Справа № 458/416/17 Головуючий у 1 інстанції: Федитник І.Д.
Провадження № 22-ц/811/1790/22 Доповідач в 2 інстанції: Шеремета Н.О.
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
21 липня 2022 року ЛЛьвівський апеляційний суд у складі судді Шеремети Н.О., перевіривши матеріали апеляційної скаргипредставника ОСОБА_1 ОСОБА_2 на рішенняТурківського районногосуду Львівськоїобласті від28серпня 2022року усправі запозовом ОСОБА_3 до Ільницькоїсільської радиТурківського районуЛьвівської областіпро визнанняправа власностіна житловийбудинок впорядку спадкуванняза законом,
ВСТАНОВИВ:
оскаржуваним рішенням суду визнано за ОСОБА_3 право власності на житловий будинок (літ.А-1), що знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після померлої матері ОСОБА_4 .
Рішення суду оскаржив представник ОСОБА_1 ОСОБА_2 ,подавши апеляційну скаргу, в якій просить рішення суду скасувати та ухвалити нове судове рішення, яким відмовити у задоволенні позову.
Відповідно до ч. 1 ст. 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Згідно з ч. 2 ст. 354 ЦПК України учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Апеляційна скарга подана 16 липня 2022 року, що підтверджується поштовим штемпелем на конверті, в якому вона надіслана на адресу суду, тобто з пропуском строку на апеляційне оскарження рішення суду.
В апеляційній скарзі апелянт звернувся з клопотанням про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду, мотивуючи його тим, що оскаржуваним рішенням суду вирішено питання про права, свободи та інтереси ОСОБА_1 , однак його не було залучено до розгляду справи, а про оскаржуване рішення суду він дізнався, отримавши таке, 17 червня 2022 року, на підтвердження чого надав копію рішення суду, на звороті останньої сторінки якої зазначено «17.06.2022р.», що, на думку апелянта, має підтвердити обставини, на які він покликається, як на підставу для поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду.
Вирішуючи питання про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, суд має виходити з того, що підстави пропуску строків можуть бути визнані поважними лише у тому випадку, якщо таке недотримання строків апеляційного оскарження було зумовлене наявністю об`єктивних перешкод, що безумовно перешкоджали своєчасному зверненню з такою скаргою.
Безпідставне поновлення строку на оскарження судового рішення, що набрало законної сили, може бути визнано порушенням права на справедливий судовий розгляд, гарантованого пунктом 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, зокрема, в аспекті дотримання принципу правової визначеності, який включає принцип остаточності судового рішення.
Згідно з ч. 3 ст.357 ЦПК України апеляційна скаргазалишається безруху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, встановленихстаттею 354цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
Відтак, апеляційна скарга подана з пропуском строку на апеляційне оскарження, наведені апелянтом підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження не можуть бути визнані поважними, оскільки долучена до апеляційної скарги копія рішення суду, на останній сторінці якого зазначено «17.06.2022», жодним чином не підтверджує факт отримання копії оскаржуваного судового рішення представником апелянта саме 17 червня 2022 року, тому апеляційне провадження не може бути відкрито.
Для поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду, скаржнику необхідно вказати поважні причини пропуску такого, які можуть бути підставою для його поновлення та надати докази, що підтверджують дату отримання копії оскаржуваного рішення суду.
Враховуючи допущені при поданні апеляційної скарги недоліки, таку необхідно залишити без руху та надати апелянту строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання апелянтом ухвали.
Керуючись ст.ст. 185, 356, 357 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
апеляційну скаргу представника ОСОБА_1 ОСОБА_2 на рішенняТурківського районногосуду Львівськоїобласті від28серпня 2022рокузалишити без руху та надати апелянту строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання апелянтом ухвали.
Невиконання вимог даної ухвали є підставою для відмови у відкритті апеляційного провадження відповідно до вимог ст. 358 ЦПК України.
Суддя Львівського апеляційного суду Н.О. Шеремета
Суд | Львівський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 21.07.2022 |
Оприлюднено | 22.07.2022 |
Номер документу | 105344190 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: |
Цивільне
Львівський апеляційний суд
Шеремета Н. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні