Справа № 333/2225/22
Провадження №1-кс/333/727/22
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 липня 2022 року м. Запоріжжя
Слідчий суддя Комунарського районного суду м. Запоріжжя ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Запоріжжя клопотання слідчого СВ Відділу поліції № 4 Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Шевченківської окружної прокуратури м. Запоріжжя Запорізької області ОСОБА_4 про дозвіл на проведення обшуку в межах досудового розслідування кримінального провадження за №12022082040000840 від 13.06.2022 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 289 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
До Комунарського районного суду м. Запоріжжя надійшло клопотання слідчого СВ Відділу поліції № 4 Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Шевченківської окружної прокуратури м. Запоріжжя Запорізької області ОСОБА_4 про дозвіл на проведення обшуку в межах досудового розслідування кримінального провадження за №12022082040000840 від 13.06.2022 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 289 КК України.
Дане клопотання слідчого про проведення обшуку обґрунтоване наступним.
13.06.2022 до відділу поліції № 4 Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області надійшло повідомлення про те, що група невідомих осіб займаються вимаганням з погрозою насильства, під час воєнного стану.
Працівникам УСР в Запорізькій області ДСР НПУ надано доручення в порядку ст.40 КПК України встановити та допитати в якості свідків щодо відомих їм обставин вчинення кримінального правопорушення, встановити та перевірити на причетність до вчиненого кримінального правопорушення осіб, які схильні до вчинення аналогічних злочинів.
Під час виконання доручення здійснено ряд оперативно-розшукових заходів на предмет встановлення інформації щодо осіб, які причетні до вказаного правопорушення, під час якого отримано оперативну інформацію про те, що вказане кримінальне правопорушення вчинялось під керівництвом ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та спільно з підконтрольними останньому особами, а саме: ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженець м. Запоріжжя, громадянин України, у 1996 році раніше засуджений за ст. 149 КК України (1961 року), у 2007 році знаходився у розшуку за злочин, передбачений ч. 2 ст. 289 КК України (ОРС «Розшук» № 16307006 від 30.03.2007, к/с № 04063212007071059 від 18.01.2007, на 2010 рік приватний підприємець (ПП ОСОБА_12), лідер ЗОГО « Пора » (ЄДРПОУ 35345234, юридична адреса: м. Запоріжжя, вул. Воронезька, буд. 10, кв. 39) ІПН-НОМЕР_3, адреса проживання: АДРЕСА_1 , активний учасник та ініціатор конфліктних ситуація з приводу контролю за отриманням прибутків від діяльності нелегальних ігрових залів у м. Запоріжжі та області, окремих фермерських господарств, що звертаються до останнього за силовою підтримкою під час господарських спорів. В свою чергу, ОСОБА_6 активно підтримує стосунки та користується підтримкою «кримінального авторитета» ОСОБА_5 , якого регулярно відвідує та розробляють спільні плани щодо вчинення кримінальних правопорушень з метою особистого збагачення, кваліфікується на вчиненні кримінальних правопорушень проти життя та здоров`я поєднаних з нанесенням тілесних ушкоджень. Позиціонує себе як особу наближену до кримінального світу та намагається підтримувати тісні зв`язки з представниками так званих «кримінальних авторитетів» та «злодіями в законі».
Разом з тим проведеними заходами було встановлено, що 10 червня 2022 року, приблизно о 21 годині 45 хвилин, ОСОБА_6 , маючи прямий умисел на незаконне заволодіння транспортним засобом, поєднаний із застосуванням насильства небезпечного для життя та здоров`я потерпілого, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачаючи настання суспільно-небезпечних наслідків, діючи умисно, з корисливих мотивів, за попередньою змовою групою осіб та заздалегідь розробленим планом, завчасно розподіливши ролі, спільно з раніше знайомими
ОСОБА_5 , ОСОБА_8 , ОСОБА_7 перебуваючи поблизу будинку № 29-А по вулиці Вороніна у місті Запоріжжі, з погрозою насильства над потерпілим та його близькими родичами висловили вимогу передати транспортний засіб марки «Honda» моделі «Accord», у кузові чорного кольору, 2005 року випуску, державний номерний знак НОМЕР_1 , що знаходиться в користуванні потерпілого ОСОБА_9 за результатами проведення судової товарознавчої експертизи, відповідно до висновку № 325-22 від 20.06.2022 вартість на момент скоєння злочину становить 213560 гривень 00 копійок.
Після отриманої відмови ОСОБА_9 передавати автомобіль вищевказаним особам, ОСОБА_10 , з автомобіля марки «BMW» державний номерний знак НОМЕР_2 , у кузові чорного кольору, що перебував під керуванням ОСОБА_5 дістав предмет схожий на металеву биту, яким, з метою подолання опору потерпілого, наніс удар в область передпліччя правої руки, чим завдав ОСОБА_9 тілесне ушкодження. Після чого, ОСОБА_8 підійшов до транспортного засобу марки «Honda» моделі «Accord», у кузові чорного кольору, 2005 року випуску, державний номерний знак НОМЕР_1 та через водійські двері, що перебували у незачиненому положенні проник до вказаного автомобіля, вийняв із замку запалювання ключі від транспортного засобу.
Далі, через короткий проміжок часу повернувся на місце, де знаходився автомобіль марки «Honda» моделі «Accord», у кузові чорного кольору, 2005 року випуску, державний номерний знак НОМЕР_1 , продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, ОСОБА_8 діючи за заздалегідь спільно розробленим планом, з метою незаконного заволодіння транспортним засобом, відкрив водійські двері вказаного автомобіля, сівши на водійське сидіння, провів ключ до замку запалювання автомобіля, привів у дію двигун та таким чином отримав можливість керувати автомобілем. В цей час, ОСОБА_6 та ОСОБА_7 сіли в салон вказаного автомобіля, після чого, разом покинули місце злочину.
У подальшому, ОСОБА_6 спільно з ОСОБА_8 , ОСОБА_7 передали вказаний автомобіль ОСОБА_5 , тим самим з погрозою застосування насильства, небезпечного для життя та здоров`я потерпілого незаконно заволоділи транспортним засобом спричинивши потерпілому ОСОБА_9 значну майнову шкоду на вищевказану суму.
Також при виконанні доручення допитано свідків, які не хочуть, щоб їхні дані були розголошеними, які пояснили, що знайомі з ОСОБА_6 та підтвердили, що він дійсно мешкає за адресою: АДРЕСА_1 .
Виходячи з вищевикладеного орган досудового розслідування приходить до висновку, що в діях ОСОБА_6 вбачаються ознаки кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 289 КК України.
Згідно довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно № 303509305 від 24.06.2022, на праві приватної власності квартира, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 належить ОСОБА_11 .
При цьому власник вказаного домоволодіння не допитаний в якості свідка у зв`язку з тим, що може бути використана вказана інформації по відношенню до ОСОБА_6 , що не надасть результативності вказаній слідчій дії.
З метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, предметів та документів, що мають значення для розслідування кримінального провадження, відшукання слідів злочинної діяльності, виявлення та вилучення наркотичних засобів, психотропних речовин, виявлення та вилучення вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин, вибухових пристроїв та інших предметів виключених законом з обігу, необхідно провести обшук квартири за фактичним місцем мешкання ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , а саме за адресою: АДРЕСА_1 так як будь-яким іншим шляхом виявлення слідів злочинної діяльності не надається можливим.
Слідчий ОСОБА_3 в судовому засіданні наполягала на задоволенні клопотання на підставі наявних в матеріалах справи доказів.
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали у їх сукупності, слідчий суддя приходить до висновку про відмову у задоволені зазначеного клопотання з наступних підстав.
Відповідно до ст.234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.
У разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про: 1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; 2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання; 3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 4) підстави для обшуку; 5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; 6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; 7) індивідуальні або родові ознаки речей, документів, іншого майна або осіб, яких планується відшукати, а також їхній зв`язок із вчиненим кримінальним правопорушенням.
До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.
Відповідно до ч.1 ст.235 КПК України ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи з підстав, зазначених у клопотанні прокурора, слідчого, надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз.
Відповідно до ч.5 ст.234 КПК України, слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: було вчинено кримінальне правопорушення; відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи; за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.
Судом було встановлено, що 13.06.2022 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань були внесені відомості про скоєння кримінального правопорушення за ч.3 ст. 289 КК України (кримінальне провадження №12022082040000840).
До матеріалів клопотання додані копії документів, оригінали яких оглянуті у судовому засіданні, а саме: витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінальних проваджень, протоколи допиту свідків від 17.06.2022 року, 30.06.2022 року.
В матеріалах справи міститься Інформація з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 24.06.2022 року № 303509305, згідно якого квартира АДРЕСА_2 належить ОСОБА_11 .
При цьому, в матеріалах справи відсутні будь-які відомості про належність квартири АДРЕСА_2 ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , також відсутній договір оренди зазначеного будинку. Свідки, які підтверджували факт проживання ОСОБА_6 в зазначеному вище будинку, в судове засідання не доставлені.
Згідно з ч. 1 ст. 13 КПК України не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим судовим рішенням, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Згідно зі ст. 8 «Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод» органи державної влади не можуть втручатись у здійснення цього права, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобігання заворушенням чи злочинам, для захисту здоров`я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.
На підставі вищезазначеного, слідчий суддя приходить до висновку, що слідчим не надано належних доказів на підтвердження необхідності проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , за якою мешкає ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , а також те, що за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування.
Керуючись ст.ст.234-235 КПК України, слідчий суддя,
У Х В А Л И В:
В задоволенні клопотання слідчого СВ Відділу поліції № 4 Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Шевченківської окружної прокуратури м. Запоріжжя Запорізької області ОСОБА_4 в межах досудового розслідування кримінального провадження за №12022082040000840 від 13.06.2022 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 289 КК України, про дозвіл на проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , за якою мешкає ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Повний текст ухвали складений 05.07.2022 року.
Слідчий суддя
Комунарського районного суду
м. Запоріжжя ОСОБА_1
Суд | Комунарський районний суд м.Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 05.07.2022 |
Оприлюднено | 13.07.2023 |
Номер документу | 105184782 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні