КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
27 липня 2022 року м. Київ № 320/6151/22
Суддя Київського окружного адміністративного суду Панченко Н.Д., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Борщагівської сільської ради Бучанського району Київської області про визнання протиправним рішення та зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) з позовом до Борщагівської сільської ради Бучанського району Київської області (ЄДРПОУ: 04362489), в якому просить суд:
- визнати протиправним рішення від 04.09.2020 №253-7-VІІІ Борщагівської сільської ради Бучанського району Київської області про відмову ОСОБА_1 у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки з кадастровим номером 3222485903:02:008:0007 у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка);
- зобов`язати Борщагівську сільську раду Бучанського району Київської області затвердити ОСОБА_1 проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки з кадастровим номером 3222485903:02:008:0007 у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка).
Вказану справу передано на розгляд 27.07.2022
Дослідивши позовну заяву на предмет дотримання вимог Кодексу адміністративного судочинства України, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 7 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України до заяви про визнання індивідуального акта протиправним чи адміністративного договору недійсним додається також оригінал або копія оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребування.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, позивач просить визнати протиправним рішення Борщагівської сільської ради Бучанського району Київської області від 04.09.2020 №253-7-VIII.
Однак в додатках до позовної заяви відсутнє вказане рішення або ж пояснення з приводу неможливості його надання, що прямо суперечить процесуальному законодавству.
Крім цього, суд звертає увагу, що відповідно до частини 1 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
У частині 2 цієї статті зазначено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено іншого, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ч. 6 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Так, позивачем разом із пред`явленням позову подано заяву про поновлення строку на звернення до суду, в якій зазначає, що дізнався про оскаржуване рішення лише 15.11.2021 та просив поновити пропущений строк, у зв`язку з введенням з 24.02.2022 воєнного стану на всій території України.
Проаналізувавши дану заяву, суд зазначає таке.
Відповідно до ст. 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Як вбачається із матеріалів справи, предметом оскарження є рішення відповідача від 04.09.2020 про яке, як стверджує позивач, він дізнався 15.11.2021.
Однак доказів на підтвердження таких тверджень позивач не надав, що у свою чергу позбавляє суд можливості встановити факт обізнаності позивача з оскаржуваним рішенням саме 15.11.2021 та у подальшому вирішити питання про визнання поважними причини пропуску строку на звернення до суду у липні 2022 року.
Вказані обставини свідчать про недотримання позивачем вимог процесуального законодавства при поданні позовної заяви та є підставами для залишення останньої без руху.
Згідно із ч.ч. 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Недоліки позовної заяви мають бути усунені шляхом подання до суду:
- завірену належним чином копію рішення Борщагівської сільської ради Бучанського району Київської області від 04.09.2020 №253-7-VІІІ;
- заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду з обґрунтованими поясненнями та доказами на їх підтвердження, що свідчать про існування обставин, які об`єктивно перешкоджали особисто позивачеві звернутись до суду з адміністративним позовом у строки, визначені статтею 122 Кодексу адміністративного судочинства України та докази обізнаності позивача про оскаржуване рішення 15.11.2021.
Керуючись ст. 122, 161, 169, 171 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Борщагівської сільської ради Бучанського району Київської області про визнання протиправним рішення та зобов`язання вчинити певні дії залишити без руху.
2. Позивачеві у п`ятиденний строк з дня одержання ухвали усунути наведені у ній недоліки у вказаний у ній спосіб.
3. Роз`яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Копію ухвали надіслати (видати) позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Панченко Н.Д.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.07.2022 |
Оприлюднено | 01.08.2022 |
Номер документу | 105461499 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу регулюванню містобудівної діяльності та землекористування, зокрема у сфері землеустрою; державної експертизи землевпорядної документації; регулювання земельних відносин, з них |
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Кузьмишина Олена Миколаївна
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Кузьмишина Олена Миколаївна
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Кузьмишина Олена Миколаївна
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Кузьмишина Олена Миколаївна
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Панченко Н.Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні