Рішення
від 19.07.2022 по справі 904/9586/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19.07.2022м. ДніпроСправа № 904/9586/21

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "УЛЬМА ОПАЛУБКА УКРАЇНА", м. Київ

до Приватного підприємства "МЕГАПРО", м. Синельникове, Дніпропетровська область

про стягнення заборгованості

Суддя Ярошенко В.І.

Секретар судового засідання Головаха К.К.

Представники:

від позивача: Коваль О.Л.,

від відповідача: не з`явився

ПРОЦЕДУРА

Товариство з обмеженою відповідальністю "УЛЬМА ОПАЛУБКА УКРАЇНА" звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області з позовом до Приватного підприємства "МЕГАПРО" стягнення заборгованості у розмірі 969 358, 31 грн.

Ухвалою суду від 21.12.2021 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі № 904/9586/21за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

Позивачем 18.01.2022 надано до суду заяву про збільшення позовних вимог до 2 598 785, 36 грн.

Ухвалою суду 24.01.2022 вирішено здійснити перехід від спрощеного позовного провадження до розгляду справи № 904/9586/21 за правилами загального позовного провадження. Справу призначено до розгляду в підготовчому засіданні на 15.02.2021.

Ухвалою суду від 15.02.2022 прийнято до розгляду заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "УЛЬМА ОПАЛУБКА УКРАЇНА" про збільшення позовних вимог. Відкладено підготовче засідання на 14.03.2022.

22.02.2022 позивач подав заяву про зміну предмету позову, в якій останній просить суд стягнути з Приватного підприємства "МЕГАПРО" 3 295 143, 67 грн.

Ухвалою суду від 14.04.2022 призначено підготовче засідання на 17.05.2022.

Ухвалою суду від 17.05.2022 прийнято до розгляду заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "УЛЬМА ОПАЛУБКА УКРАЇНА" про зміну предмету позову та відкладено підготовче засідання на 22.06.2022.

Ухвалою від 22.06.2022 закрито підготовче провадження. Справу призначено до розгляду в засіданні на 19.07.2022.

Відповідач участь свого представника у судових засіданнях не забезпечив.

Згідно із частиною 1 статті 202 Господарського процесуального кодексу України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

За змістом частини 6 статті 242 Господарського процесуального кодексу України днем вручення судового рішення є, зокрема, день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення на офіційну електронну адресу особи. Якщо судове рішення надіслано на офіційну електронну адресу пізніше 17 години, судове рішення вважається врученим у робочий день, наступний за днем його відправлення, незалежно від надходження до суду повідомлення про його доставлення.

У відповідності до вказаних положень, господарським судом було долучено до матеріалів справи Довідку про доставку електронного листа, якою підтверджується, що ухвала суду від 22.06.2022 була доставлена до електронної скриньки відповідача - megaprobuilding@gmail.com - 22.06.2022 (арк.с.135).

Слід відзначити, що електронна адреса megaprobuilding@gmail.com була обумовлена сторонами у пункті 14.6 договору, як адреса для листування з відповідачем (орендарем) (арк.с.17).

Враховуючи вказане, відповідач, з урахуванням положень частини 6 статті 242 Господарського процесуального кодексу України, 22.06.2022 отримав ухвалу суду від 22.06.2022, що підтверджується довідкою про доставку електронного листа на офіційну електронну адресу відповідача.

Тож, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності представника відповідача за наявними у справі матеріалами.

Суд наголошує на тому, що сторони скористались своїм правом на подання заяв по суті справи із посиланням на конкретні докази та нормативне обґрунтування своїх правових позицій.

В ході судового засідання 19.07.2022 розглянуто справу по суті, встановлено обставини справи та досліджено наявні у матеріалах справи докази.

В судовому засіданні 19.07.2022 у нарадчій кімнаті ухвалено судове рішення в порядку статті 240 Господарського процесуального кодексу України з оформленням вступної та резолютивної частин.

АРГУМЕНТИ СТОРІН

Позиція позивача викладена у позовній заяві з урахуванням заяви про зміну предмету позову

Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем своїх зобов`язань за договором оренди № 202-03-21 від 31.03.2021, в частині сплати орендної плати.

Позиція відповідача

Відповідач не скористався своїм процесуальним правом на подання відзиву на позовну заяву.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ ТА ДОКАЗИ, ЩО ЇХ ПІДТВЕРДЖУТЬ

31.03.2021 між Товариством з обмеженою відповідальністю «УЛЬМА ОПАЛУБКА Україна» (далі - позивач, орендодавець) та Приватним підприємством «МЕГАПРО» (далі - відповідач, орендар) було укладено договір оренди № 202-03-21 (далі - договір) (арк.с.13-17).

Відповідно до пункту 1.1 договору орендодавець зобов`язується передати, а орендар - прийняти у строкове платне користування (оперативну оренду) майно, найменування, перелік та вартість якого з урахуванням індексації визначено у загальних специфікаціях (Додаток № 1), які є невід`ємною частиною цього договору.

Конкретний перелік обладнання, що складає об`єкт оренди та його кількість, що передається в оперативну оренду, вказується в акті приймання-передачі (видача), який підписується сторонами під час передачі об`єкта оренди орендодавцем орендарю на складі орендодавця (пункт 1.4 договору).

Згідно з пунктом 2.1 договору орендар вступає в строкове платне користування об`єктом оренди з дати підписання сторонами акта приймання-передачі об`єкта оренди, за яким об`єкт оренди передається в користування орендарю.

Відповідно до пункту 3.1 договору орендар зобов`язаний повернути об`єкт оренди орендодавцю на склад не пізніше останнього робочого дня перед датою, яка вказана в додатковій угоді до договору як строк дії договору, якщо інше не передбачено цим договором, додатковою угодою до нього або нормами цивільного законодавства.

У разі несвоєчасного повернення орендарем елементів опалубки з оренди, орендодавець має право нарахувати штраф за своєчасно неповернуті з оренди елементи опалубки, розрахований за умовами пункту 3.4.1 договору.

Конкретний час здачі (повернення) об`єкта оренди має бути узгоджений з орендодавцем не менш ніж за 3 (три) робочі дні до такої здачі (для ефективного логістичного обслуговування). В день повернення об`єкта оренди або складових об`єкта оренди орендар зобов`язаний розпочати таке повернення орендодавцю на склад в інтервал часу з 08:30 год і закінчити таке повернення до 17:00 год.

Відповідно до пункту 3.4.1 договору якщо об`єкт оренди або його складові пошкоджені і не підлягають ремонту або знищені/втрачені, то сторони складають акт повернення. У цьому разі відповідне майно залишається у орендаря, а орендодавець нараховує орендарю штраф внаслідок неповернення з оренди такого майна в розмірі та порядку, передбаченому додатком №3 до договору.

Пунктом 3.6 договору передбачено, що у разі неповернення у визначений договором термін чи ухилення орендарем від повернення об`єкту оренди або його складових, до чого прирівнюється ухилення від підписання акту повернення, протягом 5 робочих днів з дати, коли таке повернення або підписання повинно бути відбутись. Орендодавець має право вважати, що об`єкт оренди або його складові втрачені.

За користування об`єктом оренди орендар зобов`язаний щомісячно сплачувати орендодавцю орендну плату. Ставка орендної плати на місяць вказується у додатковій угоді до цього договору, підписаній сторонами. Розмір чи ставка орендної плати можуть бути змінені у порядку та на умовах, визначених цим договором (пункт 7.1 договору).

Відповідно до пункту 7.3 договору при застосуванні у цьому договорі терміну "орендна плата" розуміється місячна орендна плата з урахуванням її індексації та з урахуванням ПДВ з розрахунку 30 (тридцять) днів на місяць. Розмір орендної плати визначається за ставкою, визначеною у додатковій угоді до договору - у відсотках від сукупної вартості майна - об`єкта оренди (ціна кожної одиниці вказана у специфікаціях до договору), переданого орендарю в оренду за актом (актами) приймання-передачі в оренду (WZ). При більшій або меншій кількості днів в місяці орендна плата збільшується або зменшується відповідно на кількість днів у відповідному місяці користування об`єктом оренди. При цьому день передачі об`єкта оренди та день повернення об`єкта оренди вважаються одним днем.

Орендна плата розраховується за наступною формулою:

1) А х В = С

2) С/D x E x F = G, де:

А - каталожна ціна, без ПДВ (указана в специфікації) однієї одиниці елемента опалубки;

В - кількість елементів опалубки окремого виду, що перебувають в оренді у орендаря в поточному місяці, за який розраховується оренда;

С - загальна каталожна ціна, без ПДВ (указана в специфікації) загальної кількості елементів опалубки окремого виду, що перебувають в оренді у орендаря в поточному місяці, за який розраховується оренда;

D - строк оренди, за який розраховується орендна плата (30 кал. днів на місяць - п. 7.3. договору оренди);

Е - фактична кількість днів перебування елементів опалубки окремого виду в оренді у орендаря;

F - передбачена додатковою угодою № 1 до договору оренди орендна ставка;

G - вартість оренди переданих в оренду елементів опалубки окремого виду за фактичну кількість днів оренди (без ПДВ).

х (математичний знак "помножити"); / (математичний знак "поділити").

За умовами пункту 7.5 договору початком оплачуваного періоду за договором є дата дня одержання об`єкта оренди орендодавцем (дата підписання акта приймання-передачі (видача) об`єкта оренди. Закінченням оплачуваного періоду по оренді за договором є дата дня підписання акта повернення об`єкта оренди.

Орендар зобов`язаний сплачувати орендну плату за поточний місяць оренди не пізніше 10 (десятого) числа кожного поточного місяця користування об`єктом оренди. За перші 30 календарних днів оренди орендар сплачує орендну плату у вигляді 100% попередньої оплати.

Усі розрахунки за цим договором здійснюються у безготівковій формі у гривні шляхом перерахування коштів на поточний рахунок орендодавця (пункт 7.7 договору).

За змістом пунктів 8.1, 8.2 договору приймання-передачі послуг щодо користування об`єктом оренди за цим договором (далі - послуги) здійснюється щомісячно за актом приймання-передачі наданих послуг (далі - акт).

Проект акта орендодавець складає, підписує і передає орендарю у двох примірниках не пізніше 10 числа місяця, наступного за тим місяцем, в якому надавалися послуги за цим договором. Від імені орендодавця акт має право підписувати уповноважений відповідним наказом орендодавця представник. При цьому такий акт вважається належним чином підписаним орендодавцем виключно за умов його затвердження генеральним директором орендодавця.

У разі, якщо орендар вчасно не повертає орендодавцю належним чином оформлений акт приймання-передачі наданих послуг, послуги вважаються наданими орендареві належним чином та прийнятими орендарем без будь-яких зауважень та претензій з боку орендаря. Датою приймання-передачі послуг вважається дата, яка вказана в акті приймання-передачі послуг (пункт 8.4 договору).

Цей договір набуває чинності з моменту його підписання уповноваженими представниками сторін та скріплення печатками сторін і діє до дати, зазначеної у додатковій угоді до договору, але у будь-якому разі до моменту повного виконання сторонами своїх зобов`язань за договором (пункт 9.1 договору).

Пунктом 9.3 договору передбачено, що строк оренди об`єкта оренди розпочинається з дати прийняття орендарем об`єкта оренди за актом приймання-передачі в оренду і триває до повернення об`єкта оренди орендодавцю за актом повернення.

У разі ухилення орендарем від повернення об`єкта оренди або його складових відповідно до цього договору, до чого прирівнюється ухилення від підписання будь-якого акта повернення, вважається, що об`єкт оренди втрачений орендарем і орендодавець має право нарахувати (стягнути) штраф в порядку, передбаченому пп. 3.4.1 цього договору (пункт 10.3 договору).

Відповідно до пункту 10.4 договору орендодавець має право відмовитись від договору оренди в односторонньому порядку і вимагати повернення об`єкта оренди, у разі прострочення орендарем виконання грошового зобов`язання за договором. У разі відмови орендодавця від договору, договір є розірваним з моменту відправлення орендодавцем орендареві повідомлення орендодавця про відмову від договору.

У випадку, передбаченому пунктом 10.4 цього договору, орендар зобов`язаний негайно, не пізніше 5 робочих днів з моменту розірвання договору, повернути об`єкт оренди в нормальному технічному стані, який обумовлений положеннями цього договору. Якщо орендар не виконує обов`язку щодо повернення об`єкта оренди, орендодавець має право нарахувати орендарю неустойку в розмірі подвійної плати за користування об`єктом за час прострочення (пункт 10.5 договору).

Специфікаціями 1 - 9 (Додаток № 1 від 30.03.2021 до договору сторони погодили асортимент елементів опалубки та їх вартість за одиницю (арк. с. 19-24).

За дорученням відповідача від 30.03.2021 затверджений перелік осіб, уповноважених на підписання усіх документів, що супроводжують взаємовідносини сторін за договором (акти огляду елементів опалубки, видаткові накладні на викуп, акти приймання-передачі наданих послуг, акти звірки взаєморозрахунків та залишків елементів опалубки та інші документи): Мартиненко В.Є. та Цуканов Є.П. (арк.с.25).

Додатком № 3 до договору сторони погодили відсоток штрафу у разі повернення майна, яке потребує очистки, ремонту, заміни, перемонтоздатностного / зіпсованого / втраченого майна (арк. с. 27), зокрема згідно специфікацій № 1, 3, 4, 6-9 - 50% , від специфікацій № 2, 5 - 60 % від вартості елемента опалубки.

31.12.2021 між Товариством з обмеженою відповідальністю "УЛЬМА ОПАЛУБКА УКРАЇНА" (орендодавець) та Приватним підприємством «МЕГАПРО» (далі - відповідач, орендар) (орендар) було укладено додаткову угоду № 1 від 31.12.2020 до договору оренди № 010/01-21, в якій сторони встановили, що договір діє до 31.12.2021 (арк. с. 18).

Відповідно до пункту 2.4.1 додаткової угоди № 1 сторони погодили, що орендар буде перераховувати на рахунок орендаря гарантійний платіж (платежі) у розмірі не менше ніж 2, 8 % від сукупної вартості майна (об`єкта оренди), переданого орендарю в оренду за актом (актами) приймання-передачі в оренду.

Пунктом 7.2.1 додаткової угоди встановили, що ставка орендної плати на місяць становить:

- специфікація № 1 (система вертикальної опалубки PRIMO) - 2, 8 %;

- специфікація № 2 (система горизонтальної опалубки) - 2, 8 %;

- специфікація № 3 (система Т-60) - 2, 8 %;

- специфікація № 4 (системи HG-180, KSP, HWS, BMK, SMK) - 2, 8 %;

- специфікація № 5 (системи Bira, Ronda, Orma, DSD, Comain, CC-4) - 2,8 %;

- специфікація № 6 (системи модульних риштувань BRIO) - 2, 8 %;

- специфікація № 7 (транспортувальна тара) - 0, 01 %;

- специфікація № 8 (система Aluprop) - 2, 8 %;

- специфікація № 9 (опалубка для круглих колон) - 2, 8 %.

Орендодавець належним чином виконав свої зобов`язання за договором і передав орендарю у користування на строк дії договору опалубку (об`єкт оренди) відповідно до підписаних сторонами актів приймання передачі майна в оренду (WZ) загальною кількістю 4 046 елементів.

За наслідком користування об`єктом оренди позивачем підписані, скріплені печаткою та направлені на адресу відповідача наступні акти надання послуг із відповідними розрахунками оренди та рахунками на оплату за квітень - грудень 2021 року: № 937 від 30.04.2021 на суму 109 694, 04 грн за квітень 2021 року (рахунки №№ 1807, 1806, 1982), № 1242 від 31.05.2021 на суму 139 819, 39 грн за травень 2021 року (рахунок № 2459), № 1538 від 31.06.2021 на суму 154 425, 59 грн за червень 2021 року (рахунок № 3546), № 1847 від 31.07.2021 на суму 159 573, 11 грн за липень 2021 року (рахунок № 3816), № 2194 від 31.08.2021 на суму 159 573, 11 грн за серпень 2021 року (рахунок № 1987), № 2522 від 30.09.2021 на суму 154 425, 59 грн за вересень 2021 року (рахунок № 2907), № 2826 від 31.10.2021 на суму 159 573, 11 грн за жовтень 2021 року (рахунок № 3294), № 3232 від 30.11.2021 на суму 154 425, 59 грн за листопад 2021 року, № 3625 від 31.12.2021 на суму 159 573, 11 грн за грудень 2021 року (рахунок № 5061) (арк. с. 33-59, 110-112. Всього на загальну суму 1 351 082, 64 грн.

У рахунок оплати за користування об`єктом оренди відповідач сплатив лише 495 151, 22 грн, про що свідчать виписки по рахунку позивача в АТ "Укрсиббанк" за період з 31.03.2021 по 08.12.2021 (арк.с. 60). У зв`язку з цим залишок несплаченої відповідачем коштів з орендної плати за договором становить 855 931, 42 грн (з урахуванням заяви про змінення предмету позову).

Для досудового врегулювання спору у вересні 2021 року орендодавцем була направлена орендарю вимога № 212 від 24.09.2021, а також електронною поштою. Орендарем лише частково сплачено заборгованість.

Крім того, строк дії Договору сплив 31.12.2021, то 4 046 елементів опалубки орендар повинен був повернути з оренди не пізніше 30.12.2021. Однак, оскільки, 4 046 елементів опалубки у період з 30.12.2021 по 11.01.2022 включно орендарем з оренди не повернуті, то з 12.01.2022 орендодавець вважає вказані вище 4 046 елементів опалубки загальною каталожною вартістю 4 869 069, 68 грн (без ПДВ) втраченими.

На втрачене орендарем майно Орендодавцем нараховано штраф відповідно до Додатку № 3 до Договору. Загальна сума штрафу становить 2 439 212, 25 грн (без ПДВ).

Наведені обставини стали причиною звернення позивачем з позовом та є предметом спору у даній справі.

ОЦІНКА АРГУМЕНТІВ СТОРІН, ВИСНОВКИ СУДУ

Щодо правовідносин сторін

Відповідно до частини першої статті 759 Цивільного кодексу України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов`язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

З огляду на наявний в матеріалах справи договір, між сторонами склались правовідносини оренди.

Щодо суми основного боргу

Відповідно до частини першої статті 759 Цивільного кодексу України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов`язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

За змістом частини першої статті 760 Цивільного кодексу України предметом договору найму може бути річ, яка визначена індивідуальними ознаками і яка зберігає свій первісний вигляд при неодноразовому використанні (неспоживна річ).

За змістом частини першої - третьої, п`ятої статті 762 Цивільного кодексу України за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму. Плата за користування майном може вноситися за вибором сторін у грошовій або натуральній формі. Форма плати за користування майном встановлюється договором найму. Договором або законом може бути встановлено періодичний перегляд, зміну (індексацію) розміру плати за користування майном. Плата за користування майном вноситься щомісячно, якщо інше не встановлено договором.

Згідно зі статтею 526 Цивільного кодексу України, яка кореспондується з частиною першою статті 193 Господарського кодексу України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до частин першої, другої статті 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Якщо строк (термін) виконання боржником обов`язку не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов`язок у семиденний строк від дня пред`явлення вимоги, якщо обов`язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.

Прийняття відповідачем об`єкта оренди за актами, користування ним протягом квітня - грудня 2021 року, підтверджуються матеріалами справи і не спростовані відповідачем.

Здійснений позивачем розрахунок орендної плати за цей період у загальній сумі 855 931, 42 грн відповідає складеним за договором первинним документам, заперечень щодо нього відповідачем суду не надано.

Доказів здійснення повної орендної плати відповідач суду не надав. Передбачений пунктом 7.5 договору строк орендної плати є таким, що настав.

Заявлена позивачем до стягнення заборгованість з орендної плати у сумі 855 931, 42 грн розрахована правильно та є законною й обґрунтованою.

Щодо суми штрафу

Відповідно до частини 1 статті 509 Цивільного кодексу України, зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Частиною 1 статті 612 Цивільного кодексу України зазначено, що боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Статтями 525 та 526 Цивільного кодексу України передбачено, що одностороння відмова вiд зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов`язання має виконуватися належним чином вiдповiдно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства.

Статтею 530 Цивільного кодексу України визначено, що якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події. Якщо строк (термін) виконання боржником обов`язку не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов`язок у семиденний строк від дня пред`явлення вимоги, якщо обов`язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.

Станом на час розгляду справи доказів повернення об`єкта оренди у повному обсязі від представників сторін не надійшло.

Відповідно до пункту 3.1 договору орендар зобов`язаний повернути об`єкт оренди орендодавцю на склад не пізніше останнього робочого дня перед датою, яка вказана в додатковій угоді до договору як строк дії договору, якщо інше не передбачено цим договором, додатковою угодою до нього або нормами цивільного законодавства.

У разі несвоєчасного повернення орендарем елементів опалубки з оренди, орендодавець має право нарахувати штраф за своєчасно неповернуті з оренди елементи опалубки, розрахований за умовами пункту 3.4.1 договору.

Відповідно до положень статті 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Статтею 611 Цивільного кодексу України передбачено, що у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема сплата неустойки.

Відповідно до статті 549 Цивільного кодексу України, неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання.

Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов`язання.

Відповідно до пункту 3.4.1 договору якщо об`єкт оренди або його складові пошкоджені і не підлягають ремонту або знищені/втрачені, то сторони складають акт повернення. У цьому разі відповідне майно залишається у орендаря, а орендодавець нараховує орендарю штраф внаслідок неповернення з оренди такого майна в розмірі та порядку, передбаченому додатком № 3 до договору.

Позивачем нараховано відповідачу штраф на підставі пункту 3.4.1 договору у розмірі 2 439 212, 25 грн.

Суд, перевіривши наданий позивачем розрахунок, приходить до висновку, що позовні вимоги позивача щодо стягнення з відповідача штрафу у розмірі 2 439 212, 25 грн є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

СУДОВІ ВИТРАТИ

Відповідно до статті 129 Господарського процесуального кодексу України судові витрати зі сплати судового збору покладаються на відповідача пропорційно задоволеним позовним вимогам у розмірі 49 427, 15 грн.

Керуючись статтями 2, 73, 74, 76-79, 86, 91, 129, 165, 178, 233, 238, 240, 241, 252 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

УХВАЛИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Приватного підприємства «МЕГАПРО» (52500, Дніпропетровська область, м. Синельниково, вул. Чехова, 38; ідентифікаційний код 35715500) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Ульма опалубка Україна" (01013, м. Київ, Набережно-Печерська дорога, буд. 7; ідентифікаційний код 31563803) суму несплаченої оренди у розмірі 855 931, 42 грн, штраф у розмірі 2 439 212, 25 грн та витрати зі сплати судового збору в розмірі 49 427, 15 грн.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення суду може бути оскаржене протягом двадцяти днів з дня підписання рішення шляхом подання апеляційної скарги до Центрального апеляційного господарського суду.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складено 21.07.2022.

Суддя В.І. Ярошенко

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення19.07.2022
Оприлюднено22.07.2022
Номер документу105346454
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань оренди

Судовий реєстр по справі —904/9586/21

Судовий наказ від 14.11.2022

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Ярошенко Вікторія Ігорівна

Постанова від 31.10.2022

Господарське

Центральний апеляційний господарський суд

Березкіна Олена Володимирівна

Ухвала від 26.10.2022

Господарське

Центральний апеляційний господарський суд

Березкіна Олена Володимирівна

Ухвала від 20.09.2022

Господарське

Центральний апеляційний господарський суд

Березкіна Олена Володимирівна

Ухвала від 31.08.2022

Господарське

Центральний апеляційний господарський суд

Березкіна Олена Володимирівна

Ухвала від 18.08.2022

Господарське

Центральний апеляційний господарський суд

Березкіна Олена Володимирівна

Рішення від 19.07.2022

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Ярошенко Вікторія Ігорівна

Ухвала від 21.06.2022

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Ярошенко Вікторія Ігорівна

Ухвала від 16.05.2022

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Ярошенко Вікторія Ігорівна

Ухвала від 10.05.2022

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Ярошенко Вікторія Ігорівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні