Ухвала
від 10.07.2022 по справі 914/3323/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

11.07.2022 Справа № 914/3323/21

Суддя Господарського суду Львівської області Мазовіта А.Б., при секретарі Залицайло М. С., розглянувши матеріали

за позовом:Товариства з обмеженою відповідальністю «ТЕХНОКАП УА», с.Сопошин, Львівська область;до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «КАРОЛІНА СЕРВІС», м.Єреван, Республіка Вірменія;про:стягнення 25 573,09 євро.

Представники сторін:

від позивача: Карабіновський А. Д. - представник;

від відповідача: не з`явився.

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «ТЕХНОКАП УА», с.Сопошин, Львівська область звернулося до Господарського суду Львівської області із позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «КАРОЛІНА СЕРВІС», м.Єреван, Республіка Вірменія про стягнення 25 573,09 євро.

Ухвалою суду від 04.07.2022 підготовче засідання відкладено на 11.07.2022.

Представник позивача в підготовче засідання 11.07.2022 з`явився, надав суду усні пояснення щодо предмета спору.

Відповідач явки повноважного представника в підготовче засідання 11.07.2022 не забезпечив. Станом на 11.07.2022 судом не отримано підтвердження вручення відповідачу ухвали суду від 06.12.2021.

В підготовчому засіданні представник позивача заявив що ним повідомлено всі обставини у справі, подано всі наявні докази та не заперечив проти закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.

Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 185 ГПК України за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем у справі є іноземний суб`єкт господарювання Товариства з обмеженою відповідальністю «КАРОЛІНА СЕРВІС» (м.Єреван, Республіка Вірменія).

Позивачем не надано доказів наявності у відповідача представництва в Україні.

Статтею 365 ГПК України передбачено, що іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов`язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Оскільки відповідачем у справі є іноземний суб`єкт господарювання (Вірменія), то до правовідносин щодо повідомлення іноземної сторони про розгляд справи, необхідно застосовувати положення Гаазької Конвенції про вручення за кордоном судових або позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15.11.1965 року (надалі Конвенція), учасниками яких є Україна та Вірменія.

Відповідно до ст. 2 Конвенції, кожна Договірна Держава призначає Центральний Орган, обов`язком якого є отримання прохань про вручення документів, що виходять від інших Договірних Держав, і здійснення процесуальних дій відповідно до положень статей 3 - 6. Кожна Держава організовує Центральний Орган згідно із своїм правом.

Положеннями ст. 3 Конвенції передбачено, що орган влади чи судовий працівник, компетентний відповідно до права запитуючої Держави, направляють Центральному Органу запитуваної Держави прохання згідно з формуляром, що додається до цієї Конвенції, без потреби легалізації або виконання інших аналогічних формальностей. До прохання додається документ, що підлягає врученню, або його копія. Прохання і документ надаються в двох примірниках.

Статтею 15 Конвенції, зокрема, встановлено, що кожна договірна Держава може заявити, що суддя незалежно від положень частини першої цієї статті може постановити рішення, навіть якщо не надійшло жодного підтвердження про вручення або безпосередню доставку, у разі, якщо виконані всі наступні умови:

a) документ було передано одним із способів, передбачених цією Конвенцією,

b) з дати направлення документа сплинув термін, який суддя визначив як достатній для даної справи і який становить щонайменше шість місяців,

c) не було отримано будь-якого підтвердження, незважаючи на всі розумні зусилля для отримання його через компетентні органи запитуваної Держави.

У відповідності до п. 6.7 Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 27.06.2008 №1092/5/54, суд чи інший компетентний орган України надсилає доручення на підставі Конвенції про вручення до Центрального Органу іноземної держави, визначеного запитуваною державою відповідно до статті 2 цієї Конвенції, напряму.

Відповідно до інформації, яка міститься на веб-сайті Гаазької конференції з міжнародного приватного права: http://www.hcch.net, Центральним органом Вірменії є Ministry of Justice of the Republic of Armenia, який знаходиться за адресою: Vazgen Sargsyan, 3/8, YEREVAN, 0010, Republic of Armenia.

Згідно положень п. 4 ч. 1 ст. 228 ГПК України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.

Так, п. 8 ч. 1 ст. 229 ГПК України передбачено, що провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 4 частини першої статті 228 цього Кодексу - до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів.

Враховуючи необхідність належного повідомлення відповідача про час, дату та місце судового розгляду, з`ясування позиції останнього з приводу заявленого позову, суд вважає за необхідне зупинити провадження у справі до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів.

Керуючись ст. ст. 185, 228, 229, 234, 365, 367 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ :

1. Закрити підготовче провадження у справі.

2. Призначити справу до судового розгляду по суті на 06.02.2023 р. о 10:40 год. У разі, якщо документи не буде вручено своєчасно, суд врахує це та розгляне справу в день наступного судового засідання, що відбудеться 20.02.2023 на 10 год. 40 хв.

3. Звернутися до Центрального органу Вірменії Ministry of Justice of the Republic of Armenia, який знаходиться за адресою: Vazgen Sargsyan, 3/8, YEREVAN, 0010, Republic of Armenia з Проханням про вручення за кордоном судових або позасудових документів, відповідно до Гаазької Конвенції про вручення за кордоном судових або позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15.11.1965 року, відповідачу: Товариству з обмеженою відповідальністю «КАРОЛІНА СЕРВІС» (Республіка Вірменія, м.Єреван, вул. Аршакуняц, 3а, кв.4) ухвали Господарського суду Львівської області від 11.07.2022 року у справі № 914/3323/21.

4. Зупинити провадження у справі № 914/3323/21 до надходження відповіді від компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів виконання судового доручення про вручення судових документів відповідачу: Товариству з обмеженою відповідальністю «КАРОЛІНА СЕРВІС» (Республіка Вірменія, м.Єреван, вул. Аршакуняц, 3а, кв.4).

5. Зобов`язати позивача протягом 7 робочих днів з моменту одержання ухвалинадати суду копію ухвали Господарського суду Львівської області від 11.07.2022 року у справі № 914/3323/21 з нотаріально завіреним перекладом на вірменську/російську мову у двох примірниках.

6. Судове засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Львівської області за адресою: 79014, Україна, м. Львів, вул. Личаківська, 128, зал судових засідань №7 (2-й поверх).

7. Явка представників сторін у судове засідання обов`язкова.

8. Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та може бути оскаржена до Західного апеляційного господарського суду в порядку та строки, встановлені ст.ст. 254-259 ГПК України.

Суд доводить до відома сторін, що згідно ст. 135 ГПК України, суд може у випадку ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу, постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Веб-адреса сторінки суду http://lv.arbitr.gov.ua на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається.

Суддя Мазовіта А.Б.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення10.07.2022
Оприлюднено13.07.2022
Номер документу105189463
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Укладення договорів (правочинів) купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг

Судовий реєстр по справі —914/3323/21

Рішення від 20.02.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Мазовіта А.Б.

Ухвала від 06.02.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Мазовіта А.Б.

Ухвала від 03.02.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Мазовіта А.Б.

Ухвала від 10.07.2022

Господарське

Господарський суд Львівської області

Мазовіта А.Б.

Ухвала від 03.07.2022

Господарське

Господарський суд Львівської області

Мазовіта А.Б.

Ухвала від 30.06.2022

Господарське

Господарський суд Львівської області

Мазовіта А.Б.

Ухвала від 06.12.2021

Господарське

Господарський суд Львівської області

Мазовіта А.Б.

Ухвала від 10.11.2021

Господарське

Господарський суд Львівської області

Мазовіта А.Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні