Справа № 909/531/22
У Х В А Л А
13.07.2022 м. Івано-Франківськ
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Михайлишина В. В., розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Турінвест-Сервіс" (вул. Ребета, 8б, м. Івано-Франківськ, 76018) до Карпатського національного природного парку (вул. В. Стуса, 6, м. Яремче, 78500) про визнання відсутнім права на земельні ділянки,
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Турінвест-Сервіс" звернулось до суду із позовною заявою до Карпатського національного природного парку про визнання відсутнім у Карпатського національного природного парку права на земельну ділянку площею 0, 1512 га, кадастровий номер 26110912:13:014:0026, що розташована по вул. Незалежності в селі Татарів Яремчанської міської ради та земельну ділянку площею 0, 25 га, кадастровий номер 26110912:13:015:0101, що розташована по вул. Незалежності в селі Татарів Яремчанської міської ради.
Дослідивши позовну заяву із додатками, суд дійшов до висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху, виходячи з наступного.
Вимоги щодо форми та змісту позовної заяви визначаються статтею 162 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно із пунктом 3 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити, зокрема, зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.
В силу приписів пункту 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення (відстрочення) від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Пунктом 2 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1, 5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. За подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За частиною 1 статті 163 Господарського процесуального кодексу України ціна позову визначається: 1) у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, або сумою, оспорюваною за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку; 2) у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна; 3) у позовах, які складаються з кількох самостійних вимог, - загальною сумою всіх вимог.
Відповідно до висновків, викладених у постанові Великої Палати Верховного Суду від 25.08.2020 у справі № 910/13737/19, майновий позов (позовна вимога майнового характеру) - це вимога про захист права або інтересу, об`єктом якої є благо, що підлягає грошовій оцінці. Будь-який майновий спір має ціну. Різновидами майнових спорів є, зокрема, спори, пов`язані з підтвердженням прав на майно та грошові суми, на володіння майном і будь-які форми використання останнього.
Предметом позову у даній справі є визнання відсутнім права на земельні ділянки. Відтак даний спір пов`язаний з підтвердженням наявності чи відсутності права на земельні ділянки, при цьому вирішення спору може вплинути на склад майна сторін спору та може змінити власника майна, а отже він піддається грошовій (вартісній) оцінці.
Водночас, суд звертає увагу, що позивач в позовній заяві не зазначив ціну позову та не надав доказів на підтвердження вартості (оцінки) земельних ділянок, на які просить визнати відсутнім у Карпатського національного природного парку права, що унеможливлює перевірку судом вартості спірних земельних ділянок, чим порушив пункт 3 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно з абзацом 1 частини 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до частини 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Позивачем до позовної заяви надано докази сплати судового збору в розмірі 2 481, 00 гривень, що становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Разом із тим, як вбачається з наведеного вище, суд позбавлений можливості визначити розмір судового збору, який позивач має оплатити у зв`язку із тим, що позивач в позовній заяві не зазначив ціну позову та не надав доказів на підтвердження вартості (оцінки) оспорюваних земельних ділянок.
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що позивачем не виконано вимог статей 162, 164 Господарського процесуального кодексу України, що відповідно з приписами частини 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України є підставою для залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
П О С Т А Н О В И В:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Позивачу усунути недоліки позовної заяви шляхом подання до суду:
- доказів на підтвердження вартості (оцінки) земельної ділянки площею 0, 1512 га, кадастровий номер 26110912:13:014:0026 та земельної ділянки площею 0, 25 га, кадастровий номер 26110912:13:015:0101;
- за необхідності (з урахуванням сплати судового збору в розмірі 2 481, 00 гривень), доказів сплати судового збору у визначеному законом розмірі, зокрема за вимоги майнового характеру у розмірі 1, 5 % від вартості зазначених земельних ділянок.
3. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 10 днів з дня вручення цієї ухвали.
4. Повідомити позивача, що у разі невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню зі всіма доданими до неї документами.
5. Учасники справи можуть отримувати інформацію по справі в мережі Інтернет за веб-адресою: http://court.gov.ua/fair/sud5010.
6. Ухвала набирає законної сили 13.07.2022 та не підлягає оскарженню.
Суддя В. В. Михайлишин
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 12.07.2022 |
Оприлюднено | 14.07.2022 |
Номер документу | 105207983 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Михайлишин В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні