Справа № 144/727/22
Провадження № 2/144/332/22
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"15" серпня 2022 р. смт. Теплик
Суддя Теплицького районного суду Вінницької області Довгалюк Л.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , представником якої є адвокат Ляховська Олександра Тимофіївна, до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Обрій», треті особи, які не заявляють самостійних вимог Вінницька обласна філія КП «Центр державної реєстрації», комунальне підприємство «Гарант +» про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою, шляхом повернення земельної ділянки власнику та скасування рішення державного реєстратора права оренди земельної ділянки, -
В С Т А Н О В И В :
Представник позивача адвокат Ляховська О.Т., яка є представником ОСОБА_1 , звернулася до суду з позовною заявою про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою шляхом повернення земельної ділянки власнику та скасування рішення державного реєстратора права оренди земельної ділянки.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, встановлено, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених устаттях 175, 177 ЦПК України.
Пунктом 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України передбачено, що позовна заява має містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Натомість, у позовній заяві ОСОБА_1 не надано доказів на підтвердження того, що Державний акт на право власності на земельну ділянку належить позивачу. У вказаному документі зазначено, що його видано ОСОБА_2 . Доказів на підтвердження зміни прізвища позивачем суду не надано.
Разом з тим, як встановлено зі змісту позовної заяви, позивачем зазначено в якості третіх осіб - Вінницьку обласну філію КП «Центр державної реєстрації» та комунальне підприємство «Гарант +».
Згідно з ч. 1 ст. 42 ЦПК України у справах позовного провадження учасниками справи є сторони, треті особи.
Відповідно до частини 1 та 4 ст. 53 ЦПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
У заявах про залучення третіх осіб і в заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
У силу приписів ч. 5 ст. 53 ЦПК України про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.
Таким чином, самостійне залучення позивачем до участі в справі третьої особи шляхом зазначення її в позовній заяві суперечить вимогам статей 53, 175, 177 ЦПК України, вступ третіх осіб до участі у справі відбувається за ухвалою суду.
У порушенням вимог ст. ст. 52, 53 ЦПК України, позивачем не вказано на чиїй стороні він просить залучити третіх осіб, зазначених у позові та на яких підставах їх належить залучити до участі у справі.
Враховуючи вищевикладене, у разі необхідності залучення до участі у справі третьої особи, позивачу необхідно звернутися до суду з відповідною письмовою заявою з обґрунтуванням та вказівкою повного статусу третьої особи (на стороні позивача або відповідача).
При цьому суддя зауважує, що залишення позовної заяви без руху не є обмеженням права позивача на доступ до правосуддя.
Так, згідно з усталеною практикою Європейського суду з прав людини, сформульованою, зокрема, в рішеннях від 20 травня 2010 року у справі «Пелевін проти України» (пункт 27), від 30 травня 2013 року у справі «Наталія Михайленко проти України» (пункт 31), в яких зазначено, що право на доступ до суду не є абсолютним та може підлягати обмеженням, зокрема, щодо умов прийнятності скарг, оскільки право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання державою; регулювання може змінюватися у часі та місці відповідно до потреб та ресурсів суспільства та окремих осіб.
Суд також враховує позицію Європейського суду з прав людини, викладену, зокрема, у пункті 55 справи «Креуз проти Польщі», про те, що обмеження, накладене на доступ до суду, буде несумісним із пунктом першим статті 6 Конвенції, якщо воно не переслідує законної мети або коли не існує розумної пропорційності між застосованими засобами та законністю цілі, якої прагнуть досягти («Kreuz v. Poland» № 28249/95).
Отже, встановлюючи конкретні вимоги до змісту та форми позовної заяви, а також до документів, які мають бути до неї додані, ЦПК України при цьому покладає обов`язок на суд перевірити виконання позивачем цих вимог та прийнятності позовної заяви на стадії вирішення питання про відкриття провадження по справі.
Згідно ч. 1 ст. 185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог викладених у статтях175,177 ЦПК України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи наявність у заяві зазначених вище недоліків, позовну заяву слід залишити без руху з наданням строку для їх усунення. При цьому, позивачу на виконання вимог ухвали, потрібно усунути вказані недоліки, надавши позовну заяву у новій редакції з її копією та копіями всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб та надати докази належності ОСОБА_1 державного акту на земельну ділянку, яка є предметом даного спору.
Керуючись ст.ст. 53, 175, 177, 185,258,260 ЦПК України, суддя, -
П О С Т А Н О В И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 ,представником якоїє адвокатЛяховська ОлександраТимофіївна доСільськогосподарського товаристваз обмеженоювідповідальністю «Обрій»,треті особи,які незаявляють самостійнихвимог Вінницькаобласна філіяКП «Центрдержавної реєстрації»,комунальне підприємство«Гарант +»про усуненняперешкод укористуванні земельноюділянкою,шляхом поверненняземельної ділянкивласнику таскасування рішеннядержавного реєстратораправа орендиземельної ділянки - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня отримання копії ухвали.
Копію ухвали невідкладно направити позивачеві.
У разі невиконання ухвали суду у зазначений строк позовна заява буде вважаться неподаною та повернута позивачеві зі всіма доданими документами.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Теплицький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 14.08.2022 |
Оприлюднено | 17.08.2022 |
Номер документу | 105744643 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою |
Цивільне
Теплицький районний суд Вінницької області
Довгалюк Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні