Справа № 308/13264/17
Провадження № 22-ц/4806/866/22
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
09 серпня 2022 року м. Ужгород
Суддя Закарпатського апеляційного суду Куштан Б.П., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Закарпатської обласної прокуратури на рішення Ужгородського міськрайонного суду від 07 червня 2022 року (у складі судді Малюка В.М.) за позовом Ужгородської окружної прокуратури до Ужгородської міської ради та ОСОБА_1 , про скасування рішення Ужгородської міської ради, державної реєстрації та свідоцтв про право власності на земельну ділянку,-
ВСТАНОВИВ:
Апеляційна скарга не відповідає вимогам п.3 ч.4 ст.356 ЦПК України оскільки за подачу апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції апелянтом не сплачено судовий збір.
У апеляційній скарзі апелянт просить відстрочити сплату судового збору за подання апеляційної скарги на строк до ухвалення судового рішення у справі.
Обґрунтовує це тим, що в мовах воєнного стану бюджетні кошти першочергово спрямовуються для забезпечення обороноздатності держави шляхом прийняття відповідних рішень центральними органами державної влади. Відтак, в органах прокуратури наразі відсутнє фінансування бюджетних коштів для сплати судового збору.
Із цього приводу суддя-доповідач зауважує наступне.
Так, відповідно до ч.ч.1,3 ст.136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі. З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов`язаних із розглядом справи, або звільнити від їх сплати.
Згідно з ч.ч.1,2 ст.8 Закону України «Про судовий збір» враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за певних умов. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Для вирішення питання відстрочення сплати судового збору суд у першу чергу має установити фінансову спроможність апелянта сплатити судовий збір.
Апелянт указує, що через запровадження на всій території України воєнного стану в органах прокуратури наразі відсутнє фінансування бюджетних коштів для сплати судового збору, однак жодних належних і допустимих доказів цього не надає. Відповідь відділу фінансування та бухгалтерського обліку про те, що для сплати судових зборів залишок коштів становить 480 грн. є неактуальною на момент подачі апеляційної скарги.
Відтак, у задоволенні клопотання Закарпатської обласної прокуратури про відстрочення сплати судового збору належить відмовити.
Законом України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року № 3674-VI, врегульовано правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору, зокрема за подання апеляційної скарги на рішення суду; заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду; апеляційної скарги на судовий наказ, заяви про перегляд судового рішення у зв`язку з нововиявленими обставинами 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Як видно зі змісту оскаржуваного судового рішення позивач звернувся до суду в 2017 р. із трьома немайновими вимогами.
За подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана юридичною особою або фізичною особою підприємцем ставка судового збору станом на 2017 р. складала 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 1600 грн. (п.п.1 п.1 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір»).
Ставка судового збору за подачу апеляційної скарги на рішення суду становить - 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Відтак, судовий збір за подання апеляційної скарги розраховується наступним чином: (4800/100*1,5).
Отже, розмір необхідної до сплати апелянтом суми судового збору за подачу апеляційної скарги на рішення суду складає 7200 грн.
Судовий збір за подачу апеляційних скарг до Закарпатського апеляційного суду сплачується за наступними реквізитами:
Отримувач коштів ГУК у Зак.обл/Ужгородська тг/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37975895
Банк отримувача Казначейство України (ЕАП)
Код банку отримувача (МФО) 899998
Рахунок отримувача UA708999980313161206080007493
Код класифікації доходів бюджету 22030101
Призначення платежу *;101; (код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), на рішення від (Дата оскаржуваного рішення) по справі (Номер справи), Закарпатський апеляційний суд (назва суду, де розглядається справа).
Відповідно доп.8ч.2ст.356ЦПК України в апеляційній скарзі має бути зазначено дата отримання копії судового рішення суду першої інстанції, що оскаржується.
Згідно зп.4ч.4ст.356ЦПК України до апеляційної скарги додаються докази, що підтверджують дату отримання копії оскаржуваного судового рішення суду першої інстанції (за наявності).
Апелянт указує, що копію оскаржуваного судового рішення йому було вручено 28 червня 2022 р., однак суд апеляційної інстанції позбавлений можливості це перевірити оскільки апелянтом подано апеляційну скаргу безпосередньо до апеляційного суду, тобто за відсутності матеріалів справи.
Відтак, належить запропонувати апелянту надати суду докази отримання оскаржуваного судового рішення.
До апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 ЦПК України, застосовуються положення статті 185 ЦПК України.
За таких обставин апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, про що належить повідомити заявника та надати йому строк для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 185,357 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Відмовити Закарпатській обласній прокуратурі у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору.
Апеляційну скаргу Закарпатської обласної прокуратури на рішення Ужгородського міськрайонного суду від 07 червня 2022 року (у складі судді Малюка В.М.) за позовом Ужгородської окружної прокуратури до Ужгородської міської ради та ОСОБА_1 , про скасування рішення Ужгородської міської ради, державної реєстрації та свідоцтв про право власності на земельну ділянку залишити без руху, про що повідомити заявника та надати йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів із дня вручення копії цієї ухвали. Роз`яснити заявнику, що у випадку не виконання вимог ухвали у встановлений строк апеляційна скарга буде визнана неподаною та підлягатиме поверненню заявнику.
Суддя Б.П.Куштан
Суд | Закарпатський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 08.08.2022 |
Оприлюднено | 10.08.2022 |
Номер документу | 105631813 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: спори про припинення права власності на земельну ділянку |
Цивільне
Закарпатський апеляційний суд
Куштан Б. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні