Справа № 397/424/22
н/п : 2/397/239/22
У Х В А Л А
про відкриття провадження у справі
02.08.2022 смт.Олександрівка
Суддя Олександрівського районного суду Кіровоградської області Максимович І.В., перевіривши матеріали позовної заяви по цивільній справі №397/424/22
Позивач: ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса проживання: АДРЕСА_1 )
Відповідач: Товариство з обмеженою відповідальністю «Редакційно-видавниче об`єднання «Олександрівщина» (адреса місця знаходження: 27300, Кіровоградська область, Кропивницький район, смт. Олександрівка, вул. Вишнева,1Д)
Предмет позову: про стягнення заборгованої заробітної плати та середнього заробітку за час затримки розрахунку,
У С Т А Н О В И В:
Позивач звернулася до суду з позовом, в якому просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Редакційно-видавниче об`єднання «Олександрівщина» на її користь заборгованість із невиплаченої заробітної плати у сумі 18752 грн. та середній заробіток за час затримки виплати заробітної плати у сумі 73897,10 грн., а також сплачений нею судовий збір у розмірі 992,40 грн.; допустити негайне виконання рішення суду відповідно до вимог п.2 ч.1 ст.430 ЦПК України; розгляд справи провести в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами відповідно до положень ст.ст. 274-279 ЦПК України.
В обгрунтування позову вказала, що 19.11.2015 року її було прийнято на посаду головного бухгалтера ТВО РВО «Олександрівщина» за наказом №27. 01.03.2022 року звільнено з вказаної посади за наказом №2 за згодою сторін на підставі п.1 ст.36 КЗпП України. На момент звільнення відповідач не виплатив їй заборговану заробітну плату. На її неодноразові усні вимоги щодо виплати заборгованості, директор ОСОБА_2 обіцяла сплатити після надходження коштів. Однак, протягом тривалого часу цього виконано не було, тому вона змушена звернутися з позовом до суду. На її звернення щодо видачі довідки про заборговану заробітну плату та середньомісячний заробіток, відповідач письмово відмовив. Тому, одночасно з позовом подала клопотання про витребування вказаного письмового доказу. Відповідач порушив вимоги законодавства щодо своєчасної виплати заробітної плати. На час звернення з позовом заборгованість по заробітній платі не виплачена.
Таким чином, з метою захисту своїх порушених трудових прав, в порядку ст. 116, 117 КЗпП, звертається до суду з вимогами про стягнення заборгованої заробітної плати та середнього заробітку за час затримки проведення розрахунку при звільненні.
Форма і зміст позовної заяви відповідають вимогам ст.ст. 175-177 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК України).
Відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження.
У позовній заяві позивач просила провести розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами відповідно до положень ст.ст. 274-279 ЦПК України.
Також, позивачем було заявлено клопотання про витребування у ТОВ РВО «Олександрівщина» довідки про її заборговану заробітну плату та середньомісячний заробіток, розмір заробітної плати за останні 2 місяці роботи.
Відповідно доч.1,3,6-9ст.84ЦПК України,учасник справи,у разінеможливості самостійнонадати докази,вправі податиклопотання провитребування доказівсудом. Уразі задоволенняклопотання судсвоєю ухвалоювитребовує відповіднідокази. Будь-якаособа,у якоїзнаходиться доказ,повинна видатийого навимогу суду. Особи,які немають можливостіподати доказ,який витребовуєсуд,або немають можливостіподати такийдоказ увстановлені строки,зобов`язані повідомитипро цесуд іззазначенням причинпротягом п`ятиднів здня врученняухвали. Уразі неповідомленнясуду пронеможливість податидокази,витребувані судом,а такожза неподаннятаких доказівз причин,визнаних судомнеповажними,суд застосовуєдо відповідноїособи заходипроцесуального примусу,передбачені цимКодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази .
Відповідно доп.1,2,4ч.4,ч.5,п.1-2 ч.6 ст.19 ЦПК України,спрощене позовнепровадження призначенедля розгляду: малозначнихсправ; справ,що виникаютьз трудовихвідносин;справ незначноїскладності таінших справ,для якихпріоритетним єшвидке вирішеннясправи. Загальнепозовне провадженняпризначене длярозгляду справ,які черезскладність абоінші обставининедоцільно розглядатиу спрощеномупозовному провадженні. Умови,за якихсуд маєправо розглядативимоги простягнення грошовихсум унаказному провадженні,а справи-у загальномуабо спрощеномупозовному провадженні,визначаються цимКодексом. Дляцілей цьогоКодексу малозначнимисправами є: справи,у якихціна позовуне перевищуєста розмірівпрожиткового мінімумудля працездатнихосіб; справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує двісті п`ятдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно доп.1-2ч.1, ч.2-3 ст. 274 ЦПК України, у порядкуспрощеного позовногопровадження розглядаютьсясправи: малозначні справи ; справи, що виникають з трудових відносин. У порядкуспрощеного позовногопровадження можебути розглянутабудь-якаінша справа,віднесена доюрисдикції суду,за виняткомсправ,зазначених участині четвертійцієї статті. Привирішенні питанняпро розглядсправи впорядку спрощеногоабо загальногопозовного провадженнясуд враховує: 1)ціну позову; 2)значення справидля сторін; 3)обраний позивачемспосіб захисту; 4)категорію таскладність справи; 5)обсяг тахарактер доказіву справі,в томучислі чипотрібно усправі призначитиекспертизу,викликати свідківтощо; 6)кількість сторінта іншихучасників справи; 7)чи становитьрозгляд справизначний суспільнийінтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Суддя, дослідивши позовну заяву та додані до неї матеріали, клопотання про витребування доказів, враховуючи положення ст. 84, ст. 274 ЦПК України, вважає за необхідне відкрити провадження у справі та розглянути справу в порядку загального позовного провадження з викликом сторін у справі, для надання можливості сторонам особисто надати пояснення щодо позовної заяви та надання доказів у справі.
Задовольнити клопотання позивача про витребування доказів, оскільки остання не має можливості самостійно надати докази у зв`язку з відмовою відповідача.
У справі призначити підготовче засідання.
Керуючись ст. 19, 39, 84, 178-180, 187, 193, 274 ЦПК України, суддя,-
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Редакційно-видавниче об`єднання «Олександрівщина» про стягнення заборгованої заробітної плати та середнього заробітку за час затримки розрахунку, прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.
Розглянути цивільну справу в порядку загального позовного провадження.
Призначити підготовче засідання на 11 серпня 2022 року о 10 год. 00 хв. в приміщенні Олександрівського районного суду Кіровоградської області (адреса: Кіровоградська область, смт. Олександрівка, вул. Вишнева, 21).
У підготовче засідання викликати сторони.
Задовольнити клопотання позивача ОСОБА_1 про витребування доказів.
Витребувати у Товариства з обмеженою відповідальністю «Редакційно-видавниче об`єднання «Олександрівщина» довідки про заборговану ОСОБА_1 заробітну плату та середньомісячний заробіток, розмір заробітної плати за останні 2 місяці роботи.
Копію ухвали направити позивачу.
Копію ухвали, копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів направити відповідачу.
Встановити відповідачу строк п`ятнадцять днів із дня вручення копії ухвали про відкриття провадження у справі, протягом якого відповідач має право подати відзив на позовну заяву, з урахуванням вимог ст. 178 ЦПК України. Копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана (надана) позивачеві одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Відповідно до ч. 1 ст.193 ЦПК України, у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.
Встановити позивачу строк два дні із дня отримання відзиву, протягом якого позивач має право подати відповідь на відзив, до якої застосовуються правила, встановлені частинами третьою-п`ятою ст. 178 ЦПК України. Копія відповіді на відзив та доданих до неї документів повинна бути надіслана (надана) відповідачу одночасно з надісланням (наданням) відповіді на відзив до суду.
Встановити відповідачу строк два дні із дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, до якого застосовуються правила, встановлені частинами третьою - п`ятою ст.178 ЦПК України. Копія заперечення на відповідь на відзив та доданих до неї документів повинна бути надіслана (надана) позивачеві одночасно з надісланням (наданням) заперечення на відповідь на відзив до суду.
Учасники справи, в порядку ст. 39 ЦПК України, мають право протягом десяти днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі заявити відвід, з підстав зазначених у статтях 36-37 ЦПК України.
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на сторінці офіційного веб-порталу судової влади України в мережі Інтернет - http://ol.kr.court.gov.ua.
Ухвала може бути оскаржена лише щодо недотримання правил підсудності у встановлений законом строк і порядок, в іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: І.В. Максимович
Суд | Олександрівський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 01.08.2022 |
Оприлюднено | 04.08.2022 |
Номер документу | 105540842 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати |
Цивільне
Олександрівський районний суд Кіровоградської області
МАКСИМОВИЧ І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні