ПРИМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

УХВАЛА

09.10.2018

№ 522/6194/18

№ 1- кс /522/17123/18

УХВАЛА

Іменем України

09 жовтня 2018 року м. Одеса

Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси Самойленко Д.О., при секретарі Стогнієнко Т.Г., розглянувши у судовому засіданні клопотання старшого слідчого з ОВС 1 ВРКП СУ ФР ГУ ДФС в Одеській області ОСОБА_1, погоджене з прокурором відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_2, про тимчасовий доступ до речей і документів по кримінальному провадженню за № 32017160000000072 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 15, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 212 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

На розгляд до слідчого судді надійшло клопотання старшого слідчого з ОВС 1 ВРКП СУ ФР ГУ ДФС в Одеській області ОСОБА_1, погоджене з прокурором, про тимчасовий доступ до речей і документів.

Обґрунтовуючи клопотання, сторона кримінального провадження вказує, що слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС в Одеській області здійснюється досудове розслідування по кримінальному провадженню № 32017160000000072 від 15.08.2017 за фактом умисного ухилення від сплати податків службовими особами ТОВ "ЮГ-УКРСТРОЙ" , за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, та за фактом замаху на привласнення бюджетних коштів у особливо великих розмірах службовими особами даного підприємства, за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 15, ч. 5 ст. 191 КК України.

Згідно матеріалів кримінального провадження, службові особи ТОВ "ЮГ-УКРСТРОЙ" (код ЄДРПОУ 37224235) за період з 01.06.2015 по 31.12.2016 по фінансово-господарським відносинам з ТОВ "СТРОЙСОЦСТАНДАРТРОЗВИТОК" (код ЄДРПОУ 37421222) ухились від сплати податку на додану вартість та податку на прибуток підприємства на загальну суму 4770860,73 грн.

Так, у зазначений період службовими особами ТОВ "ЮГ-УКРСТРОЙ" відображено у податковій звітності взаємовідносини на суму понад 15 млн. грн. щодо виконання робіт ТОВ "СТРОЙСОЦСТАНДАРТРОЗВИТОК" , на якому оформлено лише 2 особи, що може свідчити про безтоварний характер вказаних операцій, безпідставне формування податкового кредиту з податку на додану вартість та завищення витрат, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування з податку на прибуток підприємства.

Також, відповідно до повідомлення про вчинення злочину від 22.09.2017, службовими особами ТОВ "ЮГ-УКРСТРОЙ" для участі у тендерній закупівлі робіт по будівництву недобудованого лікувального корпусу ДУ Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова НААН України подано тендерному комітету державної установи документи, у яких відображені недостовірні відомості щодо наявних працівників відповідної кваліфікації, що може призвести до розкрадання бюджетних коштів.

Для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у даному кримінальному провадженні у слідства виникла необхідність долучити до матеріалів кримінального провадження документи, які зберігаються у ТОВ "СТРОЙСОЦСТАНДАРТРОЗВИТОК" (код ЄДРПОУ 37421222), а саме первинні документи щодо взаємовідносин ТОВ "СТРОЙСОЦСТАНДАРТРОЗВИТОК" (код ЄДРПОУ 37421222) з контрагентами - виконавцями робіт, замовниками яких виступало ТОВ "ЮГ-УКРСТРОЙ" (код ЄДРПОУ 37224235), документів щодо залучених для виконання робіт працівників, та документів щодо виплати їм заробітних плат/грошової винагороди.

У ході досудового розслідування на відповідні вимоги від 05.02.2018, 27.08.2018 ТОВ "СТРОЙСОЦСТАНДАРТРОЗВИТОК" не надано зазначені документи, що унеможливлює підтвердження господарських взаємовідносин між ТОВ "СТРОЙСОЦСТАНДАРТРОЗВИТОК" та ТОВ "ЮГ-УКРСТРОЙ" та встановлення повного кола осіб, які можуть бути причетні до вчинення злочину.

Дані документи перебувають у володінні та зберігаються у ТОВ "СТРОЙСОЦСТАНДАРТРОЗВИТОК" (код ЄДРПОУ 37421222), містять відомості, що є предметом доказування у кримінальному провадженні, впливають на визначення розміру завданих державному бюджету збитків у вигляді несплати податків та являються джерелом доказів. Довести вищевказані обставини, інакше ніж за допомогою цих документів, не передбачається можливим. Вилучення копій зазначених у клопотанні документів необхідне для використання при проведенні слідчих дій.

Слідчий в судове засідання по розгляду вказаного клопотання не з'явився, проте надав заяву, в якій зазначено, що він клопотання підтримує та просить провести розгляд за його відсутності.

Відповідно до вимог ч.1 ст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачений цим Кодексом, в зв'язку з чим суд вважає за можливе розглянути клопотання за відсутності слідчого та прокурора.

Крім того, слідчий в клопотанні обґрунтовано довів що виклик представників ТОВ "СТРОЙСОЦСТАНДАРТРОЗВИТОК" (код ЄДРПОУ 37421222), може призвести до передчасного розголошення відомостей, які безпосередньо стосуються суті кримінального провадження та процесуальних дій, які заплановано провести з метою збирання доказів, у зв'язку з чим існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів.

Відповідно до ч.2 ст.163 КПК України, якщо сторона кримінально провадження, яка звернулась з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.

У відповідності до ч.4 ст. 107 КПК України, розгляд клопотання проведено за відсутності учасників судового провадження та без фіксації за допомогою технічних засобів, оскільки всі особи, які беруть участь у судовому провадженні до суду не з'явилися.

Розглянувши клопотання, вивчивши надані до клопотання матеріали, вважаю необхідним клопотання задовольнити, з наступних підстав.

Відповідно до ст.160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, які мають значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, у випадку можливості використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та у разі неможливості іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, а також у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

В ході досудового розслідування вказаного кримінального правопорушення виникла необхідність в тимчасовому доступі до документів з можливістю вилучення їх копій у ТОВ "СТРОЙСОЦСТАНДАРТРОЗВИТОК" (код ЄДРПОУ 37421222), а саме до: договорів з усіма додатковими угодами та специфікаціями, актів здачі-приймання виконаних робіт/наданих послуг/отриманих товарів, видаткових, податкових (з відомостями щодо їх реєстрації у ЄРПН) накладних, платіжних доручень, рахунків на оплату, інших документів, що підтверджують здійснення господарських операцій ТОВ "СТРОЙСОЦСТАНДАРТРОЗВИТОК" (код ЄДРПОУ 37421222) з контрагентами - виконавцями робіт, замовниками яких виступало ТОВ "ЮГ-УКРСТРОЙ" (код ЄДРПОУ 37224235), за період з 01.06.2015 по 31.12.2016; та документів щодо залучених ТОВ "СТРОЙСОЦСТАНДАРТРОЗВИТОК" (код ЄДРПОУ 37421222) до виконання робіт, замовником яких виступало ТОВ "ЮГ-УКРСТРОЙ" (код ЄДРПОУ 37224235), працівників, будівельної техніки, обладнання, інших документів щодо витрат, здійснених ТОВ "СТРОЙСОЦСТАНДАРТРОЗВИТОК" для виконання робіт для ТОВ "ЮГ-УКРСТРОЙ" (код ЄДРПОУ 37224235), за період з 01.06.2015 по 31.12.2016;

Вказані вище документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами, кримінального провадження у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, та необхідні для встановлення істини по даному кримінальному провадженню, зокрема для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного кримінального провадження.

Вилучення копій зазначених документів обґрунтовується необхідністю використання вказаних документів при проведенні слідчих дій, в ході досудового розслідування по кримінальному провадженню, а також для ідентифікації особи, в діях якої можливі ознаки вчинення кримінального правопорушення.

Крім того, зазначені документи містять відомості, які можуть бути використані як доказ факту і обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, тобто мають значення для встановлення обставин у кримінальному провадженню та являються джерелом доказів.

Як вбачається з клопотання та наданих до суду матеріалів, слідчим було обґрунтовано доведено, що вказані документи мають суттєве доказове значення для встановлення істини по справі, а довести вищенаведені обставини іншим способом не надається можливим.

За таких обставин, є підстави, передбачені ст.159-163 КПК України, для надання тимчасового доступу та вилучення зазначених в клопотанні документів.

Керуючись ст.ст.159,160, 162,163,164 КПК України,-

УХВАЛИВ :

Клопотання старшого слідчого з ОВС 1 ВРКП СУ ФР ГУ ДФС в Одеській області ОСОБА_1, погоджене з прокурором відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_2, про тимчасовий доступ до речей і документів по кримінальному провадженню за № 32017160000000072 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 15, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 212 КК України, - задовольнити.

Надати старшому слідчому з ОВС першого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС в Одеській області ОСОБА_1, групі слідчих по даному кримінальному провадженню або особам, що будуть діяти за дорученням слідчого, тимчасовий доступ до документів з можливістю вилучення їх копій у ТОВ "СТРОЙСОЦСТАНДАРТРОЗВИТОК" (код ЄДРПОУ 37421222), а саме до:

- договорів з усіма додатковими угодами та специфікаціями, актів здачі-приймання виконаних робіт/наданих послуг/отриманих товарів, видаткових, податкових (з відомостями щодо їх реєстрації у ЄРПН) накладних, платіжних доручень, рахунків на оплату, інших документів, що підтверджують здійснення господарських операцій ТОВ "СТРОЙСОЦСТАНДАРТРОЗВИТОК" (код ЄДРПОУ 37421222) з контрагентами - виконавцями робіт, замовниками яких виступало ТОВ "ЮГ-УКРСТРОЙ" (код ЄДРПОУ 37224235), за період з 01.06.2015 по 31.12.2016;

- документів щодо залучених ТОВ "СТРОЙСОЦСТАНДАРТРОЗВИТОК" (код ЄДРПОУ 37421222) до виконання робіт, замовником яких виступало ТОВ "ЮГ-УКРСТРОЙ" (код ЄДРПОУ 37224235), працівників, будівельної техніки, обладнання, інших документів щодо витрат, здійснених ТОВ "СТРОЙСОЦСТАНДАРТРОЗВИТОК" для виконання робіт для ТОВ "ЮГ-УКРСТРОЙ" (код ЄДРПОУ 37224235), за період з 01.06.2015 по 31.12.2016;

Визначити строк дії ухвали тривалістю тридцять днів, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя:

Дата ухвалення рішення 09.10.2018
Зареєстровано 25.10.2018
Оприлюднено 25.10.2018

Судовий реєстр по справі 522/6194/18

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 09.10.2018 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 11.09.2018 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 17.08.2018 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 17.08.2018 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 17.08.2018 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 17.08.2018 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 26.07.2018 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 13.07.2018 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 13.07.2018 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 13.07.2018 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону