КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Справа № 22-ц /824/5876/2022
У Х В А Л А
Про залишення апеляційної скарги без руху
24 червня 2022року Київський апеляційний суд у складі судді Суханової Є.М., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Дарницького районного суду м. Києва від 15 жовтня 2021 року у справі за поданням приватного виконавця Виконавчого округу м. Києва Крайчинського Сергія Станіславовича, стягувач ОСОБА_2 , боржник ОСОБА_3 , заінтересована особа ОСОБА_1 про визнання частки майна боржника у майні, яким він володіє з іншими особами,-
В С Т А Н О В И В :
Ухвалою Дарницького районного суду м. Києва від 15 жовтня 2021 року подання приватного виконавця Виконавчого округу м. Києва Крайчинського Сергія Станіславовича - задоволено.
Визначено частку боржника ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ), проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , в розмірі Ѕ частини в спільному сумісному майні подружжя, а саме:
- 1/2 частина земельної ділянки за кадастровим номером: 1423381100:05:000:0109. площею 0,1048, що знадиться за адресою: АДРЕСА_2 .
- 1/2 частина дачного будинку з господарськими будівлями та спорудами, розташованого за адресою:
АДРЕСА_3 в частці ОСОБА_1 в ТОВ «Торг-Альянс» (код ЄДРПОУ 30634134);
- 1/2 частина квартири АДРЕСА_4 , загальною площею 108,50 кв.м.
Не погоджуючись із вказаним рішенням суду першої інстанції, апелянт, ОСОБА_1 , 28 січня 2022 року подала апеляційну скаргу, яка не відповідає вимогам ст. 354 ЦПК України, зокрема, пропущено процесуальний строк на апеляційне оскарження.
ОСОБА_1 просить поновити їй пропущений строк на апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції, однак не наводить належного обґрунтування з яких поважних причин нею пропущено строк оскарження.
У відповідності до ст. 354 ЦПК України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його проголошення абоскладання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 354 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку абоякщопідстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
Якщозаяву не буде подано особою в зазначений строк абовказані нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані не поважними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленому статтею 358 цього Кодексу.
В апеляційній скарзі апелянт, ОСОБА_1 , не зазначає, з яких поважних причин пропустила строк на апеляційне оскарження ухвали суду І інстанції.
Клопотання про поновлення строку подання апеляційної скарги з огляду на приписи цивільно-процесуального закону повинно містити обґрунтування поважності причин пропуску такого строку .
А тому, апеллянту потрібно зазначити поважну причину пропуску строку на оскарження ухвали суду першої інстанції.
При цьому поважними визнаються лише ті обставини, які є об`єктивнонепереборними і пов`язані з дійснимиістотними труднощами для вчинення відповідних процесуальнихдій. Поновлення пропущенного процесуального строку є правом суду, яке він використовує виходячи із поважності причин пропуску строку на оскарження.
Європейський Суд з прав людини у своїй практиці зазначає, що обов`язок заявника полягає у тому, щоб проявляти особливу сумлінність у захисті своїх інтересів та вживати необхідних дій для ознайомлення з ходом провадження (рішення у справі «Сухорубченко проти Росії» (Sukhorubchenkov. Russia), заява № 69315/01, пункт 48, від 10 лютого 2005 року; ухвала щодо прийнятності у справі «Гуржий проти України» (Gurzhyyv. Ukraine), заява № 326/03, від 01 квітня 2008 року).
Практикою Європейського суду з прав людини встановлено, що якщо сторони у визначений законом термін не виявили належної зацікавленості у розгляді їхньої справи та своєчасно не звертались до суду за інформацією щодо стану розгляду справи, їх права на доступ до правосуддя не є порушеними (рішення у справі «Каракуця проти України» (Karakutsya v. Ukraine), заява № 18986/06, пункт 57, від 16 лютого 2017 року).
Європейський суд з прав людини зауважив, що правова система багатьох країн-членів передбачає можливість продовження строків, якщо для цього є обґрунтовані підстави. Разом з тим, якщо строк на оскарження поновлений зі спливом значного періоду часу та за підстав, які не видаються переконливими, таке рішення може порушити принцип юридичної визначеності. Вирішенняпитання щодо поновлення строку на оскарження перебуває в межах дискреційних повноважень національних судів, однак такі повноваження не є необмеженими. Від судів вимагаєтьсявказувати підстави. Однією із таких підстав може бути, наприклад, неповідомлення сторін органами влади про прийняті рішення у їхній справі. Проте навіть тоді можливість поновлення не буде необмеженою, оскільки сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження (Пономарьов проти України, № 3236/03, § 41, ЄСПЛ, від 03 квітня 2008 року).
Норми, які регулюють строки подачі скарг, безсумнівно, спрямовані на забезпечення належного здійсненняправосуддя і юридичної визначеності. Зацікавлені особи маютьрозраховувати на те, що ці норми будутьзастосовані (Перетяка та Шереметьев проти України, № 17160/06 та № 35548/06, § 34, від 21 грудня 2010 року).
Окрім того апеляційна скарга не оплачена судовим збором. відповідно до п.9 ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір», за подання апеляційної та касаційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної чи касаційної скарги на ухвалу суду, поданою фізичною особою, судовий збір становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Вказана апеляційна скарга повинна бути оплачена судовим збором в розмірі 496, 20 грн.(п`ятнадцять тисяч сімсот шістдесят п`ять)
Згідно реквізиту рахунків для сплати судового збору апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції до Київського апеляційного суду оплата коштів має здійснюватися
на рахунок: отримувач: УК у Солом`янському районі; код за ЄДРПОУ 38050812; банк отримувача: казначейство України (ЕАП); МФО Банку: UA548999980313101206080026010; код класифікації доходів бюджету 22030101.
Документи, що підтверджують сплату судового збору подаються до Київського апеляційного суду в оригіналі.
За правилами статті 357 ЦПК України, до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 ЦПК України, тому апеляційну скаргу слід залишити без руху, надавши апелянту строк для усунення вказаних недоліків, а саме: зазначити поважну причину пропуску строку на оскарження рішення суду першої інстанції, оплатити судовий збір.
Керуючись ст. ст. 185, 356, 357 ЦПК України,Київський апеляційний суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Дарницького районного суду м. Києва від 15 жовтня 2021 року у справі за поданням приватного виконавця Виконавчого округу м. Києва Крайчинського Сергія Станіславовича, стягувач ОСОБА_2 , боржник ОСОБА_3 , заінтересована особа ОСОБА_1 про визнання частки майна боржника у майні, яким він володіє з іншими особами, залишити без руху та надати строк 10 днів з моменту отримання копії ухвали для виправлення вказаних недоліків, в іншому випадку апеляційна скарга вважатиметься неподаною та буде повернута апелянту.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Київського апеляційного суду Є.М. Суханова
Суд | Київський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.06.2022 |
Оприлюднено | 09.08.2022 |
Номер документу | 105626477 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Київський апеляційний суд
Суханова Єлизавета Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні