Справа № 331/4510/20
Провадження № 1-кс/331/606/2022
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 липня 2022 року м. Запоріжжя
Слідчий суддя Жовтневого районного суду м. Запоріжжя ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , , розглянувши клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Запорізькій області майора поліції ОСОБА_3 про арешт майна за матеріалами досудового розслідування кримінального провадження, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42020081020000168 від 19.11.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190, ч. 2 ст.15 ч.3 ст.190 КК України, -
І. Короткий виклад клопотання.
В провадженні СУ ГУНП в Запорізькій області знаходиться кримінальне провадження внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42020081020000168 від 19.11.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190, ч. 2 ст. 15 ч. 3 ст. 190 КК України.
Старший слідчий в СУ ГУНП в Запорізькій області майор поліції ОСОБА_3 за погодженням із прокурором Вознесенівської окружної прокуратури міста Запоріжжя ОСОБА_4 звернувся до суду з клопотанням про арешт майна, а саме квартири АДРЕСА_1 , право власності на яку зареєстроване за ТОВ «Декслайт».
На теперішній час з метою збереження нерухомого майна, яке було об`єктом кримінально протиправних дій, на яке спрямоване кримінально протиправне посягання, які згідно ст. 98 КПК України є речовим доказом по даному кримінальному провадженню, виникла необхідність у накладенні арешту на зазначене майно, у зв`язку з чим, слідчий просить з метою збереження речових доказів клопотання задовольнити та накласти арешт на вказане майно.
ІІ. Позиція учасників розгляду клопотання.
В судовому засіданні слідчий клопотання просив задовольнити з підстав, вказаних у ньому.
Представник ТОВ «Декслайт» в судове засідання не з`явився, судом повідомлявся належним чином, шляхом направлення судової повістки на юридичну адресу товариства.
ІІІ. Встановлені слідчим суддею обставини.
Під час досудового розслідування було встановлено, що члени злочинної групи з ознаками організованості вчиняють шахрайські дії, внаслідок чого оформлюють право власності на нерухоме майно (квартири, житлові будинки) на території Запорізької області.
На початку жовтня 2020 року співучасниками було підшукано об`єкт нерухомого майна, а саме квартири АДРЕСА_1 , право власності на яке зареєстровано за ТОВ «Декслайт». Так, здійснюючи відповідні дії, які мають незаконний характер, групою осіб було здійснено ряд дій на заволодіння об`єктом нерухомого майна, а саме квартири АДРЕСА_1 , на суму 650 000 грн.
Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна №281189759 від 26.10.2021 право власності на об`єкт нерухомого майна розташованого за адресою: АДРЕСА_2 зареєстровано за ТОВ «Декслайт».
IV. Досліджені докази.
До клопотання слідчим було надано протокол допиту потерпілих, відповідно до яких випливає, що має місце вчинення кримінального правопорушення щодо здійснення шахрайських дій щодо заволодіння чужим нерухомим майном. Також слідчим суддею було досліджено виписку з інформаційної довідки з Державного реєстру прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна №281189759 від 26.10.2021, відповідно до якої право власності на об`єкт нерухомого майна розташованого за адресою: АДРЕСА_2 зареєстровано за ТОВ «ДЕКСЛАЙТ», ЄДРПОУ 44275042; довіреність від 26.02.2020, де ОСОБА_5 уповноважила ОСОБА_6 на здійснення операцій щодо платежів, переоформлення рахунків, представлення інтересів ОСОБА_5 стосовно нерухомого майна за адресою АДРЕСА_2 ; копію договору купівлі-продажу від 06.03.2020, відповідно до якого ОСОБА_5 продала ОСОБА_7 нерухоме майно, а саме квартиру за адресою АДРЕСА_2 ; постанову від 22.02.2022, згідно якої, нерухоме майно за адресою АДРЕСА_2 визначено як речовий доказ та має доказове значення по кримінальному провадженню. Окрім того, слідчим суддею було досліджено копію підозри пред`явленої ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України, де має місце підозра у заволодінні чужим майном, а саме квартирою АДРЕСА_1 .
V. Нормативно-правове обґрунтування.
Згідно з ч. 1 ст. 131 КПК України захід забезпечення кримінального провадження застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження.
Одним із заходів забезпечення кримінального провадження є арешт майна (ч. 2 ст. 131 КПК України).
Згідно ст. 167 КПК України, тимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним його майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення. Тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони: 1) підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди; 2) надані особі з метою схилити її до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та (або) матеріального забезпечення кримінального правопорушення чи як винагорода за його чинення; 3) є предметом кримінального правопорушення, пов`язаного з їх незаконним обігом; 4) набуті в результаті вчинення кримінального правопорушення, доходи від них, або на які було спрямоване кримінальне правопорушення.
Згідно з положеннями ч.ч. 1, 2 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому діючим КПК України порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у діючим Кодексом порядку.
Згідно із ч. 2 ст. 1 ст. 170 КПК України завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Згідно з положенням ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 діючого КПК України.
Згідно з положеннями ч. 10 ст. 170 КПК України, арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна. Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.
Згідно положень ч. 1 ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
VI. Мотиви, з яких слідчий суддя виходив при постановленні ухвали.
Матеріали клопотання містять інформацію, що дає обґрунтовані підстави вважати, що було вчинене кримінальне правопорушення, (а саме заволодіння правом власності на нерухоме майно шахрайським способом). А також що предметом вчинення кримінального правопорушення є майнові права на квартиру та сама квартира за адресою АДРЕСА_2
Слідчий суддявважає,що на цей час існують обґрунтовані підстави вважати, що невстановлені особи можуть вживати дії направлені на заволодіння вищевказаним майном.
Крім того, зважаючи на розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, слідчий суддя виходить з того, що критерії розумності та співрозмірності є оціночними поняттями та визначаються на розсуд слідчого судді.
Відповідно до статті 1 Протоколу 1Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод,будь-якеобмеження прававласності повинноздійснюватися,зокрема,на умовах,передбачених законом.Так,враховуючи наведене, зважаючи, що стороною кримінального провадження доведено наявність підстав для накладення арешту на вищезазначене майно, з метою забезпечення виконання завдань кримінального провадження, клопотання слідчого про накладення арешту підлягає задоволенню.
З цих підстав,
Керуючись ст. 98, 170-173, 175, 309, 372, 392, 532 КПК України,-
УХВАЛИВ:
Клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Запорізькій області майора поліції ОСОБА_3 про арешт майна за матеріалами досудового розслідування кримінального провадження, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42020081020000168 від 19.11.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190, ч. 2 ст.15 ч.3 ст.190 КК України задовольнити.
Накласти арешт шляхом заборони відчуження та розпорядження на об`єкт нерухомого майна, а саме на квартиру АДРЕСА_1 , право власності на яку зареєстроване за товариством з обмеженою відповідальністю «ДЕКСЛАЙТ», ЄДРПОУ 44275042.
Ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.
Арешт майна може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження,, у порядку, передбаченому частиною 1статті 174 КПК України.
Ця ухвала може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до Запорізького апеляційного суду.
Оскарження ухвали про накладення арешту не зупиняє її виконання.
Повний текст ухвали оголошено 21.07.2022 року о 15-00 годині.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Жовтневий районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 20.07.2022 |
Оприлюднено | 15.05.2024 |
Номер документу | 105475988 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні