Справа № 761/14349/22
Провадження № 2/761/9381/2022
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 серпня 2022 року суддя Шевченківського районного суду м.Києва Романишена І.П, розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальність «Юридична компанія «ОЛ ІНКЛЮЗІВ» про визнання протиправними дій, зобов`язати вчинити певні дії та стягнення матеріальної та моральної шкоди,-
В С Т А Н О В И В:
У липні 2022 року до суду звернулась ОСОБА_1 з позовною заявою до ТОВ «ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ «ОЛ ІНКЛЮЗІВ» про визнання протиправними дій, зобов`язати вчинити певні дії та стягнення матеріальної та моральної шкоди
Суд, дослідивши матеріали позовної заяви, встановив, що позов підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.
Відповідно до ч.3 ст.175 ЦПК України, позовна заява повинна містити, зокрема: зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності).
Зміст позовних вимог - це певна форма захисту, яку просить позивач від суду (наприклад, відшкодування шкоди, усунення перешкод у користуванні власністю, зобов`язання вчинити дії, розірвати договір, стягнути грошові кошти тощо). По суті, зміст позовних вимог - є відображенням прохальної частини позовної заяви.
Як убачається зі змісту прохальної частини позовної заяви, однією із заявлених вимог є «Зарахувати, після оплати Відповідачем, належний мені законний стаж», вказана вимога є не конкретною, адже взагалі не вказано до кого вона пред`явлена. Крім того, у позовній заяві не вказано, яким законом передбачений зазначений спосіб захисту порушених прав позивачки.
Водночас, згідно вимог ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку та розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
З матеріалів, доданих до позовної заяви, вбачається, що позивачкою не сплачений судовий збір, а у позовній заяві міститься посилається на п.1 ч.1 ст.5 Закону України "Про судовий збір" як на підставу для звільнення від сплати судового збору.
Так, за правилами п.1 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір», позивачі у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі, звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях.
Вказана норма закону закріплює дві категорії справ, які виникають з трудових правовідносин, за позовні вимоги у яких позивачі звільняються від сплати судового збору: про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі. При цьому законодавство не звільняє особу від обов`язку щодо сплати судового збору в справах за іншими позовними вимогами, що випливають із трудових відносин.
Відповідно до частини першої статті 94 Кодексу законів про працю України, приписи якої кореспондуються із частиною першою статті 1 Закону України "Про оплату праці", заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Даний спір виник у зв`язку з невиплатою відповідачем єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за позивачку, що жодним чином не стосується стягнення заробітної плати та поновлення на роботі, а відтак не охоплюється пільгою, передбаченою п.1 ч.1 ст.5 Закону України "Про судовий збір".
З огляду на відсутність підстав для звільнення від сплати судового збору за цим позовом, судовий збір має бути сплачений на загальних підставах.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України «Про судовий збір».
Відповідно до п.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно із п.1 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2022 рік», установлено у 2022 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 01 січня 2022 року становить 2481,00 грн.
Відповідно до ст.4 Закону України «Про судовий збір», за подання позовної заяви немайнового характеру фізичною особою, справляється судовий збір в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що на день подання даного позову складає 992,40 грн. Водночас, за приписами ч.3 ст.6 Закону у разі, коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Звертаючись до суду, позивачкою в рамках виділених вимог об`єднано три вимоги немайнового характеру та дві вимоги майнового характеру.
Таким чином, в разі наявності трьох вимог немайнового характеру та двох вимог майнового характеру, ОСОБА_1 необхідно було сплатити судовий збір, у розмірі 3 969,60 (992,40 х3 + 992,40) грн.
З урахуванням виявлених недоліків, позивачці необхідно визначитись із змістом позовних вимог, уточнивши позовні вимоги та сплатити судовий збір, подавши до суду платіжний документ про його оплату.
У відповідності з ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 259, 260 ЦПК України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальність «Юридична компанія «ОЛ ІНКЛЮЗІВ» про визнання протиправними дій, зобов`язати вчинити певні дії та стягнення матеріальної та моральної шкоди, - залишити без руху.
Встановити десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії даної ухвали.
Роз`яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява буде вважатися неподаною і повернута позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СУДДЯ І.П. РОМАНИШЕНА
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 31.07.2022 |
Оприлюднено | 11.08.2022 |
Номер документу | 105651702 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Шевченківський районний суд міста Києва
Романишена І. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні