Справа № 372/4653/21
Провадження 1-кс-386/22
ухвала
Іменем України
06 липня 2022 року м. Обухів
Слідчий суддя Обухівського районного суду Київської області ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
розглянувши у залі судових засідань Обухівського районного суду Київської області клопотання заступника начальника відділення слідчого відділу Обухівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області майора поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Обухівської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_4 про надання тимчасового доступу до речей і документів,
В С Т А Н О В И В:
Слідчий у кримінальному провадженні заступник начальника відділення слідчого відділу Обухівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області майор поліції ОСОБА_3 , звернувся до суду із клопотанням у кримінальному провадженні № 12016110230001243 від 06.09.2016 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 382 КК України.
На обґрунтування клопотання слідчий зазначила, що у провадженні ІНФОРМАЦІЯ_1 перебуває зведене виконавче провадження № 49632265 про стягнення з ВАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » грошових коштів на користь ІНФОРМАЦІЯ_3 . Загальна сума стягнення складає 7582270,74 грн.
В ході ведення даного виконавчого провадження державними виконавцями проводились заходи з примусового виконання рішень судів, зокрема: виносись постанови про арешт майна боржника (рухоме та нерухоме) ВАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », та про арешт коштів боржника.
В ході виконання даних постанов встановлено відсутність транспортних засобів за боржником, відсутність в реєстрі нерухомості відомостей щодо нерухомого майна боржника, з банківських установ, в яких у боржника були відкриті рахунки, отримано відповіді про відсутність коштів на рахунках боржника.
Крім того, державним виконавцем були здійснені виходи за юридичною адресою боржника, де встановлено, що боржник за вказаною адресою фактично не перебуває. Здійснювались виклики директора ВАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ОСОБА_5 для опитування, та на жоден з викликів до державного виконавця останній не з`явився.
Згідно відомостей з державної податкової служби встановлено, що баланс та фінансовий звіт боржником не подавався з 2010 року, на даний час дане виконавче провадження перебуває в провадженні. Борг за вказаним виконавчим провадженням боржником ВАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » не погашений взагалі, що підтверджено свідченнями державного виконавця ОСОБА_6 .
Під час досудового розслідування в ході проведення тимчасового доступу в ІНФОРМАЦІЯ_4 було отримано інформацію про рахунки, відкриті ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в банківських установах, зокрема:
МФО банкуНазва банкуНомер рахункуВалюта рахункуДата відкриттяТип операціїДата закриттяНОМЕР_1 ФIЛIЯ ПАТ" ІНФОРМАЦІЯ_5 " В М.КИЄВIНОМЕР_2 980-УКРАЇНСЬКА ГРИВНЯ18.04.2002закрито рахунок25.11.2009НОМЕР_1 ФIЛIЯ ПАТ" ІНФОРМАЦІЯ_5 " В М.КИЄВIНОМЕР_3 980-УКРАЇНСЬКА ГРИВНЯ05.09.2000закрито рахунок без iнiц. клiєнта20.04.2012НОМЕР_4 АТ " ІНФОРМАЦІЯ_5 "НОМЕР_5 980-УКРАЇНСЬКА ГРИВНЯ05.04.2012закрито рахунок08.11.2019
Враховуючи викладені обставини, у слідства виникла необхідність в отриманні документів, які перебувають на даний час у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », що виключає можливість до них вільного доступу.
Враховуючи вищевикладене, для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного факту у слідства виникла необхідність у дослідженні інформації, яка міститься у документах, що містять охоронювану законом таємницю, а саме банківську таємницю по відкриттю та обслуговуванню рахунків , відкритих ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ) в АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », інформацію про факти надходження грошових коштів на рахунки ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », встановлення їх джерела та напрямку руху, походження та подальший рух грошових коштів по рахунках клієнта банку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », за період з 01.01.2008 по час з дня отримання ухвали, а в разі закриття рахунків з 01.01.2008 по дату закриття рахунків, яка має суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні.
Відповідно до ст.ст. 91, 92 КПК України у кримінальному провадженні підлягають доказуванню подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення), вид і розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням. Обов`язок доказування покладається на слідчого, прокурора.
Згідно ст. 84 КПК України доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.
Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.
За змістом рішення Конституційного Суду України № 12 рп/2011 від 20.10.2011, визнаватися допустимими і використовуватися як докази в кримінальній справі можуть тільки фактичні дані, одержані відповідно до вимог кримінально-процесуального законодавства. Перевірка доказів на їх допустимість є найважливішою гарантією забезпечення прав і свобод людини і громадянина в кримінальному процесі та ухвалення законного і справедливого рішення у справі.
Згідно з вимогами п. 5 ч. 1 ст. 131 КПК України визначено, що одним із заходів забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.
Порядок реалізації повноважень (правова процедура) слідчого (органу досудового розслідування) щодо витребування документів від підприємств, установ та організацій визначений главою 15 КПК України і здійснюється у формі отримання тимчасового доступу до речей і документів.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом вилучити їх (здійснити їх виїмку). При цьому ч. 2 ст. 159 КПК України визначено, що тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Тобто право витребовувати документи (отримувати тимчасовий доступ до речей і документів) в установи можливо лише на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Вказані документи можуть бути використані як докази стороною обвинувачення для підтвердження події кримінального правопорушення, з`ясування фактичного перебігу досліджуваних подій, встановлення винних осіб, доведення винуватості осіб та інших обставин, визначених ст. 91 КПК України. Іншим способом, у тому числі шляхом допиту свідків та проведенням інших слідчих (розшукових) дій, довести ці обставини неможливо.
Відомості, які містяться у зазначених документах нададуть можливість перевірити факт вчинення посадовими особами ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » умисного невиконання рішення суду.
Вилучення документів необхідне для досягнення мети отримання доступу до документів та виконання вимог ч. 3 ст. 99 КПК України, згідно якої сторона кримінального провадження зобов`язана надати суду оригінал документа. Оригіналом документа є сам документ, а оригіналом електронного документа його відображення, якому надається таке ж значення, як документу.
Згідно з вимогами п. 5 ч. 1 ст. 131 КПК України визначено, що одним із заходів забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.
Порядок реалізації повноважень (правова процедура) слідчого (органу досудового розслідування) щодо витребування документів від підприємств, установ та організацій визначений главою 15 КПК України і здійснюється у формі отримання тимчасового доступу до речей і документів.
Відповідно до п. 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до п.п. 5 п. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.
Відповідно до положень ст. 60 Закону України «Про банки і банківську діяльність» від 07.12.2000 із змінами і доповненнями, інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку, є банківською таємницею. Банківською таємницею, зокрема, є операції, які були проведені на користь чи за дорученням клієнта, здійснені ним угоди.
Згідно п. 2 ст. 62 ЗУ «Про банки і банківську діяльність» інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками за рішеннями суду.
Беручи до уваги вищевикладене та для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначених фактів і враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що відомості, які відображені в документах, що перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 »,що розташованийза адресою: АДРЕСА_1 , та містять охоронювану законом таємницю, можуть бути використані як докази фактів вчинення невиконання рішення суду посадовими особами ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », та як самостійно, так і в своїй сукупності із іншими доказами можуть бути використані для встановлення усіх обставин даного злочину та мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, а тому необхідно отримати тимчасовий доступ до зазначених документів та проведення виїмки оригіналів зазначених документів, так як в інший спосіб перевірити вищезазначені факти не можливо.
Слідчий Обухівського РУП ГУ НП в Київській області в судове засідання не з`явився, просив розглядати клопотання без участі слідчого та прокурора, вимоги клопотання підтримав в повному обсязі, просив не здійснювати фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів, в тому числі не здійснювати аудіо запис та відео запис за допомогою технічних засобів.
Згідно норми ч. 1ст. 107 КПК Українифіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
Відповідно до ст. 60 Закону України «Про банки і банківську діяльність» інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відома банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносини з ним чи третіми особами при наданні послуг банку і розголошення якої може завдати матеріальної шкоди клієнту є банківською таємницею.
Зважаючи на те, що органом досудового розслідування здійснюється розслідування кримінального провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 382 КК України, вилучення вказаної вище інформації має суттєве значення для встановлення осіб, причетних до даного кримінального правопорушення, а іншим чином витребувати дану інформацію неможливо, таке клопотання відповідає вимогам ст.160КПК України та доводить наявність обставин передбачених ч. 5, 7 ст. 163 КПК України, а тому таке підлягає до задоволення.
Відповідно до п. 2ст. 159 КПК Українитимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до п.п. 5 ч. 1ст. 162 КПК Українидо охоронюваноїзаконом таємниці,яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.
Ураховуючи вищевикладене,а такожте,що зазначенівище документи,які містятьвідомості,що становлятьбанківську таємницю,мають значеннядля всебічного,повного танеупередженого дослідженняобставин указаногокримінального провадження, відповідно до ст. 62 Закону України «Про банки та банківську діяльність».
Таким чином, слідчий суддя вважає, що для досягнення мети кримінального провадження є достатні підстави для розкриття банківської таємниці шляхом надання доступу слідчому до відповідних письмових документів, які містять таку банківську таємницю.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 40, 131, 132, 159-160, 162 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В:
Клопотання заступника начальника відділення слідчого відділу Обухівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області майора поліції ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів - задовольнити.
Зобов`язати АТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 »,що розташованийза адресою: АДРЕСА_1 ,розкрити банківськутаємницю танадати заступникуначальника відділенняслідчого відділуОбухівського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_3 тимчасовий доступ до документів, що містять банківську таємницю та стосуються клієнта банку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), а саме:
- виписок (в електронному та паперовому вигляді) про рух грошових коштів по рахунках, відкритих на ім`я клієнта банку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), за період з 01.01.2008 по час з дня отримання ухвали, а в разі закриття рахунків з 01.01.2008 по дату закриття рахунків, з інформацією про: точний час надходження перерахування грошових коштів по вказаному рахунку; залишок грошових коштів на кінець та початок банківського дня; призначення платежів; розрахункові (поточні) рахунки юридичних (фізичних) осіб контрагентів ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та банківські установи, в яких вони відкриті, назви юридичних (фізичних) осіб контрагентів, коди ЄДРПОУ/РНОКПП, а саме:
МФО банкуНазва банкуНомер рахункуВалюта рахункуДата відкриттяТип операціїДата закриттяНОМЕР_1 ФIЛIЯ ПАТ" ІНФОРМАЦІЯ_5 " В М.КИЄВIНОМЕР_2 980-УКРАЇНСЬКА ГРИВНЯ18.04.2002закрито рахунок25.11.2009НОМЕР_1 ФIЛIЯ ПАТ" ІНФОРМАЦІЯ_5 " В М.КИЄВIНОМЕР_3 980-УКРАЇНСЬКА ГРИВНЯ05.09.2000закрито рахунок без iнiц. клiєнта20.04.2012НОМЕР_4 АТ " ІНФОРМАЦІЯ_5 "НОМЕР_5 980-УКРАЇНСЬКА ГРИВНЯ05.04.2012закрито рахунок08.11.2019
що перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , з подальшим вилученням належним чином завірених копій документів.
Строк дії ухвали визначити до 05 вересня 2022 року.
Роз`яснити, що відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення, оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Обухівський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 06.07.2022 |
Оприлюднено | 24.01.2023 |
Номер документу | 105108034 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти правосуддя Невиконання судового рішення |
Кримінальне
Обухівський районний суд Київської області
Зінченко О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні