визнання права оренди.
У контексті права на справедливий суд, визначеного ст.7Закону України«Про судоустрійі статуссуддів» судова система забезпечує доступність правосуддя для кожної особи відповідно до Конституції та в порядку, встановленому законами України.
За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати ст. 175 ЦПК України, а також вимогам ст. 177 цього Кодексу.
Відповідно до норм ст. 176 ЦПК України у позовах, що складаються з кількох самостійних вимог ціна позову визначається загальною сумою всіх вимог.
Вивчивши позовну заяву, судом встановлено, що позивачем, як юридичною особою, пред`явлено позов немайнового характеру, де в прохальній частині вказано вісім вимог. Розмір судового збору по одній вимозі немайнового характеру відповідно до п. 1.2.1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» для юридичної особи, становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 2481 грн. Позивачем ПАТ «КАПЛИНЦІВСЬКЕ» сплачено судовий збір у розмірі 12405 грн. Таким чином, з викладеного слідує, що позивачем не доплачено суму судового збору у розмірі 7443 грн.
Згідно з ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог ст.ст. 175, 177 ЦПК України.
Слід зазначити, що дотримання вимог ст. 175 ЦПК України при пред`явленні позову в суд є імперативним правилом, в тому числі і для суду на предмет перевірки позову та долучених до нього матеріалів і недопущення відкриття провадження, призначення непідготовленої справи (позову) до розгляду.
Дослідивши матеріали справи приходжу до переконання, що без усунення наведених вище недоліків, вирішити питання про відкриття провадження у справі неможливо, вважаю за необхідне позовну заяву залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви з подачею її до суду в новій редакції з врахуванням вимог ст. 175ЦПКУкраїни та зазначених недоліків.
Відтак позивачу необхідно подати документ, що засвідчує повну сплату судового збору.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити, що в разі усунення недоліків у зазначений строк позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України,суд
п о с т а н о в и в:
Позовну заяву Приватного акціонерного товариства «КАПЛИНЦІВСЬКЕ» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , Фермерського господарства «РОСТОК-АГРОІНВЕСТ», третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: Державний реєстратор виконавчого комітету Пирятинської міської ради Полтавської області Соловей Людмила Василівна, про визнання недійсними правочинів, скасування державної реєстрації та визнання права оренди залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
У разі невиконання ухвали заява буде вважатися неподаною і повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.О.Ощинська
Суд | Пирятинський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 03.07.2022 |
Оприлюднено | 07.07.2022 |
Номер документу | 105090920 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: що виникають з договорів оренди |
Цивільне
Пирятинський районний суд Полтавської області
Ощинська Ю. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні