Справа №694/2198/21
провадження № 2/694/47/22
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11.10.2022 року м. Звенигородка
Звенигородський районний суд Черкаської області в складі:
головуючого - судді Сакун Д.І.,
за участю секретаря судового засідання Матвієнко А.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 ( адреса АДРЕСА_1 , тел. НОМЕР_1 , електронна пошта відсутня) до Тарасівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Шевченківської сільської ради (20216, Черкаська обл., Звенигородський район, с. Тарасівка, вул. Ювілейна, 1, код ЄДРПОУ 21371717), Шевченківської сільської ради Звенигородського району Черкаської області (20214,Черкаська обл., Звенигородський район, с. Шевченкове, пров. Пирогова, 2, код ЄДРПОУ 26490929) про стягнення заробітної плати,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Звенигородського районного суду Черкаської області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Тарасівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Шевченківської сільської ради, Шевченківської сільської ради Звенигородського району Черкаської області про стягнення заробітної плати.
Ухвалою суду від 15.09.2022 року постановлено провести процедуру врегулювання спору за участю судді у цивільній справі. Провадження у справі зупинено до припинення процедури врегулювання спору за участю судді. Призначено спільну нараду за участю сторін та судді.
До Звенигородського районного суду надійшла письмова заява учасників у справі про затвердження мирової угоди. Просили поновити провадження по справі та затвердити мирову угоду. Розглянути вказану заяву за відсутності сторін.
Згідно п. 4 ч. 1 ст. 204 ЦПК України, врегулювання спору за участю судді припиняється у разі укладення сторонами мирової угоди та звернення до суду із заявою про її затвердження або звернення позивача до суду із заявою про залишення позовної заяви без розгляду, або в разі відмови позивача від позову чи визнання позову відповідачем.
Відповідно до ч. 2 ст. 204 ЦПК України про припинення врегулювання спору за участю судді постановляється ухвала, яка оскарженню не підлягає. Одночасно суддя вирішує питання про поновлення провадження у справі.
У зв`язку з вищевикладеним слід припинити врегулювання спору за участю судді з підстав звернення до суду учасників справи з заявою про затвердження мирової угоди, а відтак провадження по справі слід поновити.
Відповідно до ст.207 Цивільного процесуального кодексу України, мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на підставі взаємних поступок і має стосуватися лише прав та обов`язків сторін. У мировій угоді сторони можуть вийти за межі предмета спору за умови, що мирова угода не порушує прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб.
Сторони можуть укласти мирову угоду і повідомити про це суд, зробивши спільну письмову заяву, на будь-якій стадії судового процесу.
До ухвалення судового рішення у зв`язку з укладенням сторонами мирової угоди суд роз`яснює сторонам наслідки такого рішення, перевіряє, чи не обмежені представники сторін вчинити відповідні дії. Укладена сторонами мирова угода затверджується ухвалою суду, в резолютивній частині якої зазначаються умови угоди. Затверджуючи мирову угоду, суд цією ж ухвалою одночасно закриває провадження у справі.
Суд постановляє ухвалу про відмову у затвердженні мирової угоди і продовжує судовий розгляд, якщо умови мирової угоди суперечать закону чи порушують права чи охоронювані законом інтереси інших осіб, є невиконуваними; або одну із сторін мирової угоди представляє її законний представник, дії якого суперечать інтересам особи, яку він представляє.
Відповідно до п.5 ч.1 ст. 255 Цивільного процесуального кодексу України, суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо сторони уклали мирову угоду і вона затверджена судом.
Судом встановлено, що предметом мирової угоди є стягнення грошових коштів. Умови мирової угоди сторін стосуються лише прав та обов`язків учасників справи, відповідно до предмету даного спору, не суперечать закону і не порушують прав чи охоронюваних законом інтересів інших осіб.
Наслідки укладення мирової угоди сторонам зрозумілі, як і наслідки закриття провадження у справі про що зазначено ними у заявах.
За таких обставин, суд приходить до висновку про необхідність затвердити мирову угоду сторін і закрити провадження у справі за даним позовом.
Відповідно до вимог ст.208 ЦПК України виконання мирової угоди здійснюється особами, які її уклали, в порядку і в строки, передбачені цією угодою. Ухвала про затвердження мирової угоди є виконавчим документом та має відповідати вимогам до виконавчого документу, встановленим Законом України «Про виконавче провадження». У разі невиконання затвердженої судом мирової угоди ухвала суду про затвердження мирової угоди може бути подана для її примусового виконання в порядку, передбаченому законодавством для виконання судових рішень.
Керуючись ст.ст.142, 207,208,255,256 ЦПК України, суд,
постановив:
Припинити процедуру врегулювання спору за участю судді.
Провадження по справі за позовом ОСОБА_1 ( адреса АДРЕСА_1 , тел. НОМЕР_1 , електронна пошта відсутня) до Тарасівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Шевченківської сільської ради (20216, Черкаська обл., Звенигородський район, с. Тарасівка, вул. Ювілейна, 1, код ЄДРПОУ 21371717), Шевченківської сільської ради Звенигородського району Черкаської області (20214,Черкаська обл., Звенигородський район, с. Шевченкове, пров. Пирогова, 2, код ЄДРПОУ 26490929) про стягнення заробітної плати - поновити.
Затвердити мирову угоду, укладену між сторонами наступного змісту:
-Шевченківська сільська рада Звенигородського району Черкаської області (20214, Черкаська обл., Звенигородський р-н, с. Шевченкове, пров. Пирогова, 2, код ЄДРПОУ 26490929) сплачує на користь ОСОБА_1 ( адреса АДРЕСА_1 , тел. НОМЕР_1 , НОМЕР_2 ), компенсацію за затримку розрахунку по заробітній платі при звільнені у розмірі 25 000,00 гри (двадцять п`ять тисяч гри. 00 коп.);
-грошові кошти Шевченківська сільська рада Звенигородського району Черкаської області зобов`язується перерахувати на картковий рахунок ОСОБА_1 , відкритий в AT КБ «ПРИВАТБАНК»;
- ОСОБА_1 заявляє, що з моменту підписання цієї Мирової угоди, вона відмовляється від вимог щодо стягнення середнього заробітку за весь час затримки до фактичного розрахунку заборгованості з заробітної плати та моральної шкоди, та у випадку належного її виконання не матиме грошових претензій до Шевченківської сільської ради Звенигородського району Черкаської області (20214, Черкаська обл., Звенигородський р-н, с. Шевченкове, пров. Пирогова, 2, код СДРПОУ 26490929) та Тарасівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Шевченківської сільської ради (20216, Черкаська обл., Звенигородський р-н, с. Тарасівка. вул. Ювілейна, 1, код ЄДРПОУ 21371717).
Дана мирова угода набирає чинності з моменту її затвердження судом і діє до повного виконання зобов`язання, передбаченого цією мировою угодою.
Ухвала Звенигородського районного суду Черкаської області про затвердження даної мирової угоди є виконавчим документом згідно частини другої статті 208 ЦПК України.
У разі невиконання Відповідачем мирової угоди Позивач має право направити ухвалу суду про затвердження цієї мирової угоди до виконавчої служби для виконання.
Сторони засвідчують, що наслідки закриття провадження у справі в зв`язку з укладенням мирової угоди, передбачені ст. 207, ст.208 Цивільного процесуального кодексу України їм роз`яснено та зрозуміло.
Сторони заявляють, що ні в процесі укладення цієї Мирової угоди, ні в процесі виконання її умов не були, не будуть і не можуть бути порушені права будь-яких третіх осіб, в тому числі й держави.
Закрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Тарасівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Шевченківської сільської ради, Шевченківської сільської ради Звенигородського району Черкаської області про стягнення заробітної плати.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання.
Строк пред`явлення ухвали до виконання протягом трьох років.
Ухвалу може бути оскаржено до Черкаського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення, шляхом подання апеляційної скарги.
У разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Дата виготовлення повного тексту ухвали 11.10.2022 р.
Суддя Д.І. Сакун
Суд | Звенигородський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 11.10.2022 |
Оприлюднено | 02.11.2022 |
Номер документу | 107038112 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати |
Цивільне
Звенигородський районний суд Черкаської області
Сакун Д. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні