Постанова
від 06.07.2022 по справі 911/97/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"06" липня 2022 р. Справа № 911/97/22

за заявою Головного управління ДПС у Київській області, м. Київ

до Товариства з обмеженою відповідальністю Фірми Електа-Вест, Київська область, Білоцерківський район, м. Узин (код ЄДРПОУ 20574217)

про банкрутство

Суддя Лопатін А.В.

за участю секретаря судового засідання Гудзь К.І.

за участю представників згідно з протоколом судового засідання.

Обставини справи:

У провадженні господарського суду Київської області перебуває справа № 911/97/22 за заявою Головного управління ДПС у Київській області до Товариства з обмеженою відповідальністю Фірми Електа-Вест про банкрутство, провадження в якій відкрито ухвалою господарського суду Київської області від 23.02.2022 р.

Ухвалою господарського суду від 15.06.2022 р. визнано кредиторські вимоги Головного управління ДПС у Київській області в загальному розмірі 29980872,23 грн., з яких: 76700,00 грн., які підлягають задоволенню у першу чергу, 22397761,00 грн. у третю чергу, 7506411,23 грн. в шосту чергу, підсумкове засідання суду призначено на 06.07.2022 р.

04.07.2022 р., розпорядником майна боржника, як уповноваженою зборами кредиторів особою подано клопотання про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури, призначення ліквідатором арбітражного керуючого Різника О.Ю., а також останнім подано: заяву про згоду на участь у даній справі у якості ліквідатора; звіт про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат; клопотання про перерахування авансової винагороди арбітражного керуючого.

В судове засідання з`явились розпорядник майна боржника та уповноважений представник Головного управління ДПС у Київській області, уповноважений представник боржника не з`явився, про причини неявки суд не повідомив.

Поряд із вказаним, судом враховано, що у своїх рішеннях Європейський суд неодноразово наголошував, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.

Суд також враховує правову позицію Європейського суду з прав людини, викладену у рішенні від 03.04.2008 у справі "Пономарьов проти України", згідно з якою сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.

При цьому на осіб, які беруть участь у справі, покладається обов`язок демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду і не допускати свідомих маніпуляцій та ухилень від отримання інформації про рух справи.

З огляду на наведене, суд дійшов до висновку про можливість проведення даного судового засідання за відсутності уповноваженого представника боржника.

Розглянувши матеріали, повно та всебічно з`ясувавши обставини справи, заслухавши пояснення присутніх учасників у справі, суд

встановив:

Порядок скликання, проведення та компетенцію зборів і комітету кредиторів регламентовано статтею 48 Кодексу України з процедур банкрутства (далі-Кодекс). Частина п`ята даної статті Кодексу відносить до компетенції комітету кредиторів, в тому числі прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про введення наступної процедури у справі про банкрутство.

Частиною першою статті 49 Кодексу передбачено, що у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації) або закривається провадження у справі.

Поряд з цим, частина друга ст. 49 Кодексу визначає обов`язок зборів кредиторів до закінчення процедури розпорядження майном боржника прийняти рішення про подання до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

При цьому, згідно змісту приписів статті 49 Кодексу в цілому у підсумковому засіданні господарський суд приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на підставі рішення зборів кредиторів.

Отже, системний аналіз статей 48, 49 Кодексу свідчить, що правом пропонувати суду процедуру ліквідації боржника наділені загальні збори кредиторів.

Як вбачається з матеріалів справи, протокольним рішенням зборів кредиторів ТОВ Фірми Електа-Вест від 30.06.2022 р. №1 вирішено: звернутись до господарського суду із клопотанням про визнання боржника банкрутом, відкриття його ліквідаційної процедури, призначення ліквідатором арбітражного керуючого Різника Олександра Юрійовича. Крім того, даним протокольним рішенням уповноважено розпорядника майна боржника Різника Олександра Юрійовича звернутись до суду із відповідним клопотанням.

На виконання зазначеного протокольного рішення зборів кредиторів ТОВ Фірми Електа-Вест від 30.06.2022 р. №1, розпорядником майна боржника подано відповідне клопотання.

Станом на дату судового засідання, будь-які заперечення відносно вищенаведеного клопотання до суду не надходили.

Судом встановлено, що загальний розмір пасиву ТОВ Фірми Електа-Вест 29980872,23 грн. (ухвала суду від 15.06.2022 р.), поряд із цим, документи, які б свідчили про майнову спроможність ТОВ Фірми Електа-Вест здійснити погашення вказаного боргу в матеріалах справи відсутні.

Частиною четвертою статті 205 ГК України, встановлено, що у разі неспроможності суб`єкта господарювання через недостатність його майна задовольнити вимоги кредиторів він може бути оголошений за рішенням суду банкрутом. Умови, порядок та наслідки оголошення суб`єктів господарювання банкрутами встановлюються цим Кодексом та іншими законами.

Відповідно до частини першої статті 58 Кодексу у випадках, передбачених цим Кодексом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін ухвалює постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру. Суд визначає строк, протягом якого ліквідатор зобов`язаний здійснити ліквідацію боржника. Цей строк не може перевищувати 12 місяців.

Приписами частини першої статті 60 Кодексу передбачено, що у постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Кодексом, з числа арбітражних керуючих, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України.

Як вже зазначалось, протокольним рішенням зборів кредиторів боржника від 30.06.2022 р. № 1 на посаду ліквідатора ТОВ Фірми Електа-Вест запропоновано арбітражного керуючого Різника Олександра Юрійовича.

Арбітражним керуючим Різником Олександром Юрійовичем, в свою чергу, подано заяву про згоду на участь у даній справі в якості ліквідатора.

Згідно з частиною першою статті 28 Кодексу, арбітражний керуючий для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією, у разі відсторонення розпорядника майна або керуючого реструктуризацією, визначеного Єдиною судовою інформаційно-телекомунікаційною системою, від виконання повноважень, керуючий санацією, керуючий реалізацією та ліквідатор призначаються господарським судом за клопотанням комітету кредиторів.

Відповідно до положень п. 4 частини восьмої статті 48 Кодексу до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого, припинення повноважень арбітражного керуючого та про призначення іншого арбітражного керуючого.

Згідно із п. 6 частиною п`ятою статті 48 Кодексу до компетенції зборів кредиторів належить прийняття рішень віднесених до компетенції комітету кредиторів.

З огляду на встановлені судом обставини, відсутність в матеріалах справи документів, які б свідчили про майнову спроможність боржника погасити заборгованість перед кредитором, а також наявність заяви, погодженої зборами кредиторів кандидатури арбітражного керуючого про участь у даній справі в якості ліквідатора, суд дійшов висновку про доцільність припинення процедури розпорядження майном ТОВ Фірми Електа-Вест та повноважень арбітражного керуючого Різника Олександра Юрійовича, як розпорядника майна, визнання боржника банкрутом та відкриття відносно нього ліквідаційної процедури, призначення ліквідатором арбітражного керуючого Різника Олександра Юрійовича.

Відповідно до приписів частини першої статті 59 Кодексу з дня ухвали господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, зокрема:

господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу, крім укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу у процедурі ліквідації тощо;

строк виконання всіх грошових зобов`язань банкрута вважається таким, що настав;

у банкрута не виникає жодних додаткових зобов`язань, у тому числі зі сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов`язаних із здійсненням ліквідаційної процедури;

припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута;

припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, члени виконавчого органу (керівник) банкрута звільняються з роботи у зв`язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (органу, уповноваженого управляти майном) майна банкрута.

Протягом 15 днів з дня призначення ліквідатора відповідні посадові особи банкрута зобов`язані передати бухгалтерську та іншу документацію, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов`язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до закону. Ліквідатор має право замовити виготовлення дублікатів печатки та штампів у разі їх втрати (частина друга статті 59 Кодексу).

Частиною третьою статті 59 Кодексу встановлено, що з метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов`язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, господарський суд здійснює офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-порталі судової влади України.

Керуючись ст. ст. 28, 48-49, 58-60 Кодексом України з процедур банкрутства, суд

постановив:

1.Припинити процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю Фірми Електа-Вест (09161, Київська область, м. Узин, вул. Заводська, буд. 2-б; код ЄДРПОУ 20574217) та повноваження арбітражного керуючого Різника Олександра Юрійовича, як розпорядника майна боржника.

2.Визнати банкрутом Товариство з обмеженою відповідальністю Фірми Електа-Вест (09161, Київська область, м. Узин, вул. Заводська, буд. 2-б; код ЄДРПОУ 20574217) та відкрити відносно нього ліквідаційну процедуру на строк, що не може перевищувати 12 місяців.

3.Господарську діяльність Товариства з обмеженою відповідальністю Фірми Електа-Вест завершити.

4.Строк виконання всіх грошових зобов`язань Товариства з обмеженою відповідальністю Фірми Електа-Вест вважати таким, що настав.

5.Призначити ліквідатором банкрута Товариства з обмеженою відповідальністю Фірми Електа-Вест (09161, Київська область, м. Узин, вул. Заводська, буд. 2-б; код ЄДРПОУ 20574217) арбітражного керуючого Різника Олександра Юрійовича (01032, м. Київ, вул. С.Петлюри, 16/108, каб. №20; свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого від 08.01.2020 р. № 1939; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ).

6.Оприлюднити у встановленому частиною третьою та частиною четвертою ст. 59 Кодексу України з процедур банкрутства порядку повідомлення про визнання боржника Товариства з обмеженою відповідальністю Фірми Електа-Вест (09161, Київська область, м. Узин, вул. Заводська, буд. 2-б; код ЄДРПОУ 20574217) банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, текст якого додається.

7.Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном.

8.Протягом 15 днів з дня призначення ліквідатора посадові особи банкрута зобов`язані передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору.

9.Попередити ліквідатора банкрута про необхідність суворо дотриматися чинного законодавства, зокрема положень Кодексу України з процедур банкрутства та діяти розумно, добросовісно в інтересах кредиторів та банкрута.

10.Зобов`язати ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю Фірми Електа-Вест належним чином виконувати свої обов`язки.

11.Зобов`язати ліквідатора банкрута інформувати господарський суд та комітет кредиторів про свою роботу та вжиття заходів, спрямованих на задоволення вимог кредиторів та хід ліквідаційної процедури підприємства-банкрута.

12.Ліквідатору до завершення ліквідаційної процедури забезпечити виконання дій та заходів, передбачених Кодексом України з процедур банкрутства та за результатами роботи по ліквідації підприємства-банкрута надати суду обґрунтований звіт про виконану роботу та ліквідаційний баланс банкрута, а також документи, перелік яких встановлено ст. 65 Кодексу.

Копію постанови надіслати учасникам у справі про банкрутство, державному реєстратору, органу ДВС за місцезнаходженням боржника та державному органу з питань банкрутства.

Постанова набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дати складення та підписання повного тексту постанови шляхом подання апеляційної скарги до Північного апеляційного господарського суду.

Дата підписання повного тексту постанови 21.07.2022 р.

Суддя А.В. Лопатін

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення06.07.2022
Оприлюднено22.07.2022
Номер документу105346966
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи

Судовий реєстр по справі —911/97/22

Ухвала від 16.12.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Лопатін А.В.

Ухвала від 29.11.2023

Господарське

Господарський суд Київської області

Лопатін А.В.

Ухвала від 17.05.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Лопатін А.В.

Ухвала від 29.11.2023

Господарське

Господарський суд Київської області

Лопатін А.В.

Ухвала від 27.09.2023

Господарське

Господарський суд Київської області

Лопатін А.В.

Ухвала від 14.06.2023

Господарське

Господарський суд Київської області

Лопатін А.В.

Ухвала від 24.05.2023

Господарське

Господарський суд Київської області

Лопатін А.В.

Ухвала від 03.04.2023

Господарське

Господарський суд Київської області

Лопатін А.В.

Ухвала від 22.03.2023

Господарське

Господарський суд Київської області

Лопатін А.В.

Ухвала від 30.01.2023

Господарське

Господарський суд Київської області

Лопатін А.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні