Справа № 504/1957/21
Провадження №2/523/2945/22
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"07" липня 2022 р. м. Одеса
Суворовський районний суд міста Одеси, в складі:
головуючого судді Дяченко В.Г.
за участю секретаря Єпутатова В.В.,
розглянувши ввідкритому судовомузасіданні клопотанняпредставника відповідача,про участьу судовомузасіданні врежимі відеоконференції уцивільній справіза позовом ОСОБА_1 доПублічного акціонерноготовариства «Укртранснафта»в особіФілії «ПІВДЕННІМАГІСТРАЛЬНІ НАФТОПРОВОДИ» про усунення перешкод витребування майна з чужого незаконного володіння,-
ВСТАНОВИВ:
У провадженніСуворовського районногосуду м.Одеси перебуваєцивільна справаза позовом ОСОБА_1 доПублічного акціонерноготовариства «Укртранснафта»в особіФілії «ПІВДЕННІМАГІСТРАЛЬНІ НАФТОПРОВОДИ» про усунення перешкод витребування майна з чужого незаконного володіння.
07.07.2022 року до суду надійшло клопотання представника відповідача адвоката Ільницької О.С., про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Розгляд клопотання здійснювався за відсутності осіб, які беруть участь у справі, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, що відповідає вимогам ч. 2 ст. 247 ЦПК України.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що в задоволені клопотання слід відмовити.
Відповідно до ст.212 ЦПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Питання участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції регулюється ст.212 ЦПК України, частиною п`ятою якої передбачено, що суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом, тобто, прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду.
Згідно ч.2 вказаної статті, учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Аналіз наведеної норми свідчить, що прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Вказана норма не передбачає обов`язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції в разі наявності про це клопотання сторони.
Випадки, в яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції не визначені у законі. Проте, необхідність здійснення відеоконференції, на думку суду, визначається з врахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень залучених спеціалістів чи інших учасників процесу, які за станом здоров`я чи з інших незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов`язковою.
Приймаючи до уваги той факт, що відеоконференції потребує питання безпеки, конфіденційності та позбавляє технічної можливості передачі текстових документів, тому викладені в клопотанні підстави, на думку суду, є недостатніми для застосування вимог статті 212 ЦПК України.
Окрім того, Суд зазначає, що зала судових засідань № 7, я вкій проводяться судові засідання суддею Дяченко В.Г., не оснащена технічною можливістю провадження, в порядку ст.212 ЦПК України, судових засідань в режимі відеоконференції, а інші облаштовані зали судових засідань для проведення відеоконференцій зайняті, у зв`язку з великою кількістю кримінальних проваджень, де обвинувачені перебувають під вартою, великою кількістю матеріалів, які розглядаються слідчими суддями, розгляд проводиться в залах судових засідань з застосуванням аудіо - та відеофіксації, а отже можливість провести розгляд відповідної цивільної справи в режимі відео конференції, в передбачені ЦПК України, строки є ускладненим.
Керуючись ст.ст.212,260ЦПК України, суд
У Х В А Л И В :
В задоволенніклопотання представникавідповідача,про участьу судовомузасіданні врежимі відеоконференції уцивільній справіза позовом ОСОБА_1 доПублічного акціонерноготовариства «Укртранснафта»в особіФілії «ПІВДЕННІМАГІСТРАЛЬНІ НАФТОПРОВОДИ» про усунення перешкод витребування майна з чужого незаконного володіння - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Суворовський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 06.07.2022 |
Оприлюднено | 15.07.2022 |
Номер документу | 105224780 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Суворовський районний суд м.Одеси
Дяченко В. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні