Ухвала
від 18.07.2022 по справі 438/1341/21
БОРИСЛАВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 438/1341/21

Провадження № 2/438/256/2022

У Х В А Л А

про перехід зі спрощеного провадження в загальне позовне провадження

18 липня 2022 року Бориславський міський суд Львівської області

в складі головуючого-судді Слиша А.Т.

за участю секретаря судового засідання Гадубяк О.В.,

за участю позивача ОСОБА_1 ,

представника позивача ОСОБА_2 ,

відповідача ОСОБА_3 ,

представника відповідача ОСОБА_4 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про виділення в натурі у власність частини житлового будинку, припинення права спільної часткової власності, визнання права власності,

в с т а н о в и в :

У провадженні суду перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про виділення в натурі у власність частини житлового будинку, припинення права спільної часткової власності, визнання права власності.

У судовому засіданні з ініціативи суду поставлено на вирішення питання про перехід з розгляду в порядку спрощеного провадження у розгляд справи за правилами загального позовного провадження, у зв`язку з надходженням до суду доказів щодо ціни позову, яка перевищує сто розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 та її представник ОСОБА_2 не заперечили проти розгляду справи за правилами загального позовного провадження. Відповідач ОСОБА_3 та її представник ОСОБА_4 щодо вирішення вказаного питання поклалися на думку суду.

Заслухавши учасників справи, дослідивши матеріали справи, суд дійшов такого висновку.

Ухвалою судді від 10 травня 2019 року відкрито провадження у справі та призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.

При цьому, при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження, суд врахував, в тому числі: ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, кількість сторін та інших учасників справи, а також відсутність обставин, передбачених ч.4 ст. 274 ЦПК України, в ухвалі визначено, що з урахуванням приписів ч.6 ст.19, ч.3, ч.4 ст.274, ч.7 ст.277ЦПК України дана справа підпадає під ознаки малозначної та не віднесена до категорії справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження.

Після початку розгляду справи до суду подано звіт про оцінку майна предмету спору, з якого випливає, що вартість об`єкту оцінки вцілому становить 342280 грн. Вартість 10/16 часток об`єкту оцінки становить 213925 грн.

Відповідно доч.6ст.19ЦПК Українидля цілейцього Кодексумалозначними справамиє,зокрема, справи, у якихціна позовуне перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (248100 грн станом на 2022 рік); справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищуєдвісті п`ятдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з ч. 1 ст.277ЦПК України питання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Згідно до ч.6 ст.277 ЦПК України, якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.

Отже, враховуючи, що дана справа не належить до категорії малозначних справ, про що судом встановлено після початку розгляду справи, беручи до уваги категорію та складність справи, обраний позивачем спосіб захисту, зокрема, одночасне заявлення позовної вимоги про поділ та виділ об`єкту нерухомого майна, суд вважає за необхідне, здійснити перехід з розгляду справи в порядку спрощеного провадження в розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

На підставі викладеного, керуючись ст. 277 ЦПК України, суддя

у х в а л и в:

здійснити перехід з розгляду в порядку спрощеного провадження цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про виділення в натурі у власність частини житлового будинку, припинення права спільної часткової власності, визнання права власності - у розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

Призначити підготовче засідання та розпочати підготовче провадження у справі з дня постановлення цієї ухвали.

Роз`яснити учасникам справи, що подання заяв по суті справи (позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву) є їхнім правом. У разі ненадання учасником розгляду заяви по суті справи у встановлений судом або законом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

До закінчення підготовчого засідання у справі особи, які беруть участь у справі, для підтвердження своїх вимог або заперечень зобов`язані подати усі наявні у них докази, заяви та клопотання, при цьому позивач також має право звернутись з клопотанням про залучення співвідповідача, заміну первісного відповідача належним, залученням третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору, шляхом подання письмової заяви змінити предмет або підставу позову, збільшити або зменшити свої позовні вимоги, відповідач подати заперечення.

Позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу.

Сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.

Попередити учасників справи про недопустимість зловживання процесуальними правами, шляхом подання завідомо безпідставного позову, позову за відсутності предмета спору або у спорі, який має очевидно штучний характер; умисного неповідомлення про осіб, які мають бути залучені до участі у справі, тощо.

Учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами.

У разі, якщо подання скарги, заяви, клопотання буде визнане зловживанням процесуальними правами, суд з урахуванням обставин справи має право залишити без розгляду або повернути скаргу, заяву, клопотання.

У підготовче засідання викликати учасників справи.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Головуючий суддя А.Т.Слиш

СудБориславський міський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення18.07.2022
Оприлюднено21.07.2022
Номер документу105304711
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності

Судовий реєстр по справі —438/1341/21

Постанова від 29.08.2024

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Крайник Н. П.

Ухвала від 14.09.2023

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Крайник Н. П.

Ухвала від 13.07.2023

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Крайник Н. П.

Ухвала від 30.06.2023

Цивільне

Бориславський міський суд Львівської області

Слиш А. Т.

Ухвала від 30.06.2023

Цивільне

Бориславський міський суд Львівської області

Слиш А. Т.

Рішення від 25.05.2023

Цивільне

Бориславський міський суд Львівської області

Слиш А. Т.

Рішення від 25.05.2023

Цивільне

Бориславський міський суд Львівської області

Слиш А. Т.

Ухвала від 07.09.2022

Цивільне

Бориславський міський суд Львівської області

Слиш А. Т.

Ухвала від 18.07.2022

Цивільне

Бориславський міський суд Львівської області

Слиш А. Т.

Ухвала від 09.05.2022

Цивільне

Бориславський міський суд Львівської області

Слиш А. Т.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні