11/Б-14
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
79010, м.Львів, вул.Личаківська,81
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24.09.07 Справа № 11/Б-14
Львівський апеляційний господарський суд у складі колегії:
Головуючого –судді Давид Л.Л.
Суддів Кордюк Г.Т.
Мурської Х.В.
розглянувши матеріали апеляційної скарги Тернопільської об‘єднаної державної податкової інспекції б/н від 02.07.2007 р.
та апеляційної скарги Малого підприємства «Дует», б/н від 25.07.2007 р.
на ухвалу Господарського суду Тернопільської області від 24.05.2007 року
за скаргою ТзОВ «Доброслав-Тернопіль», с. Острів, Тернопільського району, Тернопільської області
на дії ліквідатора ВАТ «Тернопільський м‘ясокомбінат», с.Березовиця-Острів Тернопільського району, Тернопільської області Щербаня О.М. по включенню майна до ліквідаційної маси
у справі № 11/Б-14 (суддя –Сидорук А.М.)
за заявою кредитора ТзОВ «Західно - Український Реєстратор акціонерів», м. Львів
до боржника ВАТ «Тернопільський м‘ясокомбінат», с.Березовиця-Острів, Тернопільського району, Тернопільської області
про банкрутство
за участю представників сторін:
від скаржника: Папа Н.І. –представник (довіреність за №46406 17/10-015 від 05.07.2007 р.);
від кредитора: не з‘явились;
від боржника: не з‘явились;
від ТзОВ «Доброслав-Тернопіль»: Шмигельська О.В. –начальник юридичної служби товариства (довіреність за №10 від 18.07.2007 р.);
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Господарського суду Тернопільської області від 24.05.2007 р. у справі №11/Б-14 скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Доброслав-Тернопіль»на дії ліквідатора ВАТ «Тернопільський м‘ясокомбінат»- Щербаня О.М. по включенню майна до ліквідаційної маси задоволено частково, а саме: в частині визнання дій ліквідатора ВАТ «Тернопільський м‘ясокомбінат»Щербаня О.М. по включенню майна до ліквідаційної маси скаргу відхилено. Зобов‘язано ліквідатора ВАТ «Тернопільський м‘ясокомбінат»Щербаня О.М. виключити із ліквідаційної маси вагову, транспортну галерею, похилу галерею, перехідну галерею, склад, навіс, санпропускник-пунк мийки і дезинфікації, теплицю, склад –ангар, склад-ангар, мазутонасосну, установку для прийому мазуту, резервуар для мазуту, овочесховище, градирню, швейний цех, КПП-1, КПП-2, КПП-3, тротуари і дороги, огорожу, а також інженерні комунікації, що є складовою частиною цілісного майнового комплексу будівель та споруд м‘ясокомбінату та складаються з позаплощадочного каналізаційного колектора, внутріплощадочних слаботочних сіток, зовнішніх сіток водопроводу, позаплощадочних слаботочних сіток, зовнішніх сіток каналізації на території м‘ясокомбінату, позаплощадочних слаботочних сіток, зовнішніх сіток освітлення, кабельної ЛЕП-10кв, позаплощадочного водопроводу, водопроводу від артсвердловини до промплощадки, позаплощадочного газопроводу, зовнішніх газопроводів, позаплощадочного газопроводу від АГРС до промплощадки, мазутопроводів, апаратури, апаратури кабельної.
Не погодившись з вищезазначеною ухвалою, Тернопільська об‘єднана державна податкова інспекція та Мале підприємство «Дует»подали до Львівського апеляційного господарського суду апеляційні скарги.
Тернопільська ОДПІ в апеляційній скарзі покликається на те, що оскаржувана ухвала винесена з порушенням норм матеріального та процесуального права, а саме: судом не враховано того, що у відповідності до Статуту «Тернопільський м‘ясокомбіна»є правонаступником державного підприємства, у статутному фонді частка державного майна перевищує 25 відсотків. Законом України «Про введення мораторію на примусову реалізацію майна»встановлено, що з метою забезпечення економічної безпеки держави, недопущення руйнування цілісних майнових комплексів державних підприємств, захисту інтересів держави під час реалізації майна господарських товариств, у статутних фондах яких частка держави становить не менше 25% встановлено мораторій на застосування примусової реалізації майна державних підприємств та господарських товариств. Відповідно до цього, на думку скаржника, безпідставно судом припинено право власності ВАТ «Тернопільський м‘ясокомбінат»на майно, що є предметом спору та виключено таке з ліквідаційної маси.
Дана обставина, на думку скаржника, є безумовною підставою для скасування ухвали місцевого господарського суду.
МП «Дует»в апеляційній скарзі (б/н від 25.07.2007 р.) покликається на те, що оскаржувана ухвала винесена з порушенням норм процесуального права, оскільки винесена за відсутності представника МП «Дует», як сторони у справі, жодним чином не повідомленої про час та місце засідання суду. З огляду на це, ухвала підлягає безумовному скасуванню на підставі п. 2 ч.3 ст. 104 ГПК України.
Арбітражний керуючий –Щербань О.М. у відзиві на апеляційну скаргу Тернопільської ОДПІ від 10.09.2007 р. зазначає, що оскаржувана ухвала прийнята з врахуванням обставин, встановлених рішенням Господарського суду Тернопільської області від 23.04.2007 р. у справі №1/129-3041, вважає її вірною та такою, що винесена у відповідності до норм чинного законодавства, просить залишити її без змін, апеляційні скарги –без задоволення.
ТзОВ «Доброслав-Тернопіль»у відзиві на апеляційну скаргу (вих. №112 від 04.09.2007 р.) заперечує доводи апеляційної скарги та вважає, що скаржник помилково в апеляційній скарзі ототожнює поняття «реалізації майна боржника в процесі банкрутства»та «припинення права власності на частку у спільному майні в судовому порядку на підставі ст. 365 ЦК України», з огляду на те, що норми Закону України «Про введення мораторію на примусову реалізацію майна»не розповсюджують свою дію на випадки передачі частини майна у зв‘язку із припиненням права власності на частку у спільному майні в судовому порядку на підставі ст. 365 ЦК України. ТзОВ «Доброслав-Тернопіль»набуло права власності на оспорюване майно згідно з рішенням місцевого господарського суду від 23.04.2007 року по справі №1/129-3041. в порядку ст. 365 ЦК України, а відтак просить ухвалу місцевого господарського суду залишити без змін, оскільки така прийнята у відповідності до положень чинного законодавства та обставин справи, а апеляційну скаргу Тернопільської ОДПІ –без задоволення, як безпідставну та необґрунтовану.
Ініціюючий кредитор, арбітражний керуючий та МП «Дует», не забезпечили участі уповноважених представників в судове засіданні 24.09.2007 р., причин неявки не повідомили, хоча належним чином були повідомлені про час та місце розгляду справи ухвалами суду від 04.09.2007 р., про що свідчать поштові повідомлення про вручення, наявні в матеріалах справи.
Ухвалами суду від 04.09.2007 р. участь представників сторін визначено на власний розсуд.
Судова колегія Львівського апеляційного господарського суду порадившись на місці, вирішила розглядати справу за наявними матеріалами справи у відповідності до вимог ст.75 ГПК України.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши представників скаржника та Тернопільської ОДПІ, судова колегія Львівського апеляційного господарського суду прийшла до висновку про відповідність ухвали Господарського суду Рівненської області нормам чинного матеріального та процесуального права, обставинам та матеріалам справи, виходячи з наступного.
У відповідності до вимог ст. 26 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», що усі види майнових активів (майно та майнові права) банкрута, які належать йому на праві власності або повного господарського відання на дату відкриття ліквідаційної процедури та виявлені вході ліквідаційної процедури, включаються до складу ліквідаційної маси, за винятком об‘єктів житлового фонду, в тому числі гуртожитків, дитячих дошкільних закладів та об‘єктів комунальної інфраструктури, які в разі банкрутства підприємства передаються в порядку, встановленому законодавством, до комунальної власності відповідних територіальних громад без додаткових умов і фінансуються в установленому порядку.
25.06.2005 р. ТзОВ «Доброслав-Тернопіль»с. Острів, Тернопільського району, Тернопільської області та Відкритим акціонерним товариством комерційним банком «Надра»укладений договір купівлі-продажу комплексу будівель та споруд, що знаходиться за адресою с. Острів, вул. Промислова, 1 Тернопільського району Тернопільської області, які складають 47/50 частин головного виробничого корпусу з допоміжними будівлями та спорудами загальною площею 57293,40 кв. м. З моменту придбання ТзОВ «Доброслав-Тернопіль»стало співвласником цього об‘єкту з ВАТ «Тернопільський м‘ясокомбінат»на праві спільної часткової власності з розподілом часток відповідно 47/50 та 3/50 (Т-7 а.с.18-19).
Рішенням Господарського суду Тернопільської області від 23.04.2007 р. у справі №1/129-3041 припинено право власності ВАТ «Тернопільський м‘ясокомбінат»на 3/50 частини нерухомого майна головного виробничого корпусу, що знаходиться за адресою, с. Острів, Тернопільського району, Тернопільської області, вул. Промислова, 1 та визнано за ТзОВ «Доброслав-Тернопіль»право власності на вищезгадане майно (Т-7 а.с.10-14).
На виконання зазначеного рішення місцевим господарським судом видано наказ №1/129-3041 від 07.05.2007 р., яким зобов‘язано перерахувати з депозитного рахунку Господарського суду Тернопільської області на рахунок ВАТ «Тернопільський м‘ясокомбінат»вартість 3/50 частин нерухомого майна в розмірі 393 376,00 грн.
Кошти в розмірі 393 376,00 грн. ТзОВ «Доброслав-Тернопіль»перераховані на депозитний рахунок Господарського суду Тернопільської області 18.04.2007 р. платіжним дорученням №1743.
Частиною 5 ст. 26 вищезазначеного Закону, визначено, що ліквідатор, виявивши частку, яка належить банкруту в спільному майні, з метою задоволення вимог кредиторів в установленому порядку, порушує питання про виділення цієї частки.
На час подання скарги ТзОВ «Доброслав-Тернопіль»на дії ліквідатора, рішення Господарського суду Тернопільської області від 23.04.2007 р. у справі №1/129-3041 не оскаржене сторонами та набрало законної сили, а тому, місцевий господарський суд прийшов до вірного висновку про те, що вимога скаржника щодо виключення вищезазначеного майна із ліквідаційної маси є правомірною.
Щодо скарги ТзОВ «Доброслав-Тернопіль»на дії ліквідатора, щодо визнання незаконними останніх в частині включення до ліквідаційної маси спірного майна, то судом вірно встановлено, що спірне майно, на яке рішенням Господарського суду Тернопільської області від 23.04.2007 р. у справі № 1/129-3041 припинено право власності ВАТ «Тернопільський м‘ясокомбінат»та визнано право власності на зазначене майно за ТзОВ «Доброслав-Тернопіль»- на дату формування ліквідаційної маси банкрута належало ВАТ «Тернопільський м‘ясокомбінат»і відповідно правомірно було включено ліквідатором в ліквідаційну масу у відповідності до вимог ст. 26 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Оцінивши докази в їх сукупності, судова колегія Львівського апеляційного господарського суду прийшла до висновку про відповідність ухвали Господарського суду Тернопільської області нормам чинного матеріального та процесуального права, дійсним обставинам та матеріалам справи.
Керуючись ст. ст. 99, 101, 102, 103, 105, 106 ГПК України,
Львівський апеляційний господарський суд ПОСТАНОВИВ:
1. Ухвалу Господарського суду Тернопільської області від 24.05.2007 р. залишити без змін, апеляційні скарги - без задоволення.
2. Постанова набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку.
3. Справу №11/Б-14 повернути Господарському суду Тернопільської області
Головуючий суддя Л.Л.Давид
Суддя Г.Т.Кордюк
Суддя Х.В.Мурська
Суд | Львівський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 24.09.2007 |
Оприлюднено | 26.10.2007 |
Номер документу | 1055669 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Львівський апеляційний господарський суд
Давид Л.Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні