Ухвала
від 02.08.2022 по справі 205/4190/22
ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

03.08.2022 Єдиний унікальний номер 205/4190/22

Провадження № 2-з/205/5/22

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03.08.2022 рік м. Дніпро

Суддя Ленінського районного суду м. Дніпропетровська Бізяєва Н.О., за участі секретаря судового засідання Свистун Г.Г., розглянувши заяву ОСОБА_1 в особі представника - адвоката Сергєєвої Майї Шаукатівни про забезпечення позову по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 в особі представника - адвоката Сергєєвої М.Ш. до Одеської митниці Держмитслужби про скасування постанови у справі про порушення митних правил та закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Ленінського районного суду м. Дніпропетровська перебуває на розгляді справа за позовом ОСОБА_1 в особі представника - адвоката Сергєєвої М.Ш. до Одеської митниці Держмитслужби про скасування постанови у справі про порушення митних правил та закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення.

02.08.2022 року позивачем подано заяву про забезпечення позову, якою просить зупинити стягнення на підставі постанови Одеської митниці Держслужби №0422/50000/22 від 21.04.2022 року, яка перебуває на примусовому виконані у Другому Правобережному ВДВС у Чечелівському та Новокадацькому районах м. Дніпра в Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) в рамках виконавчого провадження №69284465 про стягнення штрафу в розмірі 618061,29 грн. до набрання судовим рішенням законної сили.

Заява обґрунтована тим, що не вжиття заходів забезпечення позову призведе до порушення прав, свобод, інтересів позивача та може істотно ускладнити чи не уможливити виконання рішення суду у справі.

Перевіривши матеріали справи, суд приходить до наступного.

Статтею 150 КАС України передбачено, щосуд за заявою учасника справи або з власної ініціативи має право вжити визначені цією статтею заходи забезпечення позову.Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо:невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду; абоочевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю.

Ухвалу про забезпечення позову постановляє суд першої інстанції, а якщо розпочато апеляційне провадження, то таку ухвалу може постановити суд апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 151 КАС Українипозов може бути забезпечено:зупиненням дії індивідуального акта або нормативно-правового акта;забороною відповідачу вчиняти певні дії;встановленням обов`язку відповідача вчинити певні дії;забороною іншим особам вчиняти дії, що стосуються предмета спору;зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа або іншого документа, за яким стягнення здійснюється у безспірному порядку.

Суд може застосувати кілька заходів забезпечення позову. Заходи забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами. Суд також повинен враховувати співвідношення прав (інтересу), про захист яких просить заявник, із наслідками вжиття заходів забезпечення позову для заінтересованих осіб.

Статтею 152 КАС України встановлено зміст та форму заяви про забезпечення позову. Так, частиною 1 визначено, що заява про забезпечення позову подається в письмовій формі і повинна містити:найменування суду;повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності; або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку, офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти;предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову;захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності;інші відомості, потрібні для забезпечення позову.

Згідно частини 1 статті 153 КАС Українизаява про забезпечення позову подається:до подання позовної заяви - до суду, до якого має бути подано позов за правилами підсудності, встановленими цим Кодексом;одночасно з пред`явленням позову - до суду, до якого подається позов за правилами підсудності, встановленими цим Кодексом;після відкриття провадження у справі - до суду, у провадженні якого перебуває справа.

Стаття 154 КАС України визначає порядок розгляду заяв про забезпечення позову -заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа або до якого має бути поданий позов, не пізніше двох днів з дня її надходження, без повідомлення учасників справи.Суд, розглядаючи заяву про забезпечення позову, може викликати особу, яка подала заяву про забезпечення позову, для надання пояснень або додаткових доказів, що підтверджують необхідність забезпечення позову.У виняткових випадках, коли наданих заявником пояснень та доказів недостатньо для розгляду заяви про забезпечення позову, суд може призначити її розгляд у судовому засіданні з повідомленням заінтересованих сторін у встановлений судом строк.

Залежно від обставин справи суд може забезпечити позов повністю або частково.

Про забезпечення позову або про відмову у забезпеченні позову суд постановляє ухвалу.

В ухвалі про забезпечення позову суд зазначає вид забезпечення позову та підстави його обрання. Суд може також зазначити порядок виконання ухвали про забезпечення позову.

Ухвалу про забезпечення позову або про відмову у забезпеченні позову може бути оскаржено. Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.

По даній справі позивачем оскаржується постановаОдеської митниці Держмитслужби по справі за позовом у справі про порушення митних правил №0422/50000/22 від 21.04.2022 року, що дає підстави суду для зупинення стягнення в рамках виконавчого провадження № 69257119.

Враховуючи викладене та ст.ст. 150, 151, 152, 153, 154, 248, 294, 295 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 в особі представника - адвоката Сергєєвої Майї Шаукатівни про забезпечення позову по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 в особі представника - адвоката Сергєєвої М.Ш. до Одеської митниці Держмитслужби про скасування постанови у справі про порушення митних правил та закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення задовольнити.

Зупинити стягнення за виконавчим провадженням № 69284465, у справі про порушення митних правил, у вигляді штрафу в розмірі 618061,29 грн., відкритим на підставіпостанови Одеської митниці Держмитслужби №0422/50000/22 від 21.04.2022 року, яка перебуває на примусовому виконанні у Другому Правобережному ВДВС у Чечелівському та Новокадацькому районах м. Дніпра в Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) до закінчення розгляду справи по суті та набрання судового рішення законної сили.

Виконання ухвали про забезпечення позову доручити головному державному виконавцю Другого Правобережного ВДВС у Чечелівському та Новокадацькому районах м. Дніпра в Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро).

Ухвала може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до суду апеляційної інстанції.Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строкуподання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання,та підлягає негайному виконанню.

Суддя: Н.О. Бізяєва

.

СудЛенінський районний суд м.Дніпропетровська
Дата ухвалення рішення02.08.2022
Оприлюднено05.08.2022
Номер документу105558101
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяЗаява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів

Судовий реєстр по справі —205/4190/22

Рішення від 28.06.2023

Адміністративне

Ленінський районний суд м.Дніпропетровська

Бізяєва Н. О.

Рішення від 28.06.2023

Адміністративне

Ленінський районний суд м.Дніпропетровська

Бізяєва Н. О.

Ухвала від 01.03.2023

Адміністративне

Ленінський районний суд м.Дніпропетровська

Бізяєва Н. О.

Ухвала від 26.10.2022

Адміністративне

Ленінський районний суд м.Дніпропетровська

Бізяєва Н. О.

Ухвала від 02.08.2022

Адміністративне

Ленінський районний суд м.Дніпропетровська

Бізяєва Н. О.

Ухвала від 01.08.2022

Адміністративне

Ленінський районний суд м.Дніпропетровська

Бізяєва Н. О.

Ухвала від 27.07.2022

Адміністративне

Ленінський районний суд м.Дніпропетровська

Бізяєва Н. О.

Ухвала від 17.07.2022

Адміністративне

Ленінський районний суд м.Дніпропетровська

Бізяєва Н. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні