Справа № 601/495/22
провадження № 2-з/598/5/2022
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"14" липня 2022 р. Збаразький районний суд Тернопільської області у складі: головуючого судді Щербатої Г.Р.
секретаря Шевчук Н.П.
розглянувши в письмовому провадженні заяву про забезпечення позову по справі за позовом ОСОБА_1 до Вишнівецької селищної ради Кременецького району Тернопільської області, товариства з обмеженою відповідальністю «ТЕКВІД» про визнання недійсними електронних земельних торгів,
встановив:
До провадження Збаразького районного суду Тернопільської області надійшла цивільна справа за №601/495/22 за позовом ОСОБА_1 до Вишнівецької селищної ради Кременецького району Тернопільської області та товариства з обмеженою відповідальністю «ТЕКВІД» про визнання недійсними електронних земельних торгів.
Ухвалою Збаразького районного суду Тернопільської області від 04.04.2022 року справу призначено до розгляду за правилами загального позовного провадження зі стадії підготовчого судового засідання.
На стадії підготовчого розгляду справи позивач ОСОБА_1 звернулася із заявою, в якій просить вжити заходи забезпечення позову про визнання недійсними електронних земельних торгів, шляхом заборони ТОВ «Теквінд» вчиняти будь-які дії щодо відчуження та забудови земельної ділянки площею 0,4 га кадастровий номер 6122455300:02:001:0988, що розташована в межах населеного пункту смт.Вишнівець майдан Шевченка Кременецького району Тернопільської області, яка є предметом спору.
Свої вимоги щодо забезпечення позову, позивач мотивує тим, що електронні земельні торги, проведені 09.12.2021 року Вишнівецькою селищною радою в електронній системі ДП «ПРОЗОРРО» з продажу земельної ділянки площею 0,40 га кадастровий номер 6122455300:02:001:0988, що розміщена в смт.Вишнівець майдан Шевченка, переможцем яких став ТОВ «Теквінд», були підготовлені, проведені та оформлені з порушенням норм Земельного Кодексу України та Постанови Кабінету міністрів України від 22 вересня 2021 року №1013 «Про деякі питання підготовки до проведення та проведення земельних торгів для продажу земельних ділянок та набуття прав користування ними (оренди, суперфіцію, емфітевзису)», внаслідок чого відбулося незаконне відчуження земельної ділянки, частину з якої вона мала намір отримати у власність шляхом приватизації для будівництва та обслуговування житлового будинку, про що нею до Вишнівецької селищної ради ще 21.04.2020 року була подала відповідна заява. Однак, внаслідок маніпуляційних дій Вишнівецької селищної ради при здійсненні формування як об`єкта цивільних прав, а зокрема, при виготовленні проекту землеустрою, земельна ділянка площею 0,40 га з кадастровим номером 6122455300:02:001:0988 була сформована в тому числі із включенням земельної ділянки яку мала намір приватизувати позивачка для будівництва та обслуговування житлового будинку.
На оспорюваних електронних торгах дана земельна ділянка була придбана ТОВ «Теквід», директором якого є ОСОБА_2 , який є особою пов`язаною діловими та комерційними зв`язками з Вишнівецькою селищною радою, а також іншими учасниками торгів, зокрема з ПАП «Добрий Самарянин», який надав другу за величиною цінову пропозицію.
Як вважає позивач, внаслідок проведення земельних торгів та відчуження за їх результатами земельної ділянки кадастровий номер 6122455300:02:001:0988, було порушено право позивачки на приватизацію частини цієї земельної ділянки, а також її право та законний інтерес на участь в земельних торгах та можливість придбання за результатами чесних, відкритих та конкурентних торгів земельної ділянки.
Заява про забезпечення позову призначена до розгляду судом відповідно до вимог ч.1ст.153 ЦПК України, а тому в судове засідання сторони не викликались.
Суд, ознайомившись із заявою та матеріали позову, вважає, що заява позивача про забезпечення позову підлягає до задоволення, виходячи із наступних підстав.
Із матеріалів справи вбачається, що предметом позову є вимоги про визнання недійсними електронних земельних торгів, шляхом заборони ТОВ «Теквінд» вчиняти будь-які дії щодо відчуження та забудови земельної ділянки площею 0,4 га кадастровий номер 6122455300:02:001:0988, що розташована в межах населеного пункту смт.Вишнівець, майдан Шевченка, Кременецького району Тернопільської області.
Згідно договору купівлі-продажу земельної ділянки укладеного 23.12.2021 року між Вишнівецькою селищною радою та ТОВ «Теквінд» та інших документів, земельна ділянка кадастровий номер 6122455300:02:001:0988 має цільове призначення 12.11 - для розміщення та експлуатації об`єктів дорожнього сервісу.
Згідно розробленого детального плану території земельної ділянки кадастровий номер 6122455300:02:001:0988 вона підлягає забудові, площа якої становитиме 520 м.кв.
Згідно Витягу з Державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань ТОВ «Теквінд» не здійснює діяльність пов`язану із дорожнім сервісом. Єдиним засновником та директором ТОВ «Теквінд» є ОСОБА_3 , який з травня 2022 року був мобілізований. Інших найманих працівників, та осіб які мають право вчиняти юридичні дії від імені товариства не має, однак, не зважаючи на це на спірній земельній ділянці з 01 липня 2022 року невідомими особами ведуться підготовчі роботи для здійснення забудови даної земельної ділянки.
Згідно інформації з відкритих державних реєстрів директор ТОВ «Теквінд» ОСОБА_3 на постійній основі був як адвокат представником Вишнівецької селищної ради та ПАП «Добрий самарянин». Крім того, раніше ОСОБА_3 був директором та засновником ПАП «Добрий самарянин».
Згідно з вимогами ч.ч.1, 2ст.149 ЦПК України, суд за заявою учасника справи має право вжити передбаченихстаттею 150 цього Кодексузаходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Відповідно до вимог ч.1ст.150 ЦПК України, позов забезпечується, зокрема: забороною вчиняти певні дії; зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником у судовому порядку.
Згідно з вимогами ч. 4ст.151 ЦПК Україниу заяві можуть бути зазначені кілька заходів забезпечення позову, що мають бути вжиті судом, із обґрунтуванням доцільності вжиття кожного з цих заходів.
Відповідно до роз`яснень, викладених у п.п.4,7 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розглядізаяв про забезпечення позову» від 22.12.2006 року за № 9,розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсягпозовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Враховуючи вищенаведене та приймаючи до уваги те, що між сторонами існує спір щодо результатів електронних земельних торгів та укладеного за їх результатами договору купівлі-продажу земельної ділянки, приймаючи до уваги те, що позивач оскаржує результати електронних земельних торгів в судовому порядку і підставою для звернення до суду із заявою про забезпечення позову є визнання недійсними електронних земельних торгів, суд приходить до висновку про необхідність задоволення заяви, шляхом заборони ТОВ «Теквінд» вчиняти будь-які дії щодо відчуження та забудови земельної ділянки площею 0,4 га кадастровий номер 6122455300:02:001:0988, що розташована в межах населеного пункту смт.Вишнівець, майдан Шевченка, Кременецького району Тернопільської області.
При цьому, суд враховує те, що саме такий вид забезпечення позову, як заборона вчиняти будь-які дії щодо відчуження та забудови земельної ділянки, що оскаржується боржником у судовому порядку, є достатнім і співмірним із заявленими позивачем вимогами, відповідає вимогам Закону та в той же час не буде порушувати прав відповідача.
Керуючись ст.ст.151-153,268, 354,355, суд,-
постановив :
Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову по справі за позовом ОСОБА_1 доВишнівецької селищноїради Кременецькогорайону Тернопільськоїобласті,товариства зобмеженою відповідальністю«ТЕКВІД» провизнання недійснимиелектронних земельнихторгів задовольнити.
Вжити заходи забезпечення позову у цивільній справі№601/495/22, заборонивши ТОВ «Теквінд» вчиняти будь-які дії щодо відчуження та забудови земельної ділянки площею 0,4 га кадастровий номер 6122455300:02:001:0988, що розташована в межах населеного пункту смт.Вишнівець, майдан Шевченка, Кременецького району Тернопільської області.
Ухвала про забезпечення позову виконується негайно в порядку, встановленому для виконання судових рішень.
Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи. Особи, винні в невиконанні ухвали про забезпечення позову, несуть відповідальність, встановлену законом.
Копію ухвали негайно після її постановлення надіслати заявнику,відповідачам.
Суд може скасувати заходи забезпечення позову за вмотивованим клопотання учасника справи у порядку вимогст. 158 ЦПК України.
Ухвала може бути оскаржена до Тернопільського апеляційного суду протягом 15 дня з дня її вручення учасникам справи.
Ухвала складена та підписана 14 липня 2022 року.
Суддя Галина ЩЕРБАТА
Суд | Збаразький районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 13.07.2022 |
Оприлюднено | 15.07.2022 |
Номер документу | 105226512 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Збаразький районний суд Тернопільської області
Щербата Г. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні