154/1319/21
1-кс/154/527/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 липня 2022 року Володимир-Волинський міський суд Волинської області у складі:
слідчого судді ОСОБА_1
за участю: секретаря судового засідання - ОСОБА_2
представника потерпілого ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні скаргу представника потерпілого Товариства з обмеженою відповідальність «П`ятидні» - адвоката ОСОБА_3 на постанову слідчого про закриття кримінального провадження, -
ВСТАНОВИВ:
14 липня 2022 року до Володимир-Волинського міського суду Волинської області надійшла скарга представника потерпілогоТОВ «П`ятидні»-адвоката ОСОБА_3 на постанову СВВолодимир-ВолинськогоРВП ГУНПу Волинськійобласті старшоголейтенанта поліції ОСОБА_4 від 30червня 2022року прозакриття кримінальногопровадження №12021030510000251від 21.04.2021за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч.1ст.206КК України,в якійпредставник потерпілого проситьскасувати вказанупостанову якнезаконну танеобґрунтовану,таку,що винесенапередчасно,черезнепроведення слідчим необхідного та повного переліку слідчих дій, спрямованих на встановлення істини у справі.
Представник потерпілого адвокат ОСОБА_3 в судовому засіданні підтримав свою скаргу та просив її задовольнити.
Слідчий ОСОБА_4 в судове засідання не з`явився за невідомими суду причинами, про час та місце розгляду скарги повідомлений належним чином.
Слідчий суддя вважає можливим розглянути скаргу у відсутність слідчого, оскільки його неявка відповідно ч.3 ст.306 КПК України, не перешкоджає цьому.
Вислухавши представника потерпілого, дослідивши матеріали кримінального провадження, слідчий суддя вважає скаргу обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ст.55 Конституції України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб. Кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.
Статтею 303 КПК України передбачено вичерпний перелік рішень, дій чи бездіяльності слідчого або прокурора, які можуть бути оскаржені під час досудового провадження.
Порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів досудового розслідування чи прокурора під час досудового розслідування визначено Главою 26 КПК України.
Згідно п.3 ч.1 ст.303 КПК України на досудовому провадженні можуть бути оскаржені рішення слідчого про закриття кримінального провадження - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником.
Розглядаючи скаргу на постанову про закриття кримінального провадження, слідчий суддя повинен на підставі пояснень заявника, слідчого (прокурора) та матеріалів кримінального провадження встановити, чи вжив слідчий всіх передбачених законом заходів для всебічного, повного і об`єктивногодослідження як обставин зазначених в заяві про скоєння кримінального правопорушення так і обставин встановлених ним в кримінальному провадженні, і чи маються передбаченіст.284 КПК Українипідстави для його закриття.
В судовому засіданні встановлено, що слідчим відділом Володимир-Волинського РВП ГУНП у Волинській області здійснювалося досудове розслідування у кримінальному провадженні №12021030510000251 від 21.04.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.206 КК України, за заявою директора ТОВ «П`ятидні» ОСОБА_5 про те, що 29.03.2021 об 11.00 год. Невідомі особи блокували сільськогосподарську техніку, яка здійснювала обробіток земельних ділянок на території Володимир-Волинського району Волинської області, що перебувають в оренді ТОВ «П`ятидні», тим самим протидіяли законній господарській діяльності зазначеного товариства.
В ході досудового розслідування були допитані директор ТОВ «П`ятидні» ОСОБА_5 та працівники вказаного підприємства, проведено огляд місця події.
Постановою слідчого СВ Володимир-Волинського РВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_4 від 30.06.2022 вказане кримінальне провадження закрито на підставі ст.284 ч.1 п.2 КПК України, за відсутністю в діянні складу кримінального правопорушення.
Відповідно до ст.2 КПК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Положення ч. 2 ст. 9 КПК України встановлюють, що прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов`язані всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують підозрюваного, обвинуваченого, а також обставини, що пом`якшують чи обтяжують його покарання, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень.
Згідно ст. 38 ч. 4 КПК України орган досудового розслідування зобов`язаний застосовувати всі передбачені законом заходи для забезпечення ефективності досудового розслідування.
Відповідно до ст.94 КПК Українислідчий, прокурор, слідчий суддя, суд за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінюють кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв`язку для прийняття відповідного процесуального рішення.
Відповідно до ст. 284 КПК України, закриття кримінального провадження є формою закінчення досудового розслідування, яке відбувається в силу наявності обставин, що виключають кримінальне провадження, а тому рішення про закриття кримінального провадження у будь-якому разі можливе лише після всебічного, повного та об`єктивного дослідження та оцінки слідчим всіх зібраних доказів, які стосуються цього провадження в сукупності.
Постанова слідчого про закриття кримінального провадження має бути мотивованою, її зміст повинен відповідати фактичним обставинам, встановленим матеріалами справи, зокрема, в ній має бути викладено суть заяви особи, яка звернулась з метою захисту своїх прав, та відповіді на всі поставлені нею питання, які виключають провадження у справі і обумовлюють її закриття, що є однією з гарантій забезпечення прав і законних інтересів учасників процесу (ст. 110 КПК України).
Зважаючи на вказані норми закону, дослідивши матеріали кримінального провадження, слідчий суддя дійшов висновку, що рішення слідчого про закриття кримінального провадження є необґрунтованим, таким, що винесено передчасно без всебічного та повного дослідження всіх обставин кримінального провадження.
Так, з матеріалів кримінального провадження встановлено, що слідчим в ході досудового розслідування: 1) не допитані усі особи, на яких вказує директор ТОВ «П`ятидні» ОСОБА_5 та інші працівники вказаного підприємства, як на осіб причетних до блокування сільськогосподарської техніки, зокрема, ОСОБА_6 ; 2) не отримані відповіді на запити слідчого до ПП «Оіл Стратейджик» та ДП АФ «Луга-Нова» ПП «Універсам» щодо обставин кримінального провадження.
Також слід зазначити, що закриваючи кримінальне провадження за відсутності в діянні складу кримінального правопорушення, передбаченогоч.1 ст. 206 КК України, слідчий не вказав, в чому саме полягає діяння та хто є суб`єктом його вчинення.
За таких обставин постановапро закриття кримінального провадження підлягає скасуванню, а скарга задоволенню.
При новому розслідуванні належить виконати всі необхідні слідчі дії щодо з`ясування обставин про наявність чи відсутність події та складу злочину, в достатньому для встановлення об`єктивної істини обсязі, і в залежності від встановленого прийняти законне та обґрунтоване рішення щодо подальшого провадження у справі, яке у будь-якому випадку має бути належним чином обґрунтованим з всебічним аналізом фактичних обставин справи та доводів заявника.
Керуючись ст.ст.303-309 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Скаргу представника потерпілого Товариства з обмеженою відповідальність «П`ятидні» - адвоката ОСОБА_3 на постанову слідчого про закриття кримінального провадження задовольнити.
Скасувати постанову слідчого СВ Володимир-Волинського РВП ГУНП у Волинській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_4 від 30 червня 2022 року про закриття кримінального провадження №12021030510000251 від 21.04.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.206 КК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Вступна і резолютивна частини ухвали виготовлені в нарадчій кімнаті та проголошені 22.07.2022.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Володимир-Волинський міський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 22.07.2022 |
Оприлюднено | 23.01.2023 |
Номер документу | 105516800 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування рішення прокурора про закриття кримінального провадження |
Кримінальне
Володимир-Волинський міський суд Волинської області
Лутай А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні