Справа № 953/11010/21
н/п 1-кс/953/2928/22
УХВАЛА
"22" серпня 2022 р. Київський районний суд м. Харкова у складі:
слідчого судді - ОСОБА_1 ,
при секретарі- ОСОБА_2 ,
за участю прокурора ОСОБА_3 ,
захисника -адвоката ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання в приміщенні Київського районного суду м. Харкова клопотання слідчого СУ ГУНП в Харківській області капітана поліції ОСОБА_5 у кримінальному провадженні №12021220000000488 від 02.04.2021, про застосування запобіжного заходу у вигляді застави відносно:
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця Азербайджану, громадянинаУкраїни, не працюючого, зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,
підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.28, ч.1 ст.204, ч.3 ст.28, ч.2 ст.204 КК України,-
встановив :
17.08.2022 до Київського районного суду м. Харкова надійшло клопотання про застосування до підозрюваного ОСОБА_6 запобіжного заходу у вигляді застави.
На обґрунтуванняклопотання слідчийвказує,що СУГУНП вХарківській областіздійснюється досудоверозслідування укримінальному провадженні№12021220000000488від 02.04.2021, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.28, ч.1 ст.204, ч.3 ст.28, ч.2 ст.204 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_6 , не будучи суб`єктом підприємницької діяльності, не маючи спеціального дозволу на право здійснення торгівлі підакцизними товарами, всупереч вимог п. 11 ст. 226 Податкового кодексу України, Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів, затвердженого постановою КМУ № 833 від 15.06.2006, спільно з невстановленою в ході досудового розслідування особою, не бажаючи займатися законною трудовою діяльністю, не маючи будь-яких законних джерел прибутку, маючи умисел на вчинення протиправної діяльності, оцінивши зручність та переваги вчинення злочинів у складі організованої групи, що надасть змогу об`єднати зусилля декількох осіб для успішного планування, підготовки, вчинення та приховування злочинної діяльності, направленої на досягнення загального злочинного результату, перебуваючи на території Харківської області вирішили створити та очолити організовану групу.
Реалізуючи спільний умисел на створення організованої групи, підбираючи її учасників, ОСОБА_6 та невстановлена особа, у квітні 2021 року, запропонували раніше знайомим ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , з якими мали приятельські та довірчі відносини вступи до складу учасників організованої групи. На що останні погодилися та надали згоду на участь у спільній злочинній діяльності на постійній основі.
У подальшому ОСОБА_6 , невстановлена особа, ОСОБА_7 ,
ОСОБА_8 та ОСОБА_9 спільно розробили та погодили план злочинної діяльності, який полягав у придбанні незаконно виготовленого спирту етилового, транспортуванні та зберіганні його у заздалегідь підготовленому місці, частину спирту етилового учасники організованої групи реалізовували оптовим покупцям, а з частини придбаного спирту етилового виготовляли алкогольні напої, які реалізовували шляхом незаконної роздрібної торгівлі.
На виконання плану організованої групи ОСОБА_6 та невстановлена особа, здійснювали придбання спирту етилового у невстановлених осіб на території Сумської та Харківської областей, в свою чергу ОСОБА_7 та ОСОБА_8 здійснювали транспортування спирту етилового на територію заздалегідь орендованих ОСОБА_6 складських приміщень ПАТ «АВТОЗАПЧАСТИНА», розташованих за адресою: АДРЕСА_2 , де у подальшому частина спирту етилового зберігалася з метою реалізації оптовим покупцям, а з іншої частини спирту етилового учасниками організованої групи виготовлялися алкогольні напої. Крім того частина спирту етилового зберігалася в автомобілях, які перебували у користуванні ОСОБА_7 та ОСОБА_8 для подальшого транспортування до складських приміщень ПАТ «АВТОЗАПЧАСТИНА». В свою чергу ОСОБА_9 , згідно з розподілом функцій учасника організованої групи мав здійснювати реалізацію фальсифікованої алкогольної продукції кінцевим споживачам, як фізичним так і юридичним особам на території м. Чугуїв, Харківської області.
Таким чином, ОСОБА_6 та невстановленою особою створена та очолена організована група, до складу якої також увійшли ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , яка являла собою стійке об`єднання п`яти осіб, які з квітня 2021 до 01.06.2022, отримували дохід від незаконного придбання спирту етилового, виготовлення, зберігання та транспортування з метою збуту, збуту незаконно виготовлених алкогольних напоїв, об`єднаних єдиним планом злочинної діяльності, з розподілом функцій кожного з учасників організованої групи, спрямованих на досягнення цього плану, відомого всім учасникам групи.
Так, з квітня 2021 року ОСОБА_7 , діючи згідно з раніше розробленим планом, виконуючи вказівки ОСОБА_6 та невстановленої особи, перевозив (транспортував) спирт з приміщень двоповерхової будівлі, збудованої з червоної цегли, яка розташована на території ПАТ «КОМАРОВСЬКИЙ МОЛОЧНИЙ ЗАВОД» (код 24670596) за адресою: Харківський район с. Південне, вул. Героїв Чорнобиля, 72-г, а також питну воду до місця його зберігання та одночасно місця незаконного виготовлення фальсифікованих алкогольних напоїв орендованого для цих цілей приміщень нежитлових будівель розташованих за адресою: АДРЕСА_2 , які згідно реєстру речових прав на нерухоме майно належить ПАТ «АВТОЗАПЧАСТИНА», де спільно з ОСОБА_8 за допомогою придбаного та пристосованого для виготовлення алкогольних напоїв обладнання лійок, шлангів, насосів, шляхом розведення у поліетиленових ємностях, об`ємом 50 л, спирту з водою (до приблизної концентрації спирту 40%), додаванням харчових добавок, імітації за допомогою харчових речовин та есенцій кольору, аромату та смаку коньяку та інших алкогольних напоїв (віскі, ром) незаконно виготовляли алкогольні напої, проводили очистку незаконно виготовлених алкогольних напоїв від домішок, які розливали у пластикові пляшки ємністю 5 та 10 літрів.
В подальшому в період з квітня 2021 року по 01.06.2022 ОСОБА_7 , виконуючи вказівки ОСОБА_6 та невстановленої особи, отримував виготовлену учасниками організованої групи, та спільно з ОСОБА_8 алкогольну продукцію та перевозив (транспортував) її з приміщень нежитлових будівель розташованих за адресою: АДРЕСА_2 , які згідно реєстру речових прав на нерухоме майно належить ПАТ «АВТОЗАПЧАСТИНА», до раніше визначених місць реалізації фальсифікованої алкогольної продукції на території м. Харкова Харківської області, де безпосередньо продавали її кінцевим споживачам товарів, отримуючи при цьому неконтрольований державою дохід від незаконного здійснення роздрібної торгівлі виготовлених ним фальсифікованих алкогольних напоїв.
Так, з квітня 2021 року по 01.06.2022 ОСОБА_8 з метою реалізації лікеро-горілчаних виробів, згідно розподілених ролей за вказівкою ОСОБА_10 та невстановленої особи, отримував у невстановленому під час досудового розслідування місці у Сумській області спирт, який перевозив (транспортував) до місця його зберігання та одночасно місця незаконного виготовлення алкогольної продукції приміщень нежитлових будівель розташованих за адресою: АДРЕСА_2 , які згідно реєстру речових прав на нерухоме майно належить ПАТ «АВТОЗАПЧАСТИНА» де спільно з ОСОБА_7 за допомогою придбаного та пристосованого для виготовлення алкогольних напоїв обладнання лійок, шлангів, насосів, шляхом розведення у поліетиленових ємностях, об`ємом 50 л, спирту з водою (до приблизної концентрації спирту 40%), додаванням харчового добавок, імітації за допомогою харчових речовин та есенцій кольору, аромату та смаку коньяку та інших алкогольних напоїв (віскі, ром) незаконно виготовляли алкогольні напої, проводили очистку незаконно виготовлених алкогольних напоїв від домішок, які розливали у пластикові пляшки ємністю 5 та 10 літрів.
В подальшому в період з квітня 2021 року по 01.06.2022 ОСОБА_8 , виконуючи вказівки ОСОБА_6 та невстановленої особи, отримував виготовлену учасниками організованої групи алкогольну продукцію та перевозив (транспортував) її з приміщень нежитлових будівель розташованих за адресою: АДРЕСА_2 , які згідно реєстру речових прав на нерухоме майно належить ПАТ «АВТОЗАПЧАСТИНА», до визначених ним особисто місць реалізації фальсифікованої алкогольної продукції на території м. Харкова та Харківської області, де безпосередньо продавав її кінцевим споживачам, отримуючи при цьому неконтрольований державою доходу від незаконного здійснення роздрібної торгівлі виготовлених ним фальсифікованих алкогольних напоїв.
Так, з квітня 2021 року по 01.06.2022 ОСОБА_9 , виконуючи вказівки ОСОБА_6 та невстановленої особи, отримував у останніх виготовлену учасниками організованої групи алкогольну продукцію з приміщень нежитлових будівель розташованих за адресою: АДРЕСА_2 , які згідно реєстру речових прав на нерухоме майно належить
ПАТ «АВТОЗАПЧАСТИНА», та перевозив (транспортував) її до місць тимчасового зберігання за адресою: АДРЕСА_3 , за місцем реєстрації та фактичного проживання ОСОБА_9 , яку в подальшому реалізовував кінцевим споживачам на території м. Чугуїв та Чугуївського району Харківської області, отримуючи при цьому неконтрольований державою доходу від незаконного здійснення роздрібної торгівлі виготовлених ним фальсифікованих алкогольних напоїв.
Окрім цього в період з квітня 2021 року по 01.06.2022 ОСОБА_6 отримував виготовлену ОСОБА_7 спільно з ОСОБА_8 алкогольну продукцію та перевозив (транспортував) її з приміщень нежитлових будівель розташованих за адресою: АДРЕСА_2 , які згідно реєстру речових прав на нерухоме майно належитьПАТ «АВТОЗАПЧАСТИНА», до особистого місця роздрібної торгівлі, а саме приміщень нежитлової будівлі жовтого кольору розташованої праворуч від нежитлової будівлі (торгівельного павільйону) із надписом «ВЕЛОЛАВКА», на території «Індустріального» ринку, за адресою: АДРЕСА_4 , де із залученням необізнаних реалізаторів здійснював продаж фальсифікованих алкогольних напоїв її кінцевим споживачам, отримуючи при цьому неконтрольований державою дохід.
Прокурор в судовому засіданні підтримав подане клопотання, просив про його задоволення.
Підозрюваний та його захисник не заперечували проти задоволення клопотання прокурора.
Слідчий суддя, вислухавши думки учасників кримінального провадження, та дослідивши надані матеріали, встановив наступне.
СУ ГУНПв Харківськійобласті здійснюєтьсядосудове розслідуванняу кримінальномупровадженні №12021220000000488від 02.04.2021, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.28, ч.1 ст.204, ч.3 ст.28, ч.2 ст.204 КК України.
12.08.2022 ОСОБА_6 відповідно до вимог ст.ст.42, 276-278 КПК України повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.28, ч.1 ст.204, ч.3 ст.28, ч.2 ст.204 КК України.
Згідно із ч. 1 ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
Відповідно до ч. 2 ст. 177 КПК України підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті. Слідчий, прокурор не мають права ініціювати застосування запобіжного заходу без наявності для цього підстав, передбачених цим Кодексом.
Обґрунтована підозра підтверджується доданими до клопотання доказами:протоколом огляду грошових коштів від 18.01.2022; протоколом огляду покупця від 18.01.2022; протоколом добровільної видачі від 18.01.2022; висновком експерта №СЕ-19/121-22/2818-ФХД від 09.02.2022 проведеного експертом Харківського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України по вилученій в ході оперативної закупки речовині; протоколом про результати здійснення негласної слідчої (розшукової) дії спостереження за річчю автомобілем Ford Transit д.н.з. НОМЕР_1 білого кольору від 08.02.2022; протоколом про результати здійснення негласної слідчої (розшукової) дії спостереження за річчю автомобілем Ford Transit д.н.з. НОМЕР_2 передбаченого від 08.02.2022; речовими доказами: алкогольною, спиртовмісною продукцією та чорновими записами вилученими в ході проведення обшуку приміщень нежитлової будівлі розташованої на території «Індустріального» ринку, за адресою: м.Харків, пр-т. Московський, буд.256; висновком експерта №СЕ-19/121-22/6066-ФХД від 17.06.2022 проведеного експертом Харківського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України по вилученій в ході проведення обшуку приміщень нежитлової будівлі розташованої на території «Індустріального» ринку, за адресою: АДРЕСА_4 ; речовими доказами: алкогольною, спиртовмісною продукцією, мобільним телефоном ОСОБА_9 , вилученими в ході проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_3 ; висновком експерта №СЕ-19/121-22/6066-ФХД від 17.06.2022 проведеного експертом Харківського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України по вилученій в ході проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_3 ; речовими доказами: алкогольною, спиртовмісною продукцією, обладнанням виробничої лінії, вилученої в ході проведення обшуку за адресою: Харківський район с.Південне, вул.Героїв Чорнобиля, буд 72-г; висновком експерта №СЕ-19/121-22/6070-ФХД від 13.06.2022 проведеного експертом Харківського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України по вилученій в ході проведення обшуку за адресою: Харківський район с.Південне, вул..Героїв Чорнобиля, буд 72-г; речовими доказами: алкогольною, спиртовмісною продукцією, чорновими записами, мобільним телефоном ОСОБА_6 , іншими речами вилученими в ході проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 ; висновком експерта №СЕ-19/121-22/6066-ФХД від 17.06.2022 проведеного експертом Харківського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України по вилученій в ході проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 ; речовими доказами: алкогольною, спиртовмісною продукцією, мобільним телефоном ОСОБА_7 , іншими речами вилученими в ході проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_2 ; висновком експерта №СЕ-19/121-22/6071-ФХД від 15.06.2022 проведеного експертом Харківського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України по вилученій в ході проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_2 ; іншими матеріалами в їх сукупності.
Зазначені докази, на думку слідчого судді, свідчать про обґрунтованість повідомленої підозри ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.28, ч.1 ст.204, ч.3 ст.28, ч.2 ст.204 КК України.
Слідчий суддя вважає встановленим існування ризиків, передбачених п.п. 1, 3, 4 ч. 1ст. 177 КПК України, а саме можливість запобігання спробам підозрюваного: переховуватися від органів досудового розслідування та суду; незаконно впливати на потерпілих, свідків у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.
Під час розгляду клопотання слідчим суддею вивчалась можливість застосування відносно ОСОБА_6 більш м`якого запобіжного заходу для запобігання вищезазначених ризиків. Однак, слідчий суддя вважає, що на цей час існують правові підстави для застосування запобіжного заходу відносно ОСОБА_6 у вигляді застави.
Відповідно до ч. 1 ст. 182 КПК України застава полягає у внесенні коштів у грошовій одиниці України на спеціальний рахунок, визначений в порядку, встановленому КМУ, з метою забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього обов`язків, під умовою звернення внесених коштів у доход держави в разі невиконання цих обов`язків.
Відповідно до ч. 4 ст. 182 КПК України розмір застави визначається з урахуванням обставин кримінального правопорушення, майнового та сімейного стану підозрюваного, інших даних про його особу та ризиків, передбачених ст. 177 цього Кодексу. Розмір застави повинен достатньою мірою гарантувати виконання підозрюваним покладених на нього обов`язків та не може бути завідомо непомірним для нього.
Згідно із п. 1 ч. 5 ст. 182 КПК України розмір застави щодо особи, підозрюваної у вчиненні нетяжкого злочину визначається в межах від одного до двадцяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Враховуючи наявність ризиків, а також оцінюючи сукупність обставин, а саме: вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваним кримінального правопорушення, тяжкість покарання, що загрожує підозрюваному в разі визнання винуватим у вчиненні нетяжких кримінальних правопорушень, за які передбачене покарання до 5 років позбавлення волі, те, що підозрюваний не працює, не має стійких соціальних зв`язків, раніше не судимий, застосування більш м`яких запобіжних заходів є неможливим, а тому слідчий суддя застосовує відносно підозрюваного запобіжний захід у вигляді застави в розмірі у розмірі 20 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 49620, 00 гривень, з покладеннямна підозрюваногообов`язків, відповідно до вимог ч. 5 ст. 194 КПК України, який достатньою мірою гарантуватиме виконання підозрюваним покладених на нього обов`язків та не буде завідомо непомірним для нього.
Керуючись ст. ст.177,178,182,183,193,194,196,197 КПК України, слідчий суддя,
постановив :
клопотання слідчого СУ ГУНП в Харківській області капітана поліції ОСОБА_5 задовольнити.
Застосувати допідозрюваного ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжнийзахід увигляді заставиу розмірі20прожиткових мінімумівдля працездатнихосіб,що становить49620(сорокдев`ять тисячшістсот двадцять)гривень, які необхідно внести на депозитний рахунок ТУДСА України уХарківській області (одержувач: ТУ ДСА України в Харківській області; код одержувача: 26281249; банк одержувача: ДКСУ м. Київ; МФО одержувача: 820172; Р/р: UA 208201720355299002000006674).
Покласти на підозрюваного ОСОБА_6 обов`язки, передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України, а саме:
- прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора та до суду;
- не відлучатися з населеного пункту, в якому він зареєстрований, проживає чи перебуває, без дозволу слідчого, прокурора або суду;
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та роботи;
- утримуватись від спілкування зі свідками та потерпілим у кримінальному провадженні.
Застава може бути внесена підозрюваним, іншою фізичною або юридичною особою.
Термін дії обов`язків, покладених судом визначити строком на 49 днів до 10.10.2022, включно, в межах строку досудового розслідування.
Роз`яснити підозрюваному, що він не пізніше п`яти днів з дня обрання запобіжного заходу у вигляді застави зобов`язаний внести кошти на відповідний рахунок або забезпечити їх внесення заставодавцем та надати документ, що це підтверджує, слідчому, прокурору, суду. Зазначені дії можуть бути здійснені пізніше п`яти днів з дня обрання запобіжного заходу у вигляді застави, якщо на момент їх здійснення не буде прийнято рішення про зміну запобіжного заходу. З моменту обрання запобіжного заходу у вигляді застави, в тому числі до фактичного внесення коштів на відповідний рахунок, підозрюваний, заставодавець зобов`язані виконувати покладені на них обов`язки, пов`язані із застосуванням запобіжного заходу у вигляді застави.
Роз`яснити підозрюваному, що в разі невиконання обов`язків заставодавцем, а також, якщо підозрюваний будучи належним чином повідомлений, не з`явився за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду без поважних причин чи не повідомив про причини своєї неявки, або якщо порушив інші покладені на нього при застосуванні запобіжного заходу обов`язки, застава звертається в дохід держави. У разі звернення застави в дохід держави слідчий суддя, суд вирішує питання про застосування до підозрюваного, обвинуваченого запобіжного заходу у вигляді застави у більшому розмірі або іншого запобіжного заходу.
Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого СУ ГУНП в Харківській області капітана поліції ОСОБА_5 .
Встановити строк дії ухвали до 10.10.2022 (включно).
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Харківського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Копію ухвали отримав
ОСОБА_6
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 22.08.2022 |
Оприлюднено | 25.01.2023 |
Номер документу | 105843260 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів застава |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні