Справа № 161/11301/22
Провадження № 2/161/3737/22
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
19 серпня 2022 року місто Луцьк
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Черняк В.В., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Філії «Авангард» Приватного акціонерного товариства «Авангард» про стягнення середнього заробітку за період затримки у виплаті заробітної плати та моральної шкоди, -
ВСТАНОВИВ:
17 серпня 2022 року позивач звернувся до суду із вказаним позовом.
Вирішуючи питання щодо відкриття провадження у справі, суд встановлює відповідність поданої позовної заяви з додатками вимогам ст.ст.175-177 ЦПК України.
Згідно з частиною 4 статті 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно ч. 4 ст. 175 ЦПК України, якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору.
В тексті заяви ОСОБА_1 вказує про звільнення від сплати судового збору.
Відповідно до п.1 ч. 2ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
В прохальній частині заяви позивачем заявлено дві позовні вимоги: про стягнення середнього заробітку за період затримки розрахунку при звільненні, про стягнення моральної шкоди.
Згідно з правовою позицією Верховного Суду, висловленою у постанові від 30.01.2019 у справі № 910/4518/16, середній заробітокза часзатримки розрахунку при звільненні за своєю правовою природою не є основною чи додатковою заробітною платою, а також не єзаохочувальною чикомпенсаційною виплатою (зокрема, компенсацією працівникам втрати частини заробітної плати у зв`язку з порушенням термінів її виплати) у розумінні статті 2 Закону України «Про оплату праці», тобто середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні не входить до структури заробітної плати. З огляду на викладене пільга щодо сплати судового збору, передбачена пунктом 1 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір», згідно з якою від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі, не поширюється на вимоги позивачів про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні під час розгляду таких справ в усіх судових інстанціях (пункти 34, 35 постанови).
Крім того, в Постанові Верховного Суду від 28 листопада 2018 року по справі №761/11472/15 Верховний суд дійшов висновку, що вимога про відшкодування моральної шкоди, визначена у грошовому вимірі, є майновою вимогою, а отже, судовий збір підлягає стягненню як за вимогу майнового характеру.
Отже, за вказані вимоги позивач має сплатити судовий збір на загальних підставах з урахуванням загальної суми позову.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою справляється судовий збір в сумі - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до цього, позивачу необхідно сплатити судовий збір у розмірі 992,40 грн.
Сплату судового збору можливо провести за наступними реквізитами:
Отримувач коштів ГУК у Волин.обл/м.Луцьк/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38009371
Банк отримувача Казначейство України (ЕАП)
Код банку отримувача (МФО) 899998
Рахунок отримувача UA538999980313101206000003550
Код класифікації доходів бюджету 22030101
Призначення платежу «*;101;
Оригінал платіжного документа необхідно представити в суд.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З врахуванням викладеного, суд вважає за необхідне залишити дану позовну заяву без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків.
Керуючись ст. 185 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Філії «Авангард» Приватного акціонерного товариства «Авангард» про стягнення середнього заробітку за період затримки у виплаті заробітної плати та моральної шкоди залишити безруху.
Повідомити заявника про необхідність виправити у строк, що не перевищує десяти днів з дня отримання нею копії ухвали, недоліку заяви, шляхом надання оригіналів доказів сплати судового збору у розмірі 992 (дев`ятсот дев`яносто дві) грн. 40 коп.
Роз`яснити позивачу, що у випадку невиконання вимог суду у зазначений строк, позовна заява буде вважатися неподаною та її буде повернуто.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Луцького міськрайонного суду
Волинської області В.В. Черняк
Суд | Луцький міськрайонний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 18.08.2022 |
Оприлюднено | 23.08.2022 |
Номер документу | 105827878 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати |
Цивільне
Луцький міськрайонний суд Волинської області
Черняк В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні