УХВАЛА
03 серпня 2022 року
м. Київ
cправа № 906/996/20
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
Могил С.К. - головуючий (доповідач), Волковицька Н.О., Случ О.В.,
перевіривши матеріали касаційної скарги Приватного (приватно - орендного) сільськогосподарського підприємства ім. Чкалова
на постанову Північно - західного апеляційного господарського суду від 02.06.2022
та рішення Господарського суду Житомирської області від 02.12.2021
у справі № 906/996/20
за позовом Приватного (приватно - орендного) сільськогосподарського підприємства ім. Чкалова
до Малинської міської ради
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Любовичі+",
про визнання незаконним та скасування рішення,
В С Т А Н О В И В:
На адресу Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду 20.07.2022 надійшла касаційна скарга Приватного (приватно-орендного) сільськогосподарського підприємства ім. Чкалова на постанову Північно-західного апеляційного господарського суду від 02.06.2022 (повний текст складено 13.06.2022) та рішення Господарського суду Житомирської області від 02.12.2021 у справі № 906/996/20, подана до Суду 18.07.2022.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями Касаційного господарського суду від 20.07.2022 вказану касаційну скаргу передано для розгляду колегії суддів у складі: Могил С.К.- головуючий (доповідач), Случ О.В., Волковицька Н.О.
Здійснивши перевірку матеріалів касаційної скарги на відповідність вимогам ст. ст. 287-290 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), Суд дійшов висновку, що подана скарга їм не відповідає, з огляду на таке.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 288 ГПК України касаційна скарга на судове рішення подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, що оскаржується, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення.
Оскаржувана постанова суду апеляційної інстанції ухвалена 02.06.2022, а її повний текст складено 13.06.2022, отже, останнім днем її оскарження є 04.07.2022, тоді як касаційна скарга подана до Верховного Суду 18.07.2022, тобто, з пропуском строку на її оскарження.
У тексті касаційної скарги міститься клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження, в обґрунтування якого скаржник зазначає, що повний текст оскаржуваної постанови його представником отримано 29.06.2022, однак жодних доказів на підтвердження дати отримання повного тексту постанови до касаційної скарги не додано.
Водночас, доказом, що підтверджує дату отримання повного тексту постанови, зокрема, може бути конверт або копія конверту, в якому постанова апеляційної інстанції направлялась скаржнику.
Суд зазначає, що скаржник згідно з положеннями ч. 2 ст. 288 ГПК України має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення.
Згідно з ч. 1 ст. 119 ГПК України, суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними.
Нормами ГПК України не передбачається автоматичного та безумовного поновлення строку на касаційне оскарження, у зв`язку з лише самим посиланням на дату отримання копії судового рішення. Дійсно, учасник справи має право на поновлення пропущеного строку, проте для цього необхідно заявити відповідне клопотання, обґрунтувати поважність причин пропуску такого строку та надати суду відповідні докази.
Отже, саме лише посилання на дату отримання копії судового рішення, за відсутності відповідних та належних доказів на підтвердження його отримання, не дає підстав Суду для визнання причин пропуску строку на касаційне оскарження поважними.
Згідно з ч. 3 ст. 13 ГПК України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Оскільки скаржником не надано доказів на підтвердження дати отримання повного тексту постанови саме 29.06.2022, колегія суддів не може визнати наведені причини пропуску строку на касаційне оскарження поважними.
Відповідно до ч. 3 ст. 292 ГПК України касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 288 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, наведені нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції із заявою про поновлення строку або навести інші підстави для поновлення строку.
Враховуючи викладене, касаційна скарга Приватного (приватно - орендного) сільськогосподарського підприємства ім. Чкалова підлягає залишенню без руху з наданням скаржнику строку на усунення недоліків поданої ним касаційної скарги, який не може перевищувати 10 днів з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху, а саме - заявнику касаційної скарги необхідно надати належні докази, що підтверджують подання касаційної скарги в межах двадцяти днів з моменту отримання копії оскаржуваної постанови або навести інші підстави для поновлення пропущеного процесуального строку на касаційне оскарження і надати відповідні докази на підтвердження цих підстав.
Керуючись ст. ст. 119, 174, 234, 287-288, 290, 292 ГПК України, Суд,-
У Х В А Л И В:
1. Касаційну скаргу Приватного (приватно - орендного) сільськогосподарського підприємства ім. Чкалова на постанову Північно - західного апеляційного господарського суду від 02.06.2022 та рішення Господарського суду Житомирської області від 02.12.2021 у справі № 906/996/20 залишити без руху.
2. Надати скаржнику строк для усунення недоліків, який не може перевищувати 10 днів з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Головуючий Могил С.К.
Судді Волковицька Н.О.
Случ О.В.
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 02.08.2022 |
Оприлюднено | 05.08.2022 |
Номер документу | 105562731 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Могил С.К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні