ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ
м. Київ
18.07.2022Справа № 910/5224/22Господарський суд міста Києва у складі судді Павленка Є.В., розглянувши матеріали за позовом Приватного акціонерного товариства "Страхова компанія "Фенікс" (03028, місто Київ, проспект Науки, будинок 30; ідентифікаційний код 13525951) до Публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна страхова компанія "Оранта" (02081, місто Київ, вулиця Здолбунівська, будинок 7-Д; ідентифікаційний код 00034186) про стягнення 4 499,06 грн,
ВСТАНОВИВ:
У червні 2022 року Приватне акціонерне товариство "Страхова компанія "Фенікс" (далі - Товариство) звернулося до Господарського суду міста Києва з вказаним позовом про стягнення з Публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна страхова компанія "Оранта" заборгованості з відшкодування матеріальної шкоди, заподіяної внаслідок ДТП, у розмірі 4 499,06 грн, з яких: 1 300,00 грн - витрати на проведення автотоварознавчих експертних досліджень, 1 437,24 грн - різниця сум вартості відновлювального ремонту з урахуванням коефіцієнта фізичного зносу, 1 761,82 грн - матеріальної шкода в порядку регресу, недоплачена відповідачем. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач, як страховик винної в ДТП особи, всупереч вимогам Закону України "Про обов`язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" (далі - Закон) не відшкодував позивачу шкоду, завдану страхувальником відповідача внаслідок ДТП.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 4 липня 2022 року позовну заяву залишено без руху та надано позивачеві строк для усунення її недоліків.
13 липня 2022 року через загальний відділ канцелярії суду позивачем на виконання вимог ухвали Господарського суду міста Києва від 4 липня 2022 року подано документи для усунення недоліків позовної заяви.
Відповідно до частини 3 статті 174 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Позовна заява відповідає вимогам статей 162, 164 та 172 ГПК України, підстави для залишення її без руху, повернення або відмови у відкритті провадження у справі, передбачені вказаним Кодексом, судом не встановлені.
Оскільки ця справа згідно статті 12 ГПК України відноситься до малозначних та відсутнє клопотання позивача про її розгляд у судовому засіданні, суд, виходячи з положень частини 1 статті 247, частини 5 статті 252 ГПК України, дійшов висновку про призначення зазначеної справи до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення/виклику представників сторін (без проведення судового засідання).
Слід також зазначити, що разом із позовною заявою Товариство просило суд витребувати у Святошинського районного суду міста Києва оригінал або належним чином засвідчену копію висновку експерта Київського науково-дослідного експертно-криміналістичного центу МВС України від 20 грудня 2021 року № СЕ-19/111-21/55718-АВ за результатами проведеної судової транспортно-товарознавчої експертизи в цивільній справі № 759/2106/20.
Розглянувши вищезазначене клопотання позивача про витребування доказів, суд дійшов висновку про відмову в його задоволенні, з огляду на таке.
Відповідно до частин 1, 2 статті 81 ГПК України учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
У клопотанні повинно бути зазначено: який доказ витребовується; обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу; причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання.
Позивач зазначив, що оригінал вказаного висновку експерта знаходиться у матеріалах справи Святошинського районного суду міста Києва № 759/2106/20. Судом встановлено, що Товариство надало його копію, отриману за результатами ознайомлення з матеріалами вказаної цивільної справи в установленому законом порядку. У той же час відповідність поданої копії оригіналу цього доказу на даній стадії судового процесу відповідач не ставить.
Враховуючи вищевикладене, клопотання позивача про витребування доказів є необґрунтованим, а відтак не підлягає задоволенню.
Керуючись частиною 5 статті 12, статтями 176, 233, 234, 247, 250, 252 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
Здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення/виклику представників сторін (без проведення судового засідання).
У випадку наявності у сторін заперечень проти розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження, наявності клопотання про розгляд справи у порядку загального позовного провадження або спрощеного позовного провадження з викликом сторін, встановити відповідачу строк для подання відповідних заперечень та/або клопотання - протягом 15 днів з дня вручення даної ухвали, а позивачу - не пізніше 5 днів з дня отримання відзиву.
Встановити відповідачу строк для подання відзиву на позов - протягом 15 днів з дня вручення даної ухвали, для подання заперечень (якщо такі будуть подані) - протягом 5 днів з дня отримання відповіді на відзив.
Позивачу встановити строк для подання відповіді на відзив - протягом 5 днів з дня його отримання.
Окремо зобов`язати позивача у період з 15 серпня 2022 року по 17 серпня 2022 року надати суду письмове підтвердження, чи не змінилася ціна позову. У випадку повного або часткового погашення відповідачем спірної заборгованості - надати докази такого погашення.
У задоволенні клопотання Приватного акціонерного товариства "Страхова компанія "Фенікс" про витребування доказів відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в порядку, передбаченому статтями 254-257 Господарського процесуального кодексу України.
Дата підписання: 18 липня 2022 року.
СуддяЄ.В. Павленко
Учасники процесу мають можливість отримувати процесуальні документи в електронному вигляді паралельно з документами у паперовому вигляді.
Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:
1. Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному вебпорталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua.
2. Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному вебпорталі судової влади України у вищевказаному розділі. Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної Заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в Заявці.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за вебадресою сторінки на офіційному вебпорталі судової влади України - http://ki.arbitr.gov.ua/sud5011/gromadyanam/csz/
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 17.07.2022 |
Оприлюднено | 20.07.2022 |
Номер документу | 105300229 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань страхування |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Павленко Є.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні