Ухвала
від 09.08.2022 по справі 460/20657/22
РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про проведення судового засідання в режимі відеоконференції

10 серпня 2022 року м. Рівне№460/20657/22

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Поліщук О.В., розглянувши в порядку письмового провадження клопотання Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у адміністративній справі за позовом

Департаменту інфраструктури та благоустрою Рівненської міської ради доУправління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області про визнання протиправним та скасування висновку,

В С Т А Н О В И В:

До Рівненського окружного адміністративного суду надійшли матеріали позовної заяви Департаменту інфраструктури та благоустрою Рівненської міської ради до Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області про визнання протиправним та скасування висновку про результати моніторингу закупівлі № UA-2021-09-01-003560-b "Капітальний ремонт з кріпленням несучих конструкцій житлового будинку по вул. Соборній, 14 а в м. Рівне", проведеної Департаментом інфраструктури та благоустрою Рівненської міської ради.

Ухвалою суду від 26 липня 2022 року відкрито провадження в адміністративній справі, розгляд якої ухвалено провести за правилами загального позовного провадження. Підготовче засідання у справі призначено на 23 серпня 2022 року.

09 серпня 2022 року через відділ документального забезпечення суду надійшло клопотання від Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Згідно з ч. 2 ст. 195 КАС України, учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Відповідно до ч. 3 ст. 195 КАС України учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.

Рішенням Вищої ради правосуддя від 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21 затверджено Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи. Пунктом 45 розділу ІІІ Порядку передбачено, що підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує учасникам справи можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів; у приміщенні іншого суду - за допомогою технічних засобів суду; в установі попереднього ув`язнення, установі виконання покарань або медичному закладі - за допомогою технічних засобів, наявних у відповідній установі.

Відповідно до п. 46 розділу ІІІ Положення за наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Згідно п. 49 розділу ІІІ Положення, для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку.

Відповідно до п. 50 розділу 3 Положення, суд ухвалює рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначені день і час).

Судом встановлено, що заява представника відповідача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, подана з дотриманням правил процесуального закону, відповідає вимогам щодо форми і змісту.

У Рівненському окружному адміністративному суді є технічна можливість для проведення судових засідань в режимі відеоконференції з використанням системи власних технічних засобів, а саме: наявність обладнання та можливість його використання.

З огляду на наведене, а також враховуючи необхідність забезпечення права на доступ до правосуддя, рівність учасників процесу перед законом і судом, з метою своєчасного розгляду адміністративної справи, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання представника Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області та провести судове засідання в режимі відеоконференції.

Керуючись статтею 195 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

У Х В А Л И В :

Клопотання представника Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, з використанням власних технічних засобів за допомогою програмного забезпечення "EasyCon" - задовольнити.

Забезпечити участь представника Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області у підготовчому засіданні, яке відбудеться 23 серпня 2022 року о 10 год 00 хв, в приміщенні Рівненського окружного адміністративного суду, а також в наступних судових засіданнях, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою програмного забезпечення "EasyCon" в підсистемі відеоконференцзв`язку.

Провести відеоконференцію за допомогою власних технічних засобів на офіційному веб-порталі судової влади України: vkz.court.gov.ua.

Роз`яснити заявнику, що для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник зобов`язаний: зайти та авторизуватися в підсистемі відеоконференцзв`язку за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники, камеру) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.

Роз`яснити заявнику, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Відеоконференція проводитиметься за допомогою програмного забезпечення "EasyCon", яке може бути встановлене за веб-посиланням https://easycon.com.ua.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала окремо не оскаржується. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя О.В. Поліщук

СудРівненський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення09.08.2022
Оприлюднено12.08.2022
Номер документу105664018
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу реалізації державної політики у сфері економіки та публічної фінансової політики, зокрема щодо процедур здійснення контролю Рахунковою палатою, Державною аудиторською службою України, державного фінансового контролю

Судовий реєстр по справі —460/20657/22

Ухвала від 13.02.2023

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

О.В. Поліщук

Рішення від 06.01.2023

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

О.В. Поліщук

Рішення від 26.12.2022

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

О.В. Поліщук

Ухвала від 24.11.2022

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

О.В. Поліщук

Ухвала від 09.08.2022

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

О.В. Поліщук

Ухвала від 26.07.2022

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

О.В. Поліщук

Ухвала від 07.07.2022

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

О.В. Поліщук

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні