Справа №:755/3701/22
Провадження №: 1-кс/755/1152/22
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"07" липня 2022 р. слідчий суддя Дніпровського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , отримавши скаргу адвоката ОСОБА_2 , подану в інтересах ОСОБА_3 , на бездіяльність слідчого Дніпровського УП ГУНП у м. Києві, яка полягає у неповернені майна, вилученого під час проведення обшуку в межах досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42022102040000026, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 04.05.2022 року,
встановив:
07 липня 2022 року до в провадження слідчого судді Дніпровського районного суду м.Києва ОСОБА_1 надійшла зазначена скарга адвоката ОСОБА_2 , подана в інтересах ОСОБА_3 , на бездіяльність слідчого Дніпровського УП ГУНП у м. Києві, яка полягає у неповернені майна, вилученого під час проведення обшуку в межах досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42022102040000026, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 04.05.2022 року.
Вирішуючи питання про відкриття провадження за вищевказаною скаргою, слідчий суддя виходить з такого.
Згідно зст.5 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг»електронний документ - документ, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов`язкові реквізити документа. Склад та порядок розміщення обов`язкових реквізитів електронних документів визначається законодавством.
Згідно зіст.1Закону України«Про електроннийцифровий підпис» електронний цифровий підпис це вид електронного підпису, отриманого за результатом криптографічного перетворення набору електронних даних, який додається до цього набору або логічно з ним поєднується і дає змогу підтвердити його цілісність та ідентифікувати підписувача. Електронний цифровий підпис накладається за допомогою особистого ключа та перевіряється за допомогою відкритого ключа.
Відповідно до ч. 1ст.5ЗУ «Проелектронні документита електроннийдокументообіг» електронний документ - документ, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов`язкові реквізити документа. Склад та порядок розміщення обов`язкових реквізитів електронних документів визначається законодавством. Для ідентифікації автора електронного документа може використовуватися електронний підпис. Накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа (ч. ч. 1, 2ст. 6 зазначеного Закону).
У відповідності до положень ч. 1ст.7вказаного Закону оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов`язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно доЗакону України "Про електронний цифровий підпис".
Кваліфікований електронний підпис має таку саму юридичну силу, як і власноручний підпис, та має презумпцію його відповідності власноручному підпису, відповідно до ч. 4ст. 18 Закону України «Про електронні довірчі послуги».
Як вбачається з матеріалів скарги, вона не підписана захисником (відсутній рукописний підпис), а також вона не містить і електронного цифрового підпису захисника, що звертається зі скаргою.
Відповідно до норм чинного законодавства захист порушених прав, свобод та інтересів особи повинен відбуватися у встановлений законом спосіб.
Враховуючи наведене, підстави для відкриття провадження за даною скаргою відсутні, оскільки вона не підписана особою, що її подає.
Відповідно доч. 6 ст. 9 КПК Україниу випадках, коли положення цьогоКодексуне регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені ч. 1ст. 7 КПК України. Однією з таких засад, у відповідності до п. 2 ч. 1 ст. 7 КПК України, є законність.
В зв`язку з наведеним, слідчий суддя вважає за необхідне повернути зазначену вище скаргу.
При цьому, слідчий суддя роз`яснює, що повернення скарги не позбавляє права повторного звернення до слідчого судді в порядку, передбаченому цим Кодексом, зі скаргою, яка буде підписана в установленому законом порядку.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 303-304 КПК України,
ухвалив:
Скаргу адвоката ОСОБА_2 , подану в інтересах ОСОБА_3 , на бездіяльність слідчого Дніпровського УП ГУНП у м. Києві, яка полягає у неповернені майна, вилученого під час проведення обшуку в межах досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42022102040000026, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 04.05.2022 року, повернути особі, яка її подала, разом з усіма доданими до неї матеріалами.
Повернення скарги не позбавляє права повторного звернення до слідчого судді, суду в порядку, передбаченому цим Кодексом, зі скаргою, яка буде підписана в установленому законом порядку.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом 5 діб з моменту отримання скаржником копії судового рішення.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 07.07.2022 |
Оприлюднено | 25.01.2023 |
Номер документу | 105283239 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора |
Кримінальне
Дніпровський районний суд міста Києва
Сазонова М. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні