Справа №522/6194/18
1-кс/522/12748/18
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 липня 2018 року м. Одеса
Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , розглянувши клопотання старшого слідчого ОВС 1 ВРКП СУ ФР ГУ ДФС в Одеській області ОСОБА_2 за погодженням прокурора відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_3 , та матеріали кримінального провадження №32017160000000072 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 15, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 212 КК України, про тимчасовий доступ до речей та документів, -
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчий ОВС 1 ВРКП СУ ФР ГУ ДФС в Одеській області ОСОБА_2 , звернувся до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), в рамках досудового розслідування кримінального провадження №32017160000000072 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 15, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 212 КК України.
Згідно матеріалів кримінального провадження, службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) за період з 01.06.2015 по 31.12.2016 по фінансово-господарським відносинам з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) ухились від сплати податку на додану вартість та податку на прибуток підприємства на загальну суму 4770860,73 грн.
Так, у зазначений період службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » відображено у податковій звітності взаємовідносини на суму понад 15 млн. грн. щодо виконання робіт ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », на якому оформлено лише 2 особи, що може свідчити про безтоварний характер вказаних операцій, безпідставне формування податкового кредиту з податку на додану вартість та завищення витрат, що враховуються при визначенні об`єкта оподаткування з податку на прибуток підприємства.
Також, відповідно до повідомлення про вчинення злочину від 22.09.2017, службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » для участі у тендерній закупівлі робіт по будівництву недобудованого лікувального корпусу ДУ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » подано тендерному комітету державної установи документи, у яких відображені недостовірні відомості щодо наявних працівників відповідної кваліфікації, що може призвести до розкрадання бюджетних коштів.
Для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у даному кримінальному провадженні у слідства виникла необхідність долучити до матеріалів кримінального провадження документи, які зберігаються у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а саме первинні документи щодо взаємовідносин з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), а також документи щодо взаємовідносин з замовниками робіт, до виконання яких у якості субпідрядних залучались ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ).
У ході досудового розслідування на відповідну вимогу від 05.02.2018
ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з посиланням на значну завантаженість не надано зазначені документи, що унеможливлює підтвердження господарських взаємовідносин із вказаними підприємствами та встановлення повного кола осіб, які можуть бути причетні до вчинення злочину.
Також для встановлення факту відображення недостовірних відомостей у поданих для участі в тендерній закупівлі ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » документах існує необхідність залучення до матеріалів кримінального провадження документації, поданої тендерному комітету ДУ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».
Дані документи перебувають у володінні та зберігаються у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), містять відомості, що є предметом доказування у кримінальному провадженні, впливають на визначення розміру завданих державному бюджету збитків у вигляді несплати податків та являються джерелом доказів. Довести вищевказані обставини, інакше ніж за допомогою цих документів, не передбачається можливим.
Вилучення оригіналів зазначених у клопотанні документів необхідне для використання при проведенні слідчих дій та проведенні експертиз в ході досудового розслідування по кримінальному провадженню, а також для ідентифікації осіб, діями яких державному бюджету завдано збитків.
Слідчий чи прокурор до судового засідання протягом передбаченого законом строку не з`явилися.
Розглянувши клопотання та матеріали долучені до нього, прихожу до висновку про наступне.
Згідно з ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим.
Згідно з ч. 1 ст. 163 КПК України, після отримання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд здійснює судовий виклик особи, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, за винятком випадку, встановленогочастиною другоюцієї статті.
Відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбаченихчастиною другоюцієї статті. Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Згідно з ч.ч.5, 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
З урахуванням вище викладеного, слідчий суддя не може прийняти рішення про обґрунтованість клопотання про надання тимчасового доступу до речей, тому слідчий суддя приходить до висновку, що на дане клопотання є необґрунтованим та задоволенню не підлягає.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 40, 131, 132, 159, 160, 162, 372 КПК України, слідчий суддя-
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання старшого слідчого ОВС 1 ВРКП СУ ФР ГУ ДФС в Одеській області ОСОБА_2 за погодженням прокурора відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_3 , та матеріали кримінального провадження №32017160000000072 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 15, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 212 КК України, про тимчасовий доступ до речей та документів відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
13.07.2018
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 13.07.2018 |
Оприлюднено | 01.03.2023 |
Номер документу | 105772194 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Приморський районний суд м.Одеси
Попревич В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні