Справа № 694/2198/21 Провадження №2-з/694/12/22
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А І Н И
07.07.2022 року м. Звенигородка
Суддя Звенигородського районного суду Черкаської області Сакун Д.І., розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову,
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся до суду з заявою про забезпечення позову до подання позовної заяви.
Заява мотивована тим, що в провадженні Звенигородського районного суду Черкаської області знаходиться цивільна справа №694/2198 за позовом ОСОБА_1 до Тарасівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст.,Шевченківської сільської ради в особі ліквідаційної комісії та до Шевченківської сільської ради Звенигородського району Черкаської області про стягнення заробітної плати за умовами трудового договору згідно наказу по Тарасівській ЗОШ І-Ill ст. Звенигородської районної ради школі N9 141 від 02.06, 2008 року.
Відповідно до ст. 149 ЦПК України , я як учасник справи , звертаюсь до суду з заявою про забезпечення позову шляхом вжиття заходів передбачених статтею 150 ЦПК . Забезпечення позову допускається , як до пред`явлення позову,так і на будь- якій стадії розгляду справи, так як, невжиття таких заходів може унеможливлювати ефективний захист порушених прав позивача за захистом яких, він звернувся до суду. Відповідно до Постанови Пленуму ВСУ №9 від 22.12.2006 року « Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства» при розгляді справ про забезпечення позову особам, які беруть участь у справі має бути гарантована реальна можливість захистити свої права при вирішенні заяви про забезпечення позову.
У рішенні від 3 липня 2014 р. справа «Мала проти України « (заява № 4436/07 ЄСПЛ зазначено-ключовим для концепції справедливого розгляду справи є те,щоб скаржник не був позбавлений можливості ефективно представити свою справу в суді та мав змогу із протилежною стороною користуватися правами,передбаченими принципом рівності сторін. На це і спрямована ст. 6 Конвенції: кожна сторона має право представляти свої справи в умовах,що не ставлять її у суттєво невигідне становище порівняно з опонентом
Відповідно до вимог ч. 1ст. 153 ЦПК Українирозгляд заяви про забезпечення позову здійснюється без повідомлення учасників справи.
Суд дослідивши матеріали справи за поданою заявою, вважає, що її слід залишити без руху з наступних підстав.
Згідно із ч.ч. 1 та 2статті 149 ЦПК Українисуд за заявою учасника справи має право вжити передбаченихстаттею 150 цього Кодексузаходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Види забезпечення позову визначені положеннямистатті 150 ЦПК Українита до них належать: накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб; забороною вчиняти певні дії; встановленням обов`язку вчинити певні дії; забороною іншим особам вчиняти дії щодо предмета спору або здійснювати платежі, або передавати майно відповідачеві чи виконувати щодо нього інші зобов`язання; зупиненням продажу арештованого майна, якщо подано позов про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту; зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником у судовому порядку; передачею речі, яка є предметом спору, на зберігання іншим особам, які не мають інтересу в результаті вирішення спору; зупиненням митного оформлення товарів чи предметів; арештом морського судна, що здійснюється для забезпечення морської вимоги; іншими заходами, необхідними для забезпечення ефективного захисту або поновлення порушених чи оспорюваних прав та інтересів, якщо такий захист або поновлення не забезпечуються заходами, зазначеними у пунктах 1 - 9 цієї частини.
При цьому, відповідно до вимог ч. 3ст. 150 ЦПК Українизаходи забезпечення позову, мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.
Вирішуючи питання про забезпечення позову та приймаючи за ним рішення, суд зобов`язаний враховувати обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, та зазначені ним докази, що підтверджують кожну обставину.
ЗгідноПостанови Пленуму Верховного Суду України від 22.12.2006 року № 9 «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову», забезпечення позову - це сукупність процесуальних дій, які гарантують виконання рішення суду в разі задоволення позовних вимог.
Точне і неухильне додержання судами України норм чинного законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову є необхідною умовою здійснення завдань цивільного судочинства, які полягають у справедливому, неупередженому та своєчасному розгляді й вирішенні цивільних справ із метою захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Відповідно до п.4 вказаної Постанови, розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Відповідно до ч.1 ст.151 ЦПК України заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити:
1) найменування суду, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, за наявності;
3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову;
4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності;
5) ціну позову, про забезпечення якого просить заявник;
6) пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення;
7) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Разом з тим в даній заяві про забезпечення позову відсутня інші учасники справи, які є сторонами по цивільній справі та їх дані відповідно до п.2 ч.1 ст.151 ЦПК України, прохальна частина заяви взагалі відсутня та не зазначено який саме вид забезпечення позову треба застосувати.
Відповідно до ч. 4 ст.4Закону України«Про судовийзбір» з 01.01.2022 року розмір ставки судового збору із заяви у справах окремого провадження; заяви про забезпечення доказів або позову; заяви про перегляд заочного рішення; заяви про скасування рішення третейського суду (міжнародного комерційного арбітражу); заяви про видачу виконавчого документа на примусове виконання рішення третейського суду (міжнародного комерційного арбітражу); заяви про видачу виконавчого документа на підставі рішення іноземного суду; заяви про роз`яснення судового рішення, які подано; заяви про сприяння третейському суду (міжнародному комерційному арбітражу) в отриманні доказів:, яка подана фізичною особою становить 496,20 грн.
Таким чином, позивач повинен надати докази сплати судового збору (оригінал квитанції) в розмірі 496,20 гривень або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 1, ч. 2 та ч. 3 ст.185ЦПК України суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
З урахуванням вищевикладеного, позовну заяву необхідно залишити без руху і надати позивачу строк для усунення вищевказаних недоліків.
Керуючись ст. ст. 177, 185 ЦПК України,-
у х в а л и в :
Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову,- залишити без руху.
Надати заявнику строк для усунення недоліків позовної заяви, який не може перевищувати 5 днів з дня отримання заявником даної ухвали.
Роз`яснити заявнику, що у разі невиконання ухвали суду, заява вважається неподаною та повертається заявнику.
Ознайомитись з повним текстом ухвали суду, в електронній формі, сторони можуть за веб-адресою Єдиного державного реєстру судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.
Суддя Д.І. Сакун
Суд | Звенигородський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 06.07.2022 |
Оприлюднено | 11.07.2022 |
Номер документу | 105151316 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Звенигородський районний суд Черкаської області
Сакун Д. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні